banyo fayansları10

Banyo Fayansları

Yeni nesil banyo fayansları. Birbirinden şık ve modern banyo fayans modelleri hakkında genel bilgiler.

Banyo Fayansları – Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte dekorasyon kavramının her geçen gün daha çok hayatımıza yerleşmesi ve estetik olarak çeşitlilik ihtiyacının artmasıyla, artık her evde bulunan ıslak zemin malzemesi fayans model ve desenleri; bulundukları yaşam alanının görüntüsünü tamamen değiştirecek kadar kuvvetli tasarım unsurlarıdır.

Hem duvarlarda hem de zeminde kullanılan fayansların farklı renk ve desenlere sahip olanlarının yanı sıra farklı formlardaki modelleri de banyo tasarımında tam olarak istenilen atmosferin ve tarzın oluşturulmasında büyük rol oynuyor. Estetik bakımdan farklılıklar sunan her bir desen ve form, söz konusu olan evinizin en özel alanı olan banyolarınızın kimliğini ortaya çıkarıyor. Peki! sizin banyonuz nasıl bir dokuya sahip olsun istersiniz? Bugünkü yazımızda sizlere farklı fayans seçeneklerinden örnekler sunacağız. Umarım beğenirsiniz.

Yeni Trend Banyo Fayansları

Metro fayanslar

Adını ilk kullanıldığı yer olan Londra metrosundan alan ve son yıllarda kullanımı oldukça yaygınlaşan metro fayanslar; küçük, yatay dikdörtgenler şeklinde dizilen sade ve geleneksel bir tasarım modeli olmasının yanında, ortaya koymuş oldukları yalın ve akıcı estetik sayesinde her dönemin en trend modellerinden olmayı başarmıştır. Bu modelin en önemli özellikleri;

  1. Sade ve duru estetik anlayışı ile, bulunduğu ortama sofistike ve nostaljik bir hava katar.
  2. Küçük banyoları ferah ve büyük gösterir.
  3. Tarz sahibi şık bir fayans modelidir.
  4. Metro model çağdaş banyo tasarımlarında, farklı renklerde çok daha modern ve göz alıcı banyolara uyarlanabilir.
  5. Geleneksel ve modern yapısıyla, modası hiç geçmeyecek adeta zamana meydan okuyan bir güzelliğe ve sadeliğe sahip tek modeldir.

Düz klasik fayaslar

Sade fayanslar her daim zamanın ötesinde etkileyici dokuya sahiptirler. Şık, modern ve farklı banyolara sahip olmak için, illa karmaşık ve kalabalık fayans desen ve modellerine sahip olmak zorunluluğunuz yok. Aksine, düz fayans modellerinden seçeceğiniz farklı iki renkle uyumu yakalayarak, sıra dışı görünümler elde edebilirsiniz. Uzun soluklu ve pratik örnekler arayanlar için düz renkli fayans modelleri her zaman iyi bir seçenek olacaktır.

Altıgen fayanslar

içinde bulundukları banyolara her zaman daha sofistike ve çarpıcı bir doku kazandırmayı başaran altıgen fayaslar, sıra dışı ve göz alıcı bir görünüm isteyenler için, ilgi çekici stilleriyle her daim monotonluğa karşı çıkan oldukça çağdaş bir uygulamadır. Bu model renk seçenekleri ile etkileyiciliğini daha geniş yelpazelere taşıyarak genişletiyor. Oldukça farklı geçişler ve çarpıcı tasarımlar oluşturan renk tonlamaları ile banyolara karakteristik özellikler katıyor.

Daha çok zemin döşemesi olarak kullanılan altıgen fayanslar, farklı formu ile hem sıra dışı bir enerji oluşturuyor, hem de modern ve çarpıcı görünümü ile sadece banyolarda değil, mutfak ve oturma odası gibi hareketli alanlarda da sıklıkla kullanılıyor. Zemin ve duvarda kullanabileceğiniz renk ve ebatlara sahip olan altıgen fayanslar, uzun ömürlü ve şık olmasının yanı sıra, bal peteği görünümü ile banyonuzda etkili ve modern bir doku oluşturuyor.

Tekrar eden desenler

Genellikle birden fazla fayansın bir araya gelerek akıcı, estetik, şık ve ilgi çekici bir desen oluşturduğu ve bu desenin tekrarlaması ile tüm yüzeylerde dizayn edilen fayans dizilimleri, geniş motifli modele sahip fayaslarla hem zeminde hem de duvarda uygulanarak muhteşem görünümler elde ediliyor. Geniş motifli fayans modelleri, son yılların en çok ilgi gören desen ve modellerinin başında geliyor. Bu tarz zemin döşemeleri tercih edildiğinde duvarlarda da desen kullanmanıza gerek kalmıyor. Farklı ve gösterişliliği kadar, akıcı ve yalın moderniğe sahip bu desenler, farklı renk seçenekleri ile farklı etkiler oluşturuyor.

Damalı fayanslar

Banyo fayans modelleri arasında oldukça estetik ve modern görünüm sunan, özellikle geniş banyolarda muhteşem görkem oluşturan, satranç tahtasını andıran ve bir açık bir koyu renk kare fayansın birleşmesi ile oluşan, asla eskimeyen modellerdendir. Yalnızca banyolarda değil, koridor ve mutfaklarda da her dönem trend olan bir uygulama olarak öne çıkmaktadır.

Mermer görünümlü fayanslar

Seksenli ve doksanlı yıllarda bir zenginlik göstergesi olan ve o yılların dekorasyon modasına damgasını vuran mermer modası, günümüzde modernleşerek geri dönmesinin yanı sıra, en öne çıkan tasarımlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bakımı mermere göre çok daha kolay olan mermer görünümlü fayanslar ve bugünkü teknoloji sayesinde, mermer görünümü vermek için illa ki mermer malzeme kullanmak zorunda değilsiniz. Mermerin o asla eskimeyen estetiğinden ilham alınarak üretilen mermer görünümlü fayanslar, son zamanların en çok tercih edilen banyo fayans modelleri arasındadır.

Geometrik desenli fayanslar

Fayans modası söz konusu olduğunda, son dönemde en çok tercih edilen geometrik motifleren bahsetmeden geçmek olmaz. Son yıllarda modern banyo dizaynlarında özellikle siyah-beyazın uyumunu gözler önüne seren geometrik desenli fayans modelleri, hem şık hem de spor görünümü sevenlerin ilk tercihi olmasının yanı sıra, evlerde modern ve eğlenceli ambiyans oluşturmaktadır.

Karma desenli fayanslar

Son yıllarda sadece banyoda değil, her yaşam alanında oldukça yaygın olarak kullanılan karma desenli fayanslar, günümüzün en trend modellerinden birisidir. Kendi içinde farklı doku ve modellere sahip ve kullanıldıkları banyoları çağdaş ve sofistike bir atmosferle buluşturan karma desenler, daha uzun yıllar boyunca yaygın olarak kullanılak gibi gözüküyor.

Ahşap görünümlü fayanslar

Günümüzde mermer taklidi fayanslar gibi, ahşap görünümlü fayanslar da bugünün en çok tercih edilen zemin kaplamalarından birisidir. Her ne kadar bugün suya dayanıklı vernikler üretiliyor olsa da, bulunduğu yaşam alanına güzellik, dokusu ile ortama doğallık katan bir malzeme olan ahşabı banyolarda kullanmak, biraz riskli ve özel bakım istemektedir. Ahşap görünümlü fayanslar ise, gerçek ahşap dokusundan ayırt edilemeyecek kadar güzel ve kullanımı bir o kadar rahattır.

en gözde fayans modelleri, banyo fayans modelleri fiyatları, küçük banyoda fayans seçimi, banyo fayans modelleri 2019, banyo modelleri, banyo seramik çeşitleri, desenli fayans modelleri, beyaz banyo fayans modelleri, yeni trend banyo fayansları, banyo fayans seramik modelleri,

Related Posts

Banyonuzu Böyle Yenileyin

Sıfırdan eski bir banyoyu nasıl yenilediğimi bu yazımda tüm ayrıntılarıyla sizlerle paylaşıyorum. Böylelikle hem hakkımızdaDevamını oku

Eryaman-mutfak-banyo-yenileme-işleri

A’dan Z’ye Mutfak Banyo Yenileme

Ankara Eryaman’da anahtar teslim olarak mutfak ve banyoyu tamamen yeniliyoruz. Bu projemize ait tüm bilgileri,Devamını oku

Klozet Fiyatları

Fiyatlar listesinden sizler için seçtiklerimizden olan klozet fiyatlarını sizlere aşağıda verdi. Sizler için verdiğim buDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0