Yeni komple ev tadilat projemiz

Yeni Ev Tadilat Projemize Başlıyoruz

Subayevleri Ankara’da yeni komple dubleks ev tadilat projemize başlıyoruz. Bu ev tadilat projemiz için hazırlamış olduğumuz detaylı ve resmi sözleşmemizi burada paylaşmak istiyoruz. Böylelikle konu ile alakalı olarak araştırma yapan siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendiriyoruz. Hakkımızda bilgi sahibi olmak isteyenler içinde güzel bir fırsat. Bu sözleşmemizi okuyarak, sizlerde ev tadilatları konusunda kendi metninizi hazırlayabilirsiniz.

GİRİŞ

Biz bu dubleks daireyi komple tadilat yapacağız. İç mimarlarımızın çizimleri eşliğinde. Tüm modelleri, renkleri ve tasarımları değerli iş verenimiz seçecek. Bu sizler için gerçekten güzel bir fırsat. Oldukça ekonomik fiyatlarımızla profesyonel hizmetler sunuyoruz. Anahtar teslim kalite arayanlar için biz doğru adresiz. Şimdi sözleşmemizi inceleyelim. Yeni ev tadilat projemize başlıyoruz.

Bu komple ev tadilat projemize ait sunmuş olduğumuz teklif metni sayfamızı inceleyin. Teklifimiz kabul edildi. Şimdi ise teklif metnimizi sözleşme metni haline getirdik ve işimize başlıyoruz.

ESKİ HALİ

SÖZLEŞMENİN KONUSU

Bu sözleşme, ………….ANKARA adresinde bulunan dairenin (taşınmazın) iç ve dış kısmına ait tamirat tadilat dekorasyon işleri hususunda; dubleks daire adına hareket eden bir taraftan sayın ……….(bundan böyle İŞVEREN olarak anılacaktır) ile diğer taraftan Dekordelisi Mimarlık İnş. Tas. Tic. Ltd. Şti. adına hareket eden Cüneyt ALAN (Etimesgut VD 2731232385) (bundan böyle YÜKLENİCİ olarak anılacaktır) arasında, sözleşme konusunu teşkil eden iş ile ilgili haklar, yükümlülükler ve diğer her türlü münasebetleri düzenlemek için aşağıdaki şartlar dâhilinde tanzim, kabul ve imza edilmiştir.

 SÖZLEŞMEDE BULUNAN MADDELERSÖZLEŞMEDE BULUNAN EKLER
1.Yüklenici Taahhüt – Yapılacak İşler 
2.Ödeme şekli ve tarihi 
3.İşin kontrolü 
4.Çıkacak ekstra işler 
5.Garanti kapsamı 
6.Yüklenicinin sorumluluğu ve kazalar 
7.İşe başlama ve teslim tarihi 
8.İşverenin sorumlulukları 
9.Kanuni adresler ve tebligat 
10.Anlaşmazlık ve ihtilafların çözümü 
11.Son madde ve sözleşme tarihi 

MADDE 1: YÜKLENİCİNİN YAPMASI GEREKEN İŞLER:

1 – Kırım & Hafriyat

Tüm banyo fayanslarının, banyo tesisat aksesurlarının, duşakabinlerin, klozetlerin, banyo radyatörlerinin, yapılı banyo dolaplarının sökülmesi. Banyolarda bulunan bacaların kırılması. Koridorlar zemin fayanslarının kırılması ve sökülmesi. Tüm iç kapıların sökülmesi. Koridorda bulunan vestiyerin sökülmesi. Mutfak balkon duvarının tamamen kırılması. Alt kat ve üst kat mutfak dolaplarının, tezgah arası fayanslarının, tesisat aksesuarlarının sökülmesi. Mutfak zemin fayanslarının sökülmesi. Kırım, yıkım ve sökümler sonrasında oluşacak moloz ve inşaat atıklarının çuvallanarak bina dışına taşınması ve belediyenin belirlediği çöplük alanına atılması. Daire içinde moloz ve inşaat atıklarının bekletilmemesi, her zaman temizlik işlerinin titizlikle yürütülesi.

2 – Mutfak

Kırılan mutfak balkon arası duvarının tüm sıva tamiratlarının yapılması. İki zemin arasında oluşacak tefsiye farklarının kum çimento esaslı şap ile eşitlenmesi. Tüm mutfak sıcak-soğuk su iç tesisatlarının pvc borularla yenilenmesi, değiştirilmesi. Yapılı bulunan mutfak dolabı duvarına ve karşı duvarına boydan yeni tasarım, highgloss, iç aksam suntalam mutfak dolabının yapılması. Tüm kapaklar ve çekmeceler frenli pistonlu sistem yapılacaktır. Fakat ekstra aksesuarlar (şişelik, kiler sepeti, aventus kapak sistemleri, bloom çekmece rayları, stor vb) istenirse işveren tarafından alınacak yüklenici tarafından mutfak dolaplarına montajları yapılacaktır. Tezgah arası fayanslarının yenilenmesi. Mutfak tezgah taşının (Çimstone veya granit) yapılması, eviyesinin ve bataryalarının bağlanması. Tüm mutfak zeminlerinin 60 x 120 ebatlarında granit döşenmesi. Yapılı mutfak radyatörünün yeni mutfak radyatörü ile değiştirilmesi. Mutfak balkonu yapılı cam balkonun sökülmesi. Yerine Fıratpen marka yeni pvc (Kanatlı sistem – Sineklikli) cam kapatma sisteminin yapılması. Balkon alın duvarlarına da zemin granitinden döşenmesi. Mutfak kapısının sürgülü panel kapı olarak yapılması.

3 – Banyolar

Bu teklif maddesi her iki banyoyuda kapsamaktadır. Her iki banyo tadilatı ve dekorasyonun da aynı imalatlar, malzemeler ve uygulamalar kullanılacaktır. Bu maddedeki tüm imalatlar, uygulamalar ve işçilikler her iki banyo içinde geçerlidir. Banyolarda bulunan tüm iç eski tesisatların yeni banyo tasarımına uygun olarak pvc borular ile yenilenmesi, değiştirilmesi. Tüm banyo fayanslarının yenilenmesi. Vitra marka iç takım olmak üzere gömme rezervuarlı klozetle yenilenmesi. Radyatörlerin 50 x 100 havlupan ile yenilenmesi. Boy dolaplı MDFLAM iç ve dış aksam yeni banyo dolabının yapılması. Uygun ölçülerde 6 mm demperli alüminyum pervazlı teknesiz yeni duşakabinin yapılması. Banyo tavanlarına 30 x 30 clip-in banyo asma tavanların yapılması, aydınlatma spotlarının takılması.

4 – Koridorlar

Koridor zemin fayanslarının sökülmesi. 60 x 120 ebatlarındaki yeni granitlerin döşenmesi. Yapılan granitlerin 10 cm lake beyaz süpürgeliklerinin sabitlenmesi. Üst kat mutfak dolabının (suntalam iç aksam, high gloss kapak dış aksam, çimstone tezgah, tezgah arası fayanslar olmak üzere) yenilenmesi. Alt kat vestiyerin ve konsolun aynı MDFLAM dış aksam, suntalam iç aksam, sürgülü raylı kapak sistemi yeni vestiyer ile değiştirilmesi.

5 – Teras

Teras katta bulunan beton bloğun kırılması. Ön cephe kalkan duvarının istenilen ölçüde kırılması ve küçültülmesi. Yapılı pvc pencere sisteminin sökülmesi ve Fıratpen S75 marka çift ısıcamlı yeni sistem kanatlı pencere ile büyütülmesi, yenilenmesi. Teras zeminindeki halının sökülmesi, Çamsan 8 mm derzsiz yeni laminat parke döşenmesi. 10 cm lake süpürgeliklerinin takılması. Yapılı duvar kaplama panellerinin sökülmesi ve yeni dekoratif duvar panelleri ile yenilenmesi.

6 – Parkeler

Islak zeminler hariç tüm odalar, salon ve teras zeminlerinin Çamsan marka 8 mm derzsiz laminat parke ile kaplanması. 2’lik şilte döşenmesi. Tüm kapı geçiş profillerinin sabitlenmesi.

7 – Boya Badana

Tavan ve duvarlar olmak üzere tüm alçı sıva tamiratların yapılması. Varsa kusurların giderilmesi. Tüm daire iç tavanlarının DYO marka su bazlı tavan boyası ile boya badana işlerinin yapılması. Tüm daire iç duvarları istenilen renklerde silikonlu su bazlı DYO Dynamic marka iç cephe boya badana uygulamalarının eksiksiz yapılması.

8 – Elektrik Tesisat

İşveren isteklerine, kullanımına uygun olarak istenilen yerlere gerekli elektrik tesisat prizlerinin, düğme ve anahtarlarının çekilmesi, anten ve enternet hatlarının çekilmesi ve çalıştırılması. Kullanılacak kablo markaları Öznur marka veya müdavimi olacaktır. Daire içinde açıkta yürütülmüş elektrik tesisat kabloları/anten/enternet vs duvar içlerine gizlenecektir. Yeni mutfak, banyo tasarımlarına uygun olarak yer değişikliği yapılması gereken veya yeni çekilmesi gereken tüm elektrik hatları eksiksiz yapılacaktır.

9 – Su Tesisat

Yeni mutfak modelleri ve banyolar tasarımlarına göre tüm sıcak/soğuk, pis/temiz su bağlantıları/giderleri yenilenecek ve gerekli yer değişiklikleri yapılacaktır. Tüm banyo süzgeçleri krom paslanmaz süzgeçlerle değiştirilecek. İşveren tarafından temin edilecek olan tüm bataryalar, musluklar ve çeşmeler montajları yapılacaktır. Daire içi mutfak ve banyolarda yapılı bulunan tüm eski demir su boruları yeni pvc borular ile değiştirilecek.

10 – İç Kapılar

Yapılı bulunan tüm iç kapılar sökülecek. İşveren tarafından seçilecek renk, model ve tasarımlarda yeni lake boya kapılar yapılacak. Tüm kilit, kol ve menteşeleri eksiksiz takılacaktır.

MADDE 2- ÖDEME ŞEKLİ VE TARİHİ:

Madde 1 de belirtilen Yapılacak işlerin toplam tutarı 110.000 TL (yüzonbin türk lirası) ‘dır. Ödeme şekli aşağıdaki tabloya göre yapılacaktır.

ÖDEME SIRASIZAMANIMİKTARI
1.ÖDEMESözleşme imzalandığında.………. TL
2.ÖDEMEKırım ve hafriyat işleri tamamlandığında.………. TL
3.ÖDEMEFayans, boya badana, elektrik ve su tesisat işleri tamamlandığında.………. TL
4.ÖDEMEİŞ BİTİMİ, TESLİMİ………. TL

MADDE 3- İŞİN KONTROLÜ:

İmalatın kontrolü için işveren yapımın her aşamasında yapım şeklini kontrol edebilir. Gereğine uygun olmayan ve düzgün olmayan imalat ve malzemelerin değiştirilmesini isteyebilir.

MADDE 4- YETKİLİ KİŞİLERİN TESPİTİ:

Yapılacak olan ve madde 1 de belirtilen işlerde yüklenici adına her türlü kararı almaya ve söz konusu işle alakalı her türlü belge evrak vb imzalamaya aşağıda kimliği tanımlanan ve imzası bulunan kişi yetkilidir.

Cüneyt ALAN

TC:…………..

Şirket Sahibi.

MADDE 5- ÇIKACAK FAZLADAN (ekstra) İŞLER

Alışılan ve gerekenden başka çıkacak her türlü iş ve imalatta yükleniciden kaynaklanmayan fakat yeniden imalat yapılmak zorunda kalınan işler ekstra kabul edilecektir.

MADDE 6- GARANTİ KAPSAMI:

Yüklenici yaptığı imalatlara iş bitiminden itibaren 5 yıl garanti vermektedir. Ayrıca kullanılan malzemelerin garantisi malzemenin üreticisi firmalar tarafından teknik föyünde bulunan süreyle verilecektir.

MADDE 7- YÜKLENİCİNİN SORUMLULUĞU VE KAZALAR:

Yüklenici   ‘İmalat ve Montaj İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü’ hükümlerini yerine getirmekle yükümlüdür. Sözleşme konusu İş’te yeterli tecrübe ve deneyimli eleman görevlendirilmesi, iş ve işçiler yönünden iş sahasında alınması gereken her türlü güvenlik tedbirlerinin, işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin alınması, bu hususta alınması gerekli alet, edevatın temini, işçilerin eğitilmesi, iş bu alet, edevatı kullanmalarının sağlanması  ve bunlar ile ilgili tüm giderler ve yemek ihtiyaçları Yüklenici tarafınca karşılanacaktır.

yüklenici bu iş için istihdam edeceği personelin çalışmaları sırasında olabilecek iş kazası sonucu meydana gelebilecek ölüm, bedeni ve maddi zararlardan bizzat sorumludur.

yüklenici montaj sırasında mevcut alt ve üst yapılar ile taşınır ve taşınmaz mallara zarar vermemek için gerekli önlemleri alacaktır. Alınan önlemlere rağmen meydana gelebilecek tüm hasarlar ile 3. Şahıslara verilebilecek zararlardan yüklenici tek başına sorumludur. Ayrıca yüklenici  işçilerinin 3.şahıslar vereceği zararlardan dolayı doğacak cezai ve hukuki sorumluluklardan da sorumludur. İşverenin yukarıdaki alınması gereken önlemler ve doğacak zararlardan hiçbir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

MADDE 8- YÜKLENİCİNİN ÇALIŞTIRACAĞI İŞÇİLER VE İŞÇİ HAKLARI :

 Çalışanların özlük hakları öncelik taşımaktadır. Bu nedenle Taşeron, çalıştırdığı işçilerini SSK’ya kaydettirecek, ücretlerini aylık bordrolarla zamanında ödeyecektir. Taşeron ücretlerden yapılan stopaj kesintileri ile aylık SSK primlerini zamanında Vergi Dairesi ve SSK’ya yatırmakla mükelleftir.

MADDE 9- İŞE BAŞLAMA VE İŞİ BİTİRME ZAMANI:

Yüklenici sözleşmenin resmi olarak imzalanmasından ve işverenin varsa gerekli izinleri almasından sonra en geç 2 gün içinde taahhüt ettiği işlere başlamak için yukarıda adresi yazılı taşınmazda elemanları ve gerekli ekipmanları ile hazır bulunacaktır.Yüklenici işe başladıktan sonra 45 işgünü içinde taahhüt ettiği işleri bitirecektir. Bu 45 işgünü zaman zarfında yükleniciden kaynaklanmayan veyahut mücbir sebepler olursa yüklenici tarafından tutanak tutularak işi bitirme zamanına eklenecektir.(mücbir sebepler: hava muhalefeti, deprem, sel gibi doğa olayları, yasaklardan ve izinlerden kaynaklanan iş durdurmaları, zamanında sipariş edilmeyen ve yüklenicinin uhdesinde bulunmayan malzeme gecikmeleri, işin gidişatını etkileyecek derecede kesilen elektrik ve su vs…)

MADDE 10- TAAHHÜTTE BULUNAN İŞİN KABULÜ:

Yüklenici taahhütte bulunduğu işleri doğru noksansız ve teknik şartnamelerine uygun yapıp bitirdikten sonra işverene yazı yoluyla bunu bildirir. Yazılı bildirimden sonra en geç 7 gün içinde işveren belirlediği bir günde taahhüt edilen işin kesin kabulünü yapar. Bunun için yüklenici veya yetkilisi belirtilen günde söz konusu taşınmaz villada hazır bulunurlar. İşin doğru noksansız ve teknik şartnamesine uygun olduğu anlaşılınca altı müştereken imzalanacak olan iş teslimi ve iş bitirme evrakları imzalanır. Bu tarihten sonra garanti süresi de başlamış olur.

MADDE 11- İŞVERENİN SORUMLULUKLARI:

– İş veren madde 2 de belirtilen ödeme şekline uyacaktır.

– Uygulama sırasında, sözleşmeye konu iş için kullanılacak olan çanak lavabolar, eviyeler ve bataryalar işveren tarafından temin edilecektir.

– İş veren ekstra bir iş buyurduğu veya istediği zaman yükleniciyle fiyatını konuşacak ve anlaşmaya varıldıktan sonra ekstra iş veya işler yüklenici tarafından yapılacaktır.

– İşveren madde 1 de tarif edilen işlerden birinden veya birkaçından vazgeçemez, vazgeçtiği için verilen iş toplam fiyatlarından düşüm isteyemez.

– İşveren her türlü kanuni izinleri almakla yükümlüdür.

– İşveren sözleşme imzalandıktan sonra vazgeçerse veya cayarsa, sözleşme tutarının %20’sini yükleniciye cayma bedeli olarak ödemeyi taahhüt eder.

MADDE 12- KANUNİ ADRESLER ve TEBLİGAT:

İŞVEREN:

YÜKLENİCİ: Adres: Neyzen Tevfik Sokak. No:5A/5 MALTEPE – ANKARA

Taraflar yazılı olarak adres değişikliği bildirmedikleri sürece, tarafların yukarıdaki adresine yapılacak tebligatlar usulüne uygun şekilde yapılmış sayılacaktır.

MADDE 13- ANLAŞMAZLIK ve İHTİLAFLARIN ÇÖZÜMÜ:

Bu Sözleşme ve eklerinin uygulanmasından doğabilecek ihtilaflarda Türk Hukuku uygulanacak olup Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

MADDE 14- SON MADDE:

Bu Sözleşme, bu madde dahil 14 madde ve 2 nüsha olarak tanzim edilmiş, taraflarca okunarak  14.06.2021 tarihinde imzalanmıştır.


Yeni ev tadilat projemize başlıyoruz. Bu sayfamızda sizler için birçok görsel ve videolar olacak. Yapım aşamalarımızı sizlerle burada güncel olarak paylaşacağız. Böylelikle yeni ev tadilat projemize başlıyoruz isimli bu sayfamızda aradığınız tüm bilgilere daha kolay ulaşacaksınız. Daha fazla bilgi, görsel ve detay için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dekordelisi Nasıl Çalışır?

Herşey bir telefonunuzla başlıyor. Sonrasını bize bırakın. Sorun yok.

Keşif & Randevu Talep Formu

Randevu talep formumuzu doldurarak, dilediğiniz dakika adresinizde keşif için hazırız. 7/24 keşif, tasarım ve maliyet hesabı hizmetimizden mutlaka faydalanın.

Ev Tadilat Paket Seçeneklerimiz

Burada sizin için birçok fırsat var. Taksitle komple ev tadilat kampanyamız başladı. Diğer anahtar teslim komple ev tadilat paket seçeneklerimizi inceleyince mutlu olacaksınız.

Yeni Ev Tadilat Projemize Başlıyoruz. Bu projemizde de başarılı sonuçlar elde edeceğimizi biliyoruz. Eski ve yeni hallerini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

İLGİLİ BAŞLIKLAR: Yeni tadilat projeleri dekordelisi. Dekordelisi komple ev tadilatı. Dekor delisi tadilat dekorasyon işleri. Dekordelisi tadilat işi fiyatları. 2021 dekordelisi komple anahtar teslim.

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

WhatsApp Bilgi Al
Çevrimiçiyiz. Bize yazın.
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.