modern çocuk odası6

Modern Çocuk Odası

Modern çocuk odası tasarımları nasıl yapılır? Modern tarzlı bir çocuk odası nasıl olmalıdır? Modern çocuk odası dekorasyon önerileri.

Modern Çocuk OdasıÇocuk odası dizayn ve tasarımları deyip geçmemek gerekir. Evin içinde mobilya seçiminden, döşemesine kadar en çok zaman alan ve dekorasyonu en zor olan odalar çocuk odalarıdır. Her ebeveyn, çocuğunun odasının konforlu, güzel ve aynı zamanda şık olmasını istemektedir. Artık günümüzde modern çocuk odası modelleriyle daha keyifli odalar dekore etmek mümkündür.

Modern tarzlı çocuk odalarının temizliği kolay olduğu ve birçok farklı renk kombinasyonunu bir arada barındırabildiği için çocuk odalarının dizaynı açısından muhteşem bir seçenektir. Artık çocukluktan çıkarak hem fiziksel hemde duygusal bakımdan gelişmeye başlamış, kendi kararlarını kendi vermeye başlamış bir çocuğun odasının dekorasyonuna kendi karar vermesi gerekmektedir. Bu bağlamda modern çocuk odası tasarımları anne-babalarla çocukları aynı zeminde buluşturmaya çalışmaktadır.

Bu çocuk odalarının tasarımlarında öncelikle minimallik, sadelik ve daha az eşya ile çocuklara daha fazla yaşam alanı sağlama fikri ön planda bulunmaktadır. Dekorasyonda modern stilin ana odak noktası olabildiğince söz konusu olan yaşam alanını daha sade ve şık bir görünüme kavuşturmaktır. Kalabalık ve boğucu olmayan, aşırı gösterişten kaçınan bir dekorasyon tarzı olan modern stilin çocuk odaları için en uygun seçeneklerden biri olmasının nedenlerinden biri de çocuğunuza kendine göre bir dekorasyon oluşturmasını sağlayacak tercih şansı vermesidir.

Modern Çocuk Odasında Neler Bulunur?

Genel olarak bir çocuk odası içinde ne olması gerekliyse masa, sandalye, yazı tahtası gibi çalışmasını kolaylaştıracak çalışma odası eşyalarının hepsini kapsar. Bunun dışında; konforlu yatak odası eşyaları bulunur.

 • Yapı, teknik ve renk tonları seçimi bakımından, eski çocuk odası tasarımlarına göre farklılık göstermektedir.
 • Beyaz, krem, bej rengi hatta gri tonları gibi daha doğal, daha nötr renkler kullanılmaktadır.

Modern Tarz Çocuk Odası Nasıl Olmalıdır?

Çocuk odaları çocuğunuzun gelişiminde büyük rol oynadığından ötürü öncelikle çocuğunuzun istekleri doğrultusunda kendine ait ve sevebileceği bir tarz oluşturmalısınız.

 • Bu tarz tasarımlarda kullanabileceğiniz mobilya çeşitleri oldukça fazladır. Sizde ahşap karyolalardan metal ranzalara, eğlenceli mobilyalardan geliştirici fikirlere kadar çocuğunuzun kişiliğine ve zevkine uygun modeller seçebilirsiniz.

Modern Oda Tasarlama

Depolama

Çocuk odası tasarımlarının ana unsurlarından birisi de iyi düşünülmüş ve planlanmış bir depolama sistemidir. Bu bağlamda yerleşik depolanma sistemli yerleşik mobilyalar çok işinize yarar. Bunun için;

 • Dahili yataklı dolap ve çekmeceli bloklar, pencerenin yanındaki yatağın ilginç konumu sayesinde güzel görünebilmelidir.
 • Yataktan başlayarak son derece fonksiyonel ve kullanışlı bir mobilya sistemi, organik olarak odanın tüm sınırlarını koruyabilmelidir.

Fonksiyonel dolaplar

 • Modern çocuk odası kombinasyonu olarak yatağa harika merdiven dizayn edilebilmelidir.
 • Üst yatağa çıkan merdivenler uygun bir depolama sistemi olarak hizmet verebilmelidir.
 • Modern tasarım teknikleriyle mobilyanın içine rahat ve yumuşak bir sandalye yerleştirilebilmelidir.

Tasarım ve dizayn seçenekleri

 • Geniş bir çocuk odasına sahipseniz, yumuşak oturma veya depolama yataklarının yanı sıra salıncak veya spor tanıtımları şeklinde eğlence alanları da olabilmelidir.
 • Çok çocuğunuz varsa, ortak bir uyku alanına sahip olmak için uyku alanlarını birleştiren güzel bir mimari tasarıma sahip sipariş verilebilmelidir.

Çocuğunuz için uygun dekor

 • Çocuğunuz için modern bir dekorasyon oluşturmaya karar verdiyseniz, bunun için öncelikle çocuğunuzun tercihlerini göz önünde bulundurmalısınız.
 • Çocuğunuzun yaş aralığına ve cinsiyetine göre, olumlu etki oluşturacak faktörleri ve güvenliğini de hesaba katmalısınız.
 • Sağlıklı bir uyku düzeni sağlayacak bir yatak odası ortamı ve dikkatini toplayarak odaklanabileceği bir çalışma alanı oluşturmalısınız.
 • Ergenlik dönemindeki çocuk için dizayn edilen çocuk odalarında, daha minimalist ve öğretici unsurların olduğu modern bir dekor oluşturmalısınız.

modern çocuk odası tasarımı, modern stil, çocuk odası dizayn ve tasarımları, modern tarzlı çocuk odaları, modern tarz çocuk odası nasıl olmalıdır, modern oda tasarlama, modern çocuk odası dekorasyonu, modern çocuk odası dekoru, çocuk odası nasıl düzenlenir, çocuk odası modelleri,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *