Hizmetlerimiz

İnşaat

Proje + İnşaat
14
500 1 M2
 • Ekonomik inşaat
 • Popüler inşaat
 • Ultralüks inşaat
Kampanya

Tadilat

Eski Ev Yenileme
5
250 1 M2
 • Ekonomik tadilat
 • Popüler inşaat
 • Ultralüks inşaat
Kampanya
Videoyu oynat
ONLİNE ZİYARETÇİ

İÇİNDEKİLER

Antalya’da Kış Bahçesi

Kış Bahçesi Nedir? Özellikleri Nelerdir? Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Bahçe Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Antalya’da Kış Bahçesi – Şimdi biz balkon ve bahçe keyfinin zamanı olmaz. Bir çoğunuz sadece ilkbahar ve yazın bahçe keyfi yapılır. Kışın bahçe de keyif yapılmaz mı dersiniz. Ama yeni trend kış bahçeleri sayesinde yılın on iki ayı bahçe ve balkon keyfi yaşamak mümkün. Kış bahçesi dendiğinde hepimizin aklına müstakil bir evin bahçesinde, alanın bir tarafını kapatarak oluşturulmuş özel bir alan gelir. Günümüz yaşam tarzı binaların içine kurulmuş bir hayatı zorunlu kılmaktadır. Çoğumuzun müstakil tarz bir yerde oturamayacağını da düşünerek balkon ya da teraslarımızı doğayla iç içe bir hale getirebiliriz. İçin tasarlanan kış bahçeleri, yazın veya kışın yeşile olan özlemimizi gidermektedir. Yaşadığımız ülke bize dört mevsimi yaşatmasına rağmen hava şartları, doğanın güzelliklerini yaşamamıza engel olmamalıdır. Bahçe yaz mevsiminde ve bahar aylarında vazgeçemediğimiz, gün boyu vakit geçirdiğimiz, oksijen alabildiğimiz doğal ortamlardır. Ama malesef kış geldiğinde havaların soğumasıyla birlikte kendimizi taş duvarların içine hapsetmek zorunda kalıyoruz. Soğuk hava şartlarında bile doğadan ve yeşilden uzak kalmamak ve yaz aylarındaki ferahlığı yaşamak adına balkon ya da teraslardır. İsterseniz bahçenizin bir bölümüne konuşlandıracağınız cam özellikli kış bahçeleriyle karlı, yağmurlu havalarda bile sıcak ve doğal ortamlar oluşturabilirsiniz.

Kış Bahçesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şehir hayatının hava kirliliğinden ve stresinden, kış mevsiminin soğuk ve sıkıcı atmosferinden bizi uzaklaştırarak yeşil ve doğayla bizi bir araya getiren kış bahçelerini yaparken kullanılan malzeme çok önemlidir. Görünüş olarak seralara benzemesine rağmen aradaki en önemli fark ısıtma ve soğutma sistemine sahip olmasıdır.

 • Kış aylarında kar ya da yağmur yağmasına rağmen üşümeden hem yağışın tadını çıkarabilir, kahvenizi yudumlarken ailenizle bu doğal ortamın tadını çıkarabilirsiniz.
 • Bu nedenle izolasyon için gerekli çalışmaları yaptıktan sonra açılır- kapanır kapı ve pencere kullanarak kış aylarında korunaklı bir alan, yaz aylarında ise daha ferah bir ortam oluşturabilirsiniz.
 • Her iklim koşuluna uyum sağlayabilen kış bahçenizin içerisini bitkilerle süslemek istiyorsanız, bitkilerinizi ışığın en bol yerlerine yerleştirmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bizim bir kış bahçesinde oturabilmemiz için 18-20 derece sıcaklığa ihtiyaç duymamıza nazaran bu sıcaklıkta bitkilerin yetişmesi mümkün değildir, bitkiler sıcaklıktan ziyade ışığa gerek duymaktadır.
 • Bu bahçeler de genellikle alüminyum ve cam malzeme kullanılmasına rağmen ahşap bambu da çok revanştadır. Doğaya zararı olmayan bu malzemeler geri dönüşüme kazandırılabilmektedir.
 • Bahçenizde sadece güneşin değil yıldızların, karın, yağmurun tadını çıkarabilmek için kullanacağınız camın kalitesine dikkat etmelisiniz. Kullanacağınız cam diğer sistemlere göre daha dayanıklı olmalıdır.
 • Güneşin tüm olumsuz etkilerinden arınmış, ancak süzülmüş gün ışığıyla dolu ortamlar oluşturmak için temperli camların yanı sıra ısıcamlı olarak yapılan sistemlerde kullanılır. Hem ısı yalıtımı sağlamak hemde enerji tasarrufu etmek için tercih edilen ısıcamlar, aynı zamanda ses yalıtımı ile dışarıdan gelen sesleri en aza indirger. Bu sayede isterseniz kış bahçeniz de film keyfide yapabilirsiniz.
 • Katlanabilir camların kullanımı dört mevsim kolaylık sağlar ve kar, yağmur, dolu gibi afetlerden sizi korur.
 • Eğer bahçenizde gölgeleme yapmaya gerek varsa, bunun nasıl yapılacağı, kullanımda olası hijyen sorunlarının neler olabileceği ve nasıl giderileceği gibi konuları da gözden geçirmelisiniz.

Kış Bahçesi Dekorasyonu

Kafanızı dinlemek, yeşillikler içinde kahve yudumlamak, kar yağarken kitap okumak, müzik dinlemek, sevdiklerinizle paylaşmak için evinizin herhangi bir yerine kış bahçesi yapılması size ekstra bir yaşam alanı kazandırır. Bahçenizin yapım aşamasında tercih edeceğiniz malzemeler evin iç ve dış görünüşüne uyum sağlamalıdır. Dekorasyonun temel taşı olarak da görebileceğimiz zemin ve duvar dekorasyonuna önem vermelisiniz. Zemin ve duvar dekorasyonu yaparken de evinizin diğer alanlarında yaptığınız uygulamaları hayata geçirirseniz, bahçeniz ayrı bir oda gibi olmayacak ve evinizle bütünleşecektir. Kış bahçeniz de nasıl vakit geçirmek istediğinize karar vermek dekorasyon açısından size yön verecektir.

 • Örneğin bahçenizde oturmak ve sevdiklerinizle çay kahve keyfi yapmak istiyorsanız, oturma odası dekorasyonunda olduğu gibi oturma grubuna, bir kanepeye, hatta küçük bir konsol ve orta sehpaya, masaya yer verebilirsiniz.
 • Eğer amacınız bu alanda hobilerinize zaman ayırmak ise, o halde bir hobi köşesi yapabilirsiniz.
 • Eğer gelenek ve göreneklerinize bağlı yaşamayı seven bir yaşam tarzınız varsa, minderlerle dekore edebileceğiniz bir şark köşesi yapabilirsiniz.
 • Bahçenizde doğal bir ortam oluşturmak isterseniz, daha önce tuğla duvar şıklığı konusu adı altında bahsettiğimiz tuğla görünümlü duvar kağıtlarıyla duvarınızı kaplayabilir, hasır ve ahşap mobilyalar kullanarak oldukça doğal ve rahat bir kış dekorasyonu yapabilirsiniz.
 • Doğal at kılından üretilmiş kumaşları çeşitli yerlerde kullanarak sıcak bir ortam oluşturabilirsiniz.

Çatılı Kış Bahçeleri

Kışın soğuk hava şartları nedeniyle çoğu kişi evinden çıkma konusunda dahi tereddüt eder. Bu noktada müstakil ev sahiplerinin evlerinin yanına ekstra bir bahçe yaptırmaları ve bu bahçeyi kışın zorlu şartlarını dışarıda tutacak şekilde tasarlatmaları mümkündür. Bahçenizin devamını oluşturacak bu yerlerde hem rahatlığı hem doğallığı yakalamalısınız. Ahşap, kış bahçeleri için kullanılan önemli malzemelerden biridir. Ahşap hem bulunduğu ortama sıcaklık verir hem de güzel bir dekorasyon malzemesidir. Ahşap rengini eviniz ile uyumlu istediğiniz bir renge boyama şansınız da vardır. Kış bahçelerin de amaçlardan biri de yeşili tüm mevsimlerde eviniz de tutmak ve psikolojik olarak yeşilden faydalanmaktır. Sade ve şık bir görünüm için ince tasarımlı mobilyalar kullanarak ortamda boşluklar bırakılmasını öneriyoruz, bu boşluklar rahatlığı artırıp ferah bir ortam sağlar. Ortamın sıcaklığını aksesuarlarla yansıtmak için şömine yaptırabilirsiniz, eğer yaptıramış iseniz şömine görünümlü ısıtıcılardan faydalanabilirsiniz. Elektrik bağlantısı ile çalışan aydınlatma ürünlerinin yanı sıra hem kış bahçesi dekorasyon ürünleri arasında yer alan hem de alanın aydınlatmasında kullanılan bahçe fenerleri ve meşaleleri de alanı güzelleştirecek detaylardandır. Kış bahçelerini salon, oturma odası, yatak odası, mutfak, hobby odası, jakuzi odası olarak da kullanabilirsiniz.

Şeffaf Kış Bahçeleri

Yaz aylarında müşteri sıkıntısı çeken mekanlar, kış bahçesi sistemleri sayesinde mekanlarını genişleterek daha büyük bir müşteri kitlesine hitap edebilirler. Gittiği mekanlarda her müşterinin aradığı bir özelliktir. Görüntü olarak küçük bir ev tipini andırmakta bu sayede kurulum yapılan alandan maksimum fayda sağlamaktadır. İsteğe bağlı olarak monte edilen yerler fermuar ve sloketli tokalar yardımı ile dört bir tarafı açılabilecek şekilde tasarlanmasına imkan sağlamaktadır. Kullanılan malzemenin kalitesine göre bu yapılar rüzgar güneş ve olumsuz kötü hava şartlarından etkilenmemektedir. Aynı zamanda kış bahçelerinin şeffaf görüntüsünün müşteriler tarafından çok beğenilmesiyle yiyecek-içecek sektöründeki firmalar duvarları kaldırarak şeffaf mekanlar oluşturmuştur. Açılır-kapanır cam olmasından dolayı kışın yağış ve soğuk gibi etkilerden, yazın ise güneşin kavurucu sıcaklarından korumaktadır. Böylece müşterilerin keyifleri bozulmadan rahatça kahvelerini ve çaylarını içmesi mümkün bir hale gelir ve orayı sürekli uğrak bir mekana çevirir. Bahçe ortamından kışın da ayrılmak istemeyenler için düşünülmüştür kış bahçeleri. Uygulama temel hedef bahçenin güzelliklerini ve tabiatın ruha enerji veren özelliklerini kışın da yaşamaktır.

antalyada kış bahçesi, kış bahçesi modelleri,kış bahçesi fiyatları,balkonda kış bahçesi,kış bahçesi dekorasyonu,kış bahçesi nasıl yapılır,şeffaf kış bahçeleri,kış bahçesi nedir,kış bahçesi mobilyaları,kış bahçesi sistemleri,

🤞 Bültenimize Abone Olun!

Güncellemelerden, fiyatlardan ve projelerimizden anında haberdar olun. İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Butonlar aracılığıyla paylaşabilirsiniz;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir