Hizmetlerimiz

İnşaat

Proje + İnşaat
14
500 1 M2
  • Ekonomik inşaat
  • Popüler inşaat
  • Ultralüks inşaat
Kampanya

Tadilat

Eski Ev Yenileme
5
250 1 M2
  • Ekonomik tadilat
  • Popüler inşaat
  • Ultralüks inşaat
Kampanya
Videoyu oynat
ONLİNE ZİYARETÇİ
sahne ustaları

İÇİNDEKİLER

Düğün salonu nasıl yapılır

Düğün salonu nasıl yapılır – 2017 düğün salonu tasarımları

Düğün salonu nasıl yapılır – Salon dekorasyonları için birbirinden farklı onlarca ekip-ekipman, malzeme, tasarım ve uygulama şekli gerekmektedir. Her branş için ayrı ayrı araştırmalar yapmak, uğraşmak ve kaliteli ekip ve ekipmanlar kurmak elbetteki çok fazla zaman, masraf ve efor gerektirmektedir. Tüm bu tadilat ve dekorasyon ihtiyaçlarınıza profesyonel olarak çözüm olabilecek, konusunda uzman, her türlü ekip ve ekipmanları bünyesinde bulunduran, huzur ve güven içerisinde çalışabileceğiniz dürüst bir firma arıyorsanız bizler buradayız ve sizlere bir telefon kadar yakınız. Birbirinden şık ve kaliteli tasarımlarımızı, her ölçü ve hitap edilecek kesime göre uyarlıyor ve çağdaş mekanlar yaratıyoruz. Bizlerle iletişime geçerek keşif, tasarım ve maliyet hesabı hizmetimizden mutlaka faydalanın.

düğün salonu sahneleri
düğün salonu sahneleri

Düğün salonu nasıl yapılır? Düğün salonu tavan dekorasyonları. Düğün salonu duvar dekorasyonları. Düğün salonu sahne modelleri.

Düğün salonu nasıl yapılır?

Öncelikle şunu unutmamalıyız; düğün salonunda evlenen çiftler için bu mekan çok önemli ve unutulmaz anıların ömürleri boyunca hatırlanacağı çok özel mekanlardır. Bu yüzden yapılacak olan düğün salonu akıllarda kalabilecek görsellikte ve şıklıkta olmalıdır. Bir düğün salonunda olması gereken mescit, tuvaletler, gelin odaları, mutfak, lobi, kulis, giriş, vestiyer ve sahnedir. Bu mekanları en ince ayrıntısına kadar tasarlayıp düzenlemek gerekmektedir. Bir düğün salonu en az 500 m2 olmalıdır. Ortalama 10 m2’ye 1 adet masa ve 8 sandalye sığmaktadır. Sahne ölçülerini ve diğer yürüme ve varsa kolun kiriş paylarını düşersek reel kullanım ölçüsü yaklaşık 35 m2 kalacaktır. Lobi salonu haricinde kalan diğer wc ler, mescit, mutfak, gelin odası, vestiyerlik ve giriş bölümleri bu metrekare den ayrı olmalıdır. Lobi büyük salon ölçüsü en az 350 m2 olmalıdır ki, 35 masalık bir salon oluşturabilelim. 35 masalık bir salon ise yaklaşık olarak 180 kişi kapasitesindedir ki bu kadar az kitleye hitap ediyor olmak ancak masraflarınızı karşılayacaktır.

salon sahneleri
salon sahneleri

Düğün salonu tavan dekorasyonları.

Tavan dekorasyonları bir nişan ve düğün salonunda en fazla göze çarpan çalışmalardandır. Dikkat edilecek olursa içeri kim girerse girsin ilk dikkat edilen yer her zaman tavanlardır. Gelen her kişi önce tavanlara bakar sonra zeminlere, sonra da boy hizası olan etrafa. Bu hep böyle olmuştur. Bu anlamda tavan dekorasyonları çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Fakat buna keza en az masraflı olan dekorasyon çalışmalarından birisidir tavan dekorasyonları. Detaylar kalitenin simgesidir. Düz asma tavan dekorasyonları yerine renkli, detaylı ve şık tavan dekorasyonlarına ağırlık vererek, misafirlerimizin etkilenmesini kolaylıkla sağlayabiliriz.

sahne ustaları
sahne ustaları

Düğün salonu duvar dekorasyonları.

Nişan ve düğün salonu gibi geniş kitlelere hitap etmek amacıyla yapılan ve hizmet sunan mekanlarda tavan dekorasyonlarını tamamlayan en öneli unsur duvar dekorasyon ve tasarımlarıdır. Varsa localarınızın boyunda, masa ve sandalye yükseklik ölçülerinizin üstünde mobilya ve al benisi çok olan ahşap mobilya kuşak (20 cm) tüm duvarlar boyunca montaj yapılmalıdır. Altına yine şık ve modern mobilya kaplama, üstü ise mutlaka duvar kağıdı olmalıdır. Bu malzemeler hem sağlamlık, hem kalite hemde koruyuculuk sağlayacaktır. Duvar yüzeyler çok az ve çoğunlukla camekanlı ise o zaman lüks perdeler kullanılmalıdır. Masa örtüleri ve perdeleler birbirine uyumlu renklerde ve desenlerde olmalıdır.

sahne yapımı
sahne yapımı

Düğün salonu sahne modelleri.

Nişan ve düğün salonu sahneleri ve pistleri ayrıcalıklı ve abartılı olmalıdır. Çünkü sahne insanların stres attıkları ve herşeyi unuttukları eğlenceli bölümlerdir. Sahne için ayrılmış olan yerde yapacağımız tüm aydınlatma, dekorasyon ve zemin döşemeleri çok çılgın ve modern olmalıdır. Heyecanın, eğlencenin ve aykırılığın doruk noktasının yaşanacağı yerlerde bu duyguları tetikleyici ve destekleyici olmalıdır.

İlginizi çekebilecek diğer sayfamız için tıklayınız;

Düğün salonu dekorasyonları

Düğün salonu çalışmamız

Nişan ve düğün salonu


düğün salonu dekorasyonları nasıl yapılır, nişan ve düğün salonu nasıl yapılır, düğün salonu tavanları, düğün salonu duvar dekorasyonları, düğün salonu sahne modelleri, gelin odası dekorasyonu

🤞 Bültenimize Abone Olun!

Güncellemelerden, fiyatlardan ve projelerimizden anında haberdar olun. İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Butonlar aracılığıyla paylaşabilirsiniz;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir