hazır bölme duvar

Hazır Bölme Duvar

Hazır Bölme Duvar – Hazır bölme duvarlar metal iskeletin iki yüzüne de yerleştirilen alçıpan denilen levhalarla oluşturulur.

Hazır Bölme Duvar – Ofis, hastane veya dershane gibi alanlardan daha fazla yararlanmak amacıyla kullanılan hazır duvar sistemleri, en temiz yöntemdir.

Hazır Bölme Duvar – Söz konusu uygulama, binaya herhangi bir ek yük getirmez. Hafif bir sisteme sahip olan hazır bölme duvar sistemleri, deprem, yangın gibi afetlere dayanıklı bir yapıya sahiptir. Uygulanacak yere göz alıcı bir değer kazandıran sistemler, müşterilerin beğenisini kazanacak pek çok kategoride üretilmektedir. Camlı bölmeler, ahşap yapılı bölmeler, yarı camlı bölme, seperatör gibi farklı seçenekler, dekoratif açıdan ve kullanım alanları bakımından farklılık gösterir.

bölme duvar sistemleri
bölme duvar sistemleri

Hazır Bölme Duvar Özellikleri

1- Genellikle ofislerde tercih edilen hazır bölme duvar sistemleri, çalışanların kendilerini fiziksel açıdan daha ergonomik yerde hissetmelerini sağlayacak uygulamalardır. Görsel açıdan insanın ruhuna seslenen tasarımları ifade eden duvarlar, klasik beton duvarlardan çok farklı yapıya sahiptir.

2- Şayet ofislerde beton yapının insan üzerinde stres yaratan bir etkisi olduğunu herkes bilmektedir. Bu nedenle ofislerin yük taşıyıcı duvarlarından sonra kesinlikle bölmelerinde beton tipi duvarların kullanılmayıp, hazır bölme duvar sistemlerinin tercih edilmesi maliyet açısından avantaj sağlayacağı gibi, çalışanların ruh hallerine olacak katkısından dolayı da avantaj sağlar.

3- Bu yapı taşıyıcı bir mahiyete sahip olmadığından kolayca sökülüp, takılması söz konusu olmaktadır. İçerisinden her türlü tesisat geçirilerek, kazanılan yeni oda veya mekanlara elektrik taşınabilir.

4- Bunun yanında hazır bölme duvar ısı ve ses yalıtımına dair avantajlar sağlar. Böylece yüksek sesli mekanlarda gürültünün vermiş olduğu stres azaltılmış olacaktır.

5- Ofislerin daha kullanışlı hale gelmesi için uygulanan bu sistem, dekoratif açıdan da ofislere görsellik kazandırmaktadır. Kurumsal bir imaj kazanmak isteyen aynı zamanda da ofis alanından daha fazla yararlanmak isteyen şirketlerin hazır bölme duvar sistemlerini kullanmaları en isabetli yol olacaktır.

Bölme Duvar Faydaları

1- Ofislerde hazır bölme duvar sistemlerinin kullanılması, çalışanların performansının işe yansımasından, müşterilerinizin firmanız hakkındaki tutumuna kadar pek çok konuda etkili izlenimler sağlamanıza sebep olacak niteliktedir. Çünkü görsellik zamanımızda çokça prim yapan bir durumu ifade etmektedir.

2- Ofislerde müşterilerini ağırlayacak olan her firma, öncelikle mekanlarıyla onların gönlünde bir yer edinmeyi sağlayabilmelidirler. Bu da ofislerinde ki dekoratif ahenk ve uyumun üst seviyede olmasıyla mümkün olabilir.


hazır bölme duvar, hazır duvar faydaları, hazır bölme duvar sistemleri, hazır bölme duvar özellikleri, hazır duvar, hazır duvar panelleri, alçıpan bölme duvar, hazır bölme işlemleri, hazır bölme sistemleri, hazır bilme duvar fiyatları

Güncellemeleri Alın ve Bağlantıda Kalın. Bültenimize Abone Olun.