Kanepelerde Farklı Kombinler. Birbirinden Şık ve Etkileyici Kanepe Renk Kombini Uygulamaları Nasıl Yapılır?

En Çekici Kanepe Renk Kombinleri – Kullanım amacı dışında, mekan içerisine dahil edilecek renk ve desenler için muhteşem bir fon oluşturan kanepeler, salon ve oturma odalarının tarzını ve atmosferini büyük ölçüde etkileyen mobilyalardır. Tek renk tercihiyle klasikleşmiş görünümleri evlerine taşımak isteyenler dışında, son yıllarda ev dekorasyonunda tek renk mobilya grubu görmek neredeyse imkansız. Günümüzde artık pek çok evde tek renk oturma grubunun yerini, farklı renklerden oluşan oturma grupları almış bulunuyor. İki ayrı renkte kanepe kullanımıyla birlikte, kanepelerde farklı renk kombinleri de bu tercihler arasındaki yerini alıyor. Sizde salonunuzda farklı kanepeler kullanmak istiyorsanız, sadece renk olarak değil model olarak da farklı tasarımları bir araya getiren mobilya tercihleri ve değişik renklerle istediğiniz bütünlüğü oluşturabilirsiniz. Farklı renk ve modellerde kanepelerle farklı kombinler yapmanın çok moda olduğu günümüzde, aynı odada daha fazla rengi birarada kullanıp odayı tekdüzelikten ve sıkıcılıktan kurtarmanın yanı sıra, çok daha şık ve etkileyici hale getirebilirsiniz.

Dekorasyonda herşeyin takım olma zorunluluğu sizi hem kısıtlayacak hem de sıkılmanıza neden olacaktır. Bu yüzden farklı kanepe renkleri ile örnek kombinleri inceleyip, hayal gücünüzü de devreye sokarak kendi kanepe kombinelerinizi oluşturabilirsiniz. Nasıl bir kombin yapmak istediğiniz zevkinize ve tarzınıza göre tamamen değişecektir. Ancak derinlik ve hareket oluşturmak için kanepelerinizden birisi koyu diğeri ise açık ve nötr renk olabilir. Bunun yanı sıra, evinize yeni bir kanepe almayı düşünüyorsanız veya mevcut kanepeniz için uyumlu renkleri merak ediyor ve kanepenizin rengini nasıl tamamlayacağınızı bilemiyorsanız, Dekor Delisi ailesi olarak size önerimiz; her zaman nötr renklerden yardım almanız olacaktır. Son yıllarda salonlarda ilham alabileceğiniz birbirinden şık, dikkat çekici ve en çok tercih edilen kanepe renk kombinleri olarak pembe, mürdüm, mercan, turkuaz, hardal sarısı, petrol mavisi ve lacivert gibi renklerin revaçta olduğu mobilyalara daha çok yer verildiği görülse de; beyaz, kırık beyaz, krem veya gri gibi tonlarla da her renk kanepeyi zahmetsiz ve risksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bugünkü makalemizde sizler için araştırıp derlediğimiz en çekici kanepe renk kombinleri, umarız aynı renk kanepelerden sıkılıp bir farklılık arayışı içinde olan siz değerli ziyaretçilerimize bu konuda ilham verebilir.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Zen Felsefesi Nedir

Duvar ve Aksesuar Renkleri

Hem modellerine hem de bulunduğu alana göre belirlenebilen kanepelerde, farklı renk kombinleri oluşturmak isteyen kişiler; salonlarının veya oturma odalarının duvar ve aksesuar renklerini dikkate almalıdırlar. Oturma odalarına veya salonlara yeni bir kanepe dahil etmeden önce; iç mekandaki renk şemasının yanı sıra, desen ve dokulara uygunluğunu da göz önünde bulundurmalıdırlar. Renk şemasına uygun kanepe ve aksesuarlarla, yaşam alanlarında dengeli bir görsel oluşturabilirler. Birden fazla kanepe kullanacaklarsa, koyu rengin yanında açık tonlara da yer verebilirler. Salonlarında hareketli görünüm isteyenler canlı renklerde, derinlik katmak isteyenler de farklı renkte kanepeleri kombinleyebilirler. Günümüzün en favori renkleri turkuaz, mürdüm ve mordur. Buna göre;

Turkuaz kanepeler; En çok salonlarda kullanılan bu renk, özellikle beyaz ve kahverengi duvarlarda oldukça hoş bir görünüm oluşturur.

Mürdüm Kanepeler; Sık tercih edilen renklerden bir diğeri olan bu renk, krem rengi duvarlarla çok hoş kombin oluşturur. Krem ve beyaz renk duvarlar, birbirini tamamlayarak boğucu bir görünüme sebebiyet vermemek için koyu renk kanepelerle kombinize edilebilir.

Mor kanepeler; En fazla tercih edilen renklerden birisi olan mor ve beyaz kanepeler, beyaz duvarlı bir salonda rahatlıkla kullanılabilir. Beyaz rengi çok fazla bulan kişiler ise, mor ve siyah kanepeleri kombinleyebilirler.

NOT: Bunların dışında kahverengi-beyaz uyumu hiçbir zaman eskimeyen, turuncu-mavi ve yeşil-mor ise, zıt renklere örnek bir kanepe kombin şeklidir.

En Çekici Kanepe Renk Kombinleri

Siyah-Beyaz

Birbirine bu kadar yakışan rank var mıdır bilinmez. Zor durumda kaldığımızda başvurduğumuz bu renk kombini ev dekorasyonunda da sıklıkla karşımıza çıkıyor. Birden fazla kanepe kullanmayı düşünüyor ve renk konusunda kararsızsanız; siyah ve beyazın cazibesi ile hiç risk almadan zıt renklerin uyumundan yararlanabilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu seçim, özellikle modern ve minimal iç mekanlarda çok etkili ve şık bir görünüm oluşturur.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Neden Silikonlu Boya Kullanmalıyız?

Mor-Yeşil

Sıklıkla rastladığımız bir diğer renk kombini olan mor ve yeşil ikilisi, yaşam alanlarında canlı bir görünüm oluşturur. Yeşilin tonuna uygun aksesuarlar ve tekstil ürünlerini öne çıkararak, dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Mavi-Turuncu

Salonunuzda daha enerjik bir tarz oluşturmak istiyorsanız, mavi ve turuncu renk kanepelere yer verebilirsiniz. Mekana asıl hareket katan turuncu renktir. Ancak onu tamamlamak için turkuaz veya beyaz tonlarını kullanabilirsiniz.

Sarı-Mor

Daha öncelerde görmeye alışkın olmadığımız hatta kanepe ve koltuk rengi olarak pek tercih etmediğimiz bu renk kombini, son yıllarda epeyce gözümüze çarpmaya başladı. Tahmin edeceğimizden çok daha güzel görünümler ortaya çıkaran zıt ve canlı renklerin kombini olan sarı ve mor renk, gerek kıyafet gerekse dekorasyon sektöründe oldukça yaygınlaştı. Günümüzde epeyce fazla kombinlenen ve birbirine çok yakışan bu iki renk, hayli iddialı bir görünüm oluştururken adeta insnın gözlerini kamaştırıyor.

Yeşil-Sarı

Özellikle sonbaharda doğada karşılaştığımız bir kombin olan yeşil ve sarı renk kombin uyumunu, artık rahatlıkla evlerinize de taşıyabilirsiniz. Bu renk kombini uyguladığınız kanepelerinizi, mor veya turuncu örtü veya yastık gibi tekstil ürünleriyle destekleyerek, muhteşem bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bunun dışında bu renklerle en iyi uyum sağlayacak parke rengi ise, ceviz gibi koyu kahve tonları olacaktır.

Pudra Pembe-Krem

İkiside oldukça soft renkler olan pudra pembe ve krem rengi, uygulandıkları mekanda romantik bir atmosfer oluşturur. Krem ve bej gibi renkler ise, bütün renklerle uyum sağlar ve asla göze batmaz. Bunun yanı sıra sizde romantik tasarım sevenlerdenseniz; pudra pembe ile bebek mavisi, leylak, lila, krem ve açık mor tonlarını rahatça kombinleyebilirsiniz.

Aşağıdaki sayfamızıda mutlaka ziyaret ediniz;

Tadilat Fiyatları

şık ve dikkat çekici kanepe renkleri,koltuk takımı renk kombinleri,çekici kanepe renkleri,ayrı renkte kanepe,kanepelerde farklı renk kombinleri,farklı kanepeler,mobilya tercihleri,farklı kanepe renkleri,kanepe kombineleri,kanepe renk kombini,

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Yaşamkent Boyacı