Ankara'da-Ev-Tadilat-Projemiz

Popüler Paket Ev Tadilat Projemize Başlıyoruz

Ankara Mebusevleri’nde popüler tadilat paketi anlaşmasını yaptığımız projemiz hayırlı olsun. Bugün itibari ile sözleşmemzi imzalayarak hemen hazırlıklarımıza başladık. Burada sözleşme detaylarımızı, tüm kullanacağımız malzemeleri, markaları ve tasarımlarımızı inceleyebilirsiniz. Adım adım tüm yapım aşamalarımızı sözleşme ilgili maddelerimizin hemen altında sık sık güncelleyeceğiz. Tadilat sözleşme maddemizi okurken ayrıca yapıldığınada tanıklık edeceksiniz. Böylelikle popüler tadilat paketimiz hakkında geniş bilgiler edinmiş olacaksınız.

Giriş

Bize internet web sitemizden ulaşarak popüler tadilat paketimiz hakkında bilgi almak isteyen müşterimize merak ettiği tüm cevapları detayları ile verdik. Sonrasında keşif taleplerini yerine getirdik. Değerli müşterimizin tüm isteklerini dinledik ve 30 yıllık tadilat dekorasyon tecrübemizi kendileri ile paylaştık. Ölçülerimizi alarak markaları, tasarımları ve kullanacağımız malzemelerimizi belirledik. Hemen orada fiyat teklifimizi sunduk. Hızımıza, tecrübemize ve ekonomik fiyatımıza hayran kalan müşterimiz sözleşmemizi hemen hazırlamamızı istedi. Aşağıda inceleyeceğiniz sözleşmemizi birebir sizlerle de paylaşıyoruz. Bu sayfamızda ve sözleşmemizde tadilat ve dekorasyon konuları hakkında araştırma yapan herkes için birşeyler var. Şimdi sözleşmemizi okurken tüm yapım aşamalarımızı da haydi birlikte inceleyelim.

Eski Hali (Güncel 21.05.2021)

Sözleşme

Sözleşmenin Konusu:

Bu sözleşme, ….. Çankaya/ANKARA adresinde bulunan dairenin (taşınmazın) iç ve dış kısmına ait tamirat tadilat dekorasyon işleri hususunda; daire adına hareket eden bir taraftan sayın ….. (bundan böyle İŞVEREN olarak anılacaktır) ile diğer taraftan Dekordelisi Mimarlık İnş. Tas. Tic. Ltd. Şti. adına hareket eden C.A (… VD …..) (bundan böyle YÜKLENİCİ olarak anılacaktır) arasında, sözleşme konusunu teşkil eden iş ile ilgili haklar, yükümlülükler ve diğer her türlü münasebetleri düzenlemek için aşağıdaki şartlar dâhilinde tanzim, kabul ve imza edilmiştir.

 SÖZLEŞMEDE BULUNAN MADDELERSÖZLEŞMEDE BULUNAN EKLER
1.Yüklenici Taahhüt – Yapılacak İşler 
2.Ödeme şekli ve tarihi 
3.İşin kontrolü 
4.Çıkacak ekstra işler 
5.Garanti kapsamı 
6.Yüklenicinin sorumluluğu ve kazalar 
7.İşe başlama ve teslim tarihi 
8.İşverenin sorumlulukları 
9.Kanuni adresler ve tebligat 
10.Anlaşmazlık ve ihtilafların çözümü 
11.Son madde ve sözleşme tarihi 

Madde 1: Yüklenicinin Yapması Gereken İşler:

a – Yıkım, Kırım, Hafriyat ve Temizlik İşleri

1- Yapılı olan tüm banyo ve wc fayanslarının sökülmesi. Tüm küvet, banyo dolapları, su tesisat alt ve üst boruları, parke ve fayans süpürgelikleri, klozetler, hela taşı ve lavaboların sökülmesi. Mutfak dolapları, eviye ve tüm yapılı bataryaların sökülmesi. Mutfak bacasının kırılması. Yapılan tüm söküm ve yıkım işleri sonrası hafriyatın binayı rahatsız etmeyecek şekilde toplanması ve belediyenin belirlediği çöplük alanına atılması. İş teslimi esnasında daire içi kaba temizliğinin yapılmış olması.

Kırım ve Hafriyat Çalışmalarımıza Başladık

Popüler Paket Ev Tadilat Projemize Başlıyoruz sözleşme kapsamındaki kırım, yıkım ve hafriyat işlerimize çalışmalarımıza başladık. Sözleşme maddelerimize ait tüm yapım aşamalarımızı ilgili maddemiz altında detayları ile görseller işliğinde sizlerle paylaşacağız. Sözleşmemizin devamında diğer ilerleyişleride inceleyebilirsiniz.

b – Sıva, Kara Sıva

1.       Eski fayans ve yer fayansı kırılan ve temizlenen banyoların kara sıva ile sıvanması.

c- Elektrik Tesisatı İşleri

1.       Mevcut elektrik tesisatı hatlarının ve kablolarının tamamen yenilenmesi. Kullanılacak kablo markaları Öznur marka olacaktır. Tüm düğme, priz ve anahtarların VİKO marka  yenileri ile yenilenmesi.

2.       Yeni mutfak, banyo ve daire içi tasarımlarına göre işveren tarafından belirlenecek olan yerlere yeni priz ve lamba hatlarının çekilmesi.

3.       Sigorta kutusunun değiştirilmesi.

4.       Salona yapılacak olan asma tavanın spot aydınlatmalarının takılması ve çalıştırılması.

5.       Salon tavanında bulunan aydınlatma lambasının ikiye çıkarılması.

6.       Salona işveren tarafından temin edilecek olan klima alt yapısı, gaz borusu ve elektrik tesisat hattının çekilmesi.

c-1: Elektrik Tesisat Yapım Aşamalarımız;

ç – Şap ve Tesviye İşleri

1.       Seviyesi farklı olan yerlere şap atılması

d – Su Tesisat İşleri

1.       Bütün temiz su hattının değiştirilerek Fıratpen marka plastik boruya çevrilmesi.

2.       Banyo ve wc’lerde bulunan pis su ve temiz su ağızlarının istenilen yerlere kaydırılması.

3.       Kombi tesisatının kontrol edilmesi.

4.       Banyoya gömme rezervuarlı VİTRA marka klozet, 6 mm demperli cam teknesiz      duşakabin, havlupan, banyo dolabı, lavabosunun yapılması.

5.      Wc hela taşının sökülmesi ve gömme rezervuarlı klozetin yapılması. Wc dolabının yapılması.

6.      Çamaşır makinesinin istenilen yere tesisatı ile birlikte taşınması.

7.       Yeni mutfak dolabı tasarımına göre bulaşık makinesi ve eviye giderlerinin, tesisatlarının yapılması.

8.       Salon peteğine termostatik vana takılması.

e – Fayans İşleri

1.       Mevcut banyoların ve wc lerin duvarlarına seramik yapılması

2.       Mevcut banyoların ve wc lerin tabanına seramik yapılması

3.       Mutfak tezgah arasına seramik yapılması

f – Laminant Parke İşleri

1.       Salon, odalar, koridorlar, mutfak zeminlerine ÇAMSAN / AGT marka 8 mm derzsiz laminant parke döşenmesi. 8 mm süpürgeliklerin takılması.

g – Asma Tavan – Alçı Sıva ve Boya İşleri

Asma tavan çalışmalarımıza başladık. Salon ve mutfak tavanlarına led spot aydınlatmalı asma tavan yapıyoruz.

1.       Salon tavanlarına spot ışıklı asma tavanın yapılması.

2.       Banyo ve wc tavanına 30×30 metal clipin asma tavan yapılması.

3.       Tüm daire iç tavan ve duvarlarındaki kırık ve hasarlı bölgelerin tamiratlarının                 yapılması.

4.      Tüm daire içi tavan ve duvarlarının, balkon tavan ve duvarlarının DYO marka silikonlu        silinebilen iç cephe boyası ile istenilen renklerde boyanması.

5.       Tüm iç kapıların gereken tamiratlarının yapılması ve sentetik parlak beyaz yağlı boya ile istenilen renklerde boyanması.Balkon demirlerinin boyanması.

ğ – Mutfak Dolabı İmalatı

1.       Highgloss kapak, suntalam iç aksam işveren isteklerine uygun renk ve tasarımda mutfak dolabının imalat ve montajının yapılması. Tezgah arası cam yapılması. Paslanmaz eviyenin yapılması.

h – PVC Balkon Kapatma – Cam Balkon Kapatma

1. Ön balkonun cam balkon sistemi ile kapatılması.

2. Arka balkon ve ön 2. balkonun beyaz renk pvc, çift cam ile boydan kapatılması.

3. Salon camları önüne içten sakallı mermer denizlik yapılması.

4. 6 adet kanatlı pencere sinekliği, 1 adet kapı sinekliği takılması.

Madde 2: Ödeme Şekli ve Tarihi:

Madde 1 de belirtilen Yapılacak işlerin toplam tutarı ………. Türk Lirası) ‘dır. Ödeme şekli aşağıdaki tabloya göre yapılacaktır.

ÖDEME SIRASIZAMANIMİKTARI
1.ÖDEMESözleşme imzalandığında.…………TL
2.ÖDEMESalon alçı, asma tavan, kırım ve hafriyat işleri tamamlandığında.……….TL
3.ÖDEMEFayans, boya badana, elektrik ve su tesisat işleri tamamlandığında.……….TL
4.ÖDEMEİŞ BİTİMİ, TESLİMİ………TL

 İşveren tarafından ödeme şekline ve zamanına  uyulacaktır.

Madde 3: İşin Kontrolü:

İmalatın kontrolü için işveren yapımın her aşamasında yapım şeklini kontrol edebilir.Gereğine uygun olmayan ve düzgün olmayan imalat ve malzemelerin değiştirilmesini isteyebilir.

Madde 4: Yetkili Kişilerin Tespiti:

Yapılacak olan ve madde 1 de belirtilen işlerde yüklenici adına her türlü kararı almaya ve söz konusu işle alakalı her türlü belge evrak vb imzalamaya aşağıda kimliği tanımlanan ve imzası bulunan kişi yetkilidir.

Madde 5: Çıkacak Fazladan (ekstra) İşler:

Alışılan ve gerekenden başka çıkacak her türlü iş ve imalatta yükleniciden kaynaklanmayan fakat yeniden imalat yapılmak zorunda kalınan işler ekstra kabul edilecektir.

Madde 6: Garanti Kapsamı:

Yüklenici yaptığı imalatlara iş bitiminden itibaren 5 yıl garanti vermektedir. Ayrıca kullanılan malzemelerin garantisi malzemenin üreticisi firmalar tarafından teknik föyünde bulunan süreyle verilecektir.

Madde 7: Yüklenicinin Sorumluluğu ve Kazalar:

Yüklenici   ‘İmalat ve Montaj İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü’ hükümlerini yerine getirmekle yükümlüdür. Sözleşme konusu İş’te yeterli tecrübe ve deneyimli eleman görevlendirilmesi, iş ve işçiler yönünden iş sahasında alınması gereken her türlü güvenlik tedbirlerinin, işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin alınması, bu hususta alınması gerekli alet, edevatın temini, işçilerin eğitilmesi, iş bu alet, edevatı kullanmalarının sağlanması  ve bunlar ile ilgili tüm giderler ve yemek ihtiyaçları Yüklenici tarafınca karşılanacaktır.

Yüklenici bu iş için istihdam edeceği personelin çalışmaları sırasında olabilecek iş kazası sonucu meydana gelebilecek ölüm, bedeni ve maddi zararlardan bizzat sorumludur.

Yüklenici montaj sırasında mevcut alt ve üst yapılar ile taşınır ve taşınmaz mallara zarar vermemek için gerekli önlemleri alacaktır. Alınan önlemlere rağmen meydana gelebilecek tüm hasarlar ile 3. Şahıslara verilebilecek zararlardan yüklenici tek başına sorumludur. Ayrıca yüklenici  işçilerinin 3.şahıslar vereceği zararlardan dolayı doğacak cezai ve hukuki sorumluluklardan da sorumludur. İşverenin yukarıdaki alınması gereken önlemler ve doğacak zararlardan hiçbir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

Madde 8: Yüklenicinin Çalıştıracağı İşçiler ve İşçi Hakları:

 Çalışanların özlük hakları öncelik taşımaktadır. Bu nedenle Taşeron, çalıştırdığı işçilerini SSK’ya kaydettirecek, ücretlerini aylık bordrolarla zamanında ödeyecektir. Taşeron ücretlerden yapılan stopaj kesintileri ile aylık SSK primlerini zamanında Vergi Dairesi ve SSK’ya yatırmakla mükelleftir.

Madde 9: İşe Başlama ve İşi Bitirme Zamanı:

Yüklenici sözleşmenin resmi olarak imzalanmasından ve işverenin gerekli izinleri almasından sonra en geç 2 gün içinde taahhüt ettiği işlere başlamak için yukarıda adresi yazılı taşınmazda elemanları ve gerekli ekipmanları ile hazır bulunacaktır.Yüklenici işe başladıktan sonra 45 işgünü içinde taahhüt ettiği işleri bitirecektir. Bu 45 işgünü zaman zarfında yükleniciden kaynaklanmayan veyahut mücbir sebepler olursa yüklenici tarafından tutanak tutularak işi bitirme zamanına eklenecektir.(mücbir sebepler: hava muhalefeti, deprem sel gibi doğa olayları, yasalardan ve izinlerden kaynaklanan iş durdurmaları, zamanında sipariş edilmeyen ve yüklenicinin uhdesinde bulunmayan malzeme gecikmeleri, işin gidişatını etkileyecek derecede kesilen elektrik ve su vs…)

Madde 10: Taahhütte Bulunulan İşin Kabulü:

Yüklenici taahhütte bulunduğu işleri doğru noksansız ve teknik şartnamelerine uygun yapıp bitirdikten sonra işverene yazı yoluyla bunu bildirir. Yazılı bildirimden sonra en geç 7 gün içinde işveren belirlediği bir günde taahhüt edilen işin kesin kabulünü yapar. Bunun için yüklenici veya yetkilisi belirtilen günde söz konusu taşınmaz villada hazır bulunurlar. İşin doğru noksansız ve teknik şartnamesine uygun olduğu anlaşılınca altı müştereken imzalanacak olan iş teslimi ve iş bitirme evrakları imzalanır. Bu tarihten sonra garanti süresi de başlamış olur.

Madde 11: İşverenin Sorumlulukları:

.   İş veren madde 2 de belirtilen ödeme şekline uyacaktır.

.  Uygulama sırasında, sözleşmeye konu iş için kullanılacak olan su, elektrik, vb. her türlü sarf malzemesi işveren tarafından temin edilecektir.

. İş veren ekstra bir iş buyurduğu veya istediği zaman yükleniciyle fiyatını konuşacak ve anlaşmaya varıldıktan sonra ekstra iş veya işler yüklenici tarafından yapılacaktır.

.İşveren madde 1 de tarif edilen işlerden birinden veya birkaçından vazgeçemez, vazgeçtiği için verilen iş toplam fiyatlarından düşüm isteyemez.

İşveren her türlü kanuni izinleri almakla yükümlüdür.

Madde 12: Kanuni Adresler ve Tebligat:

İŞVEREN:

YÜKLENİCİ:

Taraflar yazılı olarak adres değişikliği bildirmedikleri sürece, tarafların yukarıdaki adresine yapılacak tebligatlar usulüne uygun şekilde yapılmış sayılacaktır.

Madde 13: Anlaşmazlık ve İhtilafların Çözümü:

Bu Sözleşme ve eklerinin uygulanmasından doğabilecek ihtilaflarda Türk Hukuku uygulanacak olup Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Madde 14: Son Madde:

Bu Sözleşme, bu madde dahil 14 madde ve 2 nüsha olarak tanzim edilmiş, taraflarca okunarak  20.05.2021 tarihinde imzalanmıştır.

İŞVEREN İMZA                                                                                                          YÜKLENİCİ İMZA


Popüler Tadilat Paket Seçeneğimize ait sözleşmemizi incelediniz. Hiç kimsenin yapmadığını yapıyoruz. Olabildiğince şeffaf ve dürüst davranıyoruz. İstiyoruz ki! herkes bilinçlensin ve üzülmesin. Daha fazla bilgi ve görsel için bizimle iletişime geçiniz..

Popüler Ev Tadilatı Projemize Deevam Ediyoruz (Güncel)

Gezinti

Aşağıdaki Sayfalarımızı da inceleyerek farklı ev tadilat projelerimizi inceleyebilirsiniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: popüler paket, popüler tadilat, vip dekorasyon, popüler ev tadilat ve dekorasyon, popüler projeler, dekordelisi popüler paketi, vip paketi,

WhatsApp Bilgi Al
Çevrimiçiyiz. Bize yazın.
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.