Gün :17 Ağustos 2018

 
iskandinav tarzı mutfak

iskandinav tarzı mutfak

iskandinav tarzı mutfak – Modern iskandinav stili mutfak tasarımları.

iskandinav tarzı mutfak – iskandinav tarz nedir, özellikleri nelerdir? iskandinav tarz mutfak dekorasyonu nasıl yapılır? iskandinav mutfak modelleri.

iskandinav tarzı mutfak – Bilindiği üzere her dekoratif tarzın kendi içinde felsefesi bulunmaktadır. Günümüzde yeni nesil mutfak dekorasyonlarında özellikle Danimarka, Finlandiya, isveç gibi kuzey ülkelerinden esen çeşitli rüzgarlar hakimiyetini sürdürmektedir. Bugünkü yazımızda iskandinav tarzı olarak adlandırılan dekorasyon stilini inceleyeceğiz. İskandinav tarzı tasarımlar artık hemen hemen tüm odalarımızda kendisini göstermeye başladı. Bu tasarımın güzelliği, her ne kadar soğuk kışların getirmiş olduğu basit ve eğlenceli zarafetten geliyor olsa da, merkezinde biraz renkli, temiz ve ahşabın sıcaklığını hissettiren minimalist bir dokunuşa sahiptir.

iskandinav tarzı mutfak
iskandinav tarzı mutfak

Akdeniz mutfağı kadar sıcak olmayı başaran iskandinav mutfaklar; ahşap ayrıntılar, beyaz duvarlar, metal ögeler, heykelimsi detaylar, basit çizgiler ve renkli aksesuarlarla stilini belirlemiş aynı zamanda, modern tarzı ve ferahlığıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. iskandinav mutfak tasarımları modern, estetik ve ferah görünümlerinin yanı sıra hiç şüphesiz karşı konulmaz bir çekiciliğe sahiptir. Abartıdan uzak, modern yalınlığı yansıtan ve oldukça işlevsel bir iç mekan stili olan iskandinav tarzı mutfaklar, minimalist ve modern tarzları içinde mükemmel şekilde dengeliyor ve özellikle mutfaklarda muhteşem duruyor. Sizde mutfağınızda sıcak ve zarif, abartısız, dinlendirici, estetik ve işlevsel bir dekorasyonun hayalini kuruyorsanız, bu tarzı mutlaka uygulamalısınız.

iskandinav mutfak dekorasyon önerileri;

iskandinav mutfaklar tekdüze bir görünüme sahip değildir. Modern ve işlevselliği yönünden minimalist dekorasyon stiline benzerlik gösterir. Bu stilde döşenen mutfaklar ilginç tasarımlı bir duvar saati, güzel bir tablo veya farklı bir abajur gibi çarpıcı detaylarla renklendirilir. iskandinav tarzı mutfak dekorasyonu ağırlıklı olarak beyazdır fakat bu sadece beyaz kullanacağınız anlamına gelmez. Şimdi sizlere dekorasyonunuzu canlandıracak öneriler vereceğiz.

 • Bembeyaz görünümlü duvar ve mutfak dolaplarını; ahşap masalar, metal ayaklı tabureler ve renkli aksesuarlarla canlandırabilirsiniz.
 • Zemini mavi veya yeşil renkli malzemelerle döşeyerek; beyazı arka planda hareketlendirebilirsiniz.
 • Duvarların renkli olmasını istiyorsanız; uçuk mavi gibi pastel renkler uygulayarak, zemine el dokuması bir kilim serebilir veya zemin ve duvarları açık renk tutup renkli mutfak dolapları yaptırabilirsiniz.
 • Beyaz ağırlıklı ve doğal bir mekanda mimari özellikleri belirginleştirmek ve görsel kontrast oluşturmak için; orta masa veya dolaplarda siyah, gri veya koyu mavi renk kullanarak odak noktası oluşturabilirsiniz.
 • Beyaz rengin mekanda oluşturmuş olduğu saf, zarif ve estetik duruşu; ahşap gibi doğal dokularla destekleyerek mutfağınızda daha samimi ve sıcak bir görünüm elde edebilirsiniz.
 • Yumuşak ahşap tonlarıyla; daha modern ve estetik görünüme kavuşabilirsiniz.
 • Beyazın hakim olduğu mutfak dekorasyonunda; alternatif olarak yumuşak pastel renkler kullanarak, mutfağınıza şıklık katabilirsiniz.
 • Yine iskandinav mutfaklarda; yalın ve ferah atmosferi bozmayacak desenler ve motiflerle, mutfaklarda doğal bir hareketlilik oluşturabilirsiniz.
iskandinav mutfak dekorasyonu
iskandinav mutfak dekorasyonu

iskandinav tarz özellikleri;

 • Mümkün olduğunca doğal ışıklardan faydalanılır.
 • Mobilyalarda doğal materyaller tercih edilir.
 • Tasarımlarda çok fazla eşyaya yer verilmez.
 • Sadelik ve şıklığın bir arada yer alması sağlanır.
 • Hem küçük odalarda hemde geniş alanlarda uygulanır.
 • Mutfak dekorasyonunda kullanılan masaların açılır kapanır olmasına özen gösterilir.
 • Doğal görünüm için genellikle ahşaptan imal edilen ve metal ayaklı yemek masaları kullanılır.
 • Tepeden sarkan lambalar iskandinav tarzı mutfaklarda sıklıkla kullanılan tasarım detayları arasında yer alır.

iskandinav tarzı dekorasyonda dikkat edilmesi gerekenler;

 • iskandinav mutfaklarda ahşap dokular kesinlikle yerinde kullanılmalıdır.
 • Zemin, mobilya ve aksesuar tercihlerinde görselliğin tamamlanması için beyaz renk, ahşap ve metal unsurlar dengeli şekilde yer almalıdır.
 • Tarzın estetik görünümünde oldukça büyük rol oynayan minimalist anlayış asla kaybolmamalıdır.
 • işlevsellik ön planda olduğundan ötürü mutfakta birçok aksesuar kullanmak yerine, günlük mutfak eşyaları aksesuar işlevi görecek güzel tasarımlardan seçilmelidir.
modern iskandinav stili
modern iskandinav stili

BİRBİRİNDEN ŞIK VE MODERN İSKANDİNAV MUTFAK MODELLERİ

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

ilginizi çekebilecek diğer konularımız;


iskandinav tarzı mutfak, modern iskandinav stili mutfak tasarımları, iskandinav tarz nedir, iskandinav tarz özellikleri, iskandinav mutfak dekorasyon önerileri, iskandinav mutfaklar, iskandinav mutfak tasarımları, iskandinav tarzı tasarımlar, iskandinav mutfak modelleri, iskandinav tarzı mutfak, iskandinav stil mutfak tasarımı, iskandinav stili mutfak

teras kapama örneği1

Teras Kapama Fiyatları

Teras kapama fiyatları – ALAN İNŞAAT DEKORASYON

Modern ve şık bir teras kat ne kadara kapatılır ve güncel teras kat kapama fiyatları nedir? Merak ettiğiniz maliyet hesabı bilgileri için en doğru adrestesiniz.

Teras kapama fiyatları – Yeni bir dublex aldınız ve terasını kapatmak mı istiyorsunuz? Veya açık olan teras katınızı daha farklı bir şekilde kullanmak ve ev içine dahil etmek mi istiyorsunuz? Bu işler için ne kadar bütçe gerekli? Teras kapama fiyatları hakkında tüm merak edilen bilgilere ulaşabilmek için sayfamızı sonuna kadar incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Teras Kapama Fiyatları

Fiyatlarımız günceldir. Maliyet listelerine dahil olan tüm işler standart malzemeler ve uygulamalar baz alınarak düzenlenmiştir. Toplu büyük metraj işler için fiyat listesi yeniden düzenlenebilir.

 TERAS KAPATMA DETAY  BİRİM  FİYAT
Demir kargas, osb, membran, şingıl m2 450 TL
Demir kargas, osb, membran, şingıl, cam balkon m2 650 TL
Demir kargas, osb, membran, şingıl, cam balkon, iç tavan dekor, duvar boya m2 750 TL
Demir kargas, osb, membran, şingıl, cam balkon, iç tavan dekor, duvar boya, seramik zemin döşeme, elektrik, aydınlatma m2 850 TL
Demir kargas, osb, membran, şingıl, cam balkon, iç komple ahşap dekor, laminat zemin döşeme, elektrik tesisat, aydınlatma m2 950 TL

Teras kapatma için fiyat ve iş teklif formu

Bir teras kapatma işimize ait olan yapılacak işler ve fiyat teklifimizi aşağıda incelemenize sunduk. Bu teras kapama fiyat teklifimizi okuduktan sonra hem yapılacak işler konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz, hem de teras kapama maliyetleri hakkında bütçenizi ayarlayabilirsiniz.

teras kapama örneği1
teras kapama örneği1

T  E  K  L  i  F

………………………………………………………………………../ANKARA adresinde bulunan teras kat kapatma işi için hazırlanan yapılacak işler listesi ve fiyat teklifidir.

YAPILACAK İŞLER

1-) Belirlenen ve kapatılması istenilen teras katın projesine uygun olarak ana kargas (3 mm) 100 x 100 cm ölçüleride kutu profil ile hazırlanması.

2-) Yapılan 100 x 100 cm (3 mm) ana kargas sonrası 60 cm aralıklarla (3 mm) 40 x 40 kutu profiller ile ara ızgaraların yapılması.

3-) Tüm kutu profil kaynak ve montaj işleri bittikten sonra sentetik astar boya ile boyanması.

4-) Teras kat çatı üzeri 1.2 mm kalınlığında OSB vidalanarak, ek boşluklarının tamamen mastik silikon ile kapatılması.

5-) Beğenilen ve istenilen çatı alın (20’lik) tahtalarının uygulama esaslarına uygun şekilde montajının yapılması. Takıldıktan sonra veya takılmadan önce alın tahtalarının istenilen malzeme ile boyanması veya verniklenmesi.

6-) Teras katın demir konstrüksiyon, osb ve alın şafak tahtalarını yaptıktan sonra çatı yağmur oluk gider borularının tasarıma uygun olacak şekilde montajlarının yapılarak yağmur giderlerinin bağlanması.

7-) OSB levhalar montajından sonra, 3 mm membran ısıtılarak ve çivilenerek 2 kat olmak üzere boşluksuz olarak döşenmesi. Teras ile ana çatı birleşim yerlerinde bulunan kiremit veya diğer çatı kaplama malzemelerinin en az 1 metresi kaldırılarak bu iki çatının yalıtımını birbirine membran ile bağlanması.

😎 İstenilen renk, model ve ölçülerdeki şingıl (Shingle) uygulama esasları baz alınarak boşluksuz döşenerek, tüm ekler ısıtma ve çivileme işlemiyle montajları yapılacaktır.

9-) Var ise bacaların yapılması, sıvanması, boyanması ve üst baca kapaklarının takılması.

10-) Teras üst kapatma işleri bittikten sonra, demir konstrüksiyon altında bulunan 40×40 ızgara profillerinin tüm aralarına boşluksuz olarak taş yünü veya cam yünü malzemesiyle yalıtım izolasyonun tamamlanması.

11-) Alçıpan asma tavan alt yapısına uygun olarak 40×20 (2 mm) kutu profillerin kaynak yapılması.

12-) Kaynak yapılan kutu profillere tasarıma veya projeye uygun olarak alçıpan asma tavanın yapılması.

13-) Yapılan alçıpan asma tavanın tüm elektrik tesisat, aydınlatma sistemleri, alçı sıva, boya badanasının eksiksiz olarak yapılması ve çalışır hale getirilmesi.

14-) Teras kat iç duvarlarının alçı sıvalarının yapılarak istenilen renklerde boyanması.

15-) Teras kat yer döşemesi olarak beğenilen ve istenilen 60 x 60 granitin yapılması.

16-) Yapılan teras çatı ile teras zemini arasında bulunan tüm açık bölgelerin 10 mm, demperli, sızdırmazlık fitilli, katlanır ve sürhülü cam balkon sisteminin yapılarak, tüm kilit, kulp ve raylarının eksiksiz olarak yapılması.

İŞİN SÜRESİ …….: 25 iş günü
TAAHHÜT………..: Tüm malzeme, işçilik, sgk, iş güvenlik, nakliye, ameliye ve hafriyat işleri yükleniciye aittir.
İŞİN BEDELİ ……..: 32.500 TL
İŞİN ÖDEMESİ…..: 

teras kapama örneği2
teras kapama örneği2

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret edin

Keçiören teras kapatma

Teras dekorasyonu


teras kapama fiyatları, teras kapama modelleri, teras üstü kapatma modelleri, teras kapatma sistemleri, teras kapama çeşitleri, teras kapatma örnekleri, modern teras modelleri, teras kapatma, cam teras kapama

teras kapama örneği3
teras kapama örneği3