Yeni Projemiz Hayırlı Olsun

Bizi tercih eden değerli müşterimiz Yasemin hanıma teşekkür ederiz. Balgat’ta bulunan dubleks dairesinin komple tadilat ve dekorasyon çalışmalarını profesyonel olarak tamamlayacağız. Ayrıca 75 m2 açık terasını kapatacağız. Bu projemize ait tüm detayları sayfamızda inceleyebilirsiniz. Tüm yapım aşamalarını sayfamızın devamında güncel olarak takip edebilirisiniz.

Yeni Projemiz Hayırlı Olsun – Balgat’ta anlaşmasını yeni yapmış olduğumuz dubleks daireye ait tüm çalışmalara ait yapım aşamaları, görselleri ve bilgileri incelerken hem bizim hakkımızda, hemde bu tür projelerde merak ettiğiniz tüm sorularınıza cevaplar bulabileceksiniz. Böylelikle hem müşterilerimize, hemde misafirlerimize faydalı olmayı umuyoruz. Komple dubleks daire tadilat işleri ve teras kapatma çalışmalarımızda kullanacağımız malzemeleri, uygulamaları ve imalatları burada bilgilerinize sunacağız. İşte yeni projemize ait güncel bilgiler ve eski görseller.

Yeni Projemiz Hayırlı Olsun

Aşağıdaki tüm görseller günceldir. Çalışmalarımıza başlamadan önceki şimdiki durumdur. Balgat’ta yeni başlayacağımız projemiz ilerledikçe yeni görselleri yine bu sayfamızda takip edebilirsiniz. Sayfamızı sık sık güncelleyeceğiz.

Eski Hali & Yapım Aşamaları


Balgat’ta komple dubleks daireye ait yapacağımız tüm çalışmalarımızı burada inceleyebilirsiniz. Daha detaylı açıklamaları çalışmalarımız ilerledikçe belirteceğiz.

75 m2 ölçülerindeki teras katın zemininden, alt katta bulunan salonun tavanına çok miktarda su sızıntısı meydana gelmekte. Bu su sızıntısını gidermek ve kalıcı bir çözüm olması amacıyla teras katı tamamen kapatarak çalışmalarımıza başlayacağız. Çelik profil kargas sistemi ile kapatacağımız teras katın, üst tavan kaplamasını osb, mebran ve şingle ile yapacağız. Şafak alın tahtaları ile yağmur oluk borularını da taktıktan sonra tüm çevresini tamamen ısıcam katlanır sürgülü sistem ile kapatacağız. Ayrıca terasın bir bölümünü açık bırakarak, çift sürgülü ısıcam kapı ile giriş kapısı imalatını yapacağız. Teras kat tüm duvarlarına sıva tamiratlarını yaparak dış cephe boya badana işlerini tamamlayacağız.

Teras kat zemin beton tefsiye düzeltme işlerini yaparak, parke için sorunsuz bir yüzey oluşturarak laminat parke montaj işlerimizi yapacağız. Tavan kaplaması olarak ahşap desenli pvc kaplama yaptıktan sonra yeterli miktarda aydınlatma elektrik tesisatını çekeceğiz. Önceden yapılı bulunan tüm yüksek demirleri keserek, teras kat dikey ana taşıyıcı profillere zemin hazırlayacağız. Sonrasında korkuluk olarak değerlendireceğimiz tüm eski yapılı profilleri inoks renk sentetik boya ile boyayacağız.

Salon Eski ve Yeni Hali

Teras kattan almış olduğu su sebebiyle kabarıp düşen salon tavan alçılarını tamamen kazıdık. Ayrıca yapılı bulunan köpük tavan kaplamalarını da söktük. Komple alçı sıva yaparak strafor tavan kaplamalarını yeniledik. Daha sonra tavan ve duvarları DYO marka boya ile özenle boyadık. Tamamen yenilenen salonu bitirdik ve değerli müşterimizin salon eşyalarını tekrar düzenledik ve yerlerine koyduk. Kısım kısım bitirerek her şeyi ile tamamen tadilatını yapacağımız dairenin şimdi odalarını boyamanın zamanı geldi. Korona virüs dolayısıyla sokağa çıkma yasağı başladı. Çalışmalarımıza bu sebeple şimdilik ara veriyoruz 4 günlüğüne. Adım adım çalışmalarımızı paylaşmaya devam edeceğiz.

Balgat’ta komple tadilatını yaptığımız dubleks dairenin teras katı kapatma imalatımıza başladık. 60 x 80 (3 mm) boyalı profillerimizi sabitlemeye başladık. Ana taşıyıcı olarak kullanmış olduğumuz bu profillerimiz, diğerlerinin kullandığı 2 mm 60 x 60 sıradan profillerden değildir. İşimizin kaliteli ve ömürlük olmasını istediğimizden dolayı en kalın ve güçlü, esnemeyen profiller ilk seçimimizdir. Flanşlar kullanarak sabitleme işlerimizi yapıyoruz.


Tüm tadilat ve teras kapatma çalışmalarımız devam ettikçe aşağıda tüm yapım aşamalarımızı inceleyebilirsiniz.

Dubleks dairenin üst teras zemininden kaynaklanan sızıntı dolayısıyla zarar gören tüm tavanların tamiratlarını yapacağız. Düşer tavan kaplama panelleri ile kartonpiyerleri tamir edeceğiz. Varsa eksiklerin hepsini tamamlayacağız. Duvarlarda oluşmuş nemlenme ve rutubetten kaynaklı tüm kabarmaları raspalayarak, gereken alçı sıva tamiratlarını yapacağız. Tüm daire için elektrik tesisat değişiklikleri ve tamiratlarını yaptıktan sonra tüm tavan ve duvarları, iş verenin seçeceği renklerde özenle boyayacağız. Yapılı bulunan eski panel kahverengi kapıların renklerini panel boya ile atölyemizde beyaza boyayacağız ve tekrar montajlarını yapacağız.

Ankara Balgat’ta komple dubleks daire tadilatı ve teras kapatma projemize ait şimdiki detaylar ve görseller bu şekildedir. İlerleyen aşamaları ve tüm çalışmaları burada sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Dekordelisi Mimarlık olarak mutlu müşteri listemize bir yenisini daha ekleyeceğiz. Bizimle iletişime geçerek 7/24 müşteri desteğimizden faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki formumuzu doldurarak hızlı ve kolay fiyat teklif hizmetimizden de faydalanabilirsiniz.

Bizden Teklif Alın, Kârlı Çıkın!

[contact-form-7 id=”20862″ title=”İletişim formu 1″]


Şu sayfamızı da ziyaret ederek daire tadilatları ve teras kat kapatmaları hakkında bilgiler edinebilirsiniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: Balgatta teras kapatma daire tadilatı, balgat ankara tadilat ve çatı işleri, balgat daire boya badana tadilatı,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncellemeleri Alın ve Bağlantıda Kalın. Bültenimize Abone Olun.