Küçük Ev Koltuk Modelleri

Küçük evlerde koltuk takımı seçimi nasıl olmalıdır? Küçük ve dar evler nasıl dekore edilir? Dar odalar için kurtarıcı dekorasyon önerileri. Bu makalemizde küçük ve dar odalar için koltuk takımı seçiminde geniş ve kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Küçük Ev Koltuk Modelleri – Günümüzde artık maalesef modern yaşamın getirisi olarak şehirlerde evlerin sayısı artmaya devam ettikçe, sahip olunan yaşam alanlarının büyüklüğü de gittikçe küçülüyor. Ancak bu durum sizi etkilemesin! Her ne kadar küçük ve dar evlerde yaşamak zorunda olursak olalım; zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz salon veya oturma odalarımızda, kendimizi daha konforlu hissetmemizi sağlayacak ipuçları ile mekanlarımızda daha geniş ve ferah bir atmosfer oluşturabiliriz. Bu bağlamda bizi en çok zorlayan şey, salon veya oturma odasında oldukça yer kaplayan ve odanın genişliğini etkileyen koltuk takımlarıdır. Bu nedenle tercihlerimizi yaparken, odanın büyüklüğü göz önünde bulundurmamız gereken ilk kriterdir. Odaların tarzını belirleyen bir seçim olduğu kadar kullanışlılığını ve alanını da etkileyen koltuk takımları; küçük salon veya oturma odası için dekorasyon oluştururken kurtarıcı özellikleri ile ön plana çıkmalıdır.

Dekordelisi olarak bugünkü makalemizde, son derece yaratıcı ve yenilikçi dizaynlar ile alanı küçük salon veya oturma odanızı işlevsel hale getirerek, farklı mekanlar haline dönüştüren koltuk takımları ve genel olarak mobilya seçimlerimizin nasıl olması gerektiğinden söz edeceğiz. Öncelikle işe salon veya oturma odasında çok fazla detaya yer vermekten kaçınmakla başlanmalıdır. Ayrıca büyük aksesuarlar, iddialı desenler ve çok sayıda birbiriyle kombinlenmiş renkler yerine, daha zarif ve daha sade bir dekorasyon anlayışı benimsenmelidir.

Bu bağlamda küçük ve dar alanlarda tercih edilebilecek en iyi stil; modern mobilyalar veya altmışlı yılları anımsatan retro ürünlerdir. Bu ürünler ayak yapıları, ince çizgileri ve ağırlıklı olarak açık ceviz tonlarındaki üretimi ile küçük ve dar salonlara çok yakışan minimal ve bohem bir atmosfer oluşturan incelikli tarzlardan dır. Gelin şimdi birlikte hem fonksiyonel hem de şık tasarıma sahip koltuk takımlarına göz atalım.

Koltuk Takımı Seçimi

Fonksiyonel Tasarımlar

Ev içinde en keyifli anlarımızı geçirdiğimiz ve gün içinde sıklıkla kullandığımız salon veya oturma odalarının atmosferinin ferah olması son derece önemlidir. Günümüzde modern yapıların artması ile birlikte evlerdeki odalara ayrılan alanlar oldukça küçülmüştür. Bu yüzden oturma odasında istediğimiz genişliği oluşturabilmek adına, tercihlerimizi fonksiyonel tasarımlardan yana kullanabiliriz.

Modern ve Şık Stiller

Dar ve küçük oturma odası veya salonlarda uzun ve hatları keskin koltuk takımları kullanmak, fazla yer kaplayacak yanlış bir tercih olacaktır. Bunun yerine tercih edeceğiniz yumuşak ve kıvrımlı formda tasarlanmış daha kısa olan ancak konforu ile ön plana çıkan modeller ise, oturma odanızdaki alanı daha verimli kullanmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca; küçük alanlarda kıvrımlı hatları ile hem daha rahat bir oturuma sahip hem de oldukça modern ve şık bir stil için kullanışlı çözümler sunan bir seçenek olacaktır. Açık tonlarda tercih edilecek renk seçenekleri ile küçük bir oturma odasını daha geniş gösterecek olan bu model, kavisli tasarımı ve yumuşak dokusuyla evinizde hayal ettiğiniz ferah atmosferi ve rahatlığı sağlayacaktır.

Köşeli Koltuklar

Küçük evler için koltuk takımı denince en kullanışlı modellerin başında gelen köşeli koltuklar; gerek mevcut alanı daha verimli kullanmanız bakımından gerekse işlevsel tasarımı ile klasik koltuk takımlarının sahip olduğu büyüklüğü sunarak misafirinizi rahatlıkla ağırlamanız için imkan sağlıyor.

Sizde isterseniz modern ev dekorasyonları için en ideal parçalardan biri olan köşe takımlarını tercih ederek, oturma odanız veya salonunuzda daha geniş, daha ferah, kullanışlı ve şık esintilerle dolu bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Berjer ve Üçlü Koltuk Kombini

Salonunuzda veya oturma odanızda minimal bir yaşam alanı oluşturmayı tasarlıyorsanız; büyük ve çok modüle sahip bir takım yerine, bir berjer ve üçlü koltuk kombinini tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem ihtiyacınız olan alana ve forma sahip koltukları ile misafirlerinizi keyifle ağırlayabilir hem kendinize özel bir dinlenme alanı oluşturabilir hem de tasarımından ötürü şıklığı hissettiren bir koltuk takımına sahip olmuş olursunuz.

Dekorasyon Önerileri

  • L şeklinde bir salona sahipseniz; odanın tüm kapasitesinden faydalanabilmek adına, konumlandıracağınız yerin ölçüsüne uygun bir köşe koltuk takımı ile ortadaki alanı boş bırakarak odayı daha geniş gösterebilirsiniz. Ayrıca ışık iletkenliğini artırarak daha geniş ve ferah yer algısı oluşturabilmek için ayna kullanabilir ve duvarlarda apliklere yer verebilirsiniz.
  • Geniş ve büyük ayna kullanmaktan çekiniyorsanız örneğin; aynalı orta sehpa, aynalı tepsi, ayna ve eskitme metal detaylı dekoratif ürünler kullanabilirsiniz.
  • Dar alanlarda kullanıma uygun çay seti koltuklarını hem küçük ve değerlendirmek istediğiniz oturma odası alanlarında hem de balkon gibi alanlarda kullanabilirsiniz.
  • Temel görünümü oluşturacak olan koltuk takımınızı ve rengini belirledikten sonra, aksesuarları gerek kontrast ürünlerden seçerek gerekse koltuk ile kombin yaparak daha sade dokunuşlarla dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.
  • Son yıllarda sıkça karşımıza çıkan pudra pembe, buz mavisi ve mint yeşili gibi renklerde döşemelik kumaş seçeneklerine sahip koltuk takımlarından tercih yaparak, pastel ve konforlu bir dekorasyon dünyası oluşturabilirsiniz.
  • Salon veya oturma odanızda küçük ve göz yormayan dinamizmle birlikte ferah ve havadar birer dokunuş olarak göze çarpacak olan açık renkte, sezonun favori dokularından biri olan mermer desenli saksı ve objelerin içinde, yeşil bitkilerinizi sergileyebilirsiniz.

İlginizi çekebileceğinizi düşündüğümüz bir önceki yazımız olan ”En Trend Çocuk Odası Duvar Kağıtları” başlıklı yazımıza da göz atarak önerilerden ilham alabilirsiniz.

Aşağıdaki sayfamızı da mutlaka ziyaret ediniz;

Tadilat Fiyatları

İLGİLİ BAŞLIKLAR: koltuk takımı seçimi,koltuk takımı,dar odalar için koltuk takımı,küçük ev dekorasyonu,koltuk modeli,dar uzun oturma odası dekorasyonu,küçük koltuk takımı modelleri,oturma odası dekorasyonu,

WhatsApp Bilgi Al
Çevrimiçiyiz. Bize yazın.
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.