2022 Tasarım Trendlerini burada inceleyin! Bu makalemizde Son moda dekorasyon fikirlerinden tutun, Dekorasyon trendlerine kadar her şey var. 2022 Tasarım Trendleri hakkındaki geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

2022 Tasarım Trendleri Geçen bir buçuk yıl pek çok beklenmedik olayı beraberinde getirdi. COVID-19’un yakında yaşamlarımız üzerindeki etkisini zayıflatacağı umudu olsa da, salgın mimari ve tasarımdaki eğilimleri bile etkiledi. 2021 yılı hepimizi evde daha fazla zaman geçirmeye zorladı. Hepimiz rahat bir alanda yaşamanın ve estetik açıdan hoş bir iç mekana sahip olmanın önemini anladık. İç tasarım geliştikçe, en son iç tasarım trendlerini takip etme şansınız her zamankinden daha fazla. Bu nedenle size 2022 yılı için dekorasyon açısından alakalı olacak farklı ilhamlar göstereceğiz.

Nötr Doğal Renkler

Farklı tonların farklı duygular ve hisler uyandırdığı bir sır değil. Bazıları bizi enerjiyle doldurur, diğerleri bizi yatıştırır, bazıları rahatlamamıza yardımcı olur. Pandemi döneminde, rahat bir doğal palet ön plana çıkmakta. Bununla birlikte sakin bir alan yaratabilir ve huzurlu bir atmosfer elde edebilirsiniz. Taş, kil, kum, bej ve grinin çeşitli tonları hoş ve yormaz. Nötr tonlar, size uzak egzotik yolculukları ve okyanus genişliklerini hatırlatacak. Bu renkler modern iç mekanda vurgu olarak görünecek. Cesur renkler en cesur iç mekanların bir parçası olacak. Parlak renkler uygulayarak, mekanınıza daha fazla karakter kazandıracaksınız.

2022-tasarım-trendleri2

Yumuşak Şekiller

Uzun süre bize eşlik edecek bir diğer trend ise keskin kenarların olmaması. Yumuşak ve pürüzsüz çizgiler, yuvarlak ve havadar şekiller uzun zamandır moda. Tasarım akışkan yüzeyler ve yuvarlak köşeli mobilyalar ile karakterize edilebilir. Mobilyaların sade şekli gibi konfor ve işlevsellik de ilgi odağı olacak. Daha yumuşak ve daha hassas bir bitiş için kavisli veya yuvarlak şekillerin kullanılması öncelikli olacaktır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Bilkent Mobilyacı

Antibakteriyel Malzemelerin Kullanımı

Bakır, koronavirüs döneminde en popüler malzeme haline geldi. Bu metal, tüm mikropları ve virüsleri gerçekten yok eder. İç tasarımda giderek artan bir şekilde kullanılan bakır, antimikrobiyal ürünlerdir. Musluklar, lavabolar, kapı kolları, mobilya kulpları ve tuvalet malzemeleri bakır içermektedir. Bakır, tezgahlarda ve hatta mobilyalarda giderek daha fazla kullanılmaktadır. Diğer popüler malzeme ise paslanmadığı için koruyucu işlevi olan yapay taştır. Toksik olmayan ve antibakteriyel etkisi, laboratuvar çalışmalarıyla doğrulanmıştır. Hastane ameliyathanelerinin dekorasyonunda sıklıkla kullanılan yapay bir taştır. Artık sadece mutfak veya banyonun dekorasyonunda değil, aynı zamanda oturma odasının ve hatta yatak odasının tasarımında da bulunabilir.

2022-tasarım-trendleri3

Antikaların Artan Popülaritesi

Antikaların popülaritesi son yıllarda artmaya devam etmekte. Bu, eski nesnelerin sakinleştirici bir etkiye sahip olması ve istikrar ile ilişkilendirilmesiyle açıklanabilir. Nostalji, öngörülebilir gelecek için ana iç tasarım trendidir.

Balkon ve Sundurmalara Yeni Bir Bakış

Müşterilerin balkon ve sundurmaların işlevselliği hakkındaki vizyonu kökten değişti. Daha önce çoğu insan yaşam alanına bir balkon ekleyerek bir dairenin yaşam alanını artırmaya çalışıyordu. Bugün birçoğu, onu camlamayı bile reddediyor. Böylece evde temiz hava soluyabileceğiniz ve güneşlenebileceğiniz bir yer ortaya çıkıyor. Ancak yine de balkonu kapatmaya karar verenler, iç mekan bitkilerinin yardımını alıyor. Doğayla iç içe olabilecekleri ve işe ara verebilecekleri yeşil bir vaha yaratmaya çalışıyor.

Home Ofis

Birçok şirket, çalışanlarını uzaktan çalışmaya taşıdı. Normal ofis çalışmasına uygun, tam bir çalışma alanı kesinlikle gerekli oldu. Ayrı bir ofis, büyük masalar, rahat ofis koltukları artık popülerliğin zirvesinde. Daha önce müşteriler bir işyerini, yatak odası veya oturma odasıyla donatmak istiyordu. Şimdi tam teşekküllü çalışma için, ayrı bir oda ayırmaya çalışıyorlar.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Modern Metal Sandalyeler
2022-tasarım-trendleri4

Evde Fitness Patlaması

Bir diğer yeni istek ise apartmanda spora yer bırakmak. Fitness kulüpleri ve stüdyoları uzun süredir açık olmasına rağmen, birçoğu evden çıkmadan spor yapmayı tercih ediyor. Müşteriler, giderek apartmanda bunun için özel bir yer sağlamayı talep etmekte. Büyük bir aynaya sahip, mobilyasız bir köşe ve spor ekipmanlarını saklamak için depolama alanı. Eğer yer müsaitse, egzersiz makineleri, dambıl ve halter içeren tam teşekküllü bir oda olmalıdır.

Konfor ve Gelenek

Bu yılki ana vurgu, konfor ve işlevsel alan üzerinde olacak. Farklı kısıtlamalar, yaşam alanımızı ne kadar güvence altına alınmak istediğimizi gösterdi. Benzeri görülmemiş düzeyde destek için daha yumuşak kıvrımlı mobilyaların, konforlu kanepelerin ve döşemeli mobilyaların tanıtımını içeriyor. Basit dekoratif oymalar ve ham ahşap yüzeyler, gelecek yılın iç tasarım programlarının odak noktası olacak.

2022-tasarım-trendleri5

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

İLGİLİ BAŞLIKLAR: 2022 tasarım trendleri,2022 dekorasyonları,2022 tasarım fikirleri,2022 tasarım önerileri,2022 dekorasyon fikirleri,son moda dekorasyonlar,2022 dekorasyon aksesuarları,2022 dekorasyon renkleri,2022 dekorasyon mobilyaları,2022 ev modası,ev dekorasyon trendleri,dekorasyonda son trendler,2022 iç mekan stilleri,