Dekorasyon Öncesi Yapmamız Gerekenler

Dekorasyon işlerinize nereden ve nasıl başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Detaylı bilgileri okudukça ve görselleri inceledikçe büyük keyif alabileceğinizi düşünüyoruz.

Dekorasyon öncesi yapmamız gereken fakat pek fazla önemsenmeyen, bu yüzden başarısız sonuçlarla karşılaşılan çalışmalardan bazı örnekler vermek istiyoruz. Emeklerinizi, zamanınızı, şevkinizi ve masraflarınızı yapmayı düşündüğünüz dekorasyon işleri sonrasında başarılı sonuçlar haline getirebilmenin en temel yollarını sizler için bu makalemimizde ayrı ayrı belirtmeye çalışacağız. Vermiş olduğunmuz bilgilerin faydalı olabileceğini düşünüyoruz.

Doğru Planlama

Dekorasyon ve tadilat işleri yapmaya karar verdiğimiz zaman öncelikle nelere ihtiyacımız olup nelere ihtiyacımızın olmadığını en doğru şekilde belirlememiz gerekir. Bunun için yaşam alanlarımızda birlikte yaşadığıumız aile bireylerininde zevklerine, tarzlarına,komforlarına, kullanım kolaylığına saygılı davranarak onlarında görüş ve önerilerini almalıyız. Nereye ve ne yapacağımıza kesin ve net olarak karar vermeliyiz. doğru renkleri, doğru malzemeleri, doğru ekip ve ekipmanaları, doğru marka ve modelleri ve doğru zamanlamayı bizim için en ekonemik şartlarda ve kolay olarak nasıl elde edebileceğimizi planlayarak işlerimize başlayabiliriz. Başarılı sonuçlar elde edebilmek adına karşılaşabileceğimiz bütün zorlukları işlerimize başlamadan önce görmenin ve nasıl aşılabileceğini işin ehli olan bizim gibi dekorasyon firmalarından öğrenip konuya daha hakim olmaya çalışmalıyız. İşe handikaplı bir şekilde başlamaktansa çok daha bilinçli, ekonomik ve profosyonel sonuçlar elde etmenin değişmez tek yolu çok araştırma yapmak ve bilir kişilerden tavsiyeler ve öneriler almaktan geçer.

Bütçe ve Zaman

Tadilat ve dekorasyon işlerinde en önemli unsur bütçe planlaması ve zaman ayarlamasıdır. Bir tadilat ve dekorasyon işinin ne kadar zaman süreceğini bilmemiz ve ne kadar bütçe ayarlamamız gerektiğini de belirlememiz gerekir. Hangi malzemenin ne kadara alınması gerektiğini hangi imalat ve ya uygulamanın ne kadar süreceğini, hangi işin ne zaman yapılması gerektiğini ve bu yapılacak olan çalışmaların bizlere totalde ne kadara mal olacağını kesin ve net bi şekilde önceden bilmemiz gerekmektedir. Biz, başarısız sonuçlar elde etmenizi ve kalkıştığınız dekorasyon işlerinizde üzülmenizi istemiyoruz bu yüzden oturduk arkadaşlarla kahve içerek bu makaleyi yazmaya karar verdik. çünkü çevremizde zamanı, parası, emekleri ve kurduğu ev hayali mahfolmuş ve üzgün bir çok ev sahibiyle karşılaşıyoruz. Bütçe ve zaman ayarlamasını doğru bir şekilde yapamayıp dekorasyon öncesi planlamaları yetersiz olup hayal kırıklığına uğrayan kişilerden olmanızı istemiyoruz.

Ekip ve Ekipman

İşinin ehli doğru ve dürüst kişi veya firmalarla kesinlikle çalışmalıyız. Resferanslarını inceleyip haklarındaki yorumları mutlaka bilmeliyiz. Kullandığımız malzemeler her ne kadar birinci sınıf olursa olsun işçilikleri ve uygulamaları bozuk olduğu takdirde tüm emeklerimiz boşuna gitmiş demektir. Aynı zamanda dürüstlük de çok önemlidir. Kişi veya firmalar işlerinin profosyoneli olabilirler fakat sözlerine sadık olup olmadıklarını da bilmeniz gerekir. Günümüzde bu tür profosyonel sözüne sadık ve ekonomik fiyatlarla mutlu müşteri sonucuna ulaşabilen çok az firma bulunmaktadır. Bu konuda yapacağınız yanlış bir seçim size çok üzücü sonuçlar olarak dönebilir. Doğru malzemeleri doğru ustanın eline vermeliyiz. Günümüzde sabıka kaydı, sicil, tahsil veya özgeçmiş istemeden herkesin kolaylıkla çalışabileceği sektörün ismi inşaattır. Kimin ne olduğunu gerçek manada kimse bilemez bu sebepten dolayı bu konuda ciddi anlamda araştırmalar yapıp tam emin olduktan sonra anlaşmalar yapmalıyız.

Tadilat ve dekorasyon öncesi hazırlıklar, dekorasyon planlamaları, dekorasyonda bütçe hesaplaması, dekorasyon yapmadan önceki hazırlıklar nelerdir,

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir