2022-yılına-damgasını-vuracak-mimari-projeler1

2022 Yılına Damga Vuracak Mimari Projeler

2022 Yılına damga vuracak mimari projeleri burada inceleyin! Bu makalemizde Royal Sanat Merkezinden tutun, Sidney’de Dairesel Konfor Kulesi’ne kadar her şey var. 2022 Yılına damga vuracak mimari projeler hakkındaki geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

2022 Yılına Damga Vuracak Mimari Projeler 2021’in normalliğe dönüş ya da en azından 2020’den çıkış olmasını ne kadar istesek de, yıl yine de belirsizliklerle doluydu. Bazılarımız yavaş yavaş sadece yarı zamanlı olarak yaşadığımız bir ofise döndük. Salgın için satın alınan kır evleri gibi yeni hamleler başladı. Partileri ve tatilleri iptal ettik, sonuçta evde çok zaman geçirdik. Peki 2022 ne getirecek? Söylemesi zor. Geçen yıl boyunca, pandeminin neden olduğu iniş ve çıkışlar, mimarlık, mühendislik ve inşaat endüstrisindeki sürükleyici teknolojilerin gelişimini etkilemeye devam etti. 26. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nın ardından enerji israfını yönetme baskısı arttı. Sektördeki değişim hem pandemi hem de iklim değişikliği tarafından yönlendirilmeye devam ediyor. 2022 yılı, daha duyarlı bir mimari için yeniden başlama yılı olacak gibi görünüyor.

2022-yılına-damga-vuracak-mimari-projeler2

2022 Yılının En Çok Beklenen Mimari Projeleri

Geride bıraktığımız yıl boyunca, mimarlık dünyası, önce doğaya ve sürdürülebilirliğe olan ilgiyi yeniledi. Özel mekanlardan önce teorik ve pratik düzeyde yeniden düşünerek köklü dönüşümler başlattı. 2000 yılının ilk yirmi yılı vesilesiyle, çağımıza damgasını vuran ikonik mimarilerin peşine düştük. Tarihçi Maria Antonietta Crippa’nın rehberliğinde, giderek çoğullaşan ve küreselleşen bir toplumu yansıtan önemli projeler bulduk.

Royal Sanat Merkezi

Ünlü Londra kurumu, Battersea Kampüsü için yeni bir laboratuvar tasarlayan İsviçreli mimar ikilisi tarafından tasarlanan bir binayla yenilendi. Esnek ve birbirine bağlı ortamlar olarak tasarlanan yeni bina, ders çalışabileceğin 15 bin metrekareden fazla alan sunmakta. Kentsel açıdan bakıldığında, projenin zemin katı, mevcut binaların perdesini takip ederek, delikli tuğlalardan yapılmış. Ve Ardından farklı kotlarda iki bloğa bölünmüştür. Uzun şerit pencerelerle karakterize edilmiştir. Katlar ve boşluklar, anıtsal boyutlu bir raf kapağıyla sonlanmakta. Kraliyet Sanat Koleji’nin bir başka gövdesi, devasa bir küp yarı sayesinde, bölgenin bir simgesi haline geliyor.

2022-yılına-damga-vuracak-mimari-projeler3

Oma Taıpeı Gösteri Sanat Merkezi

Metropolün en hareketli kültürel bölgesi olan Taipei’deki Shilin Gece Pazarı’nda. OMA’nın projesi, tiyatro türünü yeniden düşünmekte. Çağdaş tiyatronun gerektirdiği, hacimlerin dayattığı standardizasyon için bir buluşma noktası arıyor. Tüm şehri kapsayan ve ilgi çekici bir yeri temsil etmekte. David Gianotten ve Rem Koolhaas’ın projesi, merkezi bir küp içine yerleştirilen. üç ciltten oluşan bir triune tiyatrosu şeklini alıyor. Hacimden çıkan üç gövde, Globe Playhouse, 800 koltuklu küre, 1500 koltuklu hafif asimetrik şekilli Grand Theatre ve son olarak farklı sanat türlerine bir alan olarak kendini sunmakta.

Bezalel Sanat ve Tasarım Akademisi Kudüs

Kudüs tepesinde, SANAA Akademisi, Japon stüdyosu tarafından tasarlanan tüm mimarileri karakterize ediyor. Bu açık yönü ile antik şehre hükmediyor. İnanılmayacak hafiflikle bağlantılı kompozisyon ve yapıcı netlik. Böylece çeşitli seviyelerde düzenlenen stüdyoları, sınıfları ve laboratuvarları barındıran dokuz bölüm bulunmakta. Rus Yerleşkesi yakınında bulunan okulun öğrencilerine sunulan yeni alanlar haline geliyor. Mekanın uyumunu benimseyen mimari, tepenin yamacına yerleştirildi. Etkileşim ve iletişimi teşvik etmek adına Akademi’nin zeminini kademeli şekilde düzenlendi. Yapısal çabayı anlatan ve camlı bir ortama izin veren, heybetli sütunlarla desteklendiği söylenmekte.

2022-yılına-damga-vuracak-mimari-projeler4

Sidney’de Dairesel Konfor Kulesi

Circular Quay mahallesini aydınlatmak için yeni bir ofis kulesi tasarlamakla görevlendirildi. Proje, daha geniş bir mahalle dönüşüm planının parçası olacak. Sydney’in küresel bir şehir statüsüne katkıda bulunacak, bir yenilenme projesinin merkezi olmayı hedefliyor. Kirişlerle işaretlenmiş bir profili ve büyük enine elemanlarla üç açıklığa bölünmüş cephesi bulunmakta. Her şeyden önce bütünü yerleştirme seçimi sayesinde, esnek bir iç mekan olacak şekilde tasarlanmıştır. Vücut gökdelenin dışından kaldırılır.

The Spiral Tower New York

New York şehrinin klasik basamaklı gökdelenlerinin mimarisine saygı duruşunda bulunan bir şekle sahiptir. High Line ile Hidson’ın kesiştiği noktada, inşa edilmek üzere tasarlanan büyük evin en son üyesidir. Yaklaşık 300 metrelik uzunluğu ile yapı, tamamen yeşil bir sarmal ile sarılmıştır. Cephenin monotonluğunu kesintiye uğratarak, geleneksel asansörlere bir alternatif arayan kiracıların hizmetindeki bir dizi patikanın içine saklanıyor. Tasarımcılarının sözleriyle; Spiral, doğanın yaşamın ayrılmaz bir parçası haline geldiği, çağdaş iş yeri için yeni bir standart belirliyor.

Milano’da Unipol Tower

Mario Cucinella Architects’in Unipol Tower projesi geleceğe doğru atılmış bir adımı temsil ediyor. Yaklaşık 120 metre yüksekliğinde, 23 katı yer üstünde ve 3 katı yer altında bulunan bina, şehrin en yüksek zirvelerinden biri olacak. Piazza Gae Aulenti’nin tabanını Via Melchiorre Gioia’nın alt katı ile birleştirecek. Biçimciliğe hiçbir şey taviz vermeyen proje, ağ geometrisi ile karakterize edilen bir cepheye sahip. Kendi içinde sıkılaşacak ilişkiler sistemi için bir metafor. Kendisini kış havalarından ve yazın aşırı ısınmasından korumasını sağlayacak çift dış kaplamaya sahip. Çelik, ahşap ve camdan oluşan Unipol Tower, ticari alanlara ve çatısında panoramik bir bahçeye ev sahipliği yapacak.

2022-yılına-damga-vuracak-mimari-projeler5

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

İLGİLİ BAŞLIKLAR: mimari proje,mimari proje nedir,mimari proje nasıl çizilir,Ankara mimarlık firmaları,mimari proje çizdirmek istiyorum,Ankara mimar ve mühendislik firmaları,en iyi mimari projeler,mimari proje nasıl tasarlanır,Ankara iç mimarlık firmaları,iç mimarlık projeleri,mimari proje örnekleri,mimari proje çizimi,

WhatsApp Bilgi Al
Çevrimiçiyiz. Bize yazın.
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.