mobilya yerlesimi

Mobilya Yerleşimi

Mobilya Yerleşimi – Mobilya yerleşiminde dikkat edilmesi gerekenler..

Mobilya Yerleşimi – Çoğu zaman işin içinden çıkamadığımız, hepimiz için son derece faydalı olan mobilya yerleşimi konusunda öneriler..

Mobilya Yerleşimi –  Yaşam alanlarını kurgularken evlerinde değişiklik yapmak isteyenler için konforlu koltuklar, güzel yemekler için masa düzeni, doğru aydınlatma, yeterli depolama alanları..gibi işe yarar birkaç ipuçlarından yola çıkarak mobilya yerleşimi konusunda fikirler hazırladık sizlere.. Öncelikle işe ihtiyaçlarınızı belirleyerek başlamalısınız. Bekar biriyle 3 çocuklu ailenin ihtiyaçları elbetteki farklı olacaktır. Mekanlardaki yaşam alanınızı kurgularken en önemli nokta, “burayı en çok ne zaman ve hangi amaçla kullanıyorum” sorusuna yanıt verebilmektir.

mobilya yerlesimi
mobilya yerlesimi

Misafirleriniz için daha keyifli sohbet alanları oluşturmak istiyorsanız, kanepe ve sandalyeleriniz birbirine yakın mesafede olmalıdır. Fakat kanepe ve sandalyelerinizi yakın tutarken, geçiş alanlarının çok sıkışık olmamasına dikkat etmelisiniz. Bir buçuk metre ile üç metre arasını baz alarak iki mobilyanın arasındaki ölçüyü ayarlamalısınız. Yaşam alanınızın oturma düzenini odak noktasının etrafında tasarlayabilirsiniz. Bu odak noktası bir şömine olabileceği gibi bir televizyon veya büyük bir tablo da olabilir. Yaşam alanınız küçük metrekareye sahipse elbetteki büyük mobilyalardan kesinlikle uzak durmalısınız. Küçük mobilya seçimi yapmanız, her zaman oturma alanınızda daha fazla yer açmanızı ve daha ferah bir görünüm olmasını sağlar. Bunun tam tersi olarak büyük mobilya seçimi yapmak sizi daraltıp nefes almanızı zorlaştırabilir.

Mobilya Yerleşimi İpuçları..

1- İşe öncelikle bir plan çıkarıp yerleşim alanınızın ölçülerini alarak başlamalısınız.

2- Mobilyalarınızın ölçülerini alın.

3- Kesinlikle bir odak noktası belirleyip oturma düzenini buna göre ayarlayın.

4- Orta sehpa kullanmak istiyorsanız, tüm noktalara erişiminin kolaylaştırın.

5- Aydınlatmalar çok önemlidir ve kesinlikle doğru kullanılmalıdır. Özellikle dinlenme ve yemek alanları için farklı aydınlatmalar kullanın.

6- Yerleşim yaparken mutlaka öncelikle büyük mobilyalardan başlamalısınız. Çünkü büyük parçaları yerleştirdikten sonra küçük eşyaları planlamanız daha rahat ve kolay olacaktır.

7- Görüş alanınızı engelleyen yerleşimler yapmaktan kaçının.

mobilya yerleştirme-1
mobilya yerleştirme-1
mobilya yerleştirme-2
mobilya yerleştirme-2
mobilya yerleştirme-3
mobilya yerleştirme-3

mobilya yerleşimi, mobilya yerleşim planı, mobilya yerleşim kılavuzu, mobilya yerleştirme, oda yerleştirme tasarımı, mobilya yerleştirme teknikleri, oda yerleştirme teknikleri, evde mobilya yerleşimi, salon nasıl yerleştirilir, en doğru mobilya yerleşimi nasıl olur.

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir