BANYO DEKORASYON ÇALIŞMALARIMIZ

Banyo Modelleri: Zamana ve mekana uygun olarak malzemeler hem kalite olarak hemde model olarak farklılıklar göstermektedir. Birde bunun üzerine zevkler ve renkler eklenince dekorasyon çalışmalarının ne kadar geniş bir yelpazeye sahip olduğunu söylemeye bile gerek kalmıyor. Ankara başta olmak üzere birçok şehirde yapmış olduğumuz banyo dekorasyon çalışmalarımızdan bazılarını siz değerli ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz için sitemizde yayınlamayı uygun gördük.

Bu çalışmalarımızı incelemenize sunarken tek tek her banyo dekorasyon modelimizin açıklamasınıda yaparak, sizlerin farklı banyo dekorasyon fikirleri edinmenize de yardımcı olmayı hedef belirledik. Banyo zemininden banyo tavanına kadar komple dekorasyon tadilat çalışmalarını bizzat kendimizin yaptığı dekorasyon & tasarımları sitemizde paylaştık. Kullandığımız seramik & fayans malzemelerinin kalitesine, markasına ve modeline kadar… Tavanlarda yaptığımız banyo asma tavanlarımızın şekline ve malzemesine kadar, kullandığımız banyo dolaplarımızın marka ve modeline kadar açıklayıcı bilgiler vererek siz değerli müşterilerimizin dekorasyon ufkunu genişletmeye yönelik bir amaç edindik. Umarım faydalı olabilmişizdir.

Dekor DeLisi web sitemiz içerisinde dekorasyon uygulamalarının ayrı ayrı nasıl yapıldığına dair geniş açıklamaları ”Nasıl Yapılır” kategorimizde bulabilirsiniz.

NOT: Paylaştığımız banyo dekorasyon görsellerindeki banyo aksesuarları tarafımızdan satılmamaktadır. Bu tür dekorasyon ürünlerinin nasıl temin edileceği konusunda yardımcı olabiliriz fakat satışımız veya sorumluluğumuz yoktur…


ANKARA / ÜMİTKÖY: Değerli müşterimiz Ali Bey ve eşi Handan hanımın sahibi olduğu triplex villanın ebeveyn banyosunda yaptığımız çalışma. Eski fayansları, su ve elektrik tesisatlarını komple söktük. Bina oturması sebebiyle köşelerden çatlayan duvarların tuğla üzeri kara sıvasını tuğlaya kadar kazıyarak temiz bir yeni kara sıva zemini hazırladık. Daha sonra eski su ve elektrik tesisatlarını sökerek yerine yeni tesisatlar döşedik. Yeni banyo projemize uygun olarak Klozetin yerinide değiştirdik. Banyo tavanına motorlu havalandırma takarak rutubeti ve kokuyu en aza indirgemeyi başardık. Banyo zeminlerine 40×40 Çanakkale seramik, duvarlara ise bordürlü 50×20 ebatlarında yine Çanakkale seramik malzemesinin modelini kullandık. Çalışmamız sırasında çıkan tüm harfiyatlarımızı işimizin bittiği aynı gün atarak genel temizliğimizi özenle yaptık. İşimizi gününde ve sözümüzde teslim ettik. İş teslimimizden 1 ay kadar sonra bir kahve içmek için davet edildik ve davete icabet ettiğimizde ise yaptığımız dekorasyon çalışmasının resmini çektik. Ali bey ve değerli eşi Handan hanıma tekrar teşekkür ediyoruz.

banyo-dekorasyonları-1

banyo-dekorasyonları-1


ANKARA / A.AYRANCI: Değerli müşterimiz Alp beyin dairesi. 3+1 olan dairesinin tek banyosu biraz küçüktü. Hemen yan tarafında bulunan koridordaki ölü mekanı banyosuyla birleştirdik. Yıkılan duvarın 80 cm ilerisine banyoya dahil olacak şekilde başka bir duvar örerek 4.5 m2 olan eski banyosunu 5.3 m2’ye büyüttük. Tüm eski su tesisat, elektrik tesisat ve kara sıvaları komple kazıdık ve temizledik. Eski taş yünü asma tavanını söktük ve tavandan zemine kadar olan tüm pimaş pis su giderlerini değiştirdik ve onardık. Daha sonra tüm banyo duvarlarına mastarlı ve terazili kara sıva yaptıktan sonra yere mastarlı tesviye şapımızı attık. Daha sonra banyo tavanımıza komple izolasyon malzememizi 2 kat olmak üzere sürerek ilerde oluşabilecek akıntıların veya kaçakların önlemini aldık. Daha sonra tavanlara komple alçıpan asma tavanımızı yaparak alçı sıvamızı uyguladık. Daha sonra lavabo duvarı desenli fayans bordürümüzün geleceği duvarı köşe merkezlerinden duvar led modelimizi uygulayarak modern ve şık bir görsellik sağladık. Eski duşkabini kaldırdık ve yerine jakuzi koyduk. Tavan spot aydınlatmaları ve duvar led aydınlatmaları sayesinde kaliteli ve aydınlık bir görünüm sağlayan banyomuzda müşterimizin kendi beğendiği fayans & seramik malzemelerimizi büyük bir özenle duvar ve zeminlere döşedik. İş bittiği ve temizlendiği zaman bizlerde yaptığımız işle gurur duyduk. Hem biz hemde değerli müşterimiz Alp bey mutluyduk. Güle güle kullanmasını diliyoruz.

banyo-dekorasyonları-2

banyo-dekorasyonları-2


İSTANBUL / GÖZTEPE: Yıllar önce Ankara’da bulunan dairesini komple dekorasyon yaptığımız Prof. Dr Necati Bey bu defa bizden İstanbul’da yeni aldığı dublex villasının komple dekorasyon/tadilat işlerini yapmamızı istedi. Banyosunda fazla bir değişiklik yapmadık. Sadece eski fayansları sökerek kara sıvasını yeniden mastarlı ve terazili olarak yaptık. Sonrasında fayans veya seramik dışında nadirde olsa uygulanan Btb (cam mozaik) malzemesini hem duvarlarda hemde zeminde kullanarak farklı bir banyo dekorasyon çalışması ortaya çıkardık. Sonuçtan memnunuz…

banyo-dekorasyonları-3

banyo-dekorasyonları-3


Aşağıda yayınladığımız ve daha bir çok yayınlayamadığımız farklı banyo dekorasyon çalışmalarımızı A’dan Z’ye kadar hem malzeme hemde işçilik olarak bizler yaptık. Yukarda açıklamaya çalıştığımız uygulama şekillerine benzer çalışmalarla güzel sonuçlar elde ettik. Disiplinli, iş ahlakı yüksek, uzman personellerimiz ve ekonomik fiyatlarımızla daha bir çok başarılı banyo dekorasyon çalışmasına imza atacağımıza gönülden inanıyoruz.


ANKARA / SİNCAN (Mağaza Teşhir Salonu): Çanakkale seramik firmasının bayisinin teşhir salonunu örnek tasarım ve modellerle şekillendirdik.

banyo-dekorasyonları-4

banyo-dekorasyonları-4


ANKARA / ELVANKENT: (Mağaza Teşhir Salonu): Yurtbay seramik firmasına ait olan alt şubelerinin stand dekorasyon çalışmasını biz yaptık ve teşhire sunduk.

banyo-dekorasyonları-5

banyo-dekorasyonları-5


ANKARA / İNCESU: (Mağaza Teşhir salonu): Duvar kağıdı ve fayansın uyumu. Silinebilen vinil duvar kağıdı ile birlikte zıt renkteki fayans modelini birlikte uyguladık ve çok yakıştı.

banyo-dekorasyonları-6

banyo-dekorasyonları-6


ANKARA / VİTRA TEŞHİR STAND: ( İskitler) En majör çalışmamız diyebiliriz. Siyahın ve beyazın asaleti yeter dedirten bir banyo dekorasyon çalışması. 2016 moda fayans modellerini müşterilerine göstermek ve tanıtmak istediler ve bizleri çağırarak sorunsuz ve pürüzsüz bir işçilik yapmamızı istediler. Yanılmadılar…

banyo-dekorasyonları-7

banyo-dekorasyonları-7


ANKARA / BEYSUKENT: (Mağaza Teşhir Salonu) Granit işçiliğimizi paylaşmak istedik. Tavandan zemine kadar olan tüm çalışmaları biz yaptık. Asma tavan, gizli ışık bant sistemi ve kartonpiyer. Sonrasında duvar ve zeminlerde granit mermer döşenmesi ve komple elektrik su tesisat işlerimiz.

banyo-dekorasyonları-8

banyo-dekorasyonları-8


ANKARA / ÇUKURAMBAR: (Mağaza Teşhir Salonu): Tüm işçilik ve tasarım bize ait. Kullanılan dekorasyon aksesuarları hariç. Güzel bir işçilik, modern bir tasarım oldu.

banyo-dekorasyonları-9

banyo-modelleri


ANKARA / DİKMEN (Mağaza Teşhir Salonu) Mimari bir proje idi. Ölçüsünde ve istenildiği gibi bir banyo dekorasyon çalışmasını müşterimize sunduk. Hepimiz mutlu ayrıldık…

banyo-dekorasyonları-10

banyo-dekorasyonları-10


Fayans nasıl yapılır, nelere dikkat edilir ve fayans seramik yapıştırmak için neler gerekli gibi önemli sorularınıza ”Nasıl Yapılır” isimli menümüz içerisinde cevap veriyoruz.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Banyo tadilat

Banyo modelleri, 2016 banyo dekorasyonları, modern banyolar, güzel banyo çeşitleri, banyo fayans seramik çeşitleri, güzel banyo resimleri