Antalya Kemer Mavi Ev (Ters Çelik Ev) projemiz için sözleşmemize başlıyoruz. Bizi tercih eden değerli müşterimize çok teşekkür ederiz. Konusunda uzman personellerimiz, modern ekip ve ekipmanlarımız, imalathane ve atölyelerimiz ile bu projemizide başarı ile tamamlayacağız. Mutlu müşteri listemize bir yenisini daha ekleyeceğimizin garantisini şimdiden veriyoruz. Ters ev projemizin tüm yapım aşamalarını bu sayfamızda takip edebilirsiniz.

Antalya’da Ters Ev Projemize Başlıyoruz – Anahtar teslim çelik kargas tepetaklak (ters ev) anlaşmamıza ait tüm detayları, görselleri ve bilgileri burada inceleyin. Bir ters evin nasıl yapıldığını, kaç iş gününde tamamlandığını, nelerin gerektiğini, hangi disiplinlerle çalışıldığını, modellerini ve mimarisini öğrenmek için şimdi doğru adrestesiniz. Konusunda uzman bir kurumsal firma olarak, Dekordelisi ailesinin başarılı projelerinden bir tanesini daha inceliyorsunuz şu an. Dürüst ve şeffaf bir şekilde tüm artılarımızla daima yanınızdayız. Bu ters ev projemiz hakkında daha fazla detay bilgiler için bizimle 7/25 iletişim kurabilirsiniz. Antalya Kemer ters ev projemize başlıyoruz. İşte tüm detaylar;

Ters Ev Projemizi Yapacağımız Alan

Ters Ev Projemize Başlıyoruz

ÇELİK KARGAS TERS EV ANAHTAR TESLİM İMALAT SÖZLEŞMESİ

1.SÖZLEŞMENİN TARAFLARI:

Tüm taraflar aşağıda belirtilen adreslerini tebligat adresi olarak kabul eder. Adres değişiklikleri usulüne uygun şekilde yazılı olarak değişiklikten itibaren 7 iş günü içinde karşı taraflara tebliğ edilecektir. Adres değişikliği karşı tarafa tebliğ edilmedikçe en son bildirilen adrese yapılacak tebligatlar ilgili tarafa yapılmış sayılacaktır.

Bu sözleşme ve eklerinde;

İŞVEREN:

YÜKLENİCİ: Dekordelisi Mimarlık İnşaat Tasarım Tic.Ltd. Şti

Diye adlandırılacaktır.

YÜKLENİCİ, ‘ANAHTAR TESLİM GÖTÜRÜ BEDEL’ esası üzerinden, sözleşme ve eklerine, projelere ve teknik şartnamelere uygun olarak yapmayı kabul etmiştir.

Sözleşme kapsamında ‘ANAHTAR TESLİM GÖTÜRÜ BEDEL’ esası üzerinden yapılacak işlerin birim fiyatları aşağıda verilmiştir. Projelere ve birim fiyat tariflerine dayalı olarak YÜKLENİCİ tarafından teklif edilmiş iş bu birim fiyatlara; Sözleşme konusu işlerin; Sözleşme ve ek’ lerine, projelerine, yürürlükteki teknik şartname, yönetmelik ve mevzuata uygun olarak yapımı için gerekli her türlü yeterli sayıda ve sağlam teçhizat, makine, ekipman, araç, malzeme, yardımcı malzeme, sarf malzeme, yakıt ve enerji, yükleme, boşaltma, şantiye içi ve dışı yatay ve düşey taşıma, nakliye, ölçüm, işçilik, montaj, her türlü zayiat, mobilizasyon, tüm genel giderler YÜKLENİCİ’ nin her türlü gideri ve YÜKLENİCİ karı dahildir.

2. İŞİN ADI VE YERİ

Sözleşme konusu işin adı: Kemer Belediyesi Atatürk Parkı Kemer Mavi Ev (Çelik Kargas Ters Ev) Anahtar Teslim İmalat işidir.

Sözleşme konusu işin yeri: 100 m2 çelik kargas ters evin projesine uygun olarak eşyalı ve anahtar teslim imalatının yapılması

İşveren

Adres:

Telefon:

Faks:

E-posta:

3. SÖZLEŞMENİN KONUSU

Sözleşmenin konusu iş: 100 m2 çelik kargas ters ev projesi anahtar teslim imalatı.

Sözleşme süresi: İşe başlama tarihinden itibaren 90 iş günü

Madde 3’ te belirtilen sözleşme konusu iş için yapılan bu sözleşmenin türü, anahtar teslimi götürü bedel usulü ile yapılan sözleşmedir.

4. SÖZLEŞMENİN TUTARI

4.1. Sözleşme Tutarı

İşin KDV hariç toplam yapı bedeli; #480.000,00# TL yalnızca dörtyüzseksenbin Türk Lirası olarak bulunur.

İşveren KDV hariç yapım bedelinden, Yükleniciye ödeyeceği avans miktarını düşer.

İşverenin ödeme özeti aşağıda verilmiştir.

  1. ……. TL
Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Güzel Dekorasyonlar

Yükleniciye verilecektir.

5. FİYATI BELLİ OLAN İŞLER

Aşağıda belirtilen tüm imalatlar, uygulamalar, işçilikler, renkler, tasarımlar, modeller ve markalar mimari projelerde belirtilenler ile birebir olacak şekilde yüklenici tarafından temin edilecek, imalatları yapılacak ve yerinde montajları eksiksiz yapılacaktır. Mimari projelerine aykırı hiçbir malzeme ve imalat kullanılmayacaktır.

a-) Mimari projelerine uygun olarak; tüm kazı- hafriyat, temel kalıp, demir-döşeme, ankraj bağlama, beton pabuç işlerinin eksiksiz yapılarak beton temelin tamamlanması.

b-) Mimari projelerine uygun olarak; tüm ağır çelik imalatlarının atölyelerde yapılarak çalışma sahasına nakliyesinin yapılması. Hafif çeliklerin ise kısmen veya tamamının da atölyede veya yerinde imalatının yapılması.

c-) Mimari projelerine uygun olarak; tüm pis ve temiz su (mekanik) altyapı imalatlarının eksiksiz olarak tamamlanması. Tüm mekanik üst bağlantılarının (çeşme, bataryalar, musluk, süzgeç ve tüm vitrifiyelerin) montajının eksiksiz yapılarak çalışır halde teslim edilmesi. Ters ev çatı gizli yağmur oluk borularının, çatı gider süzgeçlerinin, dikey olukların ve drenajların şehir şebeke altyapısı bağlantılarının yapılması.

d-) İşveren tarafından sahaya getirilmiş olan şehir şebeke hattının çelik ters eve bağlantısının yapılması. Çizilen mimari projesine uygun olarak tüm elektrik, alt borulama ve kablolama işlerinin tamamlanması. Her türlü elektrik, tesisat, montaj işlemlerinin (düğme, anahtar, piriz, sigorta, sigorta panoları, iç ve dış aydınlatma sistemler) eksiksiz halde çalışır şekilde teslim edilmesi.

e-) Mimari projesine uygun olarak; ters ev içerisinde montajı yapılacak olan eşyalara uygun olacak şekilde bağlantı flaşlarının, çelik sacların imalatlarının montaj öncesinde yapılması.

f-) Mimari projesine uygun olarak;  tüm çelik imalatının boşluksuz olarak antipas boyasının yapılması.

g-) Mimari projesine uygun olarak; tüm blok çelik duvarlar ve çatı temel izolasyon ve yalıtımlarının eksiksiz olarak yapılması.

h-) Mimari projesine uygun olarak; duvar beyaz alçıpan kaplama, alçı sıva ve boya-badana işleri, fayans-seramik döşeme işleri, laminat parke döşeme, zemin mdf- pvc kaplama, panel iç kapılar, çelik kapı, tüm pvc pencereler, vestiyer mutfak dolabı, banyo dolabı imalat ve montajları eksiksiz olarak yapılacaktır. Dış cephede ise; tek kat bordex, pencere söveleri, dekoratf taş kaplamalarının yapılması ve eksiksiz olarak derzlerinin verilmesi. Yalı baskı imalatlarının eksiksiz yapılması. Dış cephe boya badana işlerinin eksiksiz yapılması.

Kullanılacak Eşyalar ve Birim Adetleri

Dış Mekân

Araba 1 adet

Sokak lambası 1 adet

Sandalye 3 adet

İç Mekân

Çocuk Odası

Hepsinden birer adet olmak üzere; Yorgan, yastık, yastık kılıfı, tek kişilik baza, çocuk yatak örtüsü, puf koltuk, halı, çalışma masası, perde ve çalar saat.

Hol (Koridor)

1 halı, 1 perde, 5 fotoğraf, 1 tablo, 10 oyuncak,

Yatak Odası

Çift kişilik yorgan, yastık ve kılıfları, çift kişilik baza, yatak örtüsü, puf koltuk, halı, dolap, makyaj masası, ayna, makyaj sandalyesi, perde, komidin, abajur.

Mutfak

4 kişilik yemek masası, 4 sandalye, tabak, çatal, kaşık ve bardaklar, halı, fırın, buzdolabı, bulaşık makinası, tezgâh, sürahi, baharatlık,

Salon

LED TV, TV ünitesi, halı, koltuk takımı, 4 kişilik yemek masası, 4 sandalye, vitrin, büfe ve aynası, perde, tablo

Banyo

Yüz havlusu, klozet, lavabo, duşa kabin, banyo halısı, lavabo aynası, banyo dolabı, havlupan.

Kullanılacak olan eşyalar içerisinde ağırlık teşkil eden ve asılmasında sakınca olan buzdolabı,  çamaşır ve bulaşık makineleri EPS (strafor) malzemesinden taklit olarak yapılacaktır. Mutfak dolabı tezgahı 1.8 mm mdf lam olacaktır. Isıtma sistemi işverene aittir.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Yalı baskı fiyatları

6. FİYATI BELLİ OLMAYAN İŞLER

Yükleniciyle ile işveren arasında imzalanan sözleşmeye konu olan imalatlar dışındaki tüm ekstra imalatlar, uygulamalar ve malzemeler için ayrıca bir bedel belirlenecektir. Yüklenici sözleşmeye konu olan imalatlar dışındaki iş istekleri için yükleniciye ekstra bedel ödeyeceğini taahhüt eder. Projesine uygun olarak yapılmış tüm imalatlar üzerinde yapılacak olan işveren istekli her türlü değişiklik, geri dönüşler için yüklenici ekstra bedel talep edebilir. Sözleşmeye konu olan iş sadece ters ev imalatından ibaret olup çevre düzenlemesi, peyzaj, çit veya turnike dahil değildir.

7. EKİPMANLAR

7.1. Ekipmanlar

6. İŞVEREN TARAFINDAN TEMİN EDİLECEK MALZEME VE İŞLER:

6.1. Yapı denetim ve her türlü projelerle ilgili ödemeler

6.2. Belediyelerle ilgili her türlü ödemeler

6.3. Yapı denetim ve proje müellifleri ile yüklenici koordinasyonu, harita mühendisine kazının aplikesinin ve kazıdan sonra binanın aplikesinin yaptırılması

6.4. Şantiye abonelikleri ile ilgili ödemeler

6.5. Şantiye elektrik ve su sarfiyatı bedelleri

6.6. Her türlü abonelikler ve sayaç bedelleri

6.7. Şantiye elektrik panosu

6.8. Kazı ve işgaliye harcı ile ilgili ödemeler

7.2. İŞİN YÜRÜTÜLMESİ İÇİN GEREKLİ PERSONEL VE ARAÇLAR:

Sözleşmenin imzalanmasından sonra yüklenici, üstlenmiş olduğu işin önemine ve iş programına uygun olarak, işlerin yapılması için gerekli her türlü makine, araç ve yardımcı tesisleri hazırlamak, işçileri temin zorundadır.

7.2. İşe Gösterilen Özen

7.2.1. YÜKLENİCİ, işe başlama tarihinden itibaren, sorumluluğun İŞVEREN’ e geçtiği tarih olan geçici kabul tarihine kadar işe özen gösterme ile ilgili tüm sorumluluğu taşıyacağını kabul eder.

7.2.2. YÜKLENİCİ, sorumlu olduğu dönem içerisinde, kendi hatasından dolayı olmuş ise sözleşme kapsamı içindeki bir iş kaleminde herhangi bir zarar/ziyan meydana geldiğinde; işin sözleşmeye uygun nitelik kazanması için her türlü zarar ve ziyanları gidermekle yükümlü olduğunu kabul eder.

7.3. Alt Yüklenicilere İlişkin Sorumluluk

6.3.1. YÜKLENİCİ’ nin, altyüklenici olarak iş verdiği gerçek ve/veya tüzel kişilerin, gündelikle çalıştırdığı işçi ve araçları da tamamen YÜKLENİCİ’ nin işçisi ve araçları hükmünde olup; işvereni sıfatıyla doğrudan doğruya YÜKLENİCİ sorumludur.

8. İŞVERENİN SORUMLULUKLARI

8.1. İŞVEREN, yüklenicinin işe başlaması için her türlü kolaylığı sağlamakla yükümlüdür. İşin sona ermesine kadar bu kolaylığı sürdürmekle yükümlüdür.

8.2. İŞVEREN, imalat için gerekli su ve elektriği şantiye sahasına bedelsiz olarak YÜKLENİCİ’ ye verecektir.

8.3. İŞVEREN, inşaat sahası içinde ofis, yatak ve yemek yeri için YÜKLENİCİ’ ye çalışma yeri dahilinde yer tahsis edecektir. Bu yerin kurulması, su, elektrik vs. masrafları YÜKLENİCİ tarafından karşılanacaktır.

8.4. İŞVEREN, sözleşmede belirlenen sistem dahilinde YÜKLENİCİ hakedişlerini zamanında kontrol etmek ve ödemekle yükümlüdür.

8.5. İŞVEREN, test ve işletmeye alma çalışmaları ile ilgili her türlü su, enerji, antifriz vs. bedelsiz, YÜKLENİCİ’ ye verecektir.

8.6. İŞVEREN iş yerini YÜKLENİCİ’ ye boş ve temiz olarak teslim eder.

9. İŞYERİNİN TESLİMİ, İŞE BAŞLAMA VE SÜRESİ

9.1. İşyerinin Teslimi ve İşe Başlama

9.1.1. YÜKLENİCİ, sözleşmenin yapıldığı tarihten sonra, 3 iş gün içinde yeri teslim almaya ve yer tesliminden itibaren en geç 7 gün içinde de işe başlamaya mecburdur. Yer teslimi ve işe başlama taraflar arasında tanzim edilecek bir tutanakla tespit edilir.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Eviniz İçin Doğru Stili Seçin

10. SÜRE UZATIMI VE İŞİN DURDURULMASI

10.1. Süre Uzatımı

10.1.1. YÜKLENİCİ işin süresini uzamasına sebep olan ve kendisinden kaynaklanmayan veya mücbir sebeplerden dolayı bir durum tespit ettiğinde, bu hususu gerekçeleri ile birlikte işverene durumun ortaya çıkmasından ve/veya tespitinden itibaren 7 (YEDİ) gün içinde yazılı olarak bildirir. İlgili belgeleri ise takip eden 10 (ON) gün içinde tamamlar.

İŞVEREN 7 (YEDİ) gün içinde yüklenicinin sunduğu gerekçeleri, belgeleri ve iş programını inceleyerek iş programı revizyonuna gerek olup olmadığına karar verir. Karar olumlu ise unu takip eden 7 (YEDİ) gün içinde iş programı, bütün disiplinliklerin iş kalemlerinin yeni duruma göre koordinasyonu ile revize edilir. İşin bitiş tarihi yeniden belirlenir.

10.2. İşin Durdurulması

10.2.1. İŞVEREN sözleşme ve eklerine aykırılık nedeniyle YÜKLENİCİ’ ye kısmen veya tamamen durdurması talimatlarını verebilir.

10.2.2. YÜKLENİCİ’ nin iş kalemlerinin bağlı olduğu diğer disiplinler ait iş kalemlerinde duruşlar ve uzun süreli gecikmeler olduğu takdirde veya İŞVEREN edimlerini yüklenicinin işini yapmasına engel olacak şekilde yerine getirmemiş olması halinde, 15 (ONBEŞ) gün önceden bildirme kaydı ile yüklenicinin işi durdurma hakkı doğar ve bu uzamanın maliyetini İŞSAHİBİ karşılar.

Dondurma sonucun işe devam etmek mümkün değilse yahut anlamsızsa bu durumda İŞVEREN ve YÜKLENİCİ temsilcileri yapılan işler ve alınan malzemelerle ilgili durum tespit tutanağı düzenleyerek o güne kadar yapılan işlerin ve alınan malzemelerin sözleşme esaslarına göre bedelleri YÜKLENİCİ’ ye belirtilen sürede ödenir.

11. SÖZLEŞMENİN FESHİ

İşverenin ödemelerini zamanında yapmaması, yüklenicinin her türlü hukuki hakları saklı kalmak şartıyla sözleşmeyi tek taraflı fesih nedenidir. YÜKLENİCİ’ nin sözleşmenin feshi nedeniyle uğradığı zarar ve ziyanı ayrıca talep hakkı saklıdır.

12. ANLAŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜ VE HAKEMLİK

Bu sözleşmeden kaynaklanan veya bu sözleşmeyle ilişkili olan tüm uyuşmazlıklar, Ankara Sanayi Odası Tahkim, Arabuluculuk ve Uzlaştırıcılık Merkezi (ASOTAUM) Tahkim Kuralları uyarınca nihai olarak tahkim yoluyla çözümlenecektir.

13. SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜĞE GİRMESİ

İşbu sözleşme, toplam 13 (onüç) maddeden ibaret olup, taraflar okuyup iradelerinin uygunluğunu kabul ederek ……………………………….. tarihinde, ………………………………..’ da bir nüsha olarak tanzim ve imza edilmiştir.

YÜKLENİCİ                                                                      İŞ VEREN

Antalya’da Ters Ev Projemize Başlıyoruz. Web sitemizi sık sık güncellemeye özen gösteriyoruz. Böylelikle merak ettikleri konular hakkında araştırma yapan siz değerli misafirlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ayrıca hakkımızda bilgi sahibi olmak isteyen siz değerli işverenlerimize ayrıntılı ve açıklayıcı bilgiler sunma imkanı buluyoruz. Dürüst ve şeffaf kalmaya önem gösteriyoruz. Antalya Kemer’de başlayacağımız ters ev projemiz ile lider mimarlık firması olduğumuzu bir kez daha kanıtlayacağız.

Ters ev bizim işimiz. Birlikte muhteşem yaşam alanları yaratıyor ve yaşatıyoruz. Tek yapmanız gereken 7/24 iletişim numaralarımızı aramak ve hayalini kurduğunuz evinizden veya işyerinizden bizlere bahsetmek. Bütçenize en uygun ödeme koşullarımız ve kaliteli uygulamalarımızla sizleri hayallerinize kavuşturuyoruz.

Şu sayfalarımızı da ziyaret ederek ters evler hakkında farklı bilgilere ve görsellere ulaşabilirsiniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: Antalya kemer ters ev, antalyada ters evler, kemerde yapılan ters ev, ters ev nedir ve nasıl yapılır, Antalya ters evi kim yaptı,