Geri Dönüşümün Muhteşem Mobilyaları

Paletten Yapılan Mobilyalar. Kendin Yap Fikirlerinin Dekorasyon Önerileri, Farklı ve Sıra Dışı Tasarımlar.

Geri Dönüşümün Muhteşem Mobilyaları– Paletler, bir yerden başka bir yere taşınacak eşyanın taşıma sırasında zarar görmesini engellemek ve ürünleri kolaylıkla hareket ettirebilmek için kullanılan yardımcılardır. Izgara şeklinde kesilen ahşapların birleştirilmesiyle oluşurlar. Bu malzemeler taşıma işlemi bittikten sonra atık malzeme olarak depolarda beklemeye alınmaktadır. Yeniden değerlendirilme imkanı olan bu atıkların çeşitli fiziksel işlemlerden geçirilerek, yeni ürünlere dönüşmesinin ve tekrar kazanılmasının bir başarı aynı zamanda sorumluluk olduğunu düşünüyorum. Doğal kaynaklarımızın sonsuz olmadığını ve dikkatli kullanılmadığı takdirde bir gün tükeneceğini düşünürsek, geri dönüşüm verimli bir yatırımdır. Hem daha düşük bütçelerle ekonomik mobilyalar üretmek hem de aşırı tüketim ve bundan doğan aşırı üretim yoluyla çevremize zarar vermemek için geliştirilen yeni tasarım ve dekorasyon trendleri, toplumdaki farkındalığın artmasıyla giderek daha da yaygınlaşıyor. Bu trendlerin başında da kendin-yap ürünleri ve farklı amaçlarla tekrar değerlendirilen eşyalar geliyor. Evi güzelleştirme, yenileme ve düzenleme fikirleri her bireyin tamamen zevkine, ihtiyacına, psikolojisine ve tabi ki imkanlarına göre değişir, şekillenir ve belirlenir. Taşıma paletleri de kolay, ekonomik, ekolojik ve modern görünümlü mobilyalar üretmek için ideal bir malzemedir. Paletleri isterseniz hiç şeklini bozmadan sahip olduğu şekli ile kullanabilir, isterseniz parçalara ayırıp birden fazla dekoratif ürün oluşturabilirsiniz.

Paletten Mobilya Yapımı

Ahşap palet ile yapabileceğiniz hemen her şey muazzam derecede basit, cebi yormayacak kadar ucuz, kullanımı ve fonksiyonu oldukça rahattır. Bu mobilyaların en çok kullanıldığı eşyaların başında oturma ögeleri geliyor. Salondan mutfağa, bahçeden oturma odasına kadar tüm evinizde kullanabileceğiniz kanepeler, banklar, şezlonglar, sedirler ve koltuklar yapabilirsiniz. Yerden ne kadar yüksekte olmasını istediğinize karar verdikten sonra, birkaç tane paleti üst üste koyup birbirine sabitledikten sonra, dekorasyonun genel havasına uygun renge boyayabilir veya doğal görünüm sağlaması için boyamadan da kullanabilirsiniz. Dilerseniz koltuğun sırt kısmına da paletler yerleştirebilir ve gerçek bir koltuk haline getirebilirsiniz. Uygun modellerde seçtiğiniz minderleri de yerleştirdikten sonra yeni koltuğunuz oturuma hazır bir hale gelir. Bahçe, kış bahçesi ve veranda gibi alanlarda kötü hava şartlarından etkilenmeyecek, toz ve kire karşı daha dayanıklı mobilya ve eşyalara ihtiyaç duyulduğu aşikar. Bu nedenle palet ve kasa gibi tahtadan imal edilmiş malzemeleri açık hava alanları için değerlendirmek harika bir fikir. Bu alanlarda sedir modeli olarak karşımıza çıkan mobilyalar yerden fazla yüksek yapılmaz. Yan yana monte edilen paletlerin üzerine yeterli büyüklükte minderler döşeyerek muazzam bir oturma alanı yapmış olursunuz.

Yatak ve Yatak Başlığı yapımı

Ev dekorasyonu stili olarak ister rustik dekorasyonu benimseyin, isterseniz modern dekorasyon çizgilerinden hoşlanın, paletten yapılabilecek eşyaya evinizde kesinlikle yer var! Oturma alanı olarak çok tercih edilmesine rağmen yatak odalarında da yatağı yükseltmek için baza görevi gören bir mobilya haline getirebilirsin. Bunun için yapmanız gereken farklı özelliklere sahip olan küçük paletleri bir araya getirip sabitleyici sayesinde birleştirmek. Bu işlem için mobilya gönyesi size yardımcı olabilir. Ardından yatak başlığı için kullanacağınız paletleri de birleştirerek duvara sabitleyebilirsiniz. Yatak başlığını duvara sabitlemenin size daha konforlu bir alan sunabileceğini de belirtmeden geçmeyelim. Temin etmiş olduğunuz paletlerin hepsini güzelce zımparalayın, zımparalama işlemi önemlidir. Aksi halde palette bulunan kıymıklar zamanla zarar verebilir. Bu işlemin ardından boyama işlemini yapıp, boya kuruduktan sonra verniklemelisiniz. Vernikleme işlemi mobilyanın daha dayanıklı olmasına yardımcı olacaktır.

Bahçelerde Palet Dekorasyonu

Stresten uzak huzur dolu bahçenizde zaman geçirdiğiniz süreçlerde kendi emeğinizle oluşturduğunuz tasarım her zaman gözde olacaktır. Bahçelerinizi el emeği göz nuru mobilyalarınızla düzene sokabilir ve her parçayı büyük bir zevkle yapabilirsiniz. Bunu yaparken de uyum içerisinde elde edebileceğiniz düzeni en iyi şekilde kullanabilirsiniz. Geniş alanlarda çok sayıda mobilyayı elde edebileceğiniz için de, estetik yapıyı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bahçelerimizin vazgeçilmezi masa-sandalye takımları oldukça pahalı. Yüksek tutarlar ödenen masaların maliyet açısından bu denli yüksek olması alternatiflerine yönlenmenin gerektiğini gösteriyor. Bu yönlenmelerden bir tanesi de, maliyet açısından bütçeyi sarsmayacak paletten masa modelleri. Renkleri ve büyüklüklerini dilediğiniz hale getirebilmek tamamen sizin zevkinize kalmış bir durumdur. İster kare ister dikdörtgen masalar oluşturabilirsiniz. Kullanacağınız mekanın ölçülerine uygun şekilde paletlerin kesimi ve dizaynını yapabilirsiniz.

Masanızın daha kullanışlı olması adına üzerine uygun ölçülerde cam kestirip, şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Harika tasarıma sahip olan masanıza paletten sandalye yaparak güzelleştirmeniz daha doğru olacaktır. Yükseklik ve genişlik değerlendirmenizi masanızın ölçülerine göre ayarlamak da, oldukça eğlenceli olacaktır. Bu sayede hem takımınız tamamlandı hem de kullanışlı bir takıma sahip oldunuz. Alanınıza uygun şekilde ölçüp hazır hale getireceğiniz paletlerin gücünü en iyi şekilde kullanabilirsiniz. Hem size hem de ailenize huzur verecek böyle bir alanı tesis etmekte ev huzurunu da artıracaktır. Bahçe düzeninizde çiçeklerin kullanımı konusunda tasarımlar elde edebilirsiniz. Tahta palet kullanarak yaptığınız saksı türlerini arkadaşlarınıza gösterirken de, oldukça gurur verici anı yaşayabilirsiniz. Palet üzerine saksılarınızı monte ederek duvarınızı süsleyebilir, hobi bahçenizi eşsiz güzelliklere ve muazzam görünüme büründürebilirsiniz. Bahçenin düzeninde önemli yere sahip olan çit yapımında da kullanacağınız bu malzemeyi, farklı renklere boyayarak görünüme estetik yapı sunabilirsiniz. Dilediğiniz zaman rengini değiştirebiliyor olmanızda çok daha özel bir durum olacaktır.

Paletten Yapılan Yardımcı Mobilyalar

İhtiyacınızı karşılayacak ve aynı zamanda evinizin dekorasyonunu güzelleştirecek bu fikir sayesinde portmantoya olan ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Paleti duvara sabitledikten sonra üzerine mobilya kulpları monte edebilir, mont, çanta, şemsiye gibi malzemelerinizi buraya asabilirsiniz. Bu arada paleti, ayakkabılığınız ile aynı renge boyayabilir ya da uyumlu ama farklı renklere boyayarak alanı görsel olarak daha şık bir hale getirebilirsiniz. İnsanların en keyif aldığı anlar kuşkusuz kitaplarla geçen zaman dilimidir. Öylesine büyülü bir dünyadır ki kitaplar, kendinizi bir anda kitabın içinde bulabilirsiniz. Böylesine güzelliklere dolu kitaplarınıza da harika tasarımlara sahip kitaplık çok yakışacaktır. Çalışma odanıza ya da misafir odasına kitaplık dizayn etmeniz, odanın havasını değiştirecektir. Üstelik elinizden çıkıyor olması da değeri paha biçilemez hale getirecektir.

Aşağıdaki sayfamızıda mutlaka ziyaret ediniz;

Tadilat Fiyatları

paletten yapılan mobilyalar,palet yatak,palet koltuk,palet sedir,palet dekorasyonu,palet mobilya tasarımı,yaratıcı palet fikirleri,palet fiyatları,ahşap palet mobilya,palet mobilya fiyatları,palet kitaplık,palet bahçe mobilyaları,el yapımı mobilya,palet askılık,

Lütfen Yorum Yapın (Teşekkürler)