Alçı dekorasyon ve süsleme işlerinizi yaptıracak konusunda uzman ve profesyoenl bir firmamı arıyorsunuz? Doğru adrestesiniz…

alçı dekorasyon

alçı dekorasyon

Alçı dekorasyon çeşitleri;

Alçı dekorasyon çalışmaları iç mekanların görselliği, şıklığı ve kalitesine etki eden en önemli dekorasyon uygulamalarının başında gelmektedir. Tavan ve duvar dekorasyonları bir mekana girildiği zaman en dikkat çeken görsel çalışmalardır. Birbirinden farklı olarak bir çok amaç için üretilen alçı çeşitleri mevcuttur. Örnek olarak; duvar yüzeylerinde saten alçı ve perlitli sıva alçısı kullanılarak zemin düzeltme çalışmaları yapılır. Fakat bu alçı çeşitleriyle alçı süsleme çalışmaları yapılamaz. Tüm süsleme çalışmaları kartonpiyer alçısı denilen çabuk donan ve yapıştırma özelliği yüksek olan alçı çeşidi ile yapılır. Tavan alçı dekorasyon uygulamalarında ise genellikle alçı levha dediğimiz alçıpan malzemesi kullanılmaktadır. Alçıpan ile oluşturulan dekorasyonların üzerine yüzey düzeltme alçıları olan saten alçı ve perlitli alçı kullanılır. Bu tür alçıpan tavan dekorasyonları da alçı dekorasyonları sınıfına girmektedir. Alçıpan asma tavanlar dışında alçı dekorasyon çalışmalarının başlıcaları şunlardır; alçı kartonpiyer, avize göbekleri, alçı perdelikler, alçı tavan çıtaları, ışık bantları, alçı kapı kemerleri, duvar nişleri, aplikler gibi çalışmaların genel ismi alçı dekorasyonlarıdır. Örnek alçı dekorasyon ve süsleme çalışmalarımızı görmek için aşağıdaki linkleri tıklayınız…

Asma Tavan Modelleri.
Kartonpiyer Modelleri.

Alçı dekorasyon modelleri;

Aşağıda siz değerli müşterilerimiz ve ziyaretçilerimiz için yapmış olduğumuz alçı dekorasyon ve süsleme çalışmalarını galeri halinde incelemenize sunduk. Farklı alçı dekorasyon fikirleri edinmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Alçı dekorasyonlarında yapılan hatalar;

Yapılan en büyük alçı süsleme ve dekorasyon hatalarının başında küçük mekanlara büyük modellerin yapılmasıyla basık ve boğucu bir ortam yaratılmasıdır. Diğer bir büyük hata ise doğru malzemeleri yanlış ustalarla buluşturmaktır. Malzeme ne kadar kaliteli olursa olsun, özensiz ve acemice yapılan bir işçilik sonrası tüm emeklerin ve masrafın boşa gitmesine sebep olacaktır. Bir başka hata ise alçı malzemesini dış mekanlarda kullanmaktır. Alçı ilk yapılış anı itibari ile su ve rutubetle dost olmasına rağmen, donduktan sonra artık birbirleriyle düşman olmuşlardır. Su ve rutubet donan alçıyı çürütüp, deforme edip dağılmasına ve kopmasına sebep olmaktadır.

Alçı dekorasyoncu;

Ankara ve çevresinde alçı dekorasyon ve süsleme ustası veya firması arıyorsanız doğru yerdesiniz. Konusunda uzman ustalarımız ve kaliteli malzemelerimizle her zaman hizmetinizdeyiz.