baumit mantolama

Baumit Mantolama

Baumit Mantolama – Dış cephe ısı yalıtımının uzman markası.

Baumit Mantolama – Yapılacak doğru ısı yalıtımı ile %50 enerji tasarrufunun yanı sıra binaların değeri artar ve ömrü uzar.

Baumit Mantolama – Avrupa’da 300 milyon metrekareden fazla ısı yalıtımı yapan Baumit, mevcut binalarına ısı yalıtımı yaptırmayı planlayanlar için özel bir paket hazırladı: Renovasyon Hizmet Paketi. Minimum enerji maliyeti ile soğuk mevsimlerde ısınma maliyetlerini düşürmek ve sıcak mevsimlerde de klima ihtiyacını azaltarak çift yönlü tasarruf elde etmek ısı yalıtımının en önemli avantajlarındandır.

BAUMİT

Baumit’in arkasında Avusturya’nın yapı malzemeleri alanında, mazisinde 115 yıllık geleneği taşıyan iki aile grubu, Schmid Industrieholding ve Wietersdorfer Grubu bulunmaktadır.

baumit ısı yalıtım
baumit ısı yalıtım

Baumit’in Geleneksel Yapısı 

1988 yılında Avusturya’nın kendi bölgesinde lider bu iki yapı malzemesi üreticisi, birlikte Baumit markası altında, uygulaması kolay ve yüksek kalitede markalı ürünler satmak amacıyla bir işbirliği anlaşması yapmışlardır.

„Yapı Malzemesi Öncüsünden“ Avusturya’nın 1 Numarasına

Aşağı Avusturya Piestingtal’ta bulunan Wopfinger tesisi Baumit ürünlerini Doğu Avusturya çapında (Viyana, Aşağı Avusturya, kuzey Burgenland bölgesi) satarken, Wietersdorf ve Peggau merkezli w&p Avusturya’nın güneyinde (Kärnten, Doğru Tirol, Steiermark, güney Burgenland bölgeleri) faaliyet göstermektedir. Batı Avusturya bölgesinde satış faaliyetlerini yürütmek üzere 1989 yılında Bad Ischl merkezli Baumit Baustoffe GmbH kurulmuş olup, bu şirketin %50’şer hissesi w&p ve Wopfinger’e aittir. Steyr bölgesindeki madenlerin satın alınmasıyla birlikte Baumit Grubu 1993 yılında Baumit ürünlerini Batı Avusturya’da da üretmeye başlamış ve böylece tüm Avusturya çapına yayılmıştır. Baumit bugün inşaatçılar için yüksek bir tanınırlığa sahip olup Avusturya’nın en ünlü yapı malzemesi markası haline gelmiştir. Çok kapsamlı ürün yelpazesi sayesinde Baumit hemen hemen her şantiyeye ürün vermektedir. Avusturya’da her iki masif yapıda konuttan biri Baumit ürünleriyle inşa edilmiştir. Yapı malzemeleri alanındaki bu iki öncünün omuz omuza vererek meydana getirdikleri bu ortaklık onları bu alanda Avusturya’da 1nci sıraya taşımıştır. Pazarda birlikte hareket etmelerine rağmen, bu iki grup kurumsal bazda bağımsız olarak varlığını sürdürmektedir.

Kaynak : baumit.com.tr

BAUMİT MANTOLAMA

Doğru mantolama sistemini seçmek için hayatınızda bir kez karar verirsiniz. En modern teknolojiye ulaşmak için tanınmış bir markanın gücüne yani Baumit’e güvenin.

Dünya yapı malzemeleri sektöründe öncü bir üretici olarak, uzun yıllardan beri cephelere ve mantolama sistemlerine yönelik ürünler üretiyoruz. Sürekli araştırma ve geliştirme sayesinde, mekanlarda doğal konfor hissini, enerji tasarrufunu ve kalıcı temiz ve estetik cephe sistemiyle birleştiren yeni nesil Baumit Mantolama Sistemi yarattık.

Son 20 yıl içinde, cephe teknolojileri alanında geliştirilen tüm yenilikleri. Baumit Open Süper Mantolama Cephe Sisteminde bir araya getirdik. Optimum ankraj teknolojisi, difuzyona açık ve yüksek performanslı yalıtım ve yenilikçi nano teknolojiye sahip son kat kaplamalar mükemmel bir uyum içinde, uzun yıllar boyunca size sağlam değerler sunarlar.

Baumit open’s geleceğe yatırım demektir, size dört duvar arasında mükemmel bir konforun kapılarını açar, enerji tüketimini kalıcı olarak azaltır ve bir ömür boyunca ısınma giderlerinden tasarruf sağlar. Yapıların dış cephesi, farklı işlevleri yerine getirirken, hem koruyucu bir görev yapar hem de estetik ve zengin bireysel tasarım olanakları sunar.

Baumit Open Isı yalıtım sistemi duvar ustaları için uyumlu çalışma birlikteliği ile öne çıkmakta ve doğal konfor hissi ile enerji bilincini bir araya getirmektedir. Bu kaba inşaat aşamasında, proje veya konutunuzun cephelerini yenilemeye karar verdiğinizde tüm bu durumlar için geçerlidir.

Aktif hava alışverişi sağlayan Baumit mantolama sistemi ETAG 004 onaylı bir ısı yalıtım sistemi olup, kaliteden ödün vermeden hem ısı yalıtımı hem de tadilat için uygundur. Bu sistem sayesinde inşaat aşamasında hem zamandan hem nakitten, ayrıca bir ömür boyu ısı giderlerinden tasarruf edilmektedir.

Mantolama sadece kışın değil, yazın da etkilidir, soğuk mevsimlerde duvarlar sıcak tutulurken, ısı yalıtımı yazın da bir klima görevi yapar. Çok fazla ısınmaz ve böylece mekan daha serin kalır. Üstelik herhangi bir ilave araca veya ayrıca elektrik ve enerji harcamaya gerek kalmaksızın…

BAUMİT MANTOLAMA FİYATLARI

Baumit Open mantolama fiyatları, kullanılacak malzemeye, bina özelliklerine ve yapılacak uygulamaya göre değişmektedir.

Kullanılacak Malzemeler Miktarı Birimi
Baumit Open Karbonlu EPS 1,05 Mt
Baumit Mantolama Yapıştırıcısı 4,00 Kg
Baumit Plastik Çivili Dübel 6,00 Adet
Baumit Open Donatı Filesi 1,10 Mt
Baumit Open Fileli Köşebent 0,50 Mt
Baumit Mantolama Sıvası 5,00 Kg
Baumit Dekoratif Sıva 2,50 Kg
Baumit Dış Cephe Boyası 0,35 Kg

baumit mantolama, baumit open, baumit mantolama sistemi, baumit mantolama fiyatları, baumit mantolama malzemeleri, baumit türkiye, baumit bayileri, baumit iletişim, baumit ürünleri

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir