Loft Daire Özellikleri Nelerdir? Loft Daireler Nasıl Dekore Edilmelidir? Daire Tasarımları Nasıl Olmalıdır? Tüm Detaylarını Bugünkü Makalemizde Bulabilirsiniz.

Loft Daire Dizaynı – Günümüzde lüks daire kavramına yeni bir bakış açısı getiren, aynı zamanda basit, modern ve kullanışlı yaşam alanları oluşturulmasına yardımcı olan loft daireler; modern duruşu ve kullanışlı dizaynı ile tercih sebebi olmasının yanı sıra, ülkemizde son dönemde lüks daire seçiminde trend olmaya başlamıştır. Kullanışlı alanlarından ziyade farklılığı ile beğeni toplayan, içinde yaşadığınızda kendinizi dünyadan soyutlayacağınız loft daire seçenekleri, her geçen gün daha popüler hale geliyor. Genelde garaj, hangar gibi endüstriyel alanların yaşam alanına dönüştürülmesiyle başlayan bu daireler, artan talepler doğrultusunda lüks projelere dahil edilerek, yeni bir yaşama başlamak isteyenlerin ilk tercihi haline gelmiştir. Dairenin atmosferinden ötürü son derece özgür dekorasyon uygulamaları yapabileceğiniz bu tarz dairelerde, ister rustik isterseniz de bohem bir hava oluşturabilir, bununla birlikte, salaş ama modernize edilmiş bir hayat tarzına sahip olabilirsiniz.

Amerika’da altmışlı-yetmişli yıllarda tamamen konut ihtiyacının duyulması ve kentsel dönüşüm sağlanması bakımından fabrikaların konutlara dönüştürülmesiyle birlikte ortaya çıkan loft evler, zamanla modern bir stil olarak kabul edilerek lükse dönüşmüştür. Modern çağın gözdesi ve son dönemlerin en aykırı dekorasyon stillerinden birisi olarak da dikkatleri üzerine toplayan loft stili dekorasyon, normal daire yapısına oranla çok daha rahat bir yaşam alanı sunmaktadır. 21. yüzyıl konut trendlerinden birisi haline gelen ve herkesin tam hayalimdeki ev dediği loft daireler, yüksek tavandan hoşlananlar ve küçük evlerden sıkılarak geniş bir yaşam alanı tercih edenler için en uygun alternatiftir.

Loft Daire Özellikleri

 • Loft tipi daireler; salaş görünümlü ancak modern çizgilere sahip, şeffaflığın ön planda tutulduğu iç içe olan yaşam alanlarıdır.
 • Loft daire çok geniş olmasa bile tavan yüksekliği normal dairelerden daha yüksek olmalıdır.
 • Duvarlarda eski tuğlalar kullanılmışsa doğallığın bozulmaması için; tuğla olan kısımlara işlem uygulanmamalıdır.
 • Ev içindeki büyük ve gösterişli unsurlar; evin en göz alıcı noktasında yer almalıdır.
 • Evin endüstriyel dekorasyona uygun hale gelmesi için; dairede büyük pencereler, yüksek tavanlar ve odaları birbirinden ayıran duvarlar olmamalıdır.
 • Kullanacağınız eşyalarda; ahşap parçalar olmasına özen gösterilmelidir.
 • Salon, mutfak gibi büyük aydınlatma isteyen yerlerde; büyük metal aydınlatmalar kullanılmalıdır.
 • Salon, mutfak, yatak odası her yer açık ve göz önünde olmalı; duvarlarla ayrılmamalıdır.
Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Avangart Stil Yemek Odası

Loft Tarzı Salonlar

En büyük özelliğinin rahatlık ve genişlik olduğu loft salonlarda, spor ve rahat tarzın birleşimini bir arada görmek mümkündür. Eşya seçiminde dairenin atmosferine uygun olarak seçeceğiniz mobilyaların ahşap ağırlıklı olmasına özen gösterilmesinin yanı sıra, salonda kullanılacak olan koltuklar; deri kaplamadan seçilmeli, geniş minderli ve konforlu bir mobilya olmalıdır. Bununla birlikte, ortaya koyulacak ahşap bir sehpayla dekorasyona katkı sağlanmalıdır.

Yatak Odaları

Genel olarak bu dairelerde yatak odası, salonun bir köşesine veya balkon tarzı bölüme koyulmuş yatakla sağlanmaktadır. Yatak seçiminde yere yakın ahşap yataklar, dolap seçiminde ise duvara gömmeli dolaplar tercih edilmektedir. Buna göre dekorasyon yaparken;

 • Doğal fabrikasyon yapısını yansıttığı için yatak odasında; taş duvarlar ve mermer detaylar kullanabilirsiniz.
 • Aydınlatma olarak; fabrika aydınlatmaları gibi büyük metal aydınlatmalar seçebilirsiniz.

Sanayi Tipi Mutfaklar

Bu tarz dekorasyonlarda metal doku özgür bir şekilde kullanılmalıdır. Eğer mutfakta vakit geçirmekten hoşlanıyor ve farklı bir dekorasyon ortaya çıkarmak istiyorsanız, sanayi tipi bir seçim yapılmalıdır. Ancak metal eşyaların yanı sıra, taş ile ahşabın birleştiği en iyi noktalardan birisi mutfak olduğu için; ahşap eşyalar ve sade aksesuarlara da mutfak içinde mutlaka yer verilmelidir.

 • İsteğe bağlı olarak mutfak dolaplarını ahşap ve eskitilmiş tarzda seçebilirsiniz.
 • Çelik mutfak gereçlerini kullanarak; ahşap masif masayla kombinleyebilirsiniz.
 • Aydınlatma tercihinizi; uzun, metal veya büyük fener tipi aydınlatmalardan yana yapabilirsiniz.
 • Özel tasarım avizelerle; mutfağınızdaki atmosferi modernize edebilirsiniz.

Aksesuar Seçimi

En az mobilya seçimi kadar aksesuar seçimininde önemli olduğu loft ev dekorasyonunda; kullanılacak olan aksesuarların ortamın atmosferini bozmaması adına titiz seçimler yapılmalıdır. Eğer şık ve konforlu bir ortam oluşturmayı düşünüyorsanız; aksesuar seçiminde minimal tercihler yapılmalı, öncelik sırası evin vazgeçilmez ve olmazsa olmaz aksesuarı olan orta sehpalar olmalıdır. Sonrasında iri tablolara, vazolara, piyano veya dev bir heykel gibi büyük gösterişli unsurlara ve eskitme tarzı objelere yer verilmelidir.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Tripleks Havuzlu Villa Projemiz Hayırlı Olsun

Dekorasyon Önerileri

Yüksek tavanlı bir daireye sahipseniz; ışıkla ilgili bir sorun yaşamayacağınız için ister tüm duvarlarınızda isterseniz tek bir duvarınızda taş veya eski tuğla örgü duvarlar kullanabilir, hatta evin içinde bu duvarlara bolca yer verebilirsiniz.

Özgür tasarımın en belirgin detaylarından olmasının yanı sıra; birlikte muhteşem bir uyum sağlayacakları için ahşap ve metal karışımı dekorasyonlar uygulayabilirsiniz.

Evin yüksek tavanı sayesinde; tam orta kısımdan inecek şekilde modernize edilmiş bir şömine veya eski büyük bir sobayla, görsel açıdan büyük bir fark oluşturabilirsiniz.

Havalandırma sistemlerinizi, tesisat borularınızı ve kalorifer düzeneklerinizi gizlemeden; taş-tuğla duvarlarla ve metal borularla birlikte kullanarak muhteşem bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Asma katı rahatça kullanabilmek için; çalışma odanızı veya yatak odanızı buraya taşıyabilir, merdivenlerinizi bu seçime uygun şekilde tasarlayabilirsiniz.

Mobilya seçiminde evin genel minimal tarzına uyacak ve evi dolduracak büyük L tipi geniş ve yumuşak koltuklarla birlikte sehpalarınızı da büyük ve modern tasarımlardan seçerek; konforunuzu ön plana çıkarabilirsiniz.

Odaları ve asma katı bölmek için kirişleri evin en dikkat çekici bölümü olarak kullanabilir; açık kirişleri ister çelik, ister beton, isterseniz de ahşap dekore edebilirsiniz.

Henüz inşaat halindeymiş gibi ama oldukça şık görünen beton duvarlarınızı; konforlu koltuklarınız, ahşap masif masanız ve çelik mutfağınızla bir bütün olarak kullanarak, oldukça büyük ve modern bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Aydınlatma seçeneklerinde; loftların yüksek tavan hacimleri göz önüne alarak büyük ve görsel açıdan iddialı avizeler tercih edebilirsiniz.

Eğer daireniz yeniyse duvarlarda; eski tuğla tipi duvar kağıdı veya sahte tesisat borusu dekorasyonu uygulaması yapabilirsiniz.

Aşağıdaki sayfamızıda mutlaka ziyaret ediniz;

Tadilat Fiyatları

loft daire örnekleri,lüks daire,loft evler,loft stili dekorasyon,lüks projeler,loft daireler,loft tarzı dekorasyon,loft stili daire dekorasyonu,loft tarzı ev dekorasyonu,loft daire planları,loft ev çılgınlığı,loft dekorasyon önerileri,loft daire özellikleri,

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Beysukent Komple Villa Tadilat Projemize Başladık