Ufak Dokunuşlarla Evin Havasını Değiştirecek Aksesuarlar

Dekoratif Aksesuarlarla Evinizin Atmosferini Anında Değiştirebilir misiniz? Odanızın havasını değiştirmek için yapılması gerekenler nelerdir? Evinizin havasını değiştirecek öneriler. Bu makalemizde ufak dokunuşlarla evinizi değiştirecek olan aksesuarlar hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ufak Dokunuşlarla Evin Havasını Değiştirecek Aksesuarlar – Diğer eşyalarla uyumlu kullanıldığı zaman bir anda evin havasını önemli ölçüde etkileyerek değiştirebilen dekoratif aksesuarlarla küçük dokunuşlar yaparak, evinizde bambaşka bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Hepimiz bazen yaşam alanlarımızda değişikliğe ihtiyaç duyarız. Evimizin bizi yansıtması oldukça önemli olduğundan dolayı, her zaman güzel görünsün isteriz. Ancak sürekli mobilya değişikliğine giderek ev dekore etmek, bütçemizi epeyce zorladığından, bugünkü şartlarda bazılarımız için neredeyse imkansızdır. Bunun yanı sıra sırf değişiklik yapmak için kullanışlı ve yeni eşyalarımızdan vazgeçmek, çoğu zaman istediğimizi bulamamamıza yol açar ve hayal kırıklığı yaşamamıza neden olabilir. İşte tamda bu noktada Dekordelisi olarak; sizler için araştırıp derlediğimiz bugünkü makalemizde, değişimin ayrıntılarda gizli olduğunu ve büyük değişimler oluşturmanın anahtarının aksesuarlar olduğunu unutmadan, severek alıp kullandığınız mobilyaları birkaç dokunuşla oldukça az maliyet ve zaman harcamadan daha farklı gösterebilmenin yollarına değineceğiz. İşte sizler için derlediğimiz evinizin atmosferini tamamen değiştirecek öneriler;

KOKULU MUMLAR

Artık mumları yalnızca elektrik kesintilerinde veya romantik akşam yemeklerinde çıkartmıyoruz. Hem şık hem de uygun fiyatlı ürünler olan mumları salondan, yatak odasına hatta banyoda bile kullanarak evinizde sıcacık bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Kokulu mumlar veya tütsülerle kolayca odanın ambiyansını değiştirebilir, sevimli fenerler yardımıyla huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte meyve, çiçek, çikolata, kahve, vanilya gibi pek çok seçenekleri bulunan kokulu mumları kullanarak evinizin güzelleşirken, diğer yandan da yaşam alanınızın rahatlatıcı kokularla dolmasını sağlayabilirsiniz.

SEHPALAR

Evinizin havasını değiştirecek bir diğer önerimizde kendin yap projesidir. Unutmamalısın ki! emeğin ile yaptığın her dekorasyon ürünü senin için farklı değerlere sahip olacaktır. Bu yüzden evinizde kullanmadığınız eşyalarınız varsa bu eşyaları geri dönüşüm ve kendin yap projelerinden yararlanarak kullanabilirsiniz. Örneğin; sehpalarınızı farklı renklerle kaplayarak, odanıza ve tarzınıza uygun hale getirebilirsiniz. Yine koltuklarınızın üzerinde renkli örtüler kullanabilirsiniz.

CAM AKSESUARLAR

Özellikle salon ve oturma odasının vazgeçilmezleri arasında yer alan cam aksesuarlar, klasik ve avangart dekorasyonlarda kullanılmazlarsa, dekorasyonda yarım kalmışlık hissi oluştururlar. Son derece modern ve şık bir görünüm sağlayan bu aksesuarlar aynı zamanda ofislerin de vazgeçilmezi olarak kullanılmaktadırlar.

En çok tercih edilen cam aksesuarlar arasında; vazolar, şamdanlar, sürahiler, biblolar ve şekerlikler gelmektedir. Sizde bu örneklerden yola çıkarak, kullanacağınız alana göre seçimler yapabilirsiniz.

AYNALAR

Küçük evler için olmazsa olmaz aksesuarlardan birisi olan aynalar, dekoratif olarak güzel görünmelerinin yanı sıra, bulundukları odayı daha büyük gösterme gibi bir özelliğe de sahiptirler. Alana derinlik katmada oldukça başarılı olan bu aynalar, odanın odak noktasını üzerinde toplama konusunda da yol göstericidirler. Bu nedenden ötürü özellikle küçük odalarda ayna kullanmak, evinizi daha ferah gösterecektir.

Salonun atmosferini değiştiren ve estetik görüntüsü sayesinde dekoratif etki oluşturması oldukça mümkün olan aksesuar modelleri arasında yer alan aynalar, aynı zamanda aydınlık bir ortam oluşturmaya da yardımcı olmaktadırlar.

TABLOLAR

Evinizi güzelleştirirken aynı zamanda zevkinizi eve yansıtmak ve evinizi kişiselleştirmek istiyorsanız; boş duvarlarınızı çerçeveli veya çerçevesiz tablolarla, duvar stickerları, duvar kağıtları veya sevdiğiniz fotoğraflarla süsleyebilirsiniz.

Yine son yıllarda özellikle duvar dekorasyonlarında en çok kullanılan aksesuarlar arasında yer alan parçalı tabloları kullanarak, duvarlarınızı sıkıcılıktan kurtarıp renk ve çekicilik katabilirsiniz.

KIRLENTLER VE YASTIKLAR

Odanızın atmosferini değiştiren dekorasyon önerilerinden bir diğerine kırlentleri de ekleyebilirsiniz. Tarzınız ne olursa olsun özellikle düz renkli koltuklarda kullanılan desenli kırlentler, odanın havasını bir anda değiştirirler.

Bunun yanı sıra son yıllarda oldukça popüler olan etnik veya geometrik desenli küçük yastıklar, capcanlı görünümleri ile evinize ayrı bir renk katarlar. Aynı zamanda üstünde mesajlar bulunan yastıklarda esprili kişiliğinizi evinize yansıtmanıza yardımcı olurlar.

DEKORATİF LEDLER, AVİZE VE ABAJURLAR

Gerek salonunuzda, gerek yatak odanızda, gerekse pencerenizde istediğiniz gibi kullanabileceğiniz, evinizi bambaşka bir havaya bürüyecek olan dekoratif led ışıkları evinizde kullanmaya başladıktan sonra, kendinizi adeta masallar diyarında hissedeceksiniz.

Bunun yanı sıra tarzınızla uyumlu, tavandan sarkan avize veya abajurları, özellikle klasik ve avangart tarzlarda tercih edilen cam avizeleri, klasik aydınlatma olarak kullanırken, diğer tarzlarda daha modern ve şık avizeler kullanabilirsiniz.

DEKORATİF KİTAP DAYANAKLARI

Kitaplığınız varsa, ahşap kitaplık içinde kullanacağınız dekoratif kitap dayanakları ve dekoratif aksesuarlarla şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Bununla beraber kitapların yanında kullanacağınız metal objeler de epeyce ilgi çekici olacaktır.

Diğer yandan duvara monte edilen raflar sayesinde yerden tasarruf sağlayabilirsiniz. Kitaplık olarak kullandığınız rafların altına renkli bir berjer ve ayaklı bir abajurla kendinize okuma köşesi yapabilirsiniz. Berjerin yanındaysa, dergilik / gazetelik kullanabilirsiniz.

HASIR EŞYALAR

Dekorasyona hoş bir hava katan hasır sepetleri, gazetelik veya dergilik olarak kullanabileceğiniz gibi ayrıca büyük boylardaki hasır sepetlerin üzerine cam yerleştirerek orta sehpa olarak da tercih edebilirsiniz.

İlginizi çekebileceğinizi düşündüğümüz bir önceki yazımız olan ”Salonlarda Aksesuara Kullanımı” başlıklı yazımıza da göz atarak önerilerden ilham alabilirsiniz.

Aşağıdaki sayfamızı da mutlaka ziyaret ediniz;

Tadilat Fiyatları

İLGİLİ BAŞLIKLAR: dekoratif aksesuar, oda aksesuarları, aksesuar,ekonomik ev aksesuarları,aksesuar modelleri,aksesuar fiyatları,duvar aksesuarları,

WhatsApp Bilgi Al
Çevrimiçiyiz. Bize yazın.
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.