Mutfak tadilatı bizim işimiz. Modern, kaliteli ve kullanışlı mutfak tadilat ve dekorasyonlarına bizimle kavuşmak çok kolay ve ekonomik. Trend, farklı ve günümüz modasına uyumlu tasarımlarla geliyoruz. Mutfak tadilatı hizmetlerinde profesyoneliz. Burada mutfağınız için mutlaka birşeyler bulacaksınız.

Mutfak tadilatı nasıl yapılır? Farklı mutfak tadilat fikirleri. Mutfak tadilatında dikkat edilmesi gerekenler. Mutfak tadilatında yapılan en büyük hatalar nelerdir? Mutfak tadilatı yapmak veya yaptırmak isteyenler için faydalı bilgiler vermeye çalışacağız. Anahtar teslim mutfak tadilatı ve dekorasyon ihtiyaçlarınız için 7/24 yanınızdayız. Mutfak tadilatı bizim işimiz.

Mutfak tadilatı, anahtar teslim komple ev tadilat uygulamalarının temelini oluşturur. Bu tecrübe ve birikimimizi sizlere bu yazımızla aktarmayı düşündük. Sayfamızı sonuna kadar dikkatle okuduğunuzda, mutfak tadilatları konusunda bir çok farklı bilgiye sahip olacağınızı düşünüyoruz. 7/24 bizi arayarak ücretsiz keşif, tasarım, maliyet hesabı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Dekordelisi İle Mutfak Tadilatı

A’dan z’ye mutfak tadilatı bizim işimiz. Mutfak dolaplarınız, zeminleriniz, fayanslarınız, tavan ve duvar dekorasyonlarınız tamamen bizim kontrolümüzde. Birlikte tasarlayalım, zevkinize ve bütçenize en uygun kaliteli imalatlarla geliyoruz. İmalathanemizde tüm yapım aşamalarımızı sizlerde takip edebilirsiniz. Tüm renkleri, modelleri ve tasarımı siz seçiyorsunuz, biz yapıyoruz. Balon kapaklar, akrilik, lake, mdf lam kapak mutfak dolapları ve daha fazlası. Profesyonel işçilik, ekonomik fiyat, dürüst iş ahlakı arıyorsanız biz buradayız. Mutfak tadilatı ve dekorasyonları konusunda 30 yıldır hizmetler sunmaya devam ediyoruz.

2021 Mutfak Tadilat ve Dekorasyonları

Günümüz modern mutfaklarında neler yapılıyor, hangi uygulama ve tasarımlara daha fazla yer veriliyor öncelikle bu konulardan bahsedelim. Modern mutfak tasarımlarında ilk dikkat edilmesi gereken uygulamaların başında, hijyen kurallarını kolaylıkla yerine getirebilmek için yapılan dekorasyon çalışmalarıdır. Örneğin kolay temizlenebilir mutfak dolabı kapakları, dolap tezgah ürün çeşitleri, zemin döşemeleri ve mutfak duvarlarında kullanılacak malzeme çeşitleri tamamen hijyen odaklı seçimlerden oluşmaktadır. Temizlenmesi zor detaylara sahip olan malzeme ve imalatlardan kaçınılmaktadır. Mutfak tadilatlarında ayrıca bir diğer önemli uygulama ise, bol mekân, az eşya anlayışıdır. Minimalist mimari her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadır. Küçük mutfaklarda büyük dolaplar, yemek masaları ve diğer büyük eşyalar artık hızla kaldırılmaktadır. Kullanılabilecek en minimum eşyalar, mutfaklarımıza özenle yerleştirilerek daha ferah alanlar yaratılmaya çalışılmaktadır.

Mutfak Tadilatı Nasıl Yapılır

Gerek iletişim numaralarımızdan, gerek web sitemiz üzerinden bir çok soru almaktayız. Mutfak tadilat ve dekorasyonu trend uygulamaları konusunda bizlerden bilgi ve görsel desteği isteyen değerli müşterilerimize ve misafirlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu maksatla hazırladığımız bir çok tadilat makalemiz, farklı bilgiler ve yüzlerce görsel sitemiz içerisinde mevcuttur. Bildiğiniz gibi dekorasyonun sonu yok. Bütçenize göre sonsuz bir yelpazeye sahiptir diyebiliriz. Ne kadar anlatırsak anlatalım, ne kadar bilgi ve görsek sunarsak sunalım, mutfak tadilatlarında mutlaka bir taraflar eksik kalacaktır. Yinede mutfak tadilatı nasıl yapılır kısaca açıklamaya çalışalım.

1- Öncelikle eskiye dair hiçbir şey kalmamalı mutfağınızda. İşinin ehli kişiler tarafından sökülmeli ve mutfağınızdan uzaklaştırılmalı. Mutfak dolaplarınız, batarya ve çeşmeleriniz, su tesisat sıva üstü malzemeleriniz, tezgah taşınız, tazgah arası fayanslarınız ve daha fazlası. Mutfağınızı temizledikten sonra, tekrar mutfak tadilatı için düşünmeye ve plan yapmaya devam edebilirsiniz.

2- Bu aşamada mutfak dolaplarınız için tasarımınızı, modellerinizi ve renklerinizi seçerek imalat siparişi verebilirsiniz. Mutfak tadilatı ve dekorasyon çalışmaları sürerken, imalathanede mutfak dolaplarınız hazırlanmalı. Çünkü bu imalat süreci minimum 20 gün sürecektir. Sizde bu süre içerisinde diğer tüm işlerinizi bitirerek zamandan tasarruf etmiş olacaksınız.

3- Elektrik ve su tesisat işlerinizi yeni mutfak tasarımınıza göre tamamlayın. Tüm tavan ve duvar dekorasyon işlerinizi de bu aşamada bitirin. Son olarak ta zeminlerde yapmanız gereken tadilat çalışmalarınızı tamamlayın. Her şey eksiksiz olarak ilerlemeli. Sonradan yapılacak bir değişiklik veya geri dönüş, kesinlikle sizin için zaman ve para kaybı demek olacaktır.

4- Mutfak dolaplarınızın imalatı şimdi bitmiş olmalı. Getirtip montajını yaptırın. Sonrasında tezgah ölçüsü aldırın ve 2-3 gün içerisinde mutfak tezgahınızı da taktırın. Batarya, musluk, çeşmelerde takıldıktan sonra ankastrelerinizi getirtin. Komple ince bir temizlikten sonra mutfak tadilatı ve dekorasyon çalışmalarınızı tamamlamış olacaksınız.

Mutfak Tadilatı Neleri İçerir

Mutfak tadilatı ve dekorasyonlarında olmazsa olmazları kısa başlıklar halinde belirtelim. Modern ve zevkinize uygun renklerde mutfak dolabı. Kombi dolabı. Zeminler 60×60 granit ve 10 cm ebatlarında süpürgelikler. Stor perdeler. Aile fertlerine yetecek ölçülerde ve mutfakta çok geçerli ise yemek masası. Tavanlarda led ışıklı asma tavan. Tezgah arası fayanslar, kalan tüm duvarlar ise silinebilen su bazlı boya. Bir mutfakta olmazsa olmaz ana kullanım eşyaları ve uygulamaları bunlardır. Büyük mutfaklarda mikrodlaga, buzdolabı ve diğer elektrikli mutfak eşyalarını bir arada düzenli bir şekilde bulundurmak üzere yaşam üniteleri de yapılabilir.

Evinizin Gözdesi Mutfağınız

Evimiz içinde en fazla faydalandığımız ve kullandığımız mekanlardan birisidir mutfaklarımız. Özellikle ev hanımlarının en fazla zaman geçirdikleri yerdir. Hem dekor olarak görsel, hem kullanım kolaylığı bakımından rahat, hem kullanılan eşyalar olarak sağlam hemde tasarım olarak modern olmak zorundadır. Gerek fayans ve seramiklerin modeli, gerek mutfak dolaplarının rengi, kalitesi ve tasarımı, gerek su ve elektrik tesisatının düzeni ve gerekse mutfak aydınlatmalarının yeterliliği ve şıklığı gibi daha bir çok detayın ve dekorasyonunun diğer mekanlara göre daha güzel olması gerekmektedir. Elbetteki salon, odalar, koridor ve banyo gibi yerler de görsel ve kaliteli olmalıdır. Fakat bir evin mutfağı, o evin can damarıdır diyebiliriz. Bu yüzden diğer tüm yerlerden daha şık ve modern olmak zorundadır.

Kullanışlı Bir Mutfak Nasıl Olmalı

Mutfaklarımızın hem şık, hem kullanışlı, hem sağlam, hemde kaliteli olması gerekmektedir. Bu başlıca 4 özelliği aynı mekanda uygulamak oldukça zordur. Hem konusunda uzman ekip ve ekipmanlar, hem tasarım ve proje olarak derin tecrübeli ve bilgi sahibi dekorasyoncu, hem tüm mutfak tadilat işleri ustaları bünyesinde bulunduran hemde yüksek iş disiplin ve ahlak sahibi bir firma ile çalışmak gerekmektedir. Yenisini sıfırdan yapmak, eskisini söküp yenisini yapmaktan her zaman daha zor ve emek isteyen bir iştir. Mutfak dekorasyonu yaparken en kullanışlı olacak şekilde dizayn ve tasarım yapılmalıdır. Örneğin mutfak dolabının ve yerinin seçimi en önemli tasarıdır. Mutfak dolabının kullanış kolaylığı bakımından çekmece ve raflarının yerleri ve sayısı, bulaşık makinesinin en kullanışlı olacak şekilde dolap içindeki yeri ve konumu, ankastrelerin doğru yerlere yerleştirilmesi ve kalitesi, mutfak mermeri veya mermeritinin rengi ve şekli, mutfak tezgah arası fayansın uyumu ve şıklığı, mutfak dolabının görselliği, kapak renk ve kalitesi, kapak fren sistemlerinin sağlamlığı ve modernliği, mutfak yer döşemesinin mutfak dolap ve duvar yüzeyleri ile olan ahenk ve uyumu, temizlik bakımından kolaylığı daima ilk düşünülecek seçimlerdir. Bir mutfak tadilatında üstünde önemle durulacak bir diğer konu ise su ve elektrik tesisat işlerinin doğru bir şekilde yapılmasıdır. Her şey kullanışlı, basit müdahele edilecek şekilde yapılmış, her türlü ihtiyaca cevap verecek kapasiteye ve ulaşıma sahip olacak şekilde profesyonel olarak düşünülüp döşenmelidir.

Mutfak Tadilatında Yapılan Hatalar

Küçük mutfaklarda büyük eşyalar ve dolaplar oldukça itici ve bunaltıcı bir hava yaratır. Özellikle bu tip küçük mutfaklarda koyu renk tercihleri yine mutfağınızı dar ve sıkıcı gösterecektir. Küçük mutfaklarınız için yeterli eşyalar ve oldukça açık renkler kullanmalısınız. Yapılan en büyük hata budur mutfak tadilatlarında.

Mutfak tadilatı çalışmaları sırasında yapılan hataların başında yanlış ekip veya ustalarla çalışmaktır. Bu hatayı zincirleme olarak diğer hatalar takip etmektedir. Su ve tesisat işleri bozuk ve düzensiz olacaktır. Dolaplar hatalı ve bozuk, fayans seramik işleri kusurlu ve bozuk, mutfak genel düzen ve görünüşü baştan sona hatalar ve kusurlarla dolu olacaktır. Hata hatayı doğurur gerçeği dekorasyonun her kolunda en geçerli kurallardan birisidir.

Aşağıdaki sayfalarımızı da ziyaret ederek mutfak tadilatları hakkında farklı bilgilere ve görsellere ulaşabilirsiniz.


İLGİLİ BAŞLIKLAR: mutfak tadilat, mutfak tadilat dekorasyon, mutfak resimleri, mutfak tadilat ustaları, mutfak tadilat firmaları, ankara mutfak dekorasyon tadilat, mutfak dolapları tadilat