alüminyum giydirme

Alüminyum Giydirme

Alüminyum Giydirme – Klasik yöntemlere kıyasla daha kullanışlı cephelerdir

Alüminyum Giydirme – Bu sistemler, binalara güzel bir görünüm kazandırmanın yanı sıra ısı ve ses yalıtımı tasarrufu sağlayarak binaların ömrünü uzatırlar.

Alüminyum Giydirme – Klasik yöntemlerle kıyaslandığında daha kullanışlı çözümler sunan alüminyum giydirme cepheler, hafif olması, hızlı ve pratik şekilde uygulanması, estetik ve şık görünüş sağlaması, zor kirlenmesi ve kolay temizlenmesi gibi avantajları nedeniyle çok tercih edilmektedir.

Bu sistemler, binalara güzel bir görünüm kazandırmanın yanı sıra ısı ve ve ses yalıtımı sağlaması, böylece tasarrufu mümkün kılması ve binaların ömrünü uzatması açısından da büyük öneme sahiptir.

Ayrıca alüminyum cephe tasarımının en önemli iki etkeni olan rüzgar ve vakum etkisi daha teklif aşamasında statik hesaplara dahil edilmekte, bu hesaplara uygun sistemler seçilmekte ve bu bilgiler müşteriyle paylaşılmaktadır.Bu sayede riskler ortadan kalkmaktadır.

cephe giydirme
cephe giydirme

Alüminyum cephe çeşitleri:

1- Klasik Yatay ve Düşey Kapaklı Cepheler

2- Strüktürel Silikonlu Cam Cepheler

3- Transparan Cam Cepheler

4- Kompozit Levha Giydirme Cephe

Kompozit Panel Cephe Sistemi: Duvar üzerine ısı izolasyonu uygulandıktan sonra sistemin kendi konstrüksiyonu ile sağır cephelerin kaplanmasıdır. Taşıyıcı alüminyum profiller, özel alaşım alüminyum ankraj elemanları ile yapıya tespit edilmektedir. Bu sistemde, kompozit paneller düşeyde özel ayarlı klipslerle ana taşıyıcıya monte edilmekte, böylece hem yatayda, hem de düşeyde kompozit panelin genleşmesi sağlanmakta ve paneller üzerinde ısı genleşmelerinden dolayı oluşacak deformasyonlar önlenmektedir.

iki alüminyum levha arasına yerleştirilmiş polietilen tabakadan oluşan alüminyum kompozit paneller, günümüzde bina cephe giydirme sistemlerinden, reklam, tanıtım ve dekoratif amaçlı uygulamalara dek geniş bir yelpazede kullanım alanı bulmakta ve gün geçtikçe giderek artan bir eğilimle yaygınlaşmaya devam etmiştir.

UYGULAMA ALANLARI :

1- Duvar ve kolon kaplamaları

2- Sosyal tesis uygulamaları

3- Tavan kaplamaları

4- Reklam panoları

5- ATM uygulamaları

6- Duvar bölmeleri

7- Banka&Otel dekorasyonları

8- Cephe giydirmeleri

9- Açık hava reklam panoları

10- Megaboardlar…

Giydirme cephe bina dış yüzeyinin planlanması ve tasarımında temel unsurlardan biridir. En mükemmel mimari anlayışla gerçekleştirilebilen yenilikçi giydirme cephe kavramlarına olanak sağlayan çok çeşitli sistem önerisi yapmaktadır.

Mükemmel görünüşe sahip pencere giydirme cepheden yapısal camlama sistemleri ve yüksek teknoloji sinerjisine sahip giydirme cepheler:

1- Alüminyum ve çelik komple profil sistemleri.

2- İkiz duvar giydirme cepheler dahil, bütün giydirme cephe tipleri.

3- Her tipte açıklık için pencere birimleri.

4- Pasif ve aktif güneş kırıcı sistemleri.

5- Yenilikçi giydirme cephe yönetim teknolojisi.

6- En son teknoloji ürünü yangın ve dumana dayanırlık.

7- Her türlü dayanırlık sınıfına uygun giydirme cephe konstrüksiyonlar.

Kapaklı Giydirme Cephe Sistemi ‘nde dış yüzeyde kullanılan 50 mm genişliğindeki alüminyum kapak profili, mimarların taleplerine göre pek çok farklı geometrik formda tasarlanabilir. Camlar, yatay ve düşey akslarda dıştan mekanik olarak baskı çıtası ile tutturulur. Sistemin hava ve su sızdırmazlığı, içte ve dışta kullanılan EPDM fitillerle sağlanır. Fasad 50 Giydirme Cephe Sistemi, istenirse ”Two Sided” cephe sistemine dönüştürülebilir. Dışta kullanılan yatay veya düşey eksendeki kapak profilleri isteğe göre iptal edilip, bu profillerin yerine, fuga boşluklarına silikon uygulaması yapılır. Böylece dışarıdan bakıldığında cephe yüzeyinde düşeyde veya yatayda istenilen form elde edilebilir .

Klasik kapaklı cephe sistemi olarak da anılan bu sistemin karakteristik özelliği cephe dışından alüminyum profillerin görünmesidir. 50 mm genişliğinde görünen bu kapaklar pek çok farklı geometrik kesite sahiptirler. Kapak alternatifi çok olan bu sistemin uygulanması; Ayarı bitmiş olan alüminyum alt konstrüksiyon üzerine yerleştirilen camın evvela baskı profillerinin uygun yuvalara vidalanması ile sıkıştırılıp sızdırmazlığın sağlanmasını müteakip istenilen kesitteki kapak profilinin yuvasına oturtularak montaj işleminin tamamlanması şeklindedir. Kapaklı cephede mekanik olarak bağlanan profillerin cam ilişkisindeki ısı, ses ve su izolasyonu EPDM fitiller ile sağlanmaktadır. Ayrıca yatay ve düşey fugaların kesiştiği yerlerde baskı profilinden önce kullanılan özel alüminyum folyolu izolasyon bantları vasıtası ile kesin garantili sızdırmazlık sağlanmaktadır.

Transparan Cephe Sistemin’de camları taşıyan ana strüktür, binanın kullanım amacına uygun, estetik çelik konstrüksiyonlardan oluşmaktadır. Bu sistemde, camlar çelik strüktüre bağlı paslanmaz çelik elemanlarla taşıtılmakta, sızdırmazlık için camlar arasındaki yatay ve düşey derzlere ultraviyoleye dayanıklı silikon çekilmektedir. Bu sistemde camların ön ve arkasında cephe boyunca devam eden bir taşıyıcı bulunmayıp, yatayda cam köşelerinden ~ 1/6 uzaklıkta bulunan 100 mm genişliğinde ve 70 mm yüksekliğinde tutamaklar görünmektedir.


alüminyum giydirme, giydirme cephe sistemleri, alüminyum giydirme cephe, giydirme cephe, giydirme cephe sistemleri, alüminyum giydirme cephe fiyatları, alüminyum cephe kaplama nasıl yapılır

Lütfen Yorum Yapın (Teşekkürler)