tropikal salonlar

Tropikal Salonlar

Tropikal Salonlar – Salonlarınıza değişik hava katacak dekorasyon fikirleri

Tropikal Salonlar – Tropikal bir esinti getirerek salonunuzda huzurlu mekanlar tasarlamanıza yardımcı olacak dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler.

Tropikal Salonlar – Salonlarınız da değişik bir tropikal esinti estirerek daha huzurlu mekanlar oluşturabilirsiniz. Palmiye desenler, kum rengi, bambu, avokado yeşili… Salonlarınıza değişik tropikal bir esinti getirmek isteyenlere şık dekorasyon önerileri sunuyoruz.

tropikal salon
tropikal salon

 

Tropikal bir esinti getirerek salonlarınız da daha huzurlu ve serinletici bir yaşam alanı tasarlayabilirsiniz. Tropikal iklim kuşağındaki ülkelerin dekorasyonundan esinlenilen tropikal tarz, kabilelerin yaşam tarzlarının, yanı sıra bakir ormanların desen, renk ve malzemelerini bir arada bulundurmaktadır. Bu sebeple bir çok eski, otantik aksesuar desenleri tropikal tarzda karşımıza çıkmaktadır. Tropikal ağaçların geniş yaprakları, hasır mobilyalar, bambular, tropikal tarzda karşımıza çıkıyor.

salonda tropik esinti
salonda tropik esinti

Salonunuzda tropikal esinti için uygun renkler

Salonunuza tropikal esinti getirecek olan en uygun renkler, yeşil ve kahvenin tonlarında dır. Tropikal tarzın özünde tabiat vardır. Bu sebeple tabiatın en yalın halindeki renk tonları tam size göredir. Örnek verecek olursak fildişi, devetüyü, güneş sarısı, kum rengi de yeşil ve kahve renkleriyle birlikte kombinlenebilir. Kahve ve yeşilin hakim olduğu tropikal salon dekorasyonu için aynı zamanda tabiattan ilham alınan desenlere de cömertçe yer vermeniz gerekir. Koltuk döşemelerinde yaprak desenleri ve yastıkları, tropikal esintiye uygun renklerle bir arada kombinleyebilirsiniz. Doğanın renklerinden esinlenerek huzurlu ve sakin bir salon tasarlayabilirsiniz.

tropikal esintili salon
tropikal esintili salon

Tropikal salonlar için uygun malzemeler

Güçlü bir tropikal esinti tasarlamanın yolu, uygun malzemelerden geçmektedir. Mobilya seçiminizi hasır, tik ve bambudan yana kullanmanız gerekir. Mobilyalarınız da mutlaka kahvenin tüm tonlarına yer vermelisiniz. Kanepelerde ise tropik meyve desenleri, palmiye gibi iri yapraklar kullanmanızı öneririz. Örnek verecek olursak nefti yeşili kanepenin üzerine avokado veya palmiye desenli yeşil-sarı tonlu kırlentler mükemmel bir seçim olacaktır. Kumaş seçerken de dikkat etmeniz gereken en önemli konu, kumaşların havadar olmalarıdır. Kumaş seçiminizi ketenden veya ince pamuklulardan yana kullanmanız gerekir. Koltuk örtüsü, perde veya kırlent gibi ev tekstil ürünlerinizde hayvan figürlerine de yer vermelisiniz. Vahşi hayvanlar, hem aksesuarlarda hem de ev tekstilinizde salonunuza tropikal esintili bir hava katmak adına çarpıcı bir etki verecektir.

Aydınlatma unsurlarında da tropikal tarzı bambu bir avize veya hayvan figürlü lambaderler en uygun tercihlerdir. Ayrıca büyük yapraklı salon bitkileri de, salona tropikal esinti getirmek için çok çok iyi bir fikirdir.

tropikal salonlar
tropikal salonlar

Tropikal salonlar, tropikal esintili salonlar, salona tropikal esinti, salon bitkileri, tropikal salon örnekleri, tropikal salon dekorasyonu, salon dekorasyonu, tropikal salon önerileri, tropikal salon fikirleri

 

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir