salon tadilatı

Salon Tadilatı

Salon Tadilatı

Salon tadilatı, salon tadilatı nasıl yapılır, salon tadilat işlerinde dikkat edilmesi gerekenler ve salon tadilatlarında büyük hatalar nelerdir.

salon dekorasyonu
salon dekorasyonu

Tadilat çalışmaları, o mekanın büyüklük veya küçüklük ölçüleri dikkate alınarak tasarlanır ve modeller incelenir. Küçük salonlar açık renkler ile, büyük salonlarda ise renk tonları gözetlenmeksizin istenilen renklerde rahatlıkla boyanabilir. Küçük salonların açık renklere boyanma sebebi ise geniş ve ferah görünmesini sağlamaktır.

salon tadilat dekorasyon
salon tadilat dekorasyon

Salonlarımız misafirlerimizi ağırladığımız, ailemiz ve sevdiklerimizle birlikte en fazla zaman geçirdiğimiz evimizin en ortak kullanım alanlarından birisidir. Bu yüzden her zevke ve her renge hitap edecek şekilde dekore edilmeye çalışılmalıdır. Evlerimizin ortak kullanım alanları oldukları için salonlarımız kişiye özel değil, aile bireylerinin ortak zevk ve renkleriyle dekore edilmelidir.

salon tadilatı
salon tadilatı

Salonlarımız geniş, ferah ve her zevke ve renge hitap eden modern mekanlar olmak zorundadır. Eşyalarımızı ise tekil eşyalardan ziyade çoğul eşya takımları olarak seçmeliyiz. Yani tek bir koltuk yerine, koltuk takımı, iki kişilik masa yerine 6 kişilik masa ve sandalye, küçük bir televizyon yerine büyük bir tv gibi gerektiğinde ev bireylerinin hepsini birden ağrlayabilecek şekilde döşenmiş ve seçilmiş eşya guruplarıyla donatılmalıdırlar.

salon tadilatı nasıl yapılır
salon tadilatı nasıl yapılır

Evlerimizin salonları aile yapımızı ve kişisel karakterimizi yansıtan en belirgin nişanelerdendir. Bir evin salonu o evde yaşayan aile gurubunun yapısının ve disiplininin en büyük göstergesidir. Bu yüzden eşya seçimlerimizi ve salon dekorasyon modelimiz hayata bakışımızın ve psikolojimizin bir yansımasıdır. Bu yüzden tüm dekorasyon ve eşya seçimlerimizde seçeceğimiz model ve eşyalarımız bizlere huzur veren ve rahatlatan renkler ve desenlerde olmalıdır.

salon tadilat fikirleri
salon tadilat fikirleri

Salon tadilatlarında en büyük hatalar, renklerin uyumsuzluğu, eşyaların doğru yerlerde olmayışları ve salon ölçülerine göre dekorasyonlarının yapılmayış oluşlarıdır.

Related Posts

Villa-dekorasyonu-işte-böyle-yapılır

Antalya’da Ultralüks Villa Tadilatı

Antalya’da yeni anlaşmasını yaptığımız ultralüks villa tadilat ve dekorasyon projemize ait tüm detayları burada inceleyiniz.Devamını oku

3d-modelleme-örneği

Ultralüks Villa 3D Görselleri

Bu sayfamızda Antalya’da başlamış olduğumuz ultra lüks bir villa projesinin 3D modellerini sizlerle paylaşıyoruz. Biz,Devamını oku

Ofis-dekorasyon-projemiz-bitti

Ofis Dekorasyon Projemiz Bitti

Merhaba. Yeni bir Dekordelisi projesi ile yine birlikteyiz. Çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz. Bu videomuzdaDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0