Sevgili dekordelisi taskipçilerim fiyatlar listesinden sizler için deçtiğim bu günki konum olan kereste fiyatlarını en güncel biçimde verdim. Verdiğim bu fiyat listesi kerestenin cinsine ve sertlik derecesine göre değişiklik gösterebilir. Biz dekor delisi olarak bu fiyatları sürekli güncelleyerek sizleri fiyatlar konusunda daha iyi bilgilendireceğiz.

Kereste fiyatları- Ham maddesi doğanın bize bir armağanı olan ağaçların gövdesidir. Ağaç gövdesinin kesildikten sonra işlenip belli boyutlara getirilerek işlenmesini sağlayan ahşap malzemelerdir. Hammadde olarak kullanılan doğal malzemelere kereste denir.

Kereste nedir?

Keresteleri ağaçların yapısına göre iki başlık altında inceleyebiliriz. Bunlar yumuşak gövdeli keresteler ve sert gövdeli kerestelerdir. Buna bağlı olarak adından da anlaşıldığı üzere yumuşak gövdeli keresteler ağaçlar yumuşak keresteyi sert gövdeli keresteler sert gövdellerden üretilmektedir.Bun dan sebepledir ki ağacın srtlik derecesi ve sağlamlığı kalitesini belirler. Bu ağaçların gövde yapısı yumuşaktır. Sert gövdeli kerestelerde sert yapılı ağaçlardan oluşan kereste çeşididir.

Dünyada bulunan milyonlarca ağaç çeşidi vardır. Bu ağaç çeşitlerinin farklılıkları kereste çeşitliliğini arttırmıştır. Artan bu çeşitlilik mobilya sektörünü olumlu etkiler. Bu çeşitler kullanılırken insan dostu canlı varlıklardan olan ağaçlarımızın türlerinin tükenmesine izin verilmemelidir.

Tarım ve Orman Bakanlığınca Belirlenmiş ağaçların kesimi çervremizi ve orman zenginliğimi önemli ölçüde etkiler.

Dünyamızı oluşturan canlı varlıklardan olan ağaçlarımızın korunması ve çoğalmasını engellememek açısından izinsiz ağaç kesmemeli ve kesenleri gerekli mercilere şikayet etmeliyiz.

Kereste Kullanımı

Kereste kullanımı- Keresteyi işletme sahipleri birçok alanda rahatlıklar kullanırlar. Öyle ki kullanımı ve işlenmesi kolay olan bu malzeme binlerce ustanın ve tasarımcının elinden geçer. Kereste kullanımı bir çok alan ve sektörede yoğun bir ilgiyle kullanılmaya başlanmıştır.Öyleki Üretim ve tüketiciye sunulma aşamasında bir çok model çeşit ve hammadde kullanılmaktadır. Bu malzemeler kullanılırken kerestenin sağlamlığı yumuşaklığı ve sertlik ayarı çok önemlidir. Kerestenin kalitesini de gene kesim koşulları ve saklama koşulları belirler. Bu sebepledir ki kerestelerin fabrika işlemine geçmeden önce ağacın tüm gövdesini oluşturan ve tomrukların kesilmesi profesyonel ağaç kesimi yapan biri tarafından kesilmelidir Yapılan kesim ve kurutma cilalama işleri kesinlikle kerestenin kalitesini değiştirmektedir.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Demetevler Mobilyacı

Çeşitlerine Göre Kereste Fiyatları

Akyazı Orman Ürünleri Silinmiş Tahta Kereste 3x 3 x 300 cm 4’lü ak0028 >134,99 TL

İstenen ölçüde kereste fiyatları > 1,50 TL

PAKÇAM KERESTE 2.5x12x100 Cm 5 Adet Silinmiş Tahta 41> 82,80 TL

Yukarıda belirtmiş olduğum kereste fiyatları güncel fiyatlar olup inşaat malzemeleri hakkında daha fazla bilgi ve görsele ulaşmak isterseniz aşağıda vereceğim adresi ziyaret eddebilirsiniz.

iLİGİLİ BAŞLIKLAR: kereste nedir, kereste kullanımı, kereste çeşitleri, güncel kereste fiyatları, kereste nasıl kullanılır,