Fiyatlar listesinden sizler için seçtiklerimizden olan klozet fiyatlarını sizlere aşağıda verdi. Sizler için verdiğim bu fiyat listesi marka ve malzemeye göre değişiklik gösterebilir. Biz dekor delisi olarak bu fiyatları sürekli güncelleyerek sizleri fiyatlar konusunda daha iyi bilgilendireceğiz.

Banyo ve tuvalet dekorasyonlarında klozetin tarz ve modeli sizin tarzınıza uyumlu olmalıdır. Bu seçimi yaparken zorlanacağınızı belirtmek isterim.

Tasarımcılar her ne kadar siz değerli takipçilerimizin seçenek skalasını yükseltmeye çalışsalar da seçim yaparken zorlanmamıza sebebiyet verirler.

Gömme rezervuar mı yoksa tam takım duvara dayalı rezervuar mı? şekli nasıl olmalı? boyutları ne olmalı? sağlıklı olan hangisi? gibi sorularınızı duyar gibiyim, cevap vermeye çalışacağım.

Bizler klozetlerimizin ne kadar basit bir banyo aksesuarı olarak düşünsek de dekoratif ve şık bir klozetle banyomuzun bütün havasını değiştirebiliriz. Bu değişimi sağlarken tabi ki boyutları, rengi, şekli, fiyatı, temizleme kolaylığı, ayrıca kullanım açısından hijyenik ve sağlıklı olması değerlendirmeye alınmalıdır. Bu değerlendirmeleri yaparken banyonuzun tarzı ve modelli önem arz eder. Küvetiniz, fayansınız ve modeliniz stilinize yardımcı olur.

Fiyat Listesi:

Kale Basics SmartYıkama Klozet Seti > 849 TL

Kale Neon Klozet+ Rezervuar +Kapak + İç Takım > 850 TL

Vitra Form 300 Klozet+Rezervuar+Kapak+İç Takım > 3,300 TL

Klozet Modelleri

Klozet modellerinin binlerce modeli çe çeşidi bulunmaktadır. Ben sizler için bunları belli başlıklar altında vermeye çalışacağım.

Klozetler yapısal olarak yani tasarım olarak çeşitlilik göstermesine karşın belli modelleri en fazla talep görenleridir. Bu modeller D formlu klozetler, oval formlu klozetler, keskin kenarlı formlar en fazla kullanılan modellerdir. Klozet tasarımcıları rezervuar yapısına göre de sınıflandırma yapar.

Tasarımcılar klozetleri: gömme rezervuarlı klozetler, duvar askılı gömme rezervuarlı klozetler, duvara dayalı rezervuar, gibi sınıfladırırlar.. Günümüzde en çok kullanılan klozet modeli duvara dayalı rezervuarlıdır. Bu modeller boyut olarak biraz büyük oldukları için yeni yapılan tercihler genelde gömme rezervuarlı olur. Şekil itibariyle daha çok D formlu klozetler tercih edilirken modern ve keskin kenarlı klozetlerde de oran artmaktadır.

Klozet Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Evimize klozet seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini belirmek isterim. Banyo büyüklüğünüz bu seçimi yaparken baz aldığınız nokta olmalıdır. Çünkü banyolarınızın boyutu her odada olduğu gibi eşya seçiminde büyük rol oynar. Banyolarınız büyük ve geniş bir yapıya sahipse klozet seçimi yaparken daha rahat davranmanızı sağlayacaktır. Sizin banyonuz küçük ve kullanım alanı daha mı az bu iş için biraz metre kullanmanız gerekir.

Kendi tarzımızda bir banyo yaratmak isterken klozet seçimimizi de ona göre yapmamız gerekir. Banyonuzdaki hakim renklerin içine farklı renkte bir klozet yerleştirerek farklı tasarımlara imza atabiliriz. Bu tasarımlarımız yaparken kullanım koşulları temizlik kolaylığı bütçeye uygun olması kriterleriniz arasında olmak zorundadır.

Seçim yaparken boyut belirlendikten sonraki işimiz renk ve marka belirlemektir. Renk ve marka belirlendikten sonraysa kullanım koşulları ve hijyen açısından yeterlilik değerlendirilmesi yapılmalıdır. Klozet seçerken binlerce model ve tasarım arasından bu sayede filtreleme yaparak işinizi daha basit hale getirebilirsiniz.

Yukarıda klozet fiyatları hakkında sizlere bilgi verdim. İnşaat malzemeleri hakkında fikir ve daha fazla görsele ulaşmak isterseniz aşağıda vermiş olduğum fiyatlar sayfamızı da ziyaret edin.

iLGİLİ BAŞLIKLAR: klozet fiyatları, klozet modelleri, gömme rezervuar, hijyenik klozet, klozet seçerken nelere dikkat etmeliyiz,