Dekorasyonda Kullanılan Tarzlar

En Çok Tercih Edilen Dekorasyon Tarzları. Dekorasyon Stilleri İle Günümüz Yaşam Alanları.

Dekorasyonda Kullanılan Tarzlar – Bu yazımızda dekorasyon yaptırmak isteyenlerin akıllarına takılan sorulara açıklık getirmek için dekorasyonda tercih edilen tasarımları açıklayacağız. Bu yazımızda dekorasyon tarzlarını hem öğrenmiş olacaksınız hem de nasıl bir yol izlediğine şahit olacaksınız.

İçinde uzun zamanlar geçirdiğiniz evlerinizde yaptıracağınız değişimler sizi etkilemekle kalmayacak çevrenizi de etkileyecektir. Dekorasyona karar vermeden önce en önemli şey, dekorasyon tarzları olarak size en uygun, karakterinizi yansıtacak ve yaşam tarzınızı belirleyecek çalışmaları araştırmalısınız. Bu yazımın devamında kendinizi bulabileceğiniz tarzda çalışmalar olacağına inanıyoruz. ayrıca kullanışlılığın da ön planda olduğu bu mekanlarda konforlu ve huzurlu bir zaman geçireceğinizin garantisini veriyoruz.

Doğru usta ile hayallerinizi gerçekleştirmek için bizlerle iletişime geçin. 7/24 ücretsiz keşif, tasarım ve maliyet hizmetlerimizden mutlaka faydalanın. Yer keşfi yapılmadan, ölçümler yapılmadan, modeller ve markalar belirlenmeden verilecek tüm maliyetler yanıltıcı olabilir. Yanılmanızı istemiyoruz.

Dekorasyonda Kullanılan Tarzlar

 • Endüstriyel Stil
 • Minimalist Stil
 • Modern Stil
 • Akdeniz Esintileri
 • Asyatik Stil
 • Eklektik Stil
 • İskandinav Stil
 • Country Stil
 • Klasik Stil
 • Kolonyal Stil
 • Rustik Stil
 • Tropikal Stil

Yukarıdaki ev dekorasyon stillerinden hangisi sizin tarzınız?

Endüstriyel Stil

Dekorasyonda dikkat etmeniz gereken püf noktalar vardır. Endüstriyel tarz içinde yer alan duvar sıvaları, ahşap kirişler, su boruları, tuğlalar en önemli dekorasyon unsurlarıdır. Bu tarz dekorasyonda evinizin her bölümünü dikkate almalısınız. Yoksa farklı tarzdaki dekorasyonlar algınızı yoracaktır ve içinde bulunduğunuz ortamı o ambiyansa uydurmayacaktır.

Dokunsal olarak bütünlüğü sağlamak için endüstriyel stil tarzını evin her odasına yaptırmanız gerekir. Tuğla duvarlar ile endüstriyel aksesuarların birleşiminden oluşan bu mekanlar solgun renklerle tasarlanmıştır. Masa ve sandalyeler endüstriyel tarzda tasarlanarak tercih edilir. Duvar raf sistemlerinde eski fabrika ve depo raflarını tercih ederek modern bir görünüm yakalayabilirsiniz. Alanında uzman bir insanın dekorasyonu ile hem zamandan kazanmış oluyorsunuz hem de kafanızı ağrıtmıyorsunuz. Hayalinizdeki mekanlara bu sayede çok rahatlıkla kavuşmuş oluyorsunuz. Ahşap desenlerden çok fazla yararlanılarak yola çıkılan bu tarzda doğallığı ve huzuru yakalamak müthiş bir keyif olacaktır.

Minimalist Stil

En çok dikkat çeken tarz olarak bilinen minimalist stil; eşyaların az olduğu, pozitif enerjinin fazla olduğu mekanlardır. Az eşya ile kargaşalığı azaltıp geniş mekanlarda özgürlüğü hissettiğiniz bu alanlar mükemmel bir dekorasyon yaratır. Bu stilin en önemli özelliği ise; basit ve sade renkli mobilyalar ile odak noktası dengeli bir şekilde ayarlanarak tasarlanmasıdır. Az sayıda renk, aksesuar yada obje ile huzurlu, geniş, ferah ve kullanışlı alanlar yaratmak Dekor Delisi ile çok kolay. Örnek olarak tavan dekoru ya da TV ünitesi dekoru ile etrafına yerleştirilen mobilyaların konumunu minimalist stil olarak aşağıda paylaştığımız çalışmamızdan görebilirsiniz.

Tadilat ve dekorasyon adına merak edip araştırdığınız her türlü malzeme ve işçilik metre kare birim fiyat listeleri için aşağıdaki sayfamızı mutlaka ziyaret edin. Siz değerli ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz için hazırladığımız bu sayfalarımızın faydalı olacağını düşünüyoruz. Sizlere en iyi hizmetleri verebilmek adına biz çok çalışıyoruz.

Modern Stil

Düz ve sade çizgilere sahip olan bir stil olan modern tasarım, klasik objelerde bulunan saçaklı kumaşlar, çiçek desenli duvarlar, düz sade mobilyalar, deri, keten, kadife gibi kumaşlardan yararlanılarak yapılan aksesuar ve mobilyalar ile tasarlanan dekorasyon modelidir. Yüksek tavan, aydınlatma, ahşap duvarlar ve tek renk mobilyalar modern tasarıma bir örnek olsun diye yapılmıştır.

Akdeniz Esintileri

Akdeniz havasını iç dekorasyonlara taşımak harika bir tercihtir. Taş evler, açık renk tasarımlar, beyaz ve sade duvarlar, denizi, kumu ve güneşi hatırlatan her şeyi bu stilde bulmak mümkün. Bu tarzda içinizi ferahlatacak, ruhunuzu dinlendirecek her şeyi bulabilirsiniz. Mobilyaların sadeliği ve duruşu nostaljik bir hava katıyor ortama. Bu dekorasyon tarzında koyu renk bulmak imkansız denecek kadar azdır. Mavi tonlarının ağırlıkta olduğu, kahve renginin açık tonlarında tercih edildiği renklerle boyama yapılır.

Duvarlarda mavi, toprak rengi ve kahve renginin açık tonlarını bulursunuz. Beyaz renginin çok fazla ağırlıkta olduğu bu tarzlarda hasırdan yararlanarak yapılmış aksesuar süs eşyalarına rastlamak mümkün. Bahçe de bile paletten, hasırdan bir sürü mobilya ve aksesuar bulmanız mümkün. Ahşap masa sandalyeler ile mavi tonların harmanlanarak tasarlanan bu tarzda bizim fikirlerimizden yararlanabilirsiniz. Akdeniz tarzı dekorasyonlarda taş duvarları ahşap mobilyalar tamamlar. Sizinde aklınız yazın gitmiş olduğunuz tatil beldelerinde mi kaldı? O halde evlerinize bu dekorasyonu yaptırarak aklınızdakini gerçeğe dönüştürme zamanı gelmedi mi? Akdeniz esintilerini evinizin her köşesine eşsiz bir şekilde işlemek için bizlerle tanışın.

Asyatik Stil

Ahşap paneller, parlak ışıklar, deri, ahşap ürünler, pürüzsüz duvar kağıtları ile oluşturulmuş bir tarzdır. Doğu ile batı kültürünü modern çizgiler ile sentezleyen Çin tarzı aksesuarlar ile çanak, çömlek, bitkiler ile egzotik bir stil oluşturulan dekorasyon çalışmasıdır. Bu dekorasyonda metal ve yapay öğelere yer verilmez. Bu tarz dekorasyonu; doğal ve pozitif yaşamaya kendini adamış, zamanının bir kısmını bahçede geçirmek isteyenler ve meditasyon gibi aktivitelere ilgi duyan kişiler tercih etmektedir. Uzak doğudan ilham alınarak tasarlanan bu dekorasyon modelinde ahşaplar olmazsa olmazlar arasındadır. Ayrıca az eşya çok enerji düşüncesi hakimdir.

Eklektik Stil

Kolay ve eğlenceli bir dekorasyon gibi görünen fakat sanılanın aksine bir hayli dikkat gerektiren bir tasarımdır. Birbirine uymayan objeyi aynı dekorasyon içerisinde sergilemekten oluşur. Doğru objeyi nereye nasıl işlemek çok önemlidir. Yanlış seçilen bir nesne ortamı hem kötü hemde yorucu gösterecektir. Kargaşalıkla ruhunuz daralacaktır. Biz bu duruma düşmenizi istemiyoruz. Ve size uygun fiyatta dekorasyon hizmeti şansı sağlıyoruz. Eklektik stil öğelerin modern bir şekilde dizayn edilmesidir. ayrıca bu dekordaki özellik; tüm tarzdaki dekorasyon stillerinden beğendiğiniz öğeleri eklektik dekorasyonunuza rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu konuda uzman olan Dekor Delisi Mimarlık farklı kültürlerin, akımların ve dönemlerin öğelerini nasıl harmanladığını sizlere sunuyor. Aşağıda eklektik stil dekorasyon çalışmamızı incelemenizi tavsiye ederiz.

İskandinav Stil

Sade ve çok özel bir stil olarak karşımıza çıkan iskandinav stil; geldiği ülkeler kadar soğuk gibi bir his yaratsa da durum öyle değil. Dekorasyonda kullanılan nesneler içinizi ısıtır tarzdadır. Ahşabın ve beyazın çok baskın kullanıldığı, perdesiz pencereler, tüylü kumaşlar, post halılar ve sade ahşap mobilyalar ile bir dağ evi havası katar ortama. Eskitme koltuklar, geniş ferah alanlar ve tabi ki şömine vazgeçilmez dekorasyon parçalarıdır. Endüstriyel tarzın metal öğeleri ile ışıklandırmaları da bu stilde ön plandadır.

Country Stil

Sıcak ve yoğun bir tarz olarak kırsal stil olarak bilinir. Eski ev aksesuarlarından yararlanılarak nostaljik bir hava içinde dekorasyonu yapılır. Eski öğeler modernize edilerek sergilenir. Doğada kullanılan tüm renklerin kullanıldığı doğal bir stildir. Bu stilde, toprak rengi mobilyalar, duvarlar ile seramik aksesuarlar karşımıza çıkmaktadır. Renkli ve desenli yastıklar, rahat koltuklar, çiçekler ve siyah çerçeveli tablolar ön planda tutulmuştur. Ekoseler, taş kaplama duvar kağıtları ve bordürden yana tercih kullanıyorsanız eğer kesinlikle country stilden hoşlanıyorsunuz demektir. Birden fazla country tarzı vardır. Hangi tarz country stil yapacağımıza ücretsiz keşif hizmetimizle karar veriyoruz. Siz hayalinizi anlatırken biz sizin tarzınızı yakalayıp uygulamaya geçiyoruz.

Klasik Stil

Klasik tarzın geleneksel ve harika havası modern tarzı sıkıcı bulanlar için harika bir tercih olacaktır. Bu tarz; şık, zarif ve özenli bir stildir. süslemeler, oymalar, şömineler ya da desenli yaldızlı kumaşlar dekorasyonun tamamında olmazsa olmazlar arasındadır. Eski Osmanlı işlemelerini ve mimarisini de bir nebze içinde barındıran bir çalışma türüdür. Bu dekorasyonda ayrıca; parlak kumaşlar, altın işlemeler, düğmeli yastıklar tercih edilmektedir. Osmanlı saraylarını anımsatacak tarzda bir stil örneğidir.

Kolonyal Stil

Klasik ve country stilin karışımından meydana gelen bir dekorasyon stili olarak karşımıza çıkıyor. Klasik stilin tamamını içinde barındıran bir stil olan kolonyal stilde eski şömineler, tablolar ve natürel aksesuarlar ve renkler sık kullanılır. Misafirlerinizi kendinize hayran bırakacak hoş görünen bir stille kendi kişiliğinizi yansıtabilirsiniz bu stille. Kolonyal Stil; tarihi dokuların ve ve nostaljik tarzın yoğun bir şekilde işlenmesiyle eşsiz bir tarz yaratır.

Rustik Stil

Yine kolonyal stilde de olduğu gibi klasik dekorasyon nesnelerin kullanıldığı doğal ama rahat ortamlar rustik stil olarak adlandırılır. Sade, otantik tarzda yapılan dekorasyonda duvarlarda taş dekorları, mobilyalar ahşap ve renk olarak toprak renginden yararlanılmıştır. Genel olarak ağaç nesnelerden yararlanılarak çalışmalar yapılmıştır. Huzuru bulmak ve negatiflikten uzaklaşmak isteyenlerin vazgeçilmez tercihidir. Evlerinde dağ evi havası yaratmak istiyorsanız hiç düşünmeden harekete geçebilirsiniz. Hem sağlıklı bir tercih hem de yerinde bir tercih olacaktır. Avizeler ve dev kitaplıklar ile bir çok kültüre ait aksesuar ürünlerini bu mekanda tercih etmek rustiklik tarzın en önemli özelliğidir.

Tropikal Stil

Klasik ve modern tarza orman temalı tablolar ve egzotik temalı tablolar eklenerek oluşturulan bir stildir. Palmiye ağaçları tabloların ve meyve desenlerinin işlenerek ortama tropikal bir hava katılmak istenmiştir. Mobilyalarda ve aksesuarlarda bej , kırmızı, mavi, yeşil ve kahve rengi ağırlıkta olup saksı ve çiçeklere çok fazla yer verilmiştir. Saksı ve çiçekler ile stil derinleştirilir. Deniz, kum, güneş ve masmavi denizin harika ambiyansını bu stilde bulmanız mümkün.

Dekor Delisi Mimarlık olarak dekorasyon stillerini en sade haliyle açıklamaya çalıştık. Dekorasyona dair detaylı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kentsel mimari Projeler ve İç dekorasyonlar

Daire Revizyon Fiyatları

Boya Badanada 2019 Trend Renkler

Dekorasyon Öncesi Yapmamız Gerekenler

Renkli Salon Dekorasyonu

Eklektik Dekorasyon

Daire Revizyon Fiyatları

dekorasyonda kullanılan tarzlar,dekorasyon tarzları,dekorasyon stilleri,dekorasyon fiyatları,dekorasyon modelleri,dekor delisi ile günümüz mimarisi,ankara inşaat firmaları,ankara tadilat,burçlara göre ev dekorasyonu,ev tadilat fiyatları,anahtar teslim ev fiyatları,

WhatsApp Bilgi Al
Çevrimiçiyiz. Bize yazın.
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.