Evcil Hayvan Dostu Ev Nasıl Temiz Tutulur

Bu yıla damgasını vurmuş Dekorasyon fikirlerini burada inceleyin! Bu makalemizde Evcil hayvan dostu ev için doğru mobilya seçiminden tutun, köpeğiniz veya kedinizle her zaman temiz bir evde yaşamaya kadar her şey var. Evcil hayvan dostu bir ev hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz! DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

Evcil Hayvan Dostu Ev Nasıl Temiz Tutulur? – Bir evcil hayvanla yaşamak, köpek, kedi, tavşan ya da her ne olursa olsun harika bir deneyim. Bu arkadaşlar günlerimizi doldurur ve karşılığında hiçbir şey istemeden sevgi veren sadık arkadaşlardır. Kendinize soracağınız olağan soru şudur; Evde bir köpek ya da kediyle yaşayıp yine de her yeri temiz ve güzel kokulu tutabilir misiniz? Cevap Evet! Bu imkansız bir görev değil. Bu yazımızda, bir evcil hayvanın varlığında bile evinizi temiz ve düzenli tutmak için bazı püf noktaları açıklayacağız.

evcil-hayvan-dostu2

Evcil Hayvan Dostu Ev İçin Doğru Mobilya Seçimi

Evde kedi veya köpek beslerken dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de mobilyalardır. Küçük dostlarımız odadan odaya dolaşmayı, her köşeyi keşfetmeyi sever. Bir köpek yavrusu, temel kavramları öğrenirken birkaç küçük sorun çıkarmayı da sever. Bir kediyle yaşıyorsanız, tırnaklarının, koltuklarda gezmesinin bir gelenek olduğunu çok iyi bileceksiniz. Genellikle onun favori hedefleri koltuk ve kanepelerdir. Hem hijyen hem de estetik nedenlerle, kedinize hemen bir tırmalama direği vermenizde fayda var.

Kanepe ve koltuklar, kedi ve köpeklerin bulunduğu ortamlarda hasır tercih edilmelidir. Piyasada kendi zevk ve tercihlerinize en uygun olanı bulabileceğiniz çok çeşitli tasarım modelleri bulunmaktadır. Halılardan kaçınılmalıdır, ancak halıdan vazgeçmek istemiyorsanız, çok sık temizlemeyi unutmamalısınız. Evcil hayvanınız için mama kaplarını, köpek kulübesini ve oyuncakları yerleştireceğiniz bir köşe ayırın. Bu şekilde köpek veya kedi, buranın onun özel ortamı olduğunu bilecek ve evin içinde çok dolaşmaktan kaçınacaktır. Sadık arkadaşınıza ayrılmış bir köşe oluşturarak, günlük temizliğin büyük bir kısmını yalnızca burada yaparsınız. Böylece zamandan ve emekten tasarruf edebilirsiniz.

evcil-hayvan-dostu3

Evde Kedi ve Köpek Tüyleri Nasıl Alınır

Köpek veya kedi ile yaşayanların en büyük sorunlarından biri evin her yerinde biriken tüylerin dökülmesidir. Size vereceğimiz ilk tavsiye, evcil hayvanınızı düzenli olarak fırçalamanızdır. Bu işlemi gerçekleştirmek için hayvanlara ayrılmış mağazalardan satın alabileceğiniz özel fırçalar bulunmaktadır. Bu tür tedaviden hoşlanmıyorsa tüylerin çoğunu tek geçişte alabilen kürk toplama eldivenini tercih edin. Eldivenler, hayvanlar tarafından daha fazla tolere edilir. Bununla birlikte, bu uygulama tüm tüyleri almak için yeterli değildir. Koltukların, kanepelerin ve halıların elektrikli süpürge gibi düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Yeni modeller harika emiş kapasitelerine sahiptir ve çok kısa sürede evin her alanını büyük kolaylıkla temizler.

Tavsiyemiz, bir toz ve alerjenleri azaltmak için, özel filtreli elektrikli süpürge tercih etmek. En yeni nesil elektrikli süpürgeyi kullanarak kedi ve köpeklerin hem deri kalıntılarını hem de tüylerini alabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise, yapışkan bantlı rulo fırça ile yüzeylerin üzerinden geçirilerek kalan tüy izlerini ortadan kaldırmaktır. En kritik dönem tüylerin dökülme dönemi olduğu için, tüy değişimi tamamlanana kadar koltuk örtüsü kullanılabilir. Son moda görünüme sahip, sonsuz desen yelpazesinde örtü bulabilirsiniz. Hayvanla yaşayanlar için özel olarak tasarlanmış çok sayıda su geçirmez kanepe kılıfı modeli de bulunmaktadır.

evcil-hayvan-dostu4

Köpeğiniz Veya Kedinizle Her Zaman Temiz Bir Evde Yaşayın

Bir hayvanla yaşarken evin temizliği birincil faktör olmalıdır. Bir evcilin varlığında, evi iyi şekilde dezenfekte etmek için bazı önlemler almanız gerekir. Temizlik için hangi deterjanları kullanabilirsiniz? Kesinlikle çevre dostu ve herhangi bir zararlı ta da toksik madde içermeyen ürünler kullanılmalı. Ayrıca, özellikle her zaman büyük ilgiyi hak eden zeminler için ev yapımı çözümleri kullanmayı tercih edin. Onları en iyi nasıl temizlerim? Tüyleri ve kiri elektrikli süpürge ile temizleme işini bitirmeli. Daha sonra, çevreyi dezenfekte eden ve güzel kokular veren solüsyonlarla temizliğe geçebilirsiniz.

Hepimizin evinde bulunan bir ürün kesinlikle sirkedir, sadece kovaya yarım bardak ekleyin ve bu karışımla yerleri paspaslayın. Kokuları gidermek ve en kirli zeminleri bile parlak hale getirmek için beyaz sirke kullanın. Bir başka iyi alternatif de okaliptüs yağıdır. Bir evcil hayvanın yaşadığı bir evde bir başka büyük temizlik müttefiki de kabartma tozudur. Bu tozun birkaç kullanım alanı vardır. Kanepeler ve koltuklarda kalıcı lekeler olması durumunda kullanılabilir. Mobilyalar ve tüm pürüzsüz yüzeyleri temizlemek için su ve bikarbonat karışımı oluşturmanız yeterlidir. Tüylerin kıyafetlerinize yapışmaması için her zaman dikkatli olmalısınız. Gardıropların tüm kapılarını ve kıyafetlerinizin bulunduğu çekmeceleri iyice kapatmalısınız.

Birbirinden Sevimli Evcil Hayvan Dostlarımız

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: köpek dostu ev dekorasyonu,kedi dostu ev dekorasyonu,kedi tüyü nasıl temizlenir,köpek tüyü nasıl temizlenir,kedi olan ev nasıl temizlenir,köpek olan ev nasıl temizlenir,evde sirke kullanımı,temizlikte karbonat kullanımı,ev dekorasyonu,ev tadilat fiyatları,evcil hayvan dostu ev,