modern-pirefabrikler

Modern Tasarım Prefabrik Evler

Bu yıla damgasını vuran modern tasarımlarla şekil almış prefabrik evleri burada inceleyin! Bu makalemizde prefabrik evin tanımından tutun, çift katlı modern prefabrik evlere kadar herşey mevcut. Modern tasarım prefabrik çelik evler hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Daha fazlası için bizimle iletişime geçiniz.

Giriş

Modern Tasarım Prefabrik Evler – Geleneksel inşaat yöntemlerine nazaran, günümüzde mühendislik ve mimarlığın eşsiz buluşması ile ortaya çıkan modern tasarım prefabrik evler, daha hızlı bir şekilde inşa edilmesi ve daha küçük çevresel etkiye sahip ekonomik özellikleri ile dikkat çekiyorlar. Bununla birlikte, son yıllarda daha modern ve yenilikçi çizgilere sahip estetik görünümleri ile de, ev trendlerinde yükselerek çok fazla tercih ediliyorlar.

Ülkemizde kullanımı, deprem gibi doğal afet durumlarının ardından yaygınlaşan ve yaşam alanı olarak tercih edilmeye başlayarak artış gösteren prefabrik yapılar, inşaat ve tasarım dünyasının geleceğini yeniden tanımlamaya başladı dersek herhalde abartmış olmayız. Neden mi? Çünkü; sağlamlığı ve dayanıklılığı ile ön plana çıkması, ihtiyaca göre şekillendirilmiş farklı büyüklükte ve farklı tasarım stillerinde geniş bir yelpazeye sahip olması ve aynı zamanda hızlı kurulum ve istenilen değişikliklerin kolayca yapılması gibi pratik özellikleri, bu yapılara olan ilgiyi gittikçe artırmış ve artık yeni bir yaşam alanı olarak en çok tercih edilenler arasında yer almaya başlamıştır.

Prefabrikler hakkında farklı bilgilere devam ediyoruz.

Sıkılmadınız değil mi? : )

Sizde hayalinizdeki eve sahip olabilmek için kendi evinizi yaptırmayı düşünüyor veya istiyorsanız, öncelikle işe farklı yapı sistemlerini araştırarak başlamalısınız. Son yıllarda gelişen yapı teknolojileri sayesinde artık betonarmeye alternatif olarak birçok sistem kullanılmakta ve bu sistemlerin her biri daha yenilikçi ve ekonomik çözümler sunmaktadır. Son dönemde zahmetsiz bir şekilde ve kısa sürede ev sahibi olma fırsatı sunan prefabrik ev projelerinde, modern ve yenilikçi mimari anlayışı benimsenerek ev sahiplerinin isteği doğrultusunda modern tasarım prefabrik evler dizayn edilmektedir. Dekordelisi olarak bugünkü makalemizde, birbirinden şık tasarımlarıyla dikkatlari üzerinde toplayan ve en çok tercih edilen gelişen bir yapı sistemi olan prefabriklerden bahsedeceğiz. Yeni bir yaşam alanına sahip olmadan önce içeriğimize göz atarak, önerilerimizden ilham alabilirsiniz.

Prefabrik Ev Nedir?

Ülkemizde genel olarak kırsal veya tatil bölgelerinde yaygın olmakla beraber, fazla katlı olmamasından dolayı büyük şehirlerin nüfus yoğunluğu düşük bölgelerinde karşımıza çıkan prefabrik evler, fabrikada üretilerek inşa sahasına getirilip modüllerin birleştirilmesiyle oluşturulan yapılardır. Aynı zamanda tıpkı bir lego gibi parçalardan oluşan, ana malzemeleri fabrikalarda üretilen ve yerleşeceği alana taşınabilen yapılar olarak da bilinmektedir. İstenilen metrekarede ve kat sayısında üretilebilir. Kısacası su ve kanalizasyon sistemi, elektrik tesisatı, ısı ve ses yalıtımı ve dekorasyonu diğer yapı çeşitleriyle aynı çözümlere dayanan modüler yapı sistemine prefabrik ev denir.

prefabrik-ev2

Üretim ve tasarım teknolojileri ile bugün her ailenin ihtiyaçlarını karşılayacak küçük veya büyük prefabrik evler üretilebilir. Tasarım projelerinin başında gelen, kullanılacak olan evin kapasitesine ve talep edilen özelliklere göre çeşitlilik gösteren prefabrik ev modelleri, tek katlı olacağı gibi dubleks hatta tribleks bile yapılabilir. Isı ve ses yalıtımı gibi konularda betonarme için geçerli olan bütün tekniklerin uygulanabildiği prefabrik yapıların, betonarmelere göre birçok avantajı bulunmasının yanı sıra neredeyse hiçbir eksiği yoktur. Tıpkı geleneksel mimaride olduğu gibi modüler yapılarda da, kullanıcının isteği doğrultusunda üretim yapılır.

Prefabrik Malzeme ve Fiyatları

Gelişen teknoloji ile birlikte insanların hayatını kolaylaştıracak gerek zaman gerekse maliyet bakımından pek çok ürün, bugün insanlar için gelişmekte ve gelişmeye devam etmektedir. Bilindiği üzere gerek ülkemizde gerekse dünyada en çok betonarme evler kullanılmaktadır. Ancak; bazen bazı zorlu şartlarda olan yerler için betonarme yapılar hem daha maliyetli, hem daha uzun zaman almakta hem de yapımı itibariyle daha çok iş gücü gerektirmektedir. Bu yüzden insanlar artık daha pratik ve daha az maliyet gerektiren prefabrik evlere doğru yönelmektedir. Prefabrik ev malzemeleri ve fiyatları istediğiniz konut türüne göre değişiklik göstermekle birlikte, her bütçeye uygun bir seçenek bulmak mümkündür. Örneğin;

prefabrik-ev3

Hem salon hem yatak odası hem mutfak hem de banyo olarak dizayn edilen orta halli bir prefabrik istiyorsanız; seçeceğiniz bu tek katlı prefabrik ev modelinin maliyeti uygun olacaktır.

Yok! ben lüksü severim ve hayallerimde villa var diyenlerdenseniz; diğer evlere göre maliyet olarak biraz daha yüksek olan iki katlı dubleks prefabrik modelleri tasarlayabilir veya direkt alabilirsiniz.

Konforunuz bununla da kalmıyor ille de villamın önünde bir havuzum olsun diyorsanız; sizin için tasarlanan bir havuz tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra birçok prefabrikte bulunan varenda seçenekleriyle, hayalinizin bir adım ötesine geçebilirsiniz.

NOT: Üretici firma sizin isteğiniz doğrultusunda da, prefabrik yapınızın tasarımını tasarlayabilmektedir. Ancak; iç malzeme özellikleri açısından da her ne kadar aynı özelliklere sahip gibi görünse de kalite bakımından kullanacağınız birinci sınıf malzemeler, prefabrik yapınızda konforu ve kaliteyi arttırırlar.

prefabrik-ev4

Prefabrik Modelleri ve Özellikleri

Günümüzde çok yaygın bir şekilde tercih edilen prefabrik evler, her firmada farklı tasarım ve dizaynlarla karşımıza çıkabilir. Hem maliyet avantajına sahip olan hem de istediğiniz gibi kolayca tasarımını yapabileceğiniz prefabrik ev modelleri, genel olarak kırsal alanlarda tercih edilen veya müstakil ev olarak kullanılan ev modelleridir. Çok ekonomik bütçeler ile ister tek katlı isterseniz de dublex ev sahibi olabilirsiniz. Ancak; prefabrik bir eve sahip olmak istediğinizde öncelikle profesyonel mimarlar ile iletişime geçmeli, hem ev tasarımı yapmak hem de evin istek ve ihtiyaçlarınıza cevap vermesini sağlamak adına bu alanda tecrübeli işinin ehli insanlar ile çalışmalısınız. Şimdi birazda özelliklerinden bahsedecek olursak;

 • Tıpkı geleneksel mimaride olduğu gibi kullanıcının isteği doğrultusunda üretilirler.
 • Isı ve ses yalıtımı gibi konularda betonarme için geçerli olan bütün teknikler burada da uygulanır.
 • Kolayca monte edilmesi, kısa süre de inşasının tamamlanıyor olması tercih edilme sebepleridir.
 • Ayrıca modüler olan prefabrik yapılarda genelde çelik konstrüksiyon kullanıldığı için çok daha dayanıklı ve sağlamdır.
 • Minimum inşaat atığı çıkardığı ve beton sulama gibi ihtiyaçları olmadığı için inşası oldukça ekolojiktir.
 • Prefabrik çatı modelleri de oldukça dayanıklı, uzun ömürlü ve sağlamdır.
 • Betonarme yapılarla aynı konfor ve özelliklerde üretilebilen prefabrike yapıları, monte edip yerleştirdikten sonra bile başka alanlara taşıma şansınız vardır.
 • En ilgi çekici kılan özelliği ise; istediğiniz odayı istediğiniz genişlikte yaptırabilir hatta daha sonra evi isterseniz küçültüp isterseniz büyütebilirsiniz.
prefabrik-ev5

Prefabrik Yapıların Avantajları

Arzu edilen metrekarede üretilip, elektrik tesisatı, su ve kanalizasyon sistemi hatta ısı ve ses yalıtımı gibi temel donanım haricinde ek avantajlara sahip olan popüler seçeneklerden biri olan prefabrik yapılar;

 • İstenilen kat sayısına göre özel olarak tasarlanabilir.
 • Maliyeti işin en başında net bir şekilde belirlenir.
 • Evin yapımı için yıllarca beklemenize gerek kalmaz. Yapı elemanları fabrikada hazır olarak üretilir ve yerleşeceği arazide kolayca inşa edilir.
 • Enerji kullanımı betonarme binalara nazaran daha düşüktür.
 • Üretiminden kaynaklanan esnekliği sayesinde depreme karşı daha dayanıklıdır.
 • Betonarme evlere göre hiçbir eksiği yoktur.
 • Yapı malzemesinde çelik konstrüksiyon kullanıldığı için beton duvarlara oranla çok daha sağlamdır.
 • Bu yapıların bir diğer avantajı malzeme çeşitliliği ve doğa dostu oluşudur.
 • Beton sulama derdi veya inşaat atığı gibi sorunları yoktur.
 • Tekerlekli prefabrik modelleri sayesinde, dilediğiniz takdirde evinizi başka bir yere taşıyabilirsiniz.
 • Ortalama 30 ila 40 yıl arasında ömrü olan prefabrik evler 60 yıla kadar dayanabilir.
prefabrik-ev6

Prefabrik Ev Alırken Dikkat Edilecekler

Prefabrik evler her ne kadar uygun fiyatlı olsa da, sonuçta bir miktar para ödüyorsunuz ve uzun zaman kullanacaksınız. Bu nedenle prefabrik ev alırken dikkatli davranmanız gerekir. Şimdi prefabrik ev alırken dikkat edilmesi gereken hususları listeleyecek olursak;

 • Arazinin yapısı evin ömrünü ve sağlamlığını belirler. Bu nedenle evi yerleştireceğiniz arazinin yapısına dikkat edilmelidir.
 • İleride sallantı gibi problemler yaşamamak için önceliğiniz güvenilir bir firma ile çalışmak olmalıdır.
 • Sadece tek bir firma ile değil 3-4 firma ile görüşülerek fiyat teklifleri alınmalıdır.
 • Daha sonradan maliyet çıktığında başınızın ağrımaması için fiyata dahil olan ve olmayan hizmetler iyice öğrenilmelidir.
 • Eğer ileride evinizi büyütmek istiyorsanız, yükseltme seçenekleri hakkında da önceden bilgi edinilmelidir.
prefabrik-ev7

Tasarım Harikası Pefabrik Evler

Kullanışlı yönleriyle öne çıkan prefabrik evler, son dönemlerde oldukça şık, modern, konforlu ve dikkat çekici tasarım modelleriyle oldukça fazla tercih ediliyorlar. Modern mimari anlayışından izler taşıyan bu prefabrik evler, uygun fiyat seçenekleri ile kusursuz görünüme sahip yeni bir yaşam alanı fırsatı sunuyorlar. Yenilikçi çizgide tasarlanan prefabrik konutlar ise; Lüks tasarım prefabrik evler, standart tasarım prefabrik evler ve ekonomik tasarım prefabrik evler olmak üzere üç farklı kategoriye ayrılıyorlar. Bununla birlikte, kullanışlılığı ve konforu ön plana çıkaran iç mekan tasarımlarının yanı sıra, modern ve şıklığı ile dikkat çeken dış cephe tasarımlarıyla da kusursuz bir görünüm sergiliyorlar.

Hem tek katlı hem çift katlı iç mekan planlamaları ile iki farklı seçenek sunan lüks tasarımlı prefabrik evler ile; evinizde her şeyin eksiksiz, kusursuz ve size özel olmasını sağlayabilir, istediğiniz değişiklikleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca dış cephe tasarımlarında da istediğiniz özellikleri uygulatabilir, size özel ve uygun yeni bir yaşam alanı oluşturarak hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz. İhtiyacınıza ve beğeninize uygun seçim yapabileceğiniz bazı tüyolar verecek olusak;

prefabrik-ev8
 • Lüks görünümü ile eksiksiz ve kusursuz bir yaşam alanına sahip prefabrik eviniz olsun istiyorsanız; modern ve yenilikçi detaylarla tasarlanan tasarımlardan yararlanabilirsiniz.
 • Geniş pencereleri, kullanışlı balkon ve veranda bölümleri, cam yüzey detayları ve renk seçenekleri ile birbirinden şık modeller sunan lüks tasarımlı evlerde; ahşap desen uygulamalarından yararlanarak, gün ışığını kusursuzca evinize taşıyabilir ve ferah bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Tek Katlı Modern Prefabrikler

Kapıları ve pencereleri doğaya açılan size özel bir dünya oluşturabileceğiniz yaşam alanı hayal ediyorsanız ve yeni bir yaşam alanı kurmayı planlıyorsanız, yenilikçi duruşuyla dikkat çeken tek katlı prefabrik evlerin sizin zevkinizi yansıtacak özel tasarımlarını, tercihleriniz arasında ilk sıralara alabilirsiniz. İç mimarisinden tutunda dış cephe tasarımına kadar gerek beğeninizi ve zevkinizi yansıtacak gerekse tam anlamıyla ihtiyaçlarınızı karşılayacak modern prefabrik evler, yenilikçi ve çağdaş çizgideki dizaynları ile hayal ettiğiniz yaşam alanını sizlere sunuyor.

Her ihtiyacı karşılayan donanımları, modern görünümleri, kompakt tasarımları ve tabii ki hızlı kurulum özellikleriyle modern stili yansıtan her bir detaya tasarımında yer verilen bu özel tasarım prefabrik yapılar, yenilikçi stili tercih edenler için en ideal seçeneklerden birini oluşturuyor. Tasarım planları farklılaşan tek katlı prefabrik evler, küçük, büyük ve daha büyük yaşam alanları olarak da değerlendirilebiliyor. Örneğin;

prefabrik-ev9
 • İçinde bir yaşam alanına dair her detayın gözetildiği küçük metrekareli prefabrik evler; genellikle bağ bahçe evi veya kır evi gibi değerlendirilse de, isteyen herkes için her koşulda yaşanılabilir bir ev seçeneği sunuyor.
 • Modern iç ve dış mimarisi ile ilgi toplayan, kalabalık insanların bir arada mutlu bir şekilde yaşayabileceği yaşam alanları sunan büyük metre kareli prefabrik evler ise; özellikle son yıllarda ev trendlerinde ilk sıralarda yer alıyor.

Çift Katlı Modern Prefabrikler

Her dönemin favorisi ve herkesin hayali olan dubleks evler, çift katlı bir evde yaşamayı planlayanlar için en çok tercih edilen müstakil ev seçeneklerinden biri olmasının yanı sıra; sunduğu konforu ve oldukça şık mimarisi ile dikkat çeken tasarım prefabrik ev modelleri olarak karşımıza çıkıyor. Zengin detayları ile tasarıma modern bir duruş kazandıran bu özel dizayn edilmiş prefabrik yapılar, sizin zevkinize ve tercihinize göre istediğiniz gibi şekillendirilebiliyor. Hayal ettiğiniz yaşam alanından daha fazlasını sunan prefabrik tasarım ev modellerinde, ahşap desenli dış cephe dizaynları dikkat çeken ilk detaylardan biri oluyor.

Yani konforlu bir yaşam alanına sahip olmak isteyenler için çift katlı yapılar en ideal seçenekleri oluşturuyor. Gerek konforu yaşam alanınıza taşıyan iç mekan özellikleri gerekse dış cephesinde yer verilen modern tasarım anlayışı ile, hayal ettiğiniz şıklıkta bir eve sahip olma imkanı sağlıyor. Bazen şehir merkezinde bağımsız bir eve sahip olmak, bazen de şehir dışında bir yazlık eve sahip olmak için tercih edilen bu modern prefabrik evler, tabii ki farklı metrekare seçenekleriyle müşterilerin beğenisine sunuluyor. Şöyle ki;

prefabrik-ev10
 • İhtiyaçlarına uygun küçük metrekareli bir dubleks ev arayışında olanlar için mükemmel bir seçenek olan çift katlı prefabrik evler, modern görüntüsüyle de zamana meydan okuyan bir yaşam alanına sahip olma imkanı sağlıyor.
 • Hem geniş bir evde yaşayayım hem de dubleks olsun diyenlerin tercihi olan büyük metrekareli iki katlı prefabrik evler, modern iç tasarımı ve dış mimarisi ile adeta göz kamaştırıyor. Bu yönüyle gerek çekirdek aileler gerekse geniş aileler için oldukça ideal bir yaşam alanı sunan büyük metrekareli çift katlı modern prefabrik evler, şehir içinde veya dışında hayalleri gerçekleştirme imkanı sunuyor.

Özel tasarım prefabrik evler, ister taş zemin görünümü verecek bir dış cephe kaplaması olarak tercih edilsin isterse ahşap desen ağırlıklı bir tasarım anlayışını yaşam alanınız için uygulasın hiç fark etmez! dış cephelerinde birbirinden farklı ve şıklığı ile dikkat çeken yüzey kaplamaları ile beraber modern stili yansıtan zengin detaylarıyla da göz alıcı bir etki oluşturuyor. Gerek cam yüzeyin parlaklığına yer verilen gerek taş yüzey görünümünün şıklığını vurgulayan gerekse ahşap desenin sıcaklığını sunan prefabrik evler; bu detaylardan birini tercih edebileceğiniz modellere yer verdiği gibi tüm bu zengin detayları bir araya getiren zengin görünüme sahip seçenekleri de beğeninize sunuyor.

Modern tasarım prefabrik ev modelleri

Gezinti

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: prefabrik yapılar, prefabrik ev projeleri, prefabrik ev, modüler yapı sistemi, prefabrik ev modelleri, lüks tasarım prefabrik evler, prefabrik malzeme ve fiyatları, standart tasarım prefabrikler, modern prefabrik evler, ekonomik tasarım prefabrik evler, tek katlı prefabrik ev, çift katlı prefabrik, iki katlı prefabrik,

Related Posts

Kaş-Kalkan-180-M2-Lüks-Dubleks-Villa-inşaatımız

Kaş Kalkan 180 M2 Lüks Dubleks Villa

Kaş Kalkan’da yeni lüks villa projemiz hayırlı olsun. Anahtar teslim villa inşaat projelerimize bir yenisiniDevamını oku

İç Mimari Tasarım ve Uygulama Hizmetimiz

İç Mimari Tasarım ve Uygulama Hizmetimiz

Antalya’da bulunan villasının iç mimari tasarım ve uygulama işleri için bizden fiyat teklifi değerli müşterimizDevamını oku

Hobbit-fiyatlari-ve-modelleri

Hobbit Evler Hakkında Önemli Bilgiler

Bu makalemizde çok ilginç, ilginç olduğu kadar da şirin ve fantastik bir yaşam alanını sizlereDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0