italyan tarzı mutfaklar

italyan tarzı mutfaklar

italyan tarzı mutfaklar – Son trend modern italyan mutfak tasarımları.

italyan tarzı mutfaklar – italyan mutfak nedir, özellikleri nelerdir? italyan tarzı mutfak dolapları ve tasarımı hakkında genel bilgiler.

italyan tarzı mutfaklar – Teknik unsurlar içerdiği için normal dekorasyona nispeten, mutfak dekore etmek çok meşakkatli bir iştir. Sanat ve tasarımın bir numaralı memleketi olan, bizim gibi geniş aileleri, yemek yemeyi ve yemek yerken uzun sohbetler yapmayı seven italyanlar, evlerinin mutfaklarına oldukça önem veriyorlar. İtalyan tasarımcılar, gerek sade gerekse canlı renklerde, kimisi modern kimisi geleneksel birbirinden oldukça farklı fakat her biri birbirinden işlevsel mutfaklar dizayn ediyorlar. Şık, modern, fonksiyonel ve kişiye özgün mutfak tasarımlarıyla ilgi odağı oluyorlar.

italyan tarzı mutfaklar
italyan tarzı mutfaklar

İtalyan mutfak dekorasyonları, kendi desenleri ve tasarımlarıyla gelişim göstererek günümüze kadar gelmiştir. Gerek kalitesi gerekse mobilya detaylılığı ile her hanımın sahip olmak isteyeceği italyan tarzı mutfaklar, geçmişin kültürü ve günümüzün modüler ve teknolojisinden yararlanarak kendine has tarz oluşturmuşlardır.

italyan mutfak özellikleri;

 • En canlı ve zarif renk tonlarından, ahşabın en güzel tonlarına kadar sayısız renk çeşitlerine sahiptir.
 • Renkli modellerinde, parlak dış yüzeyi kolay temizlenen ve dayanıklı bir kaplamaya sahiptir.
 • Kolay kolay çizilmeyen ve leke tutmayan dış yüzeyleriyle estetik bir görünüme sahiptir.
 • İç dizaynlarında ara kat raflara, bol çekmecelere ve açılıp kapanabilen ray sistemli teknolojik mekanizmalara sahiptir.
 • Çarpmalara karşı fren mekanizmalı kapaklar ve çekmeceler italyan mutfak dolaplarının en etkileyici özellikleri arasındadır.
 • italyan mutfak tasarımları modernliği, zarifliği ve şıklığının yanı sıra insanın içini ısıtan son derece etkileyici görünüme sahiptirler.
 • italyan mutfak desenleri, yeme içme alışkanlıklarımızın önemli bir yer tuttuğunu anımsatan tasarımlarıyla, her zevke hitap edecek çeşitliliğe sahiptir.
 • Dünyanın her yerinde italyan mobilyaları en güvenilir, güzel ve dayanıklı mobilyalardır.
klasik tarz italyan mutfak
klasik tarz italyan mutfak

italyan mutfak tasarımı

Yeni tasarımların daha fonksiyonel mutfaklar kazandırmasından ötürü, hem görünüm olarak hemde mobilya ve aksesuar olarak daha zengin mutfaklar meydana geliyor ve mutfakların kullanım amaçları değişiyor. Mutfak modellerinde, sohbet edilebilecek ayrı bölümler oluşuyor. Böylelikle mutfak alanı yaşam alanına dahil ediliyor.

italyan tasarımı mutfakların en önemli özellikleri, fonksiyonellikleri ve yaşanılabilir mekanlar sunmalarıdır. Oldukça şık ve modern saklama bölmeleri, mutfak dolapları, tezgahları, ocak ve diğer mutfak aksesuarlarının kusursuz bir kompozisyon şeklinde sunulduğu, renklerin birbiriyle anlamsal bir bütünlük oluşturduğu italyan tasarımlar, sağlıklı üretimleri sayesinde insan sağlığına zarar vermeyen ürünler meydana getiriyor. Geri dönüşümü mümkün malzemeler tercih edilerek, doğaya gereken önem ve saygı gösteriliyor.

siyah italyan mutfak örneği
siyah italyan mutfak örneği

italyan mutfak dolapları;

 • Üstün teknolojik donanımlara sahip göz alıcı bir şıklıkla tasarlanmışlardır.
 • Geniş iç hacimleri, fonksiyonel iç dizaynı gibi estetik dış yüzeylerle dikkat çekmektedir.
 • Oldukça modern ve kalitelidir.
 • Her mutfağa uygun tasarım dolapları bulunmaktadır.

italyan tarzı mutfak mobilyaları;

 • ilk bakışta anıtsal görünümü, sağlamlığı ve kalitesiyle kendisine çeken italyan mutfak mobilyaları, simetrik olarak ergonomi bakımından en uygun şekilde tasarlanmıştır.
 • Böyle uygun ve dayanıklı bir ürün için en uygun malzeme basitçe işenmiş ruha sahip ahşaptır.
 • Ayrıca geniş raflar, çekmeceler, hasır sepetler içeren geniş dolaplar, farklı pek çok mutfak eşyası ve ürünün sağlanmasını sağlar.
modern italyan mutfak örneği
modern italyan mutfak örneği

BİRBİRİNDEN ŞIK VE MODERN iTALYAN MUTFAK MODEL VE TASARIM ÖRNEKLERİ

ilginizi çekebilecek diğer konularımız;


italyan tarzı mutfaklar, son trend modern italyan mutfak tasarımları, italyan tarzı mutfak mobilyaları, italyan mutfak dolpları, 2018 italyan mutfak modelleri, italyan mutfak modelleri, italyan tarzı mutfak, italyan stili mutfak modelleri, italyan tasarımı mutfaklar, italyan mutfak tasarım, italyan mutfak özellikleri, italyan mutfak dekorasyonu, italyan tasarımcılar, italyan mutfak modelleri ve fiyatları, modern italyan mutfak tasarımı, italyan klasik mutfak modeli

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir