Coastal Tarzla Her Mevsim Deniz Havası

Coastal Tarzını Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Dekorasyon Önerileri. Coastal Stil Özellikleri.

Coastal Tarzla Her Mevsim Deniz Havası – Masmavi denizin, sıcacık güneşin ve beyaz kumların vermiş olduğu hissiyatı sevmeyeniniz yoktur sanırım. Tam olarak bu temanın hakim olduğu evler, son derece modern ve spor görünümleri ile her ne kadar gençlerin ilgisini çekse de, vintage aksesuarlar ve ahşap mobilyalarla tarzınızda nostalji havası estirecek, rahat ve geniş kanepeler, kullanışlı koltuklar ve yumuşacık minderlerle stilinizi güçlendirecek, evinize girdiğiniz zaman sizlere ferahlık ve serinlik etkisini yansıtacak olan coastal tarz dekorasyonun içinde sıcaklık ve samimilik çok önemli bir unsurdur. Aynı zamanda minimal çizgileri sevenler için de uygun bir dekorasyon stili olan coastal; denizi, bahar ve yaz aylarını çağrıştıran renklerin ve objelerin bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Bu nedenle genellikle sahil kenarındaki yazlık evlerde her geçen gün daha popüler hale gelen ve sıklıkla kullanılarak, buradaki mekanlara adeta bulundukları bölgenin doğasıyla iç içe geçmiş izlenimini vermektedir. Dekordelisi ailesi olarak bugünkü makalemizde sizler için araştırıp yazdığımız coastal tarzını, bir dağ evinde veya şehir içinde bulunan apartman dairenizde bile rahatlıkla kullanabilir ve deniz havasını her mevsim evinizde yaşatabilirsiniz.

Eğer sizde tam bir deniz aşığıysanız; ufuklara uzanan gök mavisi, yelken beyazı, kumsal sarısı ve yeşilin vazgeçilmez tonları ile bu stil tam size göre diyebiliriz. İlhamını denizden alan ve son yıllara kadar daha çok yazlık evlerde kullanılan coastal, artık günümüzde yazın canlandırıcı etkisinden ve denizden vazgeçemeyenler sayesinde, şehir evlerine de apayrı bir coşku ve tazelik katmaktadır. Yılda sadece birkaç ay değil, tüm yıl boyunca sahil evi ambiyansını yaşamak isteyenler bu dekorasyon tarzını yaşam alanlarına taşımaktadır. Ferahlığın ve sadeliğin ön planda olduğu bu tarzın temel rengi saflığın rengi olan beyazdır. Duvarlarda, tavanda ve zeminde dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz beyaz’ı, özellikle beyaz ahşap zemin olarak bu stile yansıtmak, dekorasyon açısından oldukça idealdir.

ÖNEMLİ! Bu stilde kullanacağınız ürünlerin ve nihayetinde oluşturacağınız ambiyansın denizi ve sahil evlerini çağrıştırması, atlanmaması gereken en önemli noktadır. Yatak odası tekstilinden kırlentlere, havlulardan paspaslara kadar her noktada doğal kumaş ve tonlar kullanmaya özen gösterilmelidir.

Coastal Tarz Dekorasyon Önerileri

  • Temel renk olan beyaz’ı, mavi renkle kombinleyerek; aralarına canlı mercanı, turkuazı, aguamarin rengi ve canlı yeşilleri serpiştirebilirsiniz.
  • Bu iki temel renge; doğal tonlarda ahşap mobilyalar, doğal kumaşlar, bambu ve hasır gibi doğal malzemelerden yapılmış aksesuarlarla eşlik edebilirsiniz.
  • Yine ahşap mobilyalarınızı; rattan veya bambu koltuklarla tamamlayarak, eklektik bir stil oluşturabilirsiniz.
  • Country, vintage veya kolonyal; tüm bu dekorasyon stillerini harmanlayarak, zevkinize göre bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.
  • Tropik desenli kırlentler, hasır kilim ve paspaslar, mavi koltuk şalları, yerlere kadar uzanan perdeler ve marin desenli havlularla denizin canlandırıcı ve iç açıcı etkisini, evinizin her köşesine taşıyabilirsiniz.
  • İmkanınız varsa; sandal şeklinde cibinlik bir yatak, tavanda ahşap bir pervane, duvarda asılı olan gemici dümeni ile kendinizi her zaman teknede, mavi suların üzerindeymiş gibi hissedebilirsiniz.
  • Coastal stilinde country sıcaklığını yakalamak için; beyaz, krem ve pudra yumuşaklığını mobilyalarınıza yansıtabilir, deniz kabukları, deniz kumları, martılar ve midye gibi objelerle uyumlu bir görüntü oluşturabilirsiniz.
  • Dekoratif halatlar, deniz kabukları ve balık ağları gibi denizi çağrıştıran aksesuarların yanı sıra; danteller ve ahşap kutular gibi rustik ve vintage objeleri de kullanarak, dekorasyona sıcaklık katabilirsiniz.

Coastal Tarz Salon Dekoru

Bu tarz bir salon oluşturmak istiyorsanız; sıradan bir halı yerine, mavi renkle muhteşem uyum gösterecek hasır örgü bir kilim kullanarak, evinizin atmosferini değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte, hasır görünümlü bir puf ve berjer de kullanabilirsiniz.

Ayrıyeten salonunuzda soft görünümü desteklemek için; beyaz ve sıcak renkli ahşaplar kullanabilirsiniz. Örneğin; eskitilmiş görünen ahşap bir orta sehpa veya ahşaptan çerçevesi olan cam bir sehpa kullanabilirsiniz.

Yatak Odası Dekoru

Spor bir tarz yansıtmak istiyorsanız; country ve vintage tarzındaki mobilyalarla, uçuşan perdeleri ve deniz konseptli objeleri yatak odanız için uygulayabilir, tavan lambanızı hasır örgüden seçebilirsiniz.

Ayıca yine sarı bir lamba ile yakamoz ışıltısını odanıza taşıyabilir, aynı şekilde yatağın iki yanındaki komodinlere halatlarla süslenmiş ve mavi renkli şapkası olan küçük lambaderler koyabilirsiniz.

Mutfak Dekoru

Günün büyük bölümünü geçirdiğiniz, hoş sohbetler ve kahvaltılar yaptığınız mutfağınızda; beyazın hakimiyetine izin verebilir, hasır eşyalar ve ahşap mobilyalar kullanabilirsiniz. Böylelikle samimi bir ortam elde edebilirsiniz. Ayrıca mutfak mermerinizde ve tabaklarınızda deniz teması kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki sayfamızıda mutlaka ziyaret ediniz;

Tadilat Fiyatları

coastal tarz,ev dekorasyonunda coastal,sahil evi dekorasyonu,yazlık ev dekoru,coastal dekorasyon önerileri,evlerde deniz esintisi,coastal stil,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *