Evlerde Deniz Ferahlığı

Coastal Stil Nedir, Özellikleri Nelerdir? Coastal Dekorasyon Nasıl Uygulanır? Coastal Dekorasyon Fikirleri.

Evlerde Deniz Ferahlığı – Kış mevsiminin getirdiği soğuk havadan pek memnun değilseniz, özlediğiniz yaz mevsimini coastal’la evinizin dekorasyonunda geri getirmeye ne dersiniz? Yaz mevsiminin rahatlığını ve ferahlığını ön plana çıkaran coastal dekorasyon stili; genel olarak yazlık evlerde tercih edilen, baharı çağrıştıran, aydınlık bir temanın hakim olduğu, fresh etkisi ile denizi ve maviliği anımsatan, son derece modern, spor ve şık bir stildir. Evlere ferah ve aydınlık hava katmasının yanı sıra, denizin ve okyanusun güzelliklerinden ilham alarak huzur dolu, sıcak, modern ve dinamik bir görüntü veren bu dekorasyon tarzı, her ne kadar özellikle deniz kıyısındaki yazlık evler için çok uygun olsa da, denizin ferahlığını evine yansıtmak isteyen herkesin tercih edebileceği, son dönemlerin en modern ve en şık dekorasyon stilleri arasında yer almakta ve mavi, beyaz ve açık krem renklerini ön plana çıkarmaktadır. Beyaz ve krem döşemeli mobilyalar, deniz etkili objeler, renkli ve uçuş uçuş desenler gibi dekorasyonu tamamlayan unsurlarla; gösterişten uzak, sade ve konforu yüksek bir dekorasyon oluşturmak, bu stilin genel amaçları arasındadır.

Her mevsimin kendine özgü bir güzelliği olsa da, yaz aylarının içimizde oluşturduğu ferahlığı sevmeyeniniz yoktur sanırım. Genel olarak deniz teması ve açık renklerin hakim olduğu, açık renkli ahşap, beyazın asaleti ve mavi tonlarının bir araya gelmesiyle tasarlanan bu evlerde, kendinizi rahat, temiz, huzurlu ve adeta bir tatil cennetinde lüks bir tatil yapıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Evde ferahlığın hakim olması nedeni ile kaba eşyalardan daha çok narin bir görünüme sahip olursunuz. Midye kabukları, halat ipten yapılmış biblolar ve denize dair birçok unsurla bu dekorasyon stilinin ana temasını oluşturmanın yanı sıra, mobilya olarak ahşap modellerin tercih edilmesi ve doğal olan detayların ev içinde bulunması ile genel konsepti oluşturabilirsiniz. Kısacası soft renkler, sımsıcak bir atmosfer ve denize ait her objenin süslediği bir ev hayal ediyorsanız, sıradan bir dekorasyonu coastal stiline çevirebilirsiniz.

Bununla birlikte renkli desenler ve deniz objeleri de bu stilin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Eğer siz de ev dekorasyonunuzda farklı ve cıvıl cıvıl ferah bir etki oluşturmak istiyorsanız, birbiri ile uyumlu açık renkler ve objelerin deniz esintilerini barındırması gibi detaylara dikkat ederek, bu stili rahatlıkla dekore edebilirsiniz. Renkli bir dekorasyon elde etmek isterseniz de; genellikle beyaza eşlik eden açık maviyi evdeki küçük detaylarda kullanabilir, hatta hali hazırda bulunan mobilyalarınızın minder ve döşemelerini açık renge dönüştürerek de, bu stile kolayca uyum sağlayabilirsiniz. Evet şimdi isterseniz hep birlikte Dekordelisi ailesi olarak, yaz tutkunu olanlar ve yazı çağrıştırmak isteyenler için araştırıp hazırlamış olduğumuz makalemizin detaylarına inelim..

Coastal Stilin Özellikleri

  • Her ne kadar yazlık ev stili olarak bilinse de, mevsim fark etmeksizin bu tarzı kullanabilirsiniz.
  • Bu tarzla beraber yapacağınız her dokunuşla, hayatınızın her mevsimini yaz ayları tadında yaşayabilirsiniz.
  • Yoğun olarak açık renkler ve deniz teması kullandığınız evlerde, her mevsim yaz esintileri duyabilir ve her güne mutlu ve tazeleyici bir etkiyle uyanabilirsiniz.
  • Mobilya seçiminde ahşap ve bambu detaylar gibi ana hatları kullanarak, rahatlığı ve konforu aynı çatı altında toplayabilirsiniz.
  • Deniz ve denizciliğe ait simgelerin çok fazla kullanıldığı bu tarzla birlikte, denizin verdiği huzuru yakalayabilir ve hayatınıza pozitif enerji ile doldurabilirsiniz.
  • Aksesuarlarının çoğunu midye kabuk detaylı objeler, dümenler, halatlardan yapılan objeler, balık ve gemi vs detaylar bulunan objelerden oluşturabilirsiniz.
  • Yatak odalarının mobilyalarını, beyaz ağırlıklı ve spor aynı zamanda şık diyebileceğimiz ahşap tercihlerden yana kullanabilirsiniz.
  • Mutfak dolapları ve tezgah zeminlerini açık renklerde seçebilir, mutfakta yoğun olarak hasır eşyalar kullanabilirsiniz.
  • Banyolarda sabunluk gibi şeyleri deniz detaylı kullanarak, ortama hareket ve farklılık katabilirsiniz.

Coastal Dekorasyon Nasıl Uygulanır

Mavinin sevdiğiniz bütün tonlarını, özellikle de açık mavi tonlarını bu tarzda bol bol kullanabilir, koltuk takımınızı öne çıkarmak için; mavi döşemelik kumaşlar tercih edebilir veya mavi vazolar, kaseler, biblolar ve yapma çiçeklerle bu aksesuarları ön plana çıkarabilirsiniz.

Görsel sanatları seviyorsanız; ağırlıkta mavi renklerin olduğu, tabi arka planda da beyaz, krem ve bej gibi doğal ve açık tonlar olması gereken büyük bir resim veya fotoğrafı duvarınıza asarak dikkatleri üzerine toplayabilirsiniz.

Açık ve ferah bir ev oluştururken; iki farklı tarz olan country ve coastal dekorasyonu harmanlayabilir, mobilyalarınızda country tarzı uygulayabilirsiniz. İsterseniz ahşap mobilyalar, rustik objeler ve naftalin kokan birkaç eşya kullanarak, açık mavi tonlarını beyazlar ve eskimiş ahşaplarla bir araya getirip biraz vintage esintiler katarak, sıcak bir ev oluşturabilirsiniz.

Kumsala indiğimizde elimize aldığımız ve yıllarca biriktirdiğimiz midye kabuklarından; tamamen yaratıcılığınızı ortaya koyarak oluşturduğunuz birçok dekorasyon öğesini evinizin baş köşesinde kullanarak, dekorasyonunuzun eksiksiz olmasını sağlayabilirsiniz.

Halatları kullanarak kendi aksesuarlarınızı oluşturabilirsiniz. Örneğin; Perdelerinizde birkaç parça halatı püskül ve tutacak gibi kullanabilir, vazolarınızı halatlarla süsleyebilir veya sarkaçlar yaparak, bitkilerinizi buraya yerleştirebilirsiniz.

Evinizi renklendirmek için; mercan kayalarından ilham alabilir ve evinize bir tuzlu su akvaryumu kurabilirsiniz.

Aşağıdaki sayfamızıda mutlaka ziyaret ediniz;

Tadilat Fiyatları

coastal dekorasyon,coastal tarzı dekorasyon,coastal ev dekorasyonu,yazlık ev dekorasyonu,coastal stil,coastal tarzı dekorasyon nedir,coastal yazlık ev dekorasyonu,coastal dekorasyon fikirleri,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *