Kozmik Dekorasyon – Uzay zaman ve biz gerçeğini anlatmaya çalıştık.

UZAY, ZAMAN VE İNSAN GERÇEĞİ

Araştırmayı seven ve bilimi yakından takip eden bir dekorasyoncu olarak baktığım ve gördüğüm her yerde ve her şeyde tasarımlar ve uyumlara elimde olmadan dikkat ediyorum. Bu anlamda sıklıkla düşünüp gözlemlediğim Evren hakkında ilginç uzay resimleri, edindiğim ilginç bilgileri ve gerçekleri sizlerle paylaşmak istedim.

Kozmik Dekorasyon – Bildiğimizi sandığımız fakat gerçekte hiçbir şeyini bilmediğimiz Evren hakkında, farklı ve ilginç bir yaklaşımda bulunarak, beni derin düşüncelere ve korkulara iten teorilere ve görsellere değinmek istiyorum.

”Asıl anlamadığım şey; nasıl oluyorda şu koskoca evren, küçücük beyinlerimize sığabiliyor”. (Albert Einstein)

uzay ve zaman

Gelmiş geçmiş en büyük bilim insanları arasında tartışmasız listenin en başında bulunan kişilerden biridir Albert Einstein. Yaklaşık 2.000.000 yıllık bir geçmişi olan canlı yaşamı evrelerinde, son yüzyıllarda yapılan bilimsel gerçekler kadar biliyoruz uzay ve zaman hakkındaki gerçekleri. Bildiklerimiz ise o kadar az ki, denizde bir damlanın atomu kadar diyebiliriz maalesef. Biz insanlar için çok, Uzay için çok az sayıda olan bu bilgilere ulaşmak bile yüksek beyinler gerektirmektedir. Albert Ainstein gibi yüksek beyinlerle bile bu çok az bilgilere ancak ulaşabiliyoruz.  Elbetteki O’nun dışında da büyük bilim insanlarının büyük katkıları oldu bu bilimsel gelişmelere katkı sağlayan.

Uzay – Zaman – Biz

Sadece isimlerini bildiğimiz fakat haklarında hiçbir şey bilmediğimiz en temel gerçeklerdir Uzay, zaman ve biz…

  • Uzay nedir, ne kadar büyüktür, uzay nasıl oluştu, uzayın bir sonu var mıdır, uzay bir tane midir gibi soruları onlarca kat arttırabiliriz ve her sorunun cevabını kesinlikle bilemiyoruz.
  • Zaman nedir, zaman nasıl oluştu, uzay mı önce vardı, uzay ve zaman ilişkisi nasıl işler,  yoksa zaman mı önce vardı, zamanın başlangıcı, zamanın sonu, zaman her yerde var mıdır gibi soruların da cevaplarını kesinlikle bilemiyoruz.
  • Biz kimiz, nereden geldik, nasıl var olduk, neden varız, ne zamana kadar var olacağız, biz neden ölüyoruz, biz evrende yalnız mıyız, bizden önce ne vardı gibi sorularında kesinlikle cevaplarını bilemiyoruz.
Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Evinizin Enerjisini İyileştirin

Uzay, zaman ve biz kısa bir kaç harften oluşmasına rağmen, çok geniş ve derin bilgilerin gizlendiği sihirli şapka gibidir. Bu gizemli şapkanın içinden her an farklı ve esrarengiz bilgiler ve gerçekler çıkmaktadır. Çıkan her bilgi ve gerçeğin de kendine ait bir gizemli şapkası bulunmaktadır. Her şapka başka bir şapkanın çıkmasına, çıkan her şapkanın içinden yine başka bir bilgi ve sır çıkmaktadır. Her şapka kendine ait bilinmez ve akıl alamayacak kadar esrarengiz ve bilim ötesi sorular ve gizemlerle çıkıyor ortaya. Her defasında biraz daha şaşırıyor, biraz daha ne kadar küçük bir nokta olduğumuzu anlıyoruz. Bildiğimizi sandığımız her şey aslında sadece teorilerden ibaret. Teori ise; gerçek olduğuna inanılan ve gerçeğe en yakın olduğuna bilimsel olarak inanılan görüş anlamını taşımaktadır. Günümüzde bildiğimizi sandığımız tüm Kozmik bilgilerin %95’i sadece teorilerden ibaret olup, kesin gerçek damgası vurulmuş bilgiler değillerdir. Bu konuya bir örnek verecek olursak Kara delikleri incelememiz gerekecektir. Örneğin bir kara delik gerçekten var mıdır? Bunu bilemiyoruz. Fakat olması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü patlayan bir yıldızın kendi içine çökeceğini ve kütle kaybetmesine rağmen çekim kuvvetinin kozmik boyutlarda güçlü olacağını şimdiki bilinen fizik kanunlarıyla pekiştiriyoruz. Ancak şimdiye kadar gerçek bir kara delik görüntüsü alınmadı. Bir başka örnek verecek olursak burnumuzun dibindeki uydumuz olan Ay’ı inceleyebiliriz. Ay nasıl oluştu sorusuna bile kesin olarak cevap veremiyoruz. Konuyu daha da ileri götürecek olursak yaşadığımız Dünya’mızın bile nasıl oluştuğunu, derinlerinde hangi kozmik bilgilerin saklı olduğunu, merkezde neler olduğunu ve hangi fizik kanunlarıyla hareket ettiğini bile bilmiyoruz. Okyanus diplerinde hangi canlıların olduğunu, nasıl yaşadıklarını ve nasıl gördüklerini bile henüz bilmiş değiliz.

uzay

 

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Eklektik Stil

Uzay zaman biz

 

uzay ve zaman

kozmik dekorasyon

kozmik dekorasyonlar

kozmik dekorasyon

biz kimiz

kozmik dekorasyonlar, uzaydaki dekorasyon, evrendeki dekorasyonlar, uzaydaki müthiş dekorasyon, kozmik düzen, evrenin işleyişi, Ankara boyacı