Dekoratif kültür tuğlası modelleri ve fiyatları. Dekoratif kültür tuğlasının özellikleri. Dekoratif kültür tuğlası nasıl üretilir? Kültür tuğlası nasıl yapılır? Dekoratif tuğla nerelerde kullanılır? Dekoratif tuğlalar hakkında detaylı bilgiler ve fiyat alabileceğiniz doğru adrestesiniz.

Dekoratif kültür tuğlası fiyatlarımız sık sık güncellenmektedir. Trend modellere, en güncel ve yeni fiyatlara ve modern mimari tasarımlara bizimle kolayca ulaşabilirsiniz. Doğal tuğla ve dekoratif kültür tuğlaları sayfamızda aradığınız tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilmeniz için biz çok çalışıyoruz. 7/25 iletişim numaralarımızı arayarak dekoratif kültür tuğlaları hakkında daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Dekoratif kültür tuğlası malzeme ve işçilik fiyatlarımız maksimum görsellik, minimum maliyet anlayışı hedeflenerek düzenlenmiştir.

Dekoratif Kültür Tuğlası Malzeme ve İşçilik Fiyatları

DEKORATİF TUĞLA MODELMALZEME FİYAT (1 M2)İŞÇİLİK FİYAT (1 M2)TOPLAM
Eski Tuğla55 TL40 TL95 TL
Kırık Tuğla55 TL40 TL95 TL
Osmanlı Tuğlası60 TL45 TL105 TL
Ross Tuğla60 TL45 TL105 TL
Slimfit Tuğlası65 TL45 TL110 TL

Dekoratif Tuğla Modelleri

Eski Tuğla Modelleri


Kırık Tuğla Modelleri


Osmanlı Tuğla Modelleri


Ross Tuğla Modelleri


Silimfit Tuğla Modelleri


Dekoratif Tuğla Yapılmış Bir Örnek Çalışmamız

ANKARA Keçiören’de Kâzım beyin teras katına şömine yaptık. Dekoratif kültür tuğlası ile kapladık. HAYIRLI OLSUN.

Dekoratif Kültür Tuğlası Nasıl Yapılır?

Dekoratif tuğla montajı yapmak için şu alet ve malzemeleri hazırlayın; Mala, derz malası, çırpı ipi veya lazer, metal derz çıtası, derz artısı, derz poşeti veya pompası , taş kesici (spiral aleti), yapıştırma harcını yapmak için temiz bir tekne veya büyük leğen, temizlik tel fırçası, toz fırçası, eldiven.

Dekoratif tuğlayı uygulayacağımız yüzeyleri kirlerden ve tozlardan mutlaka arındırın. Varsa tamiratları yapın. Hazırlanan uygun yüzeye yapıştırma harcını özenle dağıtarak sürün. Harcın aynı oranda yüzeye sürüldüğüne dikkat edin.


Gerek iç cephede gerekse dış cephe dekoratif kültür tuğlası montajlarında yüzeye sürdüğünüz harcı, tuğlanında arkasına özenle sürün ve güzelye yayın. Bu şekilde daha uzun ömürlü ve kaliteli bir işçilik elde etmiş olunur. Şaşırtmalı sistemle döşeyin mutlaka. Örneğin; yukarıdan aşağı bir yarım, bir düz tuğla üst üste gelecek şekilde.


Dilediğiniz renkte dekoratif tuğla derz harcını, delik poşetle veya silikon tüpü ve tabancası yardımıyla aralara doldurun. Derz dolgusu yaparken taşırmalardan sakının. Farklı renkteki derzler dekoratif kültür tuğlasına bulaşursa temizlemesi çok zor olur. Göz zevkinize doğru orantılı miktarda derzleri özenle doldurun.


Derz harcı tam kurumadan dilediğiniz bir alet yardımıyla taşırmadan ve aşırıya kaçmadan temizleyin. Dekoratif tuğla derzlerini temizlerken tamamen özgür ve doğal dokunuşlar yapın. Çünkü, tuğla doğal yapıdadır. Doğal tuğla görüntüsünü koruyarak derzleri düzeltin. Parmağınızla bile düzeltseniz kâfidir.


Derzleri özenle doldurup temizledikten sonra dekoratif kültür tuğlalarının da temizlenmesi gerekmektedir. Bunun için uygun büyüklükte ve sertlikte bir tel fırça kullanmalısınız. Tel fırçayı hafifçe temizlemeniz gereken yerlere sürün. Bunu derz malzemesinin tam kuruduktan sonra yapın. Yaşken yaparsanız temizlemek yerine iyice yayarsınız.


Derzler tam olarak kuruduktan ve tel fırça temizliğinden sonra tüm yüzeyleri yumuşak bir fırça yardımıyla özenle süpürün. Derz aralarında mutlaka tozlar olacaktır temizlik sonrası. Eğer iç cephede dekoratif kültür tuğlası montajı yaptıysanız, elektrikrikli süpürge de kullanabilirsiniz derz araları için.


Dekoratif Kültür Tuğlası Nasıl Üretilir?

Doğal kültür tuğlası üretimi, belli aşamalardan oluşur. Her bir aşama büyük bir özen ve tecrübe gerektirir.

 • Doğal toprağın profesyonel olarak ve belirli tekniklerle işlenip imalata hazırlanmasıyla üretim aşaması başlar.
 • Yüksek ısıya sahip fırınlarda işlenmiş doğal toprak pişirilir.
 • Pişirilen toprak, özel kalıplara sahip pres makinelerinde modeline göre preslenir.
 • Belirli bir süre preste bekletilen dekoratif kültür tuğlaları, çıkarıldıklarında artık %80 bitmiştir.
 • Son olarak uzun ömürlü ve her zevke hitap edecekleri şekilde boyama işlemleri yapılarak üretim aşamaları tamamlanır ve kutulanırlar.

Tamamen doğal ve dekoratif olmak zorundadırlar. İmalatları ve modelleri bu yönde titizlikle yürütülür. Naturellikten çıkmadan yapılacak olan üretim aşamaları büyük bir tecrübe ve ustalık gerektirmektedir.

Dekoratif Kültür Tuğlası Özellikleri

 • 1 Metrekare başına düşen ortalama ağırlık 18 ile 24 kg.
 • Dekoratif tuğla kalınlıkları modele göre 1 ile 3 cm arasındadır.
 • Bims kumu sayesinde ısı ve ses yalıtımına katkı sağlar.
 • Alev almaz. Bu yüzden her türlü mekân ve yüzeylerde kullanılabilir.
 • Darbelere ve dış olumsuz hava koşullarına dayanıklıdır.
 • Bazı modller için ayrıca üretilmiş köşe taşları mevcuttur.

Ürün Hakkında Soru ve Cevaplar

TEKNİK SORUCEVAP
Derz kalınlığı? 1 cm ile 3 cm arasında
M2 bazında ağırlığı?18 kg ile 24 kg arasında
Malzeme garanti süresi?10 yıl
Montaj ve uygulama garantisi?10 yıl
Boya marka ve bilgisi? Bayferrox boya ve kokusuz su bazlı
Kalınlık?1 cm ile 3 cm arasında
UV ?Güneş ısı ve ışığından etkilenmez
Rutubet?Nemden ve rutubetten etkilenmez
Alev alır mı?A2 sınıflı – Ateşe dayanıklı yanmaz

Günümüz Mimarisinde Dekoratif Kültür Tuğlaları

Yeni neslin gözdesi olan duvar kaplama malzemeleri arasında ilk sıralarda olan dekoratif tuğlalar her geçen gün daha fazla rağbet görmektedir. Günümüzde hemen hemen her mekânda kullanılmaya başlanmıştır. Bunun başlıca sebepleri; kalite ve değer katması, zengin ve modern duruşu, model seçeneğinin fazla oluşu ve ekonomik fiyatlarıdır. Doğru malzemeleri doğru ustalarla buluşturduğunuzda muhteşem görsellikte ve kalitede mekânlar elde etmeniz mümkün. Dekoratif doğal kültür tuğlaları genellikle şömine kaplamalarında, tv duvar yüzeylerinde, yatak başı duvarlarında, kolonlarda ve kirişlerde, bina giriş duvar yüzeylerinde kulanılmaktadır. Zevkinize ve tarzınıza göre her yüzeyde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dekoratif kültür tuğlaları ısıdan, nemden, güneşten veya darbelerden etkilenmediği için olabildiğince kullanışlı bir yapı malzemesidir. Kullanıldığı mekânlara değer ve kalite katar.

Dekoratif kültür tuğlası satış ve montaj hakkında daha fazla bilgi için bizimle 7/25 iletişime geçebilirsiniz.

Şu sayfalarımızı da mutlaka ziyaret edin

İLGİLİ BAŞLIKLAR: Doğal tuğla fiyatları, dekoratif tuğla modelleri ve fiyatları, kültür tuğlası model ve fiyatları, dekoratif tuğla malzeme ve işçilik fiyatları, dekoratif kültür tuğlaları, kültür tuğlası nasıl yapılır, dekoratif tuğla işçilik m2 fiyatları,