Oturma odası nasıl düzenlenir? Hangi konulara dikkat edilmelidir?Oturma odası düzenlemenin püf noktaları. Modern oturma odaları nasıl tasarlanır? Bu makalemizde oturma odalarının dizaynı hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Oturma Odası Dizaynı – Bir an önce günlük iş yaşamının stresinden uzaklaşmak ve rahat bir nefes alarak keyifli vakit geçirmek için can attığımız, eve gidip ayaklarımızı uzatıp tv karşısında keyif yapmanın hayalini kurduğumuz oturma odaları, evlerimizde en fazla vakit geçirdiğimiz alanların başında gelmektedir. Yemek yeme, uyuma gibi doğal ihtiyaçlarımızın dışında ev içinde vaktimizin büyük çoğunluğu da bu odalarda geçmektedir. Dekordelisi olarak bugünkü makalemizde, evinize girdiğiniz zaman daha huzurlu ve keyifli vakit geçirebilmeniz adına, oturma odası düzenlemenin püf noktalarına, çeşitli tasarım metotlarına ve daha modern oturma odalarının dekorasyonu konularına değineceğiz. Aslında başta mobilya seçimi ve renk uyumu gibi konulara dikkat etmeniz halinde, çok daha güzel bir dizayn ve hoş görünümlü oturma odalarına sahip olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, modernizmin minimalizm ile buluştuğu modern oturma odaları da, işlevsel ürünlerle hazırlanmış daha az yer kaplayıp daha çok alan bırakan dekorasyonlarla tasarlanmaktadır. Modern oturma odası dekorasyon fikirleri duvar renginden zemin kaplamasına, mobilyaların tarzından yerleşimine kadar tüm detaylarına özenle bakılan, sadeliğin ön planda tutulduğu tasarımlardan oluşmaktadır. Gelin sizde az yer kaplayan kullanışlı malzemelerin çok amaçlı kullanımlarını sağlayan bu tasarımlarla kendinize ve sevdiklerinize geniş yaşam alanları sunun!

Oturma Odası Düzenlemenin Püf Noktaları

  • Oturma odasını düzenlerken gerçekten güzel görünümlü bir oturma odasına sahip olmak için öncelikle dikkat etmeniz gereken ilk şey; odanızın iç hacmi ile doğru orantılı olacak mobilyaları tercih etmek olmalıdır.
  • Mobilya seçiminin yanı sıra tasarım işlemlerini gerçekleştirirken hiçbir şekilde renk uyumundan taviz vermeden, odanızda bir odak noktası belirlemeli ve diğer dizayn unsurları bu odak noktası etrafında yerleştirilmelidir.
  • Odalarınıza ekleyeceğiniz vazolar, çiçekler, tablolar veya farklı dizayna sahip kitaplıklar gibi iç unsurların yer aldığı kişisel dokunuşlarla, odanızın güzel bir atmosfere sahip olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Gerek evinizin ölçülerine uygun gerekse zamansız, dinlendiren ve ton sür ton renk kombini ile tercih yapacağınız ürünlerle, düzenli ve eskimeyen bir iç dekorasyon anlayışını oturma odanıza taşıyabilirsiniz.
  • Son zamanların en popüler ürünlerinden olan ve farklı renk seçeneklerine sahip olan laminant parkelerin uygun modellerini, modern oturma odası zeminleri için tercih edebilirsiniz.

Oturma Odası Duvar Boyaları

Evet! zeminden sonra sıra geldi duvarlara. Oturma odasının duvarlarını boyamadan önce, odanın hangi saatlerde ve nerelerden ışık aldığına dikkat etmeniz son derece önemlidir. Bununla beraber boyamayı düşündüğünüz rengin tonunun ışıkla birleştiği zaman nasıl göründüğüne, bu rengin odanız için uygun olup olmadığına bakmanız da gerekir.

Aykırı bir renk tonu istemedikten sonra mobilyalarınız ile uyumlu olması için sıcak ve pastel renk tonları, oturma odası duvarları için en doğru ve ideal seçimlerdir. Odanın bazı alanlarına farklı hava katmak istiyorsanız, bu renklere uygun olarak tamamlayabileceğiniz duvar kağıtları kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebileceğinizi düşündüğümüz bir önceki yazımız olan ”Ufak Dokunuşlarla Evin Havasını Değiştirecek Aksesuarlar” başlıklı yazımıza da göz atarak önerilerden ilham alabilirsiniz.

Aşağıdaki sayfamızı da mutlaka ziyaret ediniz;

Tadilat Fiyatları

İLGİLİ BAŞLIKLAR: oturma odası,oturma odası püf noktaları,modern oturma odası,oturma odası düzenleme,duvar boyası,mobilya seçimi,en güzel oturma odaları,oturma odası dekorasyonu,