kapak-banyo-tadilatı

Banyo Tadilatı

Banyo tadilat ve dekorasyonları bizim işimiz. Günümüz iç mimarisine en uygun tasarımlar, ekonomik fiyatlar ve profesyonel uygulamalarımızla geliyoruz. Banyo tadilatı konusunda merak ettiğiniz herşey burada. 7/25 iletişim numaralarımızı arayarak ücretsiz keşif, tasarım ve maliyet hesabı hizmetimizden mutlaka faydalanın. Anahtar teslim banyo tadilatı hizmetlerimizden faydalanan mutlu müşterilerimize sizde katılın.

Banyo tadilatı bizim işimiz. Bir banyonun, banyo holünün ve banyo giriş koridorunun nasıl dizayn edilmesi gerektiğini burada sizlerle paylaştık. Yapmış olduğumuz banyo tadilat projelerimizden bir laç tanesini de sizlerle yaplaşmayı uygun gördük. İncelerken büyük keyif alacağınızı düşünüyoruz. Sonrasında detaylar için sayfamızın devamını mutlaka okuyunuz. Bizden teklif alarak ekonomik fiyatlarla kaliteli ve kullanışlı banyolara daha hızlı kavuşabilirsiniz. İşte bazı banyo tadilat çalışmamız.

Farkımız Kalitemizdir

Banyo Tadilatı nasıl yapılır? Banyo yenileme maliyetleri. Banyo ve tuvalet tadilatında yapılan büyük hatalar nelerdir? Banyo tadilatında dikkat edilecek hususlar. Banyo tadilat maliyetleri. Banyo dekorasyonları hakkında tüm merak ettikleriniz.

Bessam Beyin Dairesi ( BALGAT )

Bu banyo tadilat çalışmamızda, komple banyoyu yeniden inşa ettik. Zeminden tavana kadar her santimini baştan sona kadar yeniledik. Videomuzda modern bir banyonun nasıl olması gerektiğini izleyeceksiniz.

Dekordelisi Nasıl Çalışır?

Banyo tadilatı tecrübe isteyen, ekip ve ekipman gerektiren, planlı ve disiplinli çalışmayı öngören tadilat çalışmalarından bir tanesidir. Küçük mekanlar olmalarına rağmen, büyük zorluklar ve detaylı uygulamaları gerektirir. Bir banyo yenilemek için kırım, hafriyat, su tesisatı, elektrik tesisatı, kara sıva çalışması, izolasyon uygulamaları, fayans ve seramik döşeme, batarya montajları, banyo dolabı imalat ve montaj, klozet ve lavabo montaj, duşakabin yapımı, banyo asma tavan yapımı gibi bir çok malzeme ve uygulamayı içinde barındırmaktadır. Bu anlamda, bir banyonuz var ve yenilenmesini istiyorsanız tüm bu ekip ve ekipmanlara sahip olan konusunda profesyonel bir dekorasyon şirketi ile çalışmalısınız. Dekordelisi olarak banyo tadilat ve dekorasyon ihtiyaçlarınız için sizlere bir telefon kadar yakınız.

Banyo Tadilatı Hakkında Genel Bilgiler

Yeni yapılan konutlarda bulunan banyolarda genellikle yenileme çalışmaları yapılmamaktadır. Bunun başlıca sebebi, eski demir borular ve piklerle yapılan her hangi bir su tesisatının bulunmayışıdır. Bir diğer sebebi ise yeni banyo tasarımlarının eskimesine daha çok zaman olmasıdır. Çünkü mimari tasarımları daima güncel olarak hayata geçirilmektedir. O günün mimarisi ne ise, ona uygun banyo tasarımları çizilmekte ve imalatları yapılmaktadır. Bu sebeplerden dolayı günümüz mimarisi ile yeni şekillenmiş yapılarda banyo tadilatları pek söz konusu olmamaktadır. Fakat bugün yapılan bir konutun banyosunu, 10 yıl sonra değiştireceğimizi düşünebiliriz.

Eski yapılarda bulunan banyolar artık tadilata girmekte ve tamamen yenilenmektedir. Eskimiş ve yıpranmış zemin ve duvar fayansları artık hijyenik ve görsel değildir. Derz ve ejk yerleri kirlenmiş, kırılmış ve çatlamıştır. Alt kata su akıtmaları mevcuttur. Eski küvet mevcuttur ve artık kullanılamaz hale gelmiştir. Tavanından su akıyordur üst kattan. banyo dolabı artık kullanılamaz hale gelmiştir. Bir diğer önemli sebeplerden bir tanesi ise, yerden ortalama 1 metre yüksekliğe kadar eski fayansların var oluşu ve üst kısmın ise sıva üzerine direk duvar boyasının yapılmasıdır. Hiç bir görselliği ve hijyeni olmayan bu tür banyolarda da tadilat çalışmaları sıklıkla yapılmaktadır. Bu tip eski banyolarda en fazla çekilen sıkıntı ise, su kaçakları veya fayansların bir hayli eski olmasıdır. Çünkü eski fayansların derzleri artık kullanılamaz haldedir ve pistir. Temizlenmesi ise artık imkansız bir hal almıştır.

A dan Z ye Banyo Tadilatı

Banyo tadilat ve dekorasyonları konusunda uzman bir firma olarak tecrübemizle bu sayfamızı hazırlıyoruz. Genellikle karşılaştığımız banyo şikayetlerinin başında alt kata akıtılan sular ve fayans derzlerinin artık kullanılamaz bir hale gelmiş olmasıdır. Kısmi banyo tadilat çalışmaları yapılsa da bu kesin çözüm odaklı olmuyor maalesef. Eski pik borular dirseklerden ve ek yerlerinden en küçük bir darbede veya titretmede çatlayabiliyor. Bir yeri yapayım derken diğer yerde daha büyük bir hasar oluşabiliyor.

Evine titiz, hijyene önem veren ev sahipleri banyolarını tadilata sokarak tamamen yenilenmesini istiyorlar. Banyo tadilatı düzgün bir planlama, disiplinli bir çalışma ve iş sırası tecrübesini gerektirmektedir.

Banyo tadilatı nasıl yapılır diye merak eden misafirlerimize ana başlıklar halinde şu bilgileri sunabiliriz. Adım adım banyo tadilatı nasıl yapılır.

 • Komple zemin ve duvar fayansların sökülmesi ve hafriyatlarının atılması.
 • Eski pis su ve temiz su tesisatların pvc boru ile yenilenmesi.
 • Gider süzgeçlerin yenilenmesi.
 • Varsa eski küvetin sökülmesi.
 • Elektrik tesisat borulama ve kablolarının tamamının yenilenmesi.
 • Tüm banyo duvarlarının kara sıvasının yapılması.
 • Zemine komple en az iki kat olmak üzere izolasyanın sürülmesi.
 • Tavan üst kat pis su gider borularının kontrol edilmesi ve varsa hasarlı yerlerinin onarılması.
 • Yeni banyo fayansları montajının yapılması ve derzlerinin verilmesi.
 • Zemin fayanslarının yapılması.
 • Yeni klozet bağlantısı ve montajının yapılması.
 • Duşa kabin montajının yapılması.
 • Yeni banyo dolabı ve lavabosunun yapılması.
 • Havlupan montajının yapılması.
 • Duşa kabin içine yeni menfezin yapılması.
 • Duş konsolu, duş bataryası, banyo dolap bataryası, klozet musluk ve çeşmelerinin takılması.
 • Tavana banyo asma tavan yapılması.
 • Tüm banyo tadilatı bittikten sonra kaba ve ince temizliklerinin yapılması.

Şu sayfamızdan banyo tadilatı hakkında farklı bilgilere ulaşabilirsiniz;

Banyo tadilat çalışmamız

Banyolarımız kişisel temizliğimiz ve hijyene verdiğimiz önemin en önemli göstergelerinden birisidir. Bir evin banyosu, ev bireylerinin kişisel temizlik ve bakım konusunda kendilerine ve sevdiklerine verdikleri değerin göstergesidir. Banyolarımızda kullandığımız dekorasyon aksesuar ve ürünleri ne olursa olsun, her zaman en az kullanılmış gibi banyolarımızda bulundurmamız gereken eşyalardan ve malzemelerden oluşmalıdır.

Bu yüzden banyo aksesuarlarımızı seçerken her zaman en kolay temizlenebilen ve her zaman şık ve yeni görünmek zorunda olacak kalite ve sağlamlıkta malzemelerden seçilmek zorundadır. Örnek olarak bir sabunluğu düşünelim. Hem sabunluk temiz ve yeni görünmek zorunda, hem içine koyduğumuz sabunumuz hemde sabunluğumuzu koyduğumuz dolap veya eviye temiz ve hijyenik görünmek zorundadır. Banyo tadilatı yaparken dikkat edeceğimiz en önemli şeylerden bir tanesidir kolay temizlik ve sağlamlık.

Yeni Banyo Modelleri

Banyolarımız genellikle evlerimizin en küçük mekanlarından birisidir. Bu yüzden bu küçüklüğü farahlatmak ve geniş göstermek gerekmektedir. Kullanacağımız dekorasyon malzemeleri, fayanslarımız, tavan renklerimiz gibi başlıca banyo dekorasyon çalışmalarımızda mümkün olduğunca açık renklere yer vermeliyiz. Çünkü açık renkler genişlik ve ferahlık hissettirir. Mekanı büyük gösterir. Koyu renkler ise bu hissi uyandırmaz. Mümkün olduğunca az eşya ile çok iş yapmayı hedeflemeliyiz. Çok eşya banyolarımızı boğacak ve düzensiz ve özensiz görünmesine neden olacaktır.

Banyolarınızda asma tavan kullanmanızı tavsiye ediyoruz. banyo asma tavanları olarakta metal asma tavan sistemlerini tercih ediyoruz. Kolay bakım, kolay temizlik ve panel değiştirme özelliklerine sahip olmalarından dolayı hem pratik hemde temiz bir görünüm sağlamaktadırlar. Ayrıca üzerine dilediğimiz ölçü ve modeldeki spot aydınlatmalarını döşeyebiliyoruz. Zemin ve duvarlarımız tamamen fayans & seramik olmalıdır. Çünkü ıslak yüzeylerde kolay silinebilirlik ve uzun ömürlülük bakımından en doğru malzemelerden bir tanesidir. Suya ve buhara en dayanıklı kaplama malzemelerinden başında gelmektedir. Banyolarımızda banyo dopabimiz ve duş küvetimiz mutlaka olmalıdır. Bu mecburi dekorasyon çalışmaları dışındaki diğer tüm banyo tadilat malzeme ve ürünleri ev sahibinin mali gücüne göre değişkenlik gösterebilir.


2020 banyo modellerimiz ve tasarımlarımız hakkında geniş bilgi ve görsellerimiz için bizimle iletişime geçiniz. Bir telefonunuzla geliyoruz, ücretsiz keşif, tasarım ve maliyet hesabını yapıyoruz. Konusunda profesyonel ekip ve ekipmanlarımızla banyolarınızı baştan sona yeniliyoruz ve modern yeni banyolarınıza kavuşmanızı sağlıyoruz.

Banyo tadilatı ile ilgili daha fazla bilgi ve görsele ulaşabilmek için aşağıdaki adreslerimizi de ziyaret edebilirsiniz.


İLGİLİ BAŞLIKLAR: ankara banyo tadilat firmaları, banyo düzenleme, banyo tadilat dekorasyon, banyo tadilatı, banyo tadilatı nasıl yapılır, banyo tadilatları, banyo yenileme, banyodaki tadilatlar, banyoların tadilatı, lüks banyolar, modern banyolar, şık banyolar, tadilat ve dekorasyon banyo

Related Posts

Banyonuzu Böyle Yenileyin

Sıfırdan eski bir banyoyu nasıl yenilediğimi bu yazımda tüm ayrıntılarıyla sizlerle paylaşıyorum. Böylelikle hem hakkımızdaDevamını oku

Eryaman-mutfak-banyo-yenileme-işleri

A’dan Z’ye Mutfak Banyo Yenileme

Ankara Eryaman’da anahtar teslim olarak mutfak ve banyoyu tamamen yeniliyoruz. Bu projemize ait tüm bilgileri,Devamını oku

Klozet Fiyatları

Fiyatlar listesinden sizler için seçtiklerimizden olan klozet fiyatlarını sizlere aşağıda verdi. Sizler için verdiğim buDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0