civalı şap uygulaması

Civalı Şap Uygulaması

Civalı Şap Uygulaması – Zemin tesviye şapı, akıllı şap uygulamaları.

Civalı Şap Uygulaması – Tesviye Şapları (civalı şap) oksit malzeme içermeyen formül özellikleri nedeniyle çevre dostu ürünlerdir. Kendi kendine tesfiye alması ve düz bir yüzey oluşturması sebebiyle civalı şap (akıllı şap) oldukça fazla rağbet görmektedir. Civalı şap fiyatları ve malzeme çeştleri hakkında detaylı bilgileri bu sayfamızda inceleyebilirsiniz.

Civalı Şap Uygulaması – Civalı şap; konut, depo, atölye ve garaj gibi ağır yüke maruz kalmayan zeminlerde, yeni ve eski beton yüzeylerde yer alan pürüzlü alanların kapatılarak istenilen düzgünlüğe getirilmesinde kullanılır. Bozuk zeminlerin ve fazla dolgu yapılamayacak derecedeki küçük bozukluklar ve eğrilikler için düşünülen ve uygulanan akıllı şap, üzerine yapılacak her türlü zemin kaplamalarına uyum sağlamakta ve düz bir alt zemin oluşturmaktadır. İsteğe bağlı olarak hiç bir zemin kaplaması da yapılmayabilir. Parlak ve düz bir zemin yüzeyi oluşturmasından dolayı, içine belirli oranda atılacak renk pinmentleri ile de hafifçe renklendirilebilir. Fakat bu işlemi yapan kişi tamamen işinin ehli bir civalı şap ustası olmak zorundadır. Oranlarda yapılacak küçük ayarsızlıklar, akıllı şapın özelliklerinin kaybolmasına sebep olabilir.

self leveling şap uygulaması
self leveling şap uygulaması

Kendiliğinden yayılan zemin tesviye şapları

Zemin Tesviye Şapları

Kendiliğinden yayılma ve çok hızlı kürlenme özellikleri ile parke, pvc, halı, linoleum,seramik, sportif zemin kaplamaları altında, tek katta 30 milimetreye varan kalınlıklarda, çatlamayan, tozumayan, dayanıklı altyapılar oluşturmakta kullanılan kendiliğinden yayılan zemin tesviye şaplarıdır.

Tesviye şapları da oksit malzeme içermeyen formül özellikleri nedeniyle çevre dostu ürünlerdir. Bu zemin çözüm ürünleri İstanbul’ daki tesislerimizde özel çimentolar, bağlayıcılar ve katkı maddelerinden oluşan optimize İsveç teknolojisi ile üretilirler.

Ürünler

1- M 10, konutlarda, sosyal ve ticari alanlarda 1–30 mm kalınlıklarda kullanılmak üzere optimize edilmiş yüksek mukavemetli, çatlamayan, tozumayan, kokusuz bir kendiliğinden yayılan tesviye şapıdır. F M 10, yapıştırma parke dahil PVC, laminat, halı, linoleum, seramik, vb. her tip kaplama malzemesi altında yoğun yaya trafiği, tekerlekli sandalye ve yerden ısıtma koşullarında güvenle kullanılabilir. Geniş alanlarda pompa ile süratle uygulanabilir. 1–5 saat sonra üzerinde yürünebilir.

2- M 10 RAPID ise M 10’un niteliklerine ilaveten, çok hızlı kürlenir ve bir günde üzeri kaplanabilir. İsveç Standartları uyarınca üzerine ertesi gün kaplama yapılacak yüzeylerin nem ölçüm değerlerini sağlayan çok yüksek kürlenme hızına sahip özel bir kendiliğinden yayılan şap ürünüdür. Özellikle yapıştırma parke yapılacak yüzeylerde uzun vadeli dayanımı olan sağlıklı bir tesviye katmanı oluşturur.

3- M 19 konutlarda, sosyal ve ticari mekanlarda kullanıma elverişli, dayanıklı, üzerine doğrudan PVC, yüzer parke veya halı döşemek için elle veya pompa ile uygulanabilen bir zemin tesviye şapıdır. Tek katta 1–5 mm kalınlıkta uygulanabilir. 1–5 saat sonra üzerinde yürünebilir.

4- M 19 RAPİD ise Dekoratif M19 ile aynı niteliklere sahiptir. bunun yanında nem ölçüm değerleri açısından, İsveç Standartları uyarınca ertesi gün bile kaplanabilir yüzeyler elde edilmesine olanak sağlayan son derece süratli kürlenme hızına sahip geliştirilmiş bir kendiliğinden yayılan şap olarak son kaplama için bekleme süresini önemli oranda kısaltan bir tesviye şapıdır.

Akıllı şap / Self levelling Şap / teknoself

Kullanım Alanları: İç ve dış mekanlarda fayans, seramik, granit seramik, mermer, doğal granit, parke, PVC ve halı gibi malzemelerin yapıştırılacağı zeminleri düzeltmek için kullanılır.

Özellikleri:

1- Kendiliğinden yayılma ve çabuk donma özelliğine sahiptir.

2- Mobilya ve tekerlekli sandalye yüküne dayanıklıdır.

3- Çok ince kalınlıklarda bile çatlama yapmaz ve mükemmel yapışır.

4- Akıllı şap yerden ısıtmalı zeminlerde kullanılabilir.

5- Tek uygulamada 1 cm den kalın uygulama yapılamaz.

Karıştırma: 1- Tek komponentlidir. Homojen karışımı sağlamak için yavaş devirli bir matkap ve karıştırıcı uç kullanılması tavsiye edilir.

2- Kovaya 5 – 6 lt su konulur, sonra toz malzeme yavaş yavaş ilave edilir, homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırma işlemine devam edilir. Karıştırma suyunun miktarı ortam sıcaklığına bağlı olarak değişebilir.

3- Tamamen karışmış malzeme, ortam sıcaklığına bağlı olarak 30 dakikada yayılıp düzeltilerek kullanılması gerekir.

Zemin Hazırlanması:

1- Akıllı şap yapılacak zemin temizliği yapılarak civalı şap astarına hazır hale getirilir. Zayıf parçalar çıkartılmalıdır.

2- Yüzeydeki çukurluklar tamir harcı ile onarılır. Yüzeyde yağ, kir ve pas bulunmamalıdır.

3- Kuru yüzeyler hafif nemlendirilmeli fakat su birikintisi bırakılmamalıdır.

Akıllı şap (kendiliğinden yayılan şap) uygulaması

1- Kendiliğinden yayılan şap astarı sürülmüş zemin 2 saat kurumaya bırakılır, düşük devirli matkapla en az 2 dk karıştırılarak hazır hale gelen malzeme mala yardımıyla yayılarak dökülür.

2- Yüzeydeki hava kabarcıklarını yok etmek için kirpi rulo kullanılabilir.

3- Uygulama yapılabilmesi için hava sıcaklığı +10°C ve +35°C arasında olmalıdır.

4- Uygulamadan sonra zemin bir gün boyunca sudan korunmalıdır.

TEKNOSELF 500

Not: Sürekli suya maruz kalan yerlerde kullanılmaz.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ
RENKGri
BASINÇ DAYANIMI300 kg / cm2
EĞİLME DAYANIMI50 kg / cm2
UYGULANACAK ZEMİN SICAKLIĞI+10°C – +35°C
İŞLENEBİLME SÜRESİ30 Dakika
TAM ÖZELLİĞİNİ KAZANMA24 saat
KULLANIM MİKTARI1 mm için 1.8 kg/m2
MİN. KALINLIK & MAX. KALINLIK3 mm-10 mm olmalıdır

Civalı şap uygulamaları ve fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.

Şu sayfalarımızı da ziyaret edin; Dekorasyon şirketi

civalı şap uygulaması, civalı şap uygulama, civalı şap, akıllı şap, tesviye şapı, kendiliğinden yayılan şap, akıllı şap fiyatları, kendiliğinden yayılan şap uygulaması, akıllı şap markaları, tesviye şapı nedir, zemin tesviye şapları, self levelling şap 

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat ve

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks bir

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.