Gri sarı rengin özellikleri nelerdir, Gri sarı salonlar nasıl dekore edilir, nelere dikkat edilmelidir? Birbirinden şık ve modern dekorasyon örnekleri.

Salonlarda Gri Sarı Uyumu – Hepimiz grinin ne kadar ağır başlı ve kaliteli bir duruşu olduğunu ve bu harika renkle birçok rengin kolayca uyum sağladığını biliyoruz. Sarı ve griyi ister az kullanın, ister çok kullanın hiç fark etmez, her ikisi de göz alıcı bir dekorasyon yapmanızı sağlayacak, dekorasyona en çok yakışan renklerdir. Kısacası griye yakışan renkler arasında en gözde olan renk sarıdır.

En parlak renklerden olan sarı, gri renkle ayrı bir uyum içerisinde olmasının yanı sıra, birbirini tamamlayıcı özelliği ile salon dekorasyonlarında kullanılmaya en elverişli renktir. Dekorasyonunuza ferahlık katacak olan gri-sarı bir salon düşünüyor, ancak hangi renklerle kombinleyeceğinizi bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre. Bugün sizlere gri ve sarının muhteşem uyumunu anlatacak ve salon dekorasyonundan örnekler vereceğiz.

Niçin Gri-Sarı

  1. Dünyaca ünlü iç mimarlar tarafından sıklıkla kullanılan tonlardır.
  2. Grinin farklı tonları, herhangi bir dekorasyon tarzına kolayca adapte edilebilir.
  3. iç mekana daha fazla stil ve şıklık katarlar.
  4. Rahatlatıcı özelliğinden ötürü gri, canlı renklerin yanında dengeleyici bir unsurdur.
  5. Klasik, endüstriyel veya rustik gibi farklı tarzlarda sıklıkla kullanılırlar.

Gri ve Sarı Dekorasyon Önerileri

Açık gri koltuk takımına sahipseniz; sarı ve yeşil yastıklar, gri ve sarı renklerden oluşan bir halı ile dekore ederek, şirin bir salon oluşturabilirsiniz.

Gri siyah salona sahipseniz renklendirmek için; koltuklarda sarı yastıklar kullanabilir, sarı bir abajur ve aksesuarla dekorasyona sıcaklık katabilirsiniz.

Koyu gri koltuk takımınıza bir puf düşünüyorsanız; renk olarak hardala dönük bir sarı tonu tercih edebilirsiniz.

Salonunuzda krem köşe bir koltuğunuz varsa; sarı ile krem bir halı, gri, sarı ve krem renklerinin kullanıldığı yastıklar ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Gri, siyah, sarı ve beyaz bir salon dekorasyonu için; oturma alanında, gri koltuklar, sarı yastıklar ve siyah aksesuarlar kullanırken, yemek alanında beyaz ile ferahlık yakalayabilirsiniz.

Gri, siyah ve sarı üçlüsünü aynı anada kullanabileceğiniz bir başka salon dekorasyonu için; zeminde ve duvarlarda gri, koltuklarda siyah, yastık ve halıda ise sarının tonlarını kullanarak uyumlu ve sıcak bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Sarı yastıklarla gri oturma grubunuzu süsleyebilir, sarı fon perde ile sıcacık bir salon dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Salonunuzda gri koltuk tercih etmişseniz; yemek odasının sandalyelerini sarı kullanarak ve yemek masasında ahşap seçimler yaparak muhteşem bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Açık gri tonlar kullanılarak oluşturulan oturma grubuna, sarı bir berjer ve puf ekleyerek şık bir takım oluşturabilirsiniz.

Mobilyalarınız veya aksesuarlarınız ağırlıklı olarak gri tonlarındaysa; gri temalı odanızın duvarlarında canlı sarı tonlarını kullanabilirsiniz.

Şu sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

gri sarı salonlar, gri sarı salon dekorasyonu, salon dekorasyon trendi, gri sarı ev dekorasyonu, gri salon dekorasyon fikirleri, gri hardal uyumu, gri sarı uyumu, gri sarı dekorasyon önerileri, gri sarı dekorasyon örnekleri,