Mutfak tadilat ve dekorasyon u2ygulamaları

Mutfak Tadilatı

Mutfak tadilatı nasıl yapılır? Farklı mutfak tadilat fikirleri. Mutfak tadilatında dikkat edilmesi gerekenler. Mutfak tadilatında yapılan en büyük hatalar nelerdir? Mutfak tadilatı yapmak veya yaptırmak isteyenler için faydalı bilgiler vermeye çalışacağız. Anahtar teslim mutfak tadilatı ve dekorasyon ihtiyaçlarınız için 7/24 yanınızdayız. Mutfak tadilatı bizim işimiz.

Anahtar teslim komple ev tadilat uygulamalarının temelini oluşturan mutfak tadilatları konusunda 30 yıllık bir deneyime sahibiz. Bu tecrübe ve birikimimizi sizlere bu yazımızla aktarmayı düşündük. Sayfamızı sonuna kadar dikkatle okuduğunuzda, mutfak tadilatları konusunda bir çok farklı bilgiye sahip olacağınızı düşünüyoruz.

Mutfak Tadilatı – Günümüz modern mutfaklarında neler yapılıyor, hangi uygulama ve tasarımlara daha fazla yer veriliyor öncelikle bu konulardan bahsedelim. Modern mutfak tasarımlarında ilk dikkat edilmesi gereken uygulamaların başında, hijyen kurallarını kolaylıkla yerine getirebilmek için yapılan dekorasyon çalışmalarıdır. Örneğin kolay temizlenebilir mutfak dolabı kapakları, dolap tezgah ürün çeşitleri, zemin döşemeleri ve mutfak duvarlarında kullanılacak malzeme çeşitleri tamamen hijyen odaklı seçimlerden oluşmaktadır. Temizlenmesi zor detaylara sahip olan malzeme ve imalatlardan kaçınılmaktadır. Mutfak tadilatlarında ayrıca bir diğer önemli uygulama ise, bol mekân, az eşya anlayışıdır. Minimalist mimari her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadır. Küçük mutfaklarda büyük dolaplar, yemek masaları ve diğer büyük eşyalar artık hızla kaldırılmaktadır. Kullanılabilecek en minimum eşyalar, mutfaklarımıza özenle yerleştirilerek daha ferah alanlar yaratılmaya çalışılmaktadır.

Gerek iletişim numaralarımızdan, gerek web sitemiz üzerinden bir çok soru almaktayız. Mutfak tadilat ve dekorasyonu trend uygulamaları konusunda bizlerden bilgi ve görseld esteği isteyen değerli müşterilerimize ve misafirlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu maksatla hazırladığımız bir çok tadilat makalemiz, farklı bilgiler ve yüzlerce görsel sitemiz içerisinde mevcuttur. Bildiğiniz gibi dekorasyonun sonu yok. Bütçenize göre sonsuz bir yelpazeye sahiptir diyebiliriz. Ne kadar anlatırsak anlatalım, ne kadar bilgi ve görsek sunarsak sunalım, mutfak tadilatlarında mutlaka bir taraflar eksik kalacaktır.

Mutfak tadilatı ve dekorasyonlarında olmazsa olmazları kısa başlıklar halinde belirtelim. Modern ve zevkinize uygun renklerde mutfak dolabı. Kombi dolabı. Zeminler 60×60 granit ve 10 cm ebatlarında süpürgelikler. Stor perdeler. Aile fertlerine yetecek ölçülerde ve mutfakta çok geçerli ise yemek masası. Tavanlarda led ışıklı asma tavan. Tezgah arası fayanslar, kalan tüm duvarlar ise silinebilen su bazlı boya. Bir mutfakta olmazsa olmaz ana kullanım eşyaları ve uygulamaları bunlardır. Büyük mutfaklarda mikrodlaga, buzdolabı ve diğer elektrikli mutfak eşyalarını bir arada düzenli bir şekilde bulundurmak üzere yaşam üniteleri de yapılabilir.

Evimiz içinde en fazla faydalandığımız ve kullandığımız mekanlardan birisidir mutfaklarımız. Özellikle ev hanımlarının en fazla zaman geçirdikleri yerdir. Hem dekor olarak görsel, hem kullanım kolaylığı bakımından rahat, hem kullanılan eşyalar olarak sağlam hemde tasarım olarak modern olmak zorundadır. Gerek fayans ve seramiklerin modeli, gerek mutfak dolaplarının rengi, kalitesi ve tasarımı, gerek su ve elektrik tesisatının düzeni ve gerekse mutfak aydınlatmalarının yeterliliği ve şıklığı gibi daha bir çok detayın ve dekorasyonunun diğer mekanlara göre daha güzel olması gerekmektedir. Elbetteki salon, odalar, koridor ve banyo gibi yerler de görsel ve kaliteli olmalıdır. Fakat bir evin mutfağı, o evin can damarıdır diyebiliriz. Bu yüzden diğer tüm yerlerden daha şık ve modern olmak zorundadır.

ankara mutfak tadilatı
ankara mutfak tadilatı

Mutfaklarımızın hem şık, hem kullanışlı, hem sağlam, hemde kaliteli olması gerekmektedir. Bu başlıca 4 özelliği aynı mekanda uygulamak oldukça zordur. Hem konusunda uzman ekip ve ekipmanlar, hem tasarım ve proje olarak derin tecrübeli ve bilgi sahibi dekorasyoncu, hem tüm mutfak tadilat işleri ustaları bünyesinde bulunduran hemde yüksek iş disiplin ve ahlak sahibi bir firma ile çalışmak gerekmektedir. Yenisini sıfırdan yapmak, eskisini söküp yenisini yapmaktan her zaman daha zor ve emek isteyen bir iştir. Mutfak dekorasyonu yaparken en kullanışlı olacak şekilde dizayn ve tasarım yapılmalıdır. Örneğin mutfak dolabının ve yerinin seçimi en önemli tasarıdır. Mutfak dolabının kullanış kolaylığı bakımından çekmece ve raflarının yerleri ve sayısı, bulaşık makinesinin en kullanışlı olacak şekilde dolap içindeki yeri ve konumu, ankastrelerin doğru yerlere yerleştirilmesi ve kalitesi, mutfak mermeri veya mermeritinin rengi ve şekli, mutfak tezgah arası fayansın uyumu ve şıklığı, mutfak dolabının görselliği, kapak renk ve kalitesi, kapak fren sistemlerinin sağlamlığı ve modernliği, mutfak yer döşemesinin mutfak dolap ve duvar yüzeyleri ile olan ahenk ve uyumu, temizlik bakımından kolaylığı daima ilk düşünülecek seçimlerdir. Bir mutfak tadilatında üstünde önemle durulacak bir diğer konu ise su ve elektrik tesisat işlerinin doğru bir şekilde yapılmasıdır. Her şey kullanışlı, basit müdahele edilecek şekilde yapılmış, her türlü ihtiyaca cevap verecek kapasiteye ve ulaşıma sahip olacak şekilde profesyonel olarak düşünülüp döşenmelidir.

mutfak resimleri

Mutfak tadilat çalışmaları sırasında yapılan hataların başında yanlış ekip veya ustalarla çalışmaktır. Bu hatayı zincirleme olarak diğer hatalar takip etmektedir. Su ve tesisat işleri bozuk ve düzensiz olacaktır. Dolaplar hatalı ve bozuk, fayans seramik işleri kusurlu ve bozuk, mutfak genel düzen ve görünüşü baştan sona hatalar ve kusurlarla dolu olacaktır. Hata hatayı doğurur gerçeği dekorasyonun her kolunda en geçerli kurallardan birisidir.

mutfak tadilat
mutfak tadilat

Aşağıdaki sayfalarımızı da ziyaret ederek mutfak tadilatları hakkında farklı bilgilere ve görsellere ulaşabilirsiniz.


mutfak tadilat, mutfak tadilat dekorasyon, mutfak resimleri, mutfak tadilat ustaları, mutfak tadilat firmaları, ankara mutfak dekorasyon tadilat, mutfak dolapları tadilat

Lütfen Yorum Yapın

WhatsApp Bilgi Al
Merhaba Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.