ev-yenileme-kapak

Eski Evi Yenileme

Eski evinizi nasıl yenileyeceğiniz konusunda burada ilginç fikirler var. Deneyimlerimizi ve projelerimizi sizlerle paylaştık. Çok farklı fikirlerle eski evlerinizi yenilemeye geliyoruz. Eski evler nasıl yenilenir? Bir kaç örnek sunuyoruz. Profesyonel cevaplar burada. Eski evi yenileme ile ilgili her şey için, sayfamızda bulunan eski yeni videolarımızı izleyerek ve müşteri yorumlarımızı okuyarak hakkımızda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eski evlerinizi yeniliyoruz. Modern tasarımlar ve ekonomik fiyatlarla. Eski evinizin anahtarını sizden alarak, şık, kaliteli ve kullanışlı bir yaşam alanı olarak sizlere geri veriyoruz. Bunu nasıl mı yapıyoruz? Biz profesyoneliz. Bize bırakın, rahat edin.

Baştan Sona Eski Evi Yenileme

Eski Evi Yenileme – Düşündüğünüz proje ne olursa olsun, unutmayın ki uzun yıllar orada yaşamayı planlıyorsunuz. Bu yüzden ev yenileme yaptırırken küçük yenilemelerle, evinizin işlevselliğini iyileştirmeye odaklanmak en iyisidir. Yeni bir mutfak veya spa tarzı bir banyo hayal etmek, yenilemenin en eğlenceli kısmı olabilir, ancak doğru yenileme müteahhitini seçmek işin en önemli kısmıdır.

Eski evi yenileme adından da anlaşılacağı gibi eskiyi yeni hale getirmektir. Günümüz mimarilerine uyumlu yeni yaşam alanları oluşturmaktır. Gerek kullanılan malzemeler olsun, gerek uygulama biçimleri olsun, gerek tasarımları, gerekse kullanım biçimleri olsun tamamen yenilemek için yapılması gereken belli başlı uygulamalar vardır. Bunları sıralayalım;

Eski Ev Malzemelerini Yenileme

Elektrik, su tesisat boruları ve bataryalar eski eve ait başlıca yenilenmesi gereken alt yapı malzemeleridir. Önceden eski evlerde genellikle demir pik borular kullanılırdı. Üstünden bunca yıl geçmiş, aşınmış, paslanmış ve jeolojik sebeplerden dolayı çatlaklar oluşmuş tüm pis ve temiz su boru sistemlerini artık pvc borularla değiştirme zamanı geldi. Eski evi yenileme çalışmalarında ana unsurlardır bunlar. Elektrik tesisat geçiş borularını ve tüm kablolarını da değiştirmelisiniz mutlaka. Bunlar sağlam, kullanışlı, modern ve garantili bir eski evi yenileme çalışmalarının temel taşlarıdır. Ayrıca tüm bu yenileme işlerini yaparken, günümüz mimarisine uygun, daha kullanışlı tasarımları da mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Bununla birlikte artık demode olmuş, derzleri siyahlaşmış ve paslanmış eski fayans modelleriniz de bir hayli göz yorucu olmuştur. Peki bu durumda ne yapmalısınız? Size önerimiz günümüz iç mimarisine uygun çağdaş ve kaliteli dekorasyon ürünleriyle fayans ve parkelerinizi yenilemeniz olacaktır.

Tüm mobilyalarınızı da sökün ve atın. Mutfak dolapları, vestiyerler, gömme gardroplar ve iç kapılar. Şimdi içinizden ”söküp atın demesi kolay, hepsi para kardeşim! Paran varmı o kadar diye soran yok” diyerek söylendiğinizi hissediyorum. 🙂 Makalemizin sonunda tüm bu eski evi yenileme maliyetlerini sizlere açıklayacağım. Çünkü biz bu işte profesyoneliz. Korkmayın. Okumaya devam 🙂

Tüm mobilya ahşap gurubunu söktüğünüzde, gereken alt tesisat döşemelerini dilediğiniz şekilde yaptığınız zaman yeni evinizin genel şeklini artık daha rahat gözünüzde canlandırabilirsiniz. Bir eski evin komple elektrik ve su tesisatını değiştirmek en fazla 6.000 TL dir. Komple iç kapılar, mutfak dolapları, vestiyer ve gardrobunu yenilemek ise maksimum 20.000 TL dir. Toplamda şimdiye kadar 26.000 TL yaptı. Kırım, döküm ve hafriyat işlerine de ortalama 2.000 TL verseniz bu yaklaşık 28.000 TL yapar.

Mutak zeminlerini, koridor zeminlerini, balkon zeminlerini, mutfak tezgah arasını, banyo ve wc komple fayanslarını tamamen orta kalite bir malzeme ile yenileseniz size en fazla maliyeti 10.000 TL olur. Yeni duşakabin, banyo dolabı, bataryalar, klozetler yaptırdığınız zaman bunlarında orta kalite malzemelerle tutacağı fiyat en fazla 7.500 TL dir. Eski evi yenileme çalışmalarınızda tavan ve duvarlarınıza komple alçı sıva ve boya badana yaptırsanız size maliyeti şimdiye kadar 55.000 TL yapar. Tüm evinizi birinci sınıf laminat parke yaptırsanızbu defa maliyetiniz maksimum 58.000 TL yapar. Tüm elektrik düğme, priz, anahtar, sigorta ve panosunu değiştirseniz 60.000 TL tutar toplamda. Devam edelim mi?

Bütçeniz daha fazlasına uygun mu? O zaman çelik kapıyı ve pencereleri de değiştirelim. 3 odanın, mutfak balkon çıkış kapısının, banyo ve wc pencerelerinide pvc yapalım. Fıratpen marka yaptırdığınızı düşünelim sineklikleri ile birlikte size en fazla maliyeti 10.000 TL yapar. Şimdiye kadar ki masrafınız 70.000 TL oldu. 70.000′ i veren 80.000’nide verir kardeşim dediğinizi hissettim 🙂 Hadi salon, koridor ve mutfak tavanlarınıza led ışıklı asma tavanlar, odalarınıza da stropiyer yapalım. Avize göbekleride takalım, ne yaptı; şu ana kadar toplam maliyetiniz 76.000 TL oldu. Arada ufak tefek ekstra giderler mutlaka olacaktır. Bunları da genel olarak üst üste koyduğunuzda en fazla eski evi yenileme fiyatınız 80.000 TL olacaktır. Hemde popüler ev tadilat uygulamalarının tümünü yapmış olacaksınız.

Eski evi yenileme için yapmış olduğunuz masraflar, asla çöpe atılan paralar değildir. Neden mi? Çünkü eski eviniz o haliyle örneğin 100.000 TL iken, şimdi oldu değeri 180.000 TL. Yap-sat çıların para kazanma şekli bu şekildedir. Eski evi alıp, şimdiye kadar sizin yaptığınız tüm işleri yaptırıp, üstüne de biraz ekleyip satarlar ve bu şekilde ticaret oluştururlar. Kullandığınız malzemelerin kalitelerini düşürmek ve arttırmak elbette toplam maliyeti etkileyecektir. Yani; daha ucuza veya pahalıya maledebilirsiniz eski evinizi yenilerken.

Eski Ev Böyle Yenilenir

Sizlere bir soru; eski hali ile yeni hali arasındaki farkı görüyorsunuz. Eski haline (hayali rakam) 200.000 TL vereceğiniz aşağıdaki eve, yeni hali ile ne kadar verirsiniz. 300.000 TL yi hiç çekinmeden verirsiniz. Çünkü yapılıdır ve eksiksizdir. Fakat yapan firma eski halini yeniye çevirirken harcadığı en fazla 75.000 TL dir. Bunu yaparak 25.000 TL para kazanmıştır. Alan memnun, satan memnundur. Ortada bir kayıp kesinlikle yoktur.

Her ne kadar günümüzde devlet destekli kentsel dönüşüm projeleri varsa da, her kesimde ve bölgede hayata geçirilmesi uzun vadeli projelerden oluşmaktadır. Ben bu paraları vermem arkadaş, nasılsa kentsel dönüşüm gelecek diye de düşünebilirsiniz. Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur atasözümüz bu zamanda devreye giriyor. Giden hayattan gidiyor. Eski evde geçirdiğimiz her saniye, hayatımızdan bir parçadır. Bekleyecek kadar zamanımız olmayabilir değil mi? Ne kadar kaliteli ve yeni yaşarsak, hayatımız ve pozitif bakış açımız o kadar dolu dolu geçmiş olur. Adlarından da anlaşılacağı gibi, eski ve yeni arasında yaşamsal farklar çok büyüktür.

Bu kişi duvarlarınızı yıkacak ve paranızı harcayacaktır, bu nedenle onları yeniden şekillendirme yolculuğuna başlamak için yeterince sevmeniz ve ona güvenmeniz gerçekten önemlidir. Yanlış yükleniciye zincirlenmiş olarak yaralanan ev sahiplerinin kabus hikayelerini hepimiz duymuşuzdur. Onlardan biri olmamak için bizi 7/24 arayabilir ve ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Baştan Sona Ev Yenileme

İster bir satıştan önce dairenizin değerini artırmak istiyor olun, ister kendi evinizi yeniden yapmak isteyin. Önünüze gelecek olan bir tadilat veya tadilat projesi olduğunda göz önünde bulundurmanız gereken çok şey olacağı anlamına gelir. Bunların arasında bir yükleniciyi nasıl bulacağınız, maliyetleri nasıl azaltacağınız ve fikirlerinizi gerçeğe nasıl dönüştürebileceğiniz gibi konular yer alır. Biz Dekor Delisi olarak size her konuda yardımcı olmak için buradayız. Başlamanıza yardımcı olacak tavsiyeler, daha önce yapmış olduğumuz eski evi yenileme projelerini size sunmak istiyoruz.

Yatırım Amaçlı eski Evi Yenileme Projeleri

Birçok ev sahibi, konutlarını satışa çıkarmadan önce yeniden biçimlendirmek için büyük tadilatlardan geçiriyor. Eğer doğru yapılırsa, yatırım amaçlı bir gayrimenkulün yenilenmesi genellikle doğru bir stratejidir. Bu yenilemeler doğru yapılmadığı takdirde kardan çok zarara dönüşebilir. Bu yüzden hangi yenilemelerin mülkünüze gerçekten değer kattığını bilmek ve ona göre bir yol izlemek gerekir. İyi bir tadilat projesinde olması gereken tüm yenilemeler doğru bir firma tarafından yapılmalı ve en az maliyetle yüksek verim alınmalıdır. Bizler mutfak, banyo ve oturma odası gibi tüm yaşam alanlarınızın dönüşümlerini daha işlevsel ya da basitçe daha güzel hale getirmek için yeniliyoruz.

Düşük fiyata al, yüksek fiyata sat mantığıyla hareket eden yatırımcıların çoğu yatırımını karlı hale getirme yolunda uzun bir yol kat eder. En az maliyetle en fazla değeri sağlayacak olanlara odaklanarak ev tadilat projelerini de dikkatle seçerler. Diğer bir yandan ev sahipleri, evlerini düzenlerken genellikle daha az stratejik bir yaklaşımı benimser. Cesur tasarım seçeneklerini dekora dahil etmek, ince vurgulu duvarlar ve son trend modeller ile evinizin çekiciliğini arttırmak ister.

Eski Evi Yenileme Projelerinde Aydınlatmanın Önemi

Işıklandırma sistemleri tadilatın en gösterişli öğelerinden biridir. Evin parlak ve davetkar görünmesini isterken, aşırıya kaçmak ve yüksek faturalardan kaçınmak isteriz. Bunun için modern görünecek aynı zamanda evinize şıklık kazandırmak için led ışıkları kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu projelerde yardıma ihtiyacınız olursa, keşif ekibimiz bütçenizi zorlamayacak tasarımlar konusunda yanınızda olmaktan memnuniyet duyar.

Eski Evi yenilerken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • Eski evinizi yenilemeye karar verdiğinizde genel bir fiyat tahmini almak yerine, fiyatlandırmayı detaylandırmasını talep ediniz. Ayrıntılı bir liste ile fiyat karşılaştırması yapabilir ve ne için ne kadar para harcadığınızı daha iyi anlayabilirsiniz.
  • Tadilat firmasının kendi programını dinledikten ve projenizin ihtiyaçlarını belirledikten sonra, yaklaşık başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini belirlemek için birlikte çalışın. Projenin belirli bir tarihe kadar tamamlanmasına ihtiyacınız varsa, bunu önceden söyleyin.
  • İş yapmak üzere anlaştığınız firma yetkilisi her daim işin başına gelebilir olmadığından, işin başında olacak ustabaşını mutlaka tanıyıp, projeniz hakkında bilgilendirme yapın.
  • Ödeme planları, zaman çizelgeleri, satın alınacak malzemeler ve diğer temel öğeler gibi her ayrıntı bir sözleşmeye dahil edilmelidir. İşler başlamadan önce, imzalı bir sözleşmeniz olmalıdır, sağlam bir müteahhit, bir sözleşme fikrine karşı çıkmaz.
  • Tasarıma gelince, her ayrıntılı kararı tartışmaktan korkmayın. Proje boyunca aşamalı olarak planı bilmeniz gerekir. Başlangıçta konuşulan yüzlerce veya binlerce olasılık var, ancak işimiz bittiğinde bir tane var o da karar verdiğimiz proje bu.
  • Tüm bu maddelerin yerine getirilmesi, ev yenileme yüklenicinize karşı rahat hissetmenizi sağlamalıdır. Herhangi bir konu hakkında biraz kötü hissederseniz, içgüdülerinizi takip edin ve başka bir firma aramaya devam edin.

Ev yenileme ve anahtar teslim ev tadilatı hakkında daha fazla bilgi , görsel ve fiyat araştırması için aşağıda vermiş olduğumuz adreslerimizi de ziyaret edebilirsiniz.


İLGİLİ BAŞLIKLAR: ev tadilat fiyatları,eski evi yenileme,baştan sona ev yenileme,anahtar teslim tadilat fiyatları,ev yenileme fiyatları,

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir