Bir önceki sayfamızda sizlerle paylaştığımız detaylı bilgilere ve görsellere kaldığımız yerden devam ediyoruz. İşimizi çok daha ayrıntılı inceleyebilmeniz için tüm detayları anlatmaya çalışıyoruz.

Bessam Beyin Dairesini Yeniliyoruz – Bir önceki yazımızda salon ve koridor tadilat işlerimize ait olan bilgi ve görselleri yayınladık. Bu sayfamızda ise banyo ve mutfak tadilatlarımız hakkında görselleri ve açıklamaları yayınlayacağız.

Mutfak Tadilatı

Mutfakta bulunan tüm eski dolapları, zemin eski fayansları, balkon duvarını ve kapısını kırdık ve söküp attık. Balkon kapısını kırarak daha geniş ve ferah bir mutfak yaratmaya çalışacağız. Tüm mutfak tadilat tasarımlarımızı bu amaçla düzenledik.

Resimde görüldüğü üzere tesisat işlerimizi yapmaktayız. Kombinin yerini değiştirip kırdığımız balkon sağ duvarına taşıyacağız. Mutfak tezgah fayanslarını söktük. Tüm mutfağı cam balkonu dahil tamamen yenileyeceğiz.

Sökülen mutfak dolabının yerine, çizilmez akrilik kapak mutfak dolabını ve granit tezgahını yapacağız. Şu an mutfak dolabı çizim ve tasarım aşamasında. Renkleri, kapakları ve cinsleri tamamen Bessam bey beğenerek onaylayacak ve imalata o zaman başlayacağız. Mutfak tadilatı çalışmamızda tüm su ve elektrik tesisat işlerimizi yeni mutfak modelimize göre dizayn edip değiştireceğiz. Mutfak zemin fayansları yerine 45 x 90 ölçülerinde granit yapacağız. Çift yoğuşmalı yeni kombi Demirdöküm marka olacak. Mutfak tadilatımız bittiğinde ortaya çıkacak olan tasarımı şimdiden görüyor gibiyiz. Her şeyi ile muhteşem bir mutfak olacağından eminiz.

Banyo tadilatı

Banyo tadilat çalışmamız
Banyo tadilat çalışmamız

Banyo tadilat çalışmamıza tüm banyoda yapılı bulunan malzemeleri sökmekle başladık. Zemin ve duvar seramiklerini, eski duş küvetini, klozeti, banyo dolabını ve tüm vitrifiyeleri.

Eski banyoyu yenileme
Eski banyoyu yenileme

Yeni banyo tasarımımızda yapacağımız çalışmalarımıza uygun olarak tüm alt tesisatları ve elektrik tesisatlarını yeniden yapıyoruz. Çeşme, musluk ve batarya sıva altı borularınının yerlerini yeni banyo tasarımına göre değiştiriyoruz. Resimde görülen radyatörü ise yer kaplamaması amacıyla kapı arkasına alıp havlupana çevireceğiz.

Banyo fayans tadilatları
Banyo fayans tadilatları

Banyo duvarlarında bulunan tüm eski fayansları söktük ve yerlerine Çanakkale marka yeni, modern ve şık renklerde yeni granitleri döşeyeceğiz. Gömme rezervuar arkası ve duşakabin içi duş bataryası kısmına da birer fon yaparak çok daha görsel olmasını hedefliyoruz.

Banyo dekorasyon çalışması
Banyo dekorasyon çalışması

Eski klozeti söktük ve alt pis su tesisatını yeni yerine yani duvara gömme olacak şekilde projesine uygun değişikliğini yapmaya başladık. Tüm eski tesisatı iptal ediyoruz. Sol tarafa ise 100 x 100 ölçülerinde teknesiz yeni cam duşakabini yapacağız. 40 x 10’luk metal süzgeçimiz için alt yapıyı oluşturuyoruz. Çizilmez akrilik kapak banyo dolabımızı Bessam beyin seçeceği renk ve modelde tasrlayarak onuda işimizin son aşamasında montaj yapacağız. Son olarak banyo penceresine menfez takıp, panel85 olarak banyo asma tavanımızı da yapacağız. Aydınlatma spotumuzu takarak her şeyi ile muhteşem bir banyo yaratmaya çalışıyoruz.

Tuvalet Tadilatı

Tuvalet tadilatı
Tuvalet tadilatı

Tuvaletin tüm fayanslarını yenilemek için komple duvar ve zemin seramiklerini söküyoruz. Eski hela taşını da iptal ederek yerine duvara sıfır klozeti yerleştireceğiz.

Tuvalet tadilatı nasıl yapılır
Tuvalet tadilatı nasıl yapılır

Sonrasında küçük wc dolabı yapıp, banyo asma tavanı ile aynı malzemeden asma tavanını da yaparak aydınlatma spotunu takacağız. Banyo ve tuvalet kapı önlerine eşik mermerlerini takarak bu bölümdeki tüm tadilat işlerimizi tamamlayacağız.

Bessam beyin dairesini komple yeniliyoruz 2 isimli detay sayfamızın bu bölümünü de incelediniz. Adım adım bir daire nasıl tadilat yapılır konusunu birlikte inceliyoruz. Diğer sayfamızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

İlgili sayfalarımızı mutlaka ziyaret edin

Son Hali

İLGİLİ ARAMA BAŞLIKLARI: ev yenileme, ankara daire yenileme işleri, ankarada daire tadilat hizmetleri,