özel-tasarım-prefabrik-villalar

Özel Tasarım Prefabrik Villalar

Bu yıla damgasını vuran özel tasarımlarla şekil almış prefabrik villaları burada inceleyin! Firmanın kalitesi evinizin kalitesini belirler. Bu yüzden özel tasarım prefabrik evinizi hangi firmadan temin ettiğiniz son derece önemlidir. DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz tasarıma sahip evi oluşturabilirsiniz. Bu makalemizde çelik konstrüksiyon prefabrik villa’dan tutun, prefabrik villaların güvenirliliğine kadar herşey var. Özel tasarım prefabrik villalar hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Giriş

Özel Tasarım Prefabrik Villalar – Modüler yapıya sahip montajı yapılmaya hazır şekilde, tek katlı veya monoblok sistemle, birleşimli olarak üretimi yapılabilen, depreme oldukça dayanıklı olan ve hazır ev olarak da adlandırılan prefabrik evler, çok kısa süre içerisinde fabrika ortamında üretilebilen dayanıklı ve güvenli yapılardır. Aynı zamanda birçok sektörde de çok farklı amaçlar için tasarlanıp üretilen prefabrik yapılar, inşaat sektöründe şantiye alanında konaklamadan tutunda yemekhane, çamaşırhane ve yönetim ofisi gibi alanlarda da rahatlıkla kullanılabilirler. Prefabrik ev denildiği zaman insanın aklına her ne kadar basit, çok fazla estetik olmayan yapılar gelse de, artık günümüzde son derece lüks, modern tasarımlı evler üretilebildiği için bu anlayış tamamen değişmiştir.

Muhteşem bir prefabrik değil mi?

Dekordelisinin bugünkü makale konusu ve aynı zamanda ekonomik fiyatlarla villa konforunu yaşamak isteyenlerin tercihi olan özel tasarım prefabrik villalar, çok sayıda avantajlarıyla beraber lüks villa beklentilerinden taviz vermeden konut bütçelerini düşürerek tasarruf sağlamak isteyenlerin ilk tercihi olmakta ve her zaman meraklılarının dikkatini çekmektedir. Günümüzde prefabrik ev fiyatları bakımından çok farklı prefabrik ev yapımı mümkün olmakla birlikte, teknolojik hatta israf edilmeden demonte olarak üretilmesi ve uzmanlarca farklı ustalara ihtiyaç duymadan yerinde kısa sürede kurulum avantajı sağlamasından dolayı, prefabrik sistemini oldukça cazip hale getirmektedir. Öyle ki! tek katlı modern tasarımlı prefabik ev tasarımlarının yanı sıra, dubleks prefabrik ev tasarımları, ezber bozan tripleks prefabrikler hatta her ihtiyaçları düşünülerek esnek olarak tasarlanan özel tasarım prefabrik villalar da yapılabilmektedir.

Çelik Konstrüksiyon Prefabrik Villa

Esnek tasarımları ve ekonomik fiyatları ile öne çıkan çelik konstrüksiyon prefabrik villa konutlar, sizi şehrin karmaşasından ve stresinden kurtararak, ailenizle birlikte huzur dolu ve eğlenceli anılar biriktirebileceğiniz konforlu yaşam alanları sunuyor. Adeta sizi doğayla ve yeşille buluşturan bu prefabrik villalar, yalnızca konforlu alanlar sunmakla da yetinmiyor yaşam alanlarınızı kullanırken çevreye verilen zararı da en aza indirmenizi sağlayarak, size konforlu olduğu kadar sağlıklı yaşam alanlarına sahip olma imkanı da sunuyor.

Kaynaksız civatalı sistem ile üretilen bu prefabrik ev veya villaların gerek montajı gerekse kurulumu da iki hafta kadar çok kısa bir süre içinde gerçekleşiyor. Bunun yanı sıra modüler yapıları sayesinde tasarım uzmanlarınca özenle hazırlanan prefabrik dublex evler de, çok kısa bir süre içinde demonte olarak üretilebiliyor. Son derece modern ve yenilikçi prefabrik dubleks villa modelleri, konut alanında statik hesaplamaları gerçekleştirilerek, özel geliştirilmiş bilgisayar yazılımıyla yapı güvenliği sağlanmış olarak üretime sunuluyor.

özel-tasarım-prefabrik2

Yeni nesil teknolojik üretim sisteminin verdiği avantajlarla modern tasarımları bulabileceğiniz özel tasarım prefabrik villa yapıların modern tasarımlarına, geleneksel mimarinin estetik detayları da uzmanlarca uyarlanmaktadır. Böylelikle modern villa modellerinin yanı sıra, tasarımda geleneksel klasik çizgileri arayanlar için de villa modelleri bulunmaktadır. Ayrıca klasik betonarme tarzı yapılarda incelik isteyen uygulamaların yapılması mümkün olmamasına rağmen, çelik konstrüksiyon sistemli prefabrik villa yapılarda en çapraşık, uygulaması zor görünen modeller bile kolaylıkla işlenerek üretilebilmektedir. Villa yapıyı ayrıcalıklı kılan bu tasarımlar, çelik konstrüksiyon villa üretiminde kolaylıkla hazırlanarak sahada vidalı ve geçmeli sistemle kolayca uygulanabilmektedir.

Prefabrik Villa Yapılar

Günümüzde yenilikçi teknolojisi ile lüks konut konseptli villa beklentilerini yükselten prefabrik yapı sistemleri sayesinde, yeni villa konseptinde artık klasik betonarme yapıların hantallığı yerini çelik konstrüksiyon prefabrik yapının verdiği güvene bırakıyor. Yeni nesil teknoloji ile üretilen bu prefabrik villa yapılar şimdi çok daha prestijli, depreme ve yangına karşı çok daha güvenli, ferah mekan sunumuyla çok daha konforlu ve estetik dokunuşlarıyla çok daha albenili olduğundan dolayı tercihleri değiştiriyor.

özel-tasarım-prefabrik3

Diğer yapı modellerinin tamamına göre yüzde 60’lara varan oranda daha fazla enerji tasarrufu sağlayan çelik konstrüksiyon villa yapılar;

 • Çelik duvar örgüleri arasında yerleştirilen özel mineral yün yalıtım malzemesi, ekstra iç ve dış levha kaplamaları, ısı köprüsüne engel olan m profil uygulamısına tekrar kaplama uygulamaları ile kaydedilen en yüksek yapı yalıtımına sahiptirler.
 • Bununla birlikte yapı güvenliği klasik yapılardaki çok büyük kalınlıkta beton yığınından oluşan ve mekan kaybettiren geniş kolonlar yerine, yapı güvenliğinin daha yüksek olduğu çok daha az yer kaplayan ama yüksek dayanıma sahip çelik kolonlarla sağlanmaktadır.
 • İç tavanla çatı katmanı arasında uygulanan mineral yün sonrası çatı makasları üzerine serilen osb üzeri mebran ve ekstra çatı örtüsü ile yalıtım çelik villayı erişilmez yalıtıma ulaştırmaktadır.
 • Dış tasarımları ile size ayrıcalıklı olmayı yaşatacak, iç mekanda ise maksimum kullanım ferahlığı yaşamanızı sağlayacak olan ergonomik yeni nesil prefabrik villalarda, çok daha ferah mekanlar sunulurken maksimum yapı güvenliği de sağlanmış olmaktadır.
özel-tasarım-prefabrik4

Prefabrik Evlerde Isınma Sorunu

Pek çok kişinin merak ettiği prefabrik evlerin ısınma konusu, prefabrik ev tercihini önemli ölçüde etkilemektedir. Prefabrik evlerin ısınması problem olur mu veya olmaz mı? diye merek ediyorsanız hemen cevaplayalım. İlk çıktığı yıllarda ve ülkemizde kullanımının yaygınlaştığı ilk dönemlerde prefabrik yapılarda üretici veya satıcılar tarafından düşük maliyet düşüncesi hakimdi. Bu nedenden dolayıda ciddi anlamda ısınma sorunu olan prefabrik evler inşa edilmişti.

Fakat artık günümüzde doğru firmalar tarafından üretilen prefabrik evler, betonarme bir bina kadar ısınma kalitesine sahiptir. Hatta ısı yalıtımı doğru yapıldığında betonarme bir binadan çok daha iyi ısınabilmektedir. Bunun yanı sıra ısınma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmaması adına, doğru firmalar tarafından özel olarak tasarlanan özel tasarım prefabrik evler, kesinlikle ısınma sorunu olmayan yapılardır.

özel-tasarım-prefabrik5

Avantajları

Normal bir evden farkı olmayan, modüler bir yapıya sahip olan ve en son teknolojik üretim sistemleri ile üretilen prefabrik evler, son dönemde sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca tasarım özgürlüğü, çelik konstrüksiyon yapı sisteminin sağladığı yüksek yapı güvenliği, kısa sürede hızlı inşa süresi, maliyet avantajı, bakım kolaylığı ve uzun ömürlü oluşu da ilk vurgulamamız gereken üstünlükler arasında yer alır. Bunun yanı sıra pek çok avantaja sahip olan prefabrik yapılar;

 • Deprem ve iklim şartlarına göre dayanıklıdır ve son derece güvenlidir.
 • Dört mevsim kullanılmak üzere üretilmiştir. Fakat farklı bölgesel iklimler için ayrı tasarımlar ve planlar oluşturabilir.
 • Uzun süren inşaat süreleri olmadığı için oluşum süreleri kısadır. Sadece haftalar içinde ev sahibi olabilirsiniz.
 • Planlaması önceden yapılır ve gerekli malzemeler önceden üretilir.
 • Yılın her mevsiminde montajı yapılabilmektedir. Talebe göre süre değişmekle birlikte üç veya dört gün içinde montajı tamamlanmaktadır.
 • Yangına dayanıklıdır.
 • Çevre dostudurlar. Betonarme yapılar gibi çevreye zarar vermezler.
 • Kişiye özel ev tasarımları yapılabilmektedir.
 • Esnek tasarıma sahiptirler.
 • EPS yalıtımlı yüksek ısı ve ses yalıtımına sahiptirler.
 • Betonarme yapılara göre çok daha ekonomiktir.
 • İlerleyen zamanlarda evin yapısı ve şekli kolaylıkla değiştirilebilir veya bir yerden başka bir yere taşınabilir.
özel-tasarım-prefabrik6

Prefabrik Evlerdeki En Önemli Sorun

Prefabrik evlerde karşılaşılan en önemli sorunların temel nedeni, yapı için kullanılan kalitesiz malzemelerdir. Kaliteli malzemeler ile yapılan prefabrik evlerde, ısınmadan diğer tüm konulara kadar herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmamaktadır. Ancak tıpkı betonarme evlerde olduğu gibi prefabrik evlerde de kalitesiz malzeme kullanımı, pek çok sorunu da bereberinde getirmektedir.

Maalesef kaliteli malzemeler kullanmadığı zaman aşırı yağış alan yerlerde prefabrik evin zarar görmesi gündeme gelebilmektedir. Ayrıca kalitesiz malzemeler kullanıldığında yapının ciddi bir ısınma sorunu da olabilmektedir. Fakat kaliteli malzeme kullanılan prefabrik evler oldukça uzun ömürlüdürler. Satın alan kullanıcılarına da çok ciddi maliyet avantajları sağlamaktadır. Bunun dışında son dönemde özel tasarım prefabrik evlerin sıklıkla tercih edilen, modern görünüme sahip evler olduğunu belirtmeden de geçemeyeceğim.

özel-tasarım-prefabrik7

Son Derece Ekonomik

Prefabrik villa yapıların sahip olduğu avantajların en önemlilerinden birisi de ekonomik olmalarıdır. Son yıllarda betonarme yapılarda artan gayrimenkul fiyatları prefabrik yapılara olan rağbeti arttırarak, pek çok avantaja sahip olan bu yapıların tercih edilme sebebi olmuştur. Artık geniş yaşam alanlarına sahip lüks ve konforlu prefabrik villa konutlara sahip olmak için bütçenizi zorlamak zorunda değilsiniz. Bilindiği üzere betonarme yapılar inşaat ortamında inşa edilirken herhangi bir olumsuz hava bile hem mali yönden hemde tamamlanma süresi bakımından inşaatı etkileyebilir. Ancak prefabrik yapılar fabrikada üretildiği için bu şartlardan etkilenmesi söz konusu değildir.

Size proje başında belirlenen ev maliyetiniz dışında ayrı bir maliyete neden olmazlar. Ayrıca prefabrik yapıların panel birleşimlerinde kullanılan yapı profilleri galvaniz sacdan bükülerek özel bir kenet sistemiyle birleştirildiğinden dolayı, olası bir paslanmayı önlemekte ve uzun yıllar boyunca bakım maliyeti olmaksızın kullanım sağlamaktadır. Yapısında kullanılan TSE belgeli ve uzun süreli kullanıma imkan sağlayan malzemeleri sayesinde, bakım maliyetleri de epeyce düşüktür. Bu demek oluyor ki! artık çok ekonomik fiyatlarla çok kısa sürede son derece dayanıklı, lüks ve uzun ömürlü prefabrik yapılara sahip olmanız mümkündür.

özel-tasarım-prefabrik8

Prefabrik Evin Temeli Nasıl Olmalı

Hem tasarımı ile şık bir görünüm sergileyen hem de sahip olduğu uygun fiyat ile bütçenizi zorlamayan ekonomik tasarım prefabrik evler, sunduğu avantajlı yönler ile en çok tercih edilen yatırımlar arasında yer alıyor. Buna göre prefabrik bir ev yapılmadan öne evin temeli nasıl olmalıdır diye düşünüyorsanız, işte cevabı;

 • İstenmeyen herhangi bir durumla karşılaşmak için evin temeli sağlam olmalıdır.
 • Prefabrik evin yapılacağı arsanın üzerine atılacak temel, projeye uygun olmalıdır.
 • Temel atma işleminden önce zeminin sağlamlığına bakılmalıdır.
 • Prefabrik evlerin temeli için zemine beton dökülmelidir.
 • Çok katlı prefabrik evler yapılacaksa zeminin daha da sağlam atılmasına önem verilmelidir.
 • Sağlam olmayan temel için gerekli önlemler alınmalıdır. Gerekli olduğu takdirde zeminin doldurulması veya eğiminin ortadan kaldırılması işlemleri yapılmalıdır.
 • Özel tasarım prefabrik evler yapının tasarımına uygun bir temelle inşa edilmelidir.
özel-tasarım-prefabrik9

NOT: Evin büyüklüğüne veya şekline göre evin temel atma maliyeti de değişmektedir. Bu tarz işlemler inşaat maliyetini biraz daha arttırabilmektedir. Ayrıca temel için çelik ve demirden bir iskelet oluşturarak bu iskeleti kullanmanın yapı sağlamlığını arttırdığı da unutulmamalıdır.

Prefabrik Villalar Güvenlimi

Taşıyıcısistemiyle tamamen yapı güvenliği en yüksek villa modeli ve ana hammaddesi çelik olan çelik konstrüksiyon villaların temel özelliği, kırılgan olmayan esnek yapıya sahip olmalarıdır. Bu nedenle olası deprem gibi etkenlerde kırılmadan esnerler, yıkılmazlar ve ayakta kalırlar. En zor durumlarda bile güvenli yaşam alanı olurlar. Dengesel hesaplamaları oluşabilecek en yüksek deprem şiddeti baz alınarak hazırlanan çelik villalar; duvardan ara kat taşıyıcılarına, ana taşıyıcılardan çatıya kadar adeta çelik metallerle örülerek yüksek yapı güvenliği sağlarlar.

özel-tasarım-prefabrik10

Ayrıca üretimde asla kaynak kullanılmadan civata somunlu demonte sistemle güvenlikleri üst düzeye çıkartılmaktadır. Kısacası villa tercihlerinde ilk sıralarda yer alan yapı güvenliği beklentisi; prefabrik çelik villalar ile tam anlamıyla karşılanmakta, aynı zamanda mutluluk ve huzurla yaşanacak güvenli konut alanları oluşturulmaktadır.

Özel tasarım prefabrik ev modelleri

Gezinti

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

Prefabrik çelik ev fiyatlarımız


İLGİLİ BAŞLIKLAR: prefabrik yapı, çelik konstrüksiyon prefabrik villa, prefabrik villa, yeni nesil prefabrik villalar, özel tasarım ev, prefabrik ev modelleri, özel tasarım projeler, modern tasarım prefabrik evler, tasarım prefabrik ev fiyatları, tasarım evler, ilginç tasarım evler,

Related Posts

Kaş-Kalkan-180-M2-Lüks-Dubleks-Villa-inşaatımız

Kaş Kalkan 180 M2 Lüks Dubleks Villa

Kaş Kalkan’da yeni lüks villa projemiz hayırlı olsun. Anahtar teslim villa inşaat projelerimize bir yenisiniDevamını oku

İç Mimari Tasarım ve Uygulama Hizmetimiz

İç Mimari Tasarım ve Uygulama Hizmetimiz

Antalya’da bulunan villasının iç mimari tasarım ve uygulama işleri için bizden fiyat teklifi değerli müşterimizDevamını oku

Hobbit-fiyatlari-ve-modelleri

Hobbit Evler Hakkında Önemli Bilgiler

Bu makalemizde çok ilginç, ilginç olduğu kadar da şirin ve fantastik bir yaşam alanını sizlereDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0