Balkonlardaki aydınlatma sistemlerinin nasıl olması gerektiğini ve bu konuda yapılmış olan trend uygulamalarını bu yazımızda detaylar ile inceleyebilirsiniz.

Balkonlarda Aydınlatma Nasıl Olmalıdır – Balkonlar uygun hava koşullarında uzun süre vakit geçirdiğimiz yaşam alanlarımızdan biridir. Yaz aylarının getirmiş olduğu sıcaklık sebebiyle gece uyku sorunu yaşayan insanlar burada sabahlamayı tercih etmektedir. Ayrıca akşam vakitlerinin çoğunun burayada harcamayı tercih eden insanlar için yeterli aydınlatma olmazsa olmazlar arasındadır. Aydınlatma türleri tercihlere göre değişiklik göstermekle birlikte, görsel açıdan yaratıcı ve çekiciklik özelliklerine göre de farklı şekilde sınıflandırılabilir.

Örnekler verecek olursak; led ışıklar kullanılarak yapılan tavan aydınlatmaları şık ve modern br olgu yansıtmaktadır.Özellikle tavana eşit olarak dağılan bu ışık hüzmeleri balkon havasını gecenin koyu karanlığında bile aydınlık bir havaya büründürüyor.Tabi ki tavana yerleştirilecek bu örnekler için uygun tzemin şartları olması gerekmektedir.

Başka bir örnek verecek olursak Işıklı pergola sistemleri günümüzde yenilikler arasında ve oldukça tercih edilen bir teknoloji şeklindedir. Elektrikli bir mekanizma ile açılıp kapanabilen pergola sistemiyle birleştirilen edilen küçük ışıklandırma üniteleri bahsettiğimiz tavana gömülü geniş açılı bir ışık hüzmesi yayıyor. Üstü açık balkonlar içinde oldukça şık ve yeni nesil ürünü olarak tecihler arasında yer almaktadır.

Aşağıdaki sayfalarımızı da ziyaret ederek farklı balkon dekorasyon fikirleri edinebilirsiniz.

balkon aydınlatma sistemleri, balkonlarda aydınlatma modelleri, balkonlar nasıl aydınlanır, aydınlatma malzemeleri balkonlar için,