Fiyatlar listesinden sizler için seçtiklerimizden olan pinapen fiyatlarını sizlere aşağıda verdi. Verdiğimiz bu fiyatlar marka ve modele ve ölçüye göre değişiklik gösterebilir. Biz dekor delisi olarak bu fiyatları sürekli güncelleyerek sizleri fiyatlar konusunda daha iyi bilgilendireceğiz.

Pimapen Nedir?

Pinapen ahşap kapı pencere sistemlerine alternatif olarak üretilmiş naylon alaşımlı sert bir malzemeden yapılan cam ve kapı sistemleridir. Pinapen sistemlerinin ahşaplara göre daha çok tercih edilmesinin sebepleri arasında ısı yalıtımı sağlaması, bakım ve onarım ihtiyacını yok denecek kadar az olması ve uzun ömürlü olmasıdır.

Pinapen sistemlerinin uzun vadede bu şekilde kolaylıklar sağlaması tercih edilme oranını oldukça arttırmıştır. Bu malzemelerin kullanım oranını artması renk me ham madde olarak değişik alternatifler sunmasını da sağlamıştır. Bu çeşitler şöyle sıralana bilinir:

Pimapen Renkleri?

Pinapen ilk üretildiğinde sadece beyaz olarak üretilmiştir. Daha sonra kullanım alanı arttıkça renk ve modellerinde değişiklikler yapılmıştır bu değişiklikler gerek renkte gerek modelde gerekse açılma sistemlerinde değişiklikler göstermiştir.

Şuan renk olarak siyah, beyaz, gri, ahşap renkleri olarak sınıflandırılır. Her pinapen markasında renk çeşitliliği varken genel olarak yukarıda belirttiğim gibidir.

Renk dışında model ve açılım olarak da değişiklik gösteren pinapenler klsik düz açılımlı, yukardan açılımlı, sürgülü, katlamalı şeklimde mekanizmalarla çeşitlendirilmiştir. Pinapen ve cam balkon sistemleri günümüzde çok gelişmiş ve her modelde üretimi sağlanabilecek konuma gelmiştir.

Özelliklede ısı ve ses yalıtımı anlamında çift camlı damperli pinapen sistemleriyle her müşterinin istek ve arzularına yanıt bulmuştur.

Pinapen Nasıl Kullanılır?

Pinapenin kullanım koşulları oldukça basit ve hemen hiç bakıma ihtiyaç duymayan yapı malzemeleridir. Kullanım koşulları ses ve ısı yalıtımı anlamında alternatif sağlasa da güneş görmeyen rutubete meyilli evlerde rutubeti arttırmaya sebebiyet verebilir.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Hazır Beton Fiyatları

Kullanım sırasında eğer evinizin böyle bir durumu varsa sava alabilen daha az yalıtım sağlayan mazemeler seçmelisiniz. Bu sayede azda olsa havalanmış olan evinizde rutubet oranı azalacaktır.

Fiyatlarımız?

Ahşap Çerçeveler     1.900 & 2.900 TL arası 

Plastik Çerçeveler    800 & 1.250 TL arası

  
Alüminyum Çerçeveler    2.400 & 3.100 TL arası    

Yukarıda sizler için pimapen fiyatlarını ve pinapen hakkında biraz bilgi verdim. İnşaat malzemeleri hakkında daha fazla fiyat bilgisine ve görseline ulaşmak istiyorsanız aşağıda vermiş olduğum adresi de ziyaret edebilirsiniz.

iLGİLİ BAŞLIKLAR: pinapen, pinapen renkleri, pinapen modelleri, pinapen metre fiyatları, pinapen çeşitleri,