Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Banyonuzu nasıl dekore edeceğiniz konusunda sizlere önemli bir kaç bilgi vermek istiyoruz. Bu banyo dekorasyon bilgilerimizi okuduktan sonra farklı tasarım fikirlerine kapılacağınızdan eminiz.

Banyo dekorasyonu nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz. Dekordelisi olarak standart veya alışılmışın dışında bir çok banyo tasarım ve uygulamaları konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Kullanım alanı küçüklüğü veya büyüklüğü bakımından banyo dekorasyonları farklılıklar gösterir. Kullanacak olan kişilerin zevklerine, tarzlarına ve bütçelerine göre de banyo modelleri değişir. Örneğin; internette gördüğünüz bir banyo modelini, dilediğiniz her ölçüdeki banyoya uygulayamazsınız. O sebeple her banyonun kendine has bir modeli olmalıdır. Banyo dolap ölçüleri, duşakabin ölçüleri, tavan yükseklikleri gibi değerler değiştikçe tüm modeller ve detaylar değişir. Banyonuzda bulunan bir havalandırma köşesi veya baca duvarı bile tüm tasarımı değiştirir.

Banyolarda Moda Uygulamalar

1-) Banyolarda Açık Renk Fayans Kullanmak

Günümüz iç mimarisinde çift renk banyo fayanslarını banyolarda sıklıkla görmekteyiz. Örneğin klozet arkası ve duş batarya arkası fon yapılmaktadır. Diğer tüm duvar yüzeyleri açık renk fayanslarla kaplanmaktadır. Böylelikle hem modern, hemde aydınlık ve geniş mekanlar elde edilmektedir. Açık renkler ayrıca hijyeni temsil etmektedir.

2-) Teknesiz Duşakabin Kullanmak

Geçmişte hemen her banyoda eski devasa küvetler yapılıyordu. Hem banyolarda çok yer kaplıyor, hem daraltıyor, hemde kaba bir görüntü oluşturuyordu. Artık küvetlerin yerini daha az yer kaplayan, daha şık ve daha modern duşakabinler kullanılmaktadır. Tekneli ve teknesiz olarak seçenekleri mevcuttur. Günümüz mimarisinde ise genellikle teknesiz yere sıfır duşakabinler kullanılmaktadır. Ayrıca duşakabin içinde gider süzgeçi olarakta bir çok görsel materyal kullanılmaktadır. En yaygın model 10 x 40 metal (Gold / Metal ) süzgeçler ise ayrı bir kalite kazandırmaktadır.

3-) Banyo Dolabı Renk ve Tasarım Modası

Banyo dolaplarında da yine açık renkler günümüz mimarisinin gözdesi. Devasa dolaplar yerine, daha küçük, çanak lavabolu, sağ veya sol tarafına yapılacak küçük bir avadanlık dolabı sıklıkla yapılmaktadır. Banyo ölçü bakımından uygun ise boş olan bölgeye 40 cm genişliğinde ve 230 cm yüksekliğinde birde banyo dolabı ile aynı renk ve modelde havluluk yapılabilmektedir.

4-) Klozet Seçimi

Eski tarz oturmalı klozetlerin yerini artık gömme rezervuarlı askı klozetler kullanılmaktadır. Bunun başlıca sebebi mekanı genişletmek ve hijyendir. Klozet altına kolaylıkla müdahele edebilir ve temizlik yapabiliriz. Daha az yer kapladığı içinde yerden tasarruf edebiliriz.

5-) Banyoya Metal Asma Tavan Yapmak

Artık asma tavansız banyo, modern banyolar arasında yer almamaktadır. 30 x 30 ölçülerinde C-lipin metal banyo asma tavanları moda çalışmalar arasındadır. Gri, kırık beyaz ve tam beyaz renklerinde kullanılmaktadır. Ayrıca kendine özel aydınlatma spotlarını dilediğimiz sayıda kullanabiliriz.

Günümüz iç mimarisinde oluşturulan banyo modellerini yukarıda basit şekillerde anlatmaya çalıştık. Elbetteki bütçenizin durumu bu seçenekleri dahada arttırıp azaltabilmektedir. Fakat biz yapılması gereken standartlara bağlı kalmaya çalıştık.

Konusunda uzman bir banyo dekorasyon firması ile çalışmak istiyorsanız bizlere telefon numaralarımızdan 7/24 ulaşabilir, ücretsiz keşif ve fiyat teklifimizi talep edebilirsiniz. Dekordelisi.Com olarak ekonomik fiyatlarımız ve profesyonel uygulamalarımızla sizlere bir telefon kadar yakınız.

Aşağıdaki sayfamızı da mutlaka ziyaret ediniz;

Tadilat Fiyatları

İLGİLİ BAŞLIKLAR: banyo tasarımları nasıl yapılır,banyo yaparken nelere dikkat edilir,banyo tadilat bilgileri,banyomu yaptırmak istiyorum,banyo dekor modelleri,banyo mimarileri,

Related Posts

Banyonuzu Böyle Yenileyin

Sıfırdan eski bir banyoyu nasıl yenilediğimi bu yazımda tüm ayrıntılarıyla sizlerle paylaşıyorum. Böylelikle hem hakkımızdaDevamını oku

Eryaman-mutfak-banyo-yenileme-işleri

A’dan Z’ye Mutfak Banyo Yenileme

Ankara Eryaman’da anahtar teslim olarak mutfak ve banyoyu tamamen yeniliyoruz. Bu projemize ait tüm bilgileri,Devamını oku

Klozet Fiyatları

Fiyatlar listesinden sizler için seçtiklerimizden olan klozet fiyatlarını sizlere aşağıda verdi. Sizler için verdiğim buDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0