Kanvas Tablo Nedir, Özellikleri Nelerdir, Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Kişiye Özel Tablolar, Kanvas Baskılar, Işıklı Kanvas Tablolar Hakkında Genel Bilgiler.

Dekoratif Kanvas Tablolar – Kanvas kelimesi ingilizce de tuval anlamına gelen canvas kelimesinin türkçe okunuş karşılığıdır. Ülkemizde dijital baskı anlamında kullanılmaktadır. Daha önceki yıllarda kullandığımız poster kelimesi kağıt üzerine baskıyı anlatması nedeniyle günümüzde dijital baskı makineleri farklı malzemeler, tuval bezi türleri üzerine de baskı yapabildiği için bu baskıyı ifade etmek için kanvas veya baskı kelimesi kullanılmaktadır. Kanvas baskı tuval beziyle birlikte birçok farklı malzemeye uygulanabilir. Çünkü günümüzde kullanılan dijital makineler hem teknik hemde materyal açısından zengindir. Bu baskıların kaliteli olması adına kullanılan tuval bezinin %100 pamuktan ve dokuma kumaş olması önemli bir husustur. Eğer kullanılan kumaş bu kalitede olursa baskısı yapılan resmin orijinal ışığını ve dokusunu yansıtır. Unutulmaması gereken bir diğer hususta baskısı yapılan tablo yaşam alanımızda olacağından yapılacak baskıda kullanılan mürekkep de sağlık açısından risk taşımayan pigment ve su bazlı mürekkep olmalıdır.

Özellikleri

Bu konuyla alakalı yazımıza başlamadan önce önemli bir bilgiyi hatırlatmak istiyorum. Kanvas tablolar sadece baskıdan ibaret değildir, aslında amaç sanat eserlerinin ve meşhur görselleri taklit etmek daha doğrusu imitasyonunu yapmaktır. Bu tablolar yağlı boya ile tuval üzerinde çalışıldıktan sonra çerçevelenmiş halidir, hiçbir tablo birbiriyle aynı değildir çünkü onu yapan sanatçının yeteneğine ve el emeğine göre değişiklik gösterir. Kanvas tablo adı altında satışa sunulan malzeme aslında kanvas baskıdır fakat satarken ve görsel sunarken daha yaygın olarak kanvas tablo demekteyiz.

Daha önceki yıllarda kullanılan posterlerin yerini artık kanvas tablolar aldı. Bunun en önemli sebeplerinden biri kullanılan kumaşın kalitesiyle orantılı olarak baskının daha güzel ve dayanıklı olmasıdır. Dayanıklılığını artırmak için tuval kumaşların üzerine koruyucu kaplama yapılması önemlidir eğer yapılmazsa ilerleyen zamanlarda renk solması ve boyalarının çıkması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Hazırlanmış tuval çatlama, esneme yapmayacak 3 cm e 5 cm kalınlığında ahşap bir çerçeveye iyice gerilerek zımba ve yapıştırıcı malzemelerle monte edilir.

Kanvas Tablo Dekorasyonu

Son yıllarda hızla yayılan bir akım haline gelen kanvas tablolar evlerimizde ve işyerlerimizde enerjimizi yükseltip daha ferah ortamlar oluşturmamızı sağlamaktadır. Usta sanatçıların resimlerini, doğa harikalarını, içimizi ferahlatacak manzaraları, hatta bizim için önemli olan unutulmaz anlarımızı veya kendi tasarımlarımızı evimizin duvarlarına taşımaktadır. Bu tablolar tek parça halinde olduğu gibi birkaç parça halinde de olabilir. İsteğe bağlı olarak geometrik şekillerde de yaptırmak mümkün beşgen veye altıgen gibi.!

Dekorasyon aslında kişiye özel zevke bağlı olsa da yine bazı kurallar çerçevesine yapmak daha uygundur. Bu kuralları sıralayacak olursak;

  • Öncelikle tablonuz duvar ölçünüze ve yerin şekline uymalıdır.
  • Diğer önemli nokta ise dekorasyonunuzu tamamlayacak renk ve resimleri doğru seçmenizdir.
  • Renk uyumu tablo seçiminde önemlidir eğer renkler bir kombinasyon oluşturmazsa hem gözü yorar hem ortamda rahatsızlık hissi uyandırır, fakat kanvas tablolar üzerinde renk açısından tonlama yaparak üzerinde doku ve varak çalışmaları yapabilirsiniz.
  • Bu şekilde dekorasyonunuzu tamamlayıp çok şık tablolar yapabilirsiniz.

Kişiye Özel Kanvas Tablolar

Hediye seçmek hem kadın hem erkek için zor ve düşünce gerektiren bir iş olmuştur. Hediye alacağınız kişiyi iyi tanımalı, bu hediyeyi seveceği, onu mutlu edeceği konusunda kararlı olmalısınız. Aldığınız hediye hem göze hitap etsin hem duygularını okşasın istiyorsanız; kişiye özel kanvas tablolar tam size göre. Mesela fotoğraflar geleceğe aktarılan miraslarımızdır hepimiz anılarımızı hatırlatan hediyeleri severiz. Bir dostumuzla çekilmiş fotoğraf, doğum yapan bir kadına veya dünyaya gelen bebeğe ait fotoğraf, ailenizle beraber mutlu olduğunuz bir anı yansıtan fotoğraf, sevgilinizle beraber mutlu bir anı hatırlatan fotoğrafı tablolaştırdığınız zaman hem bağlarınız kuvvetlenir hem anılarınız canlanır.

Diğer konularımıza göz atmadan geçmeyin;

Tadilat Fiyatları

Ev Dekorasyonunda Geometrik Desenler

kanvas tablo,canvas tablo,kanvas tablo fiyatları,kanvas tablo yapımı,kanvas tablo özellikleri,ışıklı kanvas tablo,saatli kanvas tablo,kanvas tablo modelleri,kişiye özel kanvas tablolar,dekoratif tablo,kanvas tablo dekorasyonu,tablo,