Ben Cüneyt Alan

Doğanın Üstün Mimarları ve Dekorasyon Harikaları

Dünya’nın oluşumundan bugüne kadar, düzensiz gibi görünen fakat belirli bir düzende yapılaşan muhteşem bir dekorasyon görmekteyiz. Doğadan dekorasyon örnekleri vererek, insanoğlunun neleri örnek aldığını ve aslında dekorasyon konusunda doğadan ne kadar geri kaldığımızı bu yazımızda anlatmaya çalışacağız.

Doğanın Üstün Mimarları ve Dekorasyon Harikaları – Bu makalemizde doğada var olan ve insanoğlundan önce varlıklarını idame ettiren farklı bazı canlıların ve bitkilerin dekorasyon konusunda ne kadar üstün olduklarını anlatmaya çalışacağız.

Tasarım Harikası ‘Evren’

Müthiş bir düzensizlik içinde belli bir düzen oluşturan Kainat’ta, muhteşem dekorasyonlar görmekteyiz. Bizler bile evrenin bir parçası olduğumuza göre baktığımız, gördüğümüz ve duyduğumuz herşey varolan muhteşem dekorasyonun bir parçasıdır. Öylesi etkileyici renklerin ve aydınlatmaların oluştuğu derin kainatta, aynı anbiyansları Dünya’da yakalayabilmek için tüm teknolojimizi ve bilgimizi kullansak bile yapamıyoruz insanoğluı olarak. Doğanın üstün mimarları ve dekorasyon harikalarını sadece taklit edebiliyoruz. Aslına bakarsak insan hiçbir şey yapmıyor, sadece keşfedileni veya yapılmış olanı taklit ediyor hepsi bu.

Böyle muhteşem görselleri hiç bir teknoloji veya bilgi kullanmadan, müthiş bir düzensizlik içerisinde kendi kendine oluşturabilen boş uzay bile insanoğlununun başarabileceğinden daha fazlasını gözler önüne 14 milyar yıldır seriyor. Sizce de haklı değilmiyim? İşte evrenden muhteşem ötesi dekorasyon ve uyum gösterileri;

İnsan mı? Kuşlar mı?

Bilim ve teknolojiden çok uzak, el ve vücut becerilerinden muaf ve tamamen iç güdüsel hareket edip beyinlerini kullanamayan insandan farklı olan diğer canlılar, yaptıkları dekorasyon çalışmalarıyla bizleri daima şaşırtmışlardır. Gördüğünüzde gerçekte ne kadar gari kaldığımızı ve sadece taklitçi bir canlı olduğumuzu kolaylıkla anlayacaksınız. Kuşlar veya arılar bile biz insanlardan milyonlarca yıl önce bu dekorasyon bilgilerine ve zevkine sahip olarak günümüze kadar gelmişlerdir. Aşağıda inceleyeceğiniz görseller ise bunu en güzel şekilde kanıtlamaktadır.

Doğanın en güzel renklerine sahip olan kuşlar, bilinçsiz ve teknolojisiz olmalarına rağmen müthiş bir renk kombinasyonu taşımaktadırlar. Bunu nasıl başardıklarının yanı sıra, bizden milyonlarca yıllar önce bu yeteneklerini sergilemeye başladıkları şimdiki bilim tarafından ispatlanmıştır.

Nasıl yapıyorlar? Bu bilgiyi nasıl aldılar? Bu muhteşem mimari özellikleri nasıl oluyorda bizden milyonlarca yıl önce var olabiliyor? Bu gizemli sorular bir tarafa, başardıkları bu görsel şölene hayran olmamak mümkün değil.

Aşağıdaki sayfamızı da ziyaret ederek farklı dekorasyon bilgileri edinebilirsiniz.

doğadan dekorasyonlar, muhteşem doğa dekorları, doğal dekorasyonlar, harika dekorasyonlar,

Lütfen Yorum Yapın (Teşekkürler)