İşte Sizlere Örnek Olarak Yaptığımız Bir Teras Çalışması. Bu Projemize Ait Teras Kapatma Detaylarını ve Görsellerini İncelerken Birçok Sorunuza Cevap Bulacaksınız. Teras katını kapatmak için bizi tercih eden değerli müşterimize teşekkür ederiz.

Teras Kat Tadilat Projemiz

Teras Kat Tadilatı İçin Fikirler ve Örnek Teraslar başlığı altında inceleyebileceğimiz, aşağıda sizlerle paylaştığımız teras kat kapatma ve tadilat projemize ait tüm imalatları, uygulamaları sizlerle paylaşıyoruz. Merak ettiğiniz tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ankara ve yakın çevresinde 7/24 ücretsiz keşif tasarım ve maliyet hesabı hizmetimizden mutlaka faydalanın.

Biz örnek teras kat kapatma projemize ait görsellerimizi sık sık güncelleyerek paylaşmaya devam edeceğiz.

Eski Hali

Çalışmalarımıza Devam Ediyoruz

Bu teras kat çalışmamızda kullanacağımız malzemeler, yapacağımız imalatlar, uygulamalar ve detaylar aşağıdaki gibidir;

  • 40×60 3mm boyalı kutu profiller.
  • 40×20 2mm boyalı kutu profiller.
  • 3 mm kırmızı ondilin.
  • Şafak alın tahtaları.
  • Yatay ve dikey yağmur oluk boruları.
  • Zeminler tefsiye şap.
  • Yalıtım izolasyon.
  • Laminat parke.
  • Teras kat tüm duvarları tamirat ve boya badana işleri.

Teras demir kargas imalatımıza başladık. (05.11.2021 – GÜNCEL)


Biz bu sayfamızı projemiz ilerledikçe sıklıkla güncelleyeceğiz. Böylelikle sizler hem bizim hakkımızda hem de projelerimizin ilerleyişi konusunda fazlasıyla bilgi sahibi olabileceksiniz.

Bir Teras Katta Neler Yapılabilir. Tadilat Sırası Ne Şekilde Olmalı? Malzeme Seçerken Nelere Dikkat Etmem Gerekir? Teras Tadilatı Hakkında Merak Etikleriniz.

Teras Kat Tadilatı İçin Fikirler ve Örnek Teraslar, hakkında bilgi vererek yaptırmak istediğiniz çatı katı teras tadilatları hakkında size yardımcı olarak tadilat önerilerinde bulunmak istiyorum.

Tadilat Önerilerimize Göz Atmak İster misiniz

Evlerinizin terası olmayabilir. Teras kat tadilatı için evinizin kullanmadığınız boş alanlarını değerlendire bilirsiniz.

Bu alanlarda teras kapatma ya da yeni teras yeri yapma anlamında bazı izinlere ihtiyacınız olabilir. Terası yaptıracağınız evin yerel belediyesine yapı ruhsatı almak için başvurmanız gerekir.

Terasınızın İhtiyaçlarını Belirleyin

Belediyelerin değerlendirmeleri sonucu binanın genel yapısında bir sorun teşkil etmiyorsa proje onaylanır ve tadilatınızı yaptırabilirsiniz.

Projeniz onay almadığı takdir de itiraz edip keşif talep edebilirsiniz.

Yerel belediyelerin zabıta görevlileri terasın yapılacağı alana gelerek gerekli kontrolleri yaptıktan sonra izin alma talebinizi tekrar belediyeye sunacaktır. Bu süreç genelde olumlu sonuçlanır. Belediyeden izin çıkmadığı takdir de cüzi bir miktar cezai şart uygulanacaktır. Yapı tadilatı süreci durdurulup, duruma göre yıkım yapıla bilinir.

Terasınızın İklimini Değiştirin

Teras kat tadilatı için gerekli izinlerinizi aldıktan sonra evinizin kullanmadığınız atıl alanlarını değerlendirerek yaşam alanınızı genişletebilirsiniz.

Teras ve çatı katı uygulaması için evinizin güneş alan bölgesini seçerek terasınızın yalıtım sorunlarını ortadan kaldırmanız mümkündür. Hali hazırda bulunan açık terasınıza çatı kapatma ve etrafını kapatma gibi bir işlem yaptırmak istiyorsanız sıcaklık dengesi ve rutubeti engellemek adına yalıtım yaptırmanız ilk şarttır. Yalıtım çatı katı terasları için hayati önem taşırken evin zeminine yapılan teraslarda -kış bahçesi- daha çok yalıtım yere uygulanır. Bu işlemler profesyoneller tarafından uygun malzeme kullanılarak yapılırsa daha iyi sonuç alınacaktır.

Birçok teras kapatma yöntemi uygulanırken yalıtım hepsinde uygulanması gereken bir işlemdir.

Oda Gibi Kullanmanızda Mümkün

Yalıtım sağlandıktan sonra önemli diğer bir detay çatıyı kapatacağımız malzeme çeşididir. Çatı yapma ve kapatma kapsamında birçok çeşit ve yöntem olmasına ilişkin bu yöntemler terasın bulunduğu alanın iklimiyle doğru orantılıdır.

Yazlık bölge ve sıcak iklimlerde çatı kapatma işlemi daha çok dekoratif ve güneşten korunmak adına yapılır. Soğuk ve karasal iklime sahip bölgelerde ise tamamen hava olaylarından korunma amaçlı yapılır.

Teraslarımızın taban tavan ve yalıtım işlemleri bittikten sonra asma tavan aydınlatma ve duvar dekorasyonlarıyla işlemimizi tamamlarız.

Tasarım Sizin İhtiyacınız Olandır

Çatı katı teras kapatma işlerinde rol oynayan çatı katı yalıtım sorunlarından etkilenmemek adına yapılan alçı sıva işlerinde de nem ve sıcaklık farkları göz önünde bulundurulmalıdır. Boya, duvar kağıdı modelleri, seramik modelleri de ona göre seçilmelidir.

Teraslarımızı kullanım amacımıza ve tarzımıza göre ısınma şeklini belirleyebiliriz. Bu seçimi yer ve duvar işlerimiz yapılmadan seçmemiz tadilat ve işçilik anlamında kolaylık sağlayacaktır.

Çatı ve zemin işleriniz sonunda terasınızın etrafını neyle kapatmak istediğinizi belirleyebilirsiniz. Tamamen cam yaptırarak transparan bir görüntü sağlar ve açık havadan faydalanabilirsiniz.

Manzaranın Tadını Çıkarın

Etrafını pvc veya alüminyum doğrama camlar ile çevreleyip oda havası da katabilirsiniz bu sizin tercihiniz olup bir uzmandan yardımda alabilirsiniz.

Dekoratif çatı kapatma işlemleriyle terasınızı yeni bir yaşam alanına çevirmeniz mümkün. Şömine, tv ünitesi ışık sistemleriyle de tarzınızı yansıtabilirsiniz.


Ücretsiz Keşif Talep Edin

Yukardaki gibi çatı katı ve teras kapatma işlerimizden yararlanmak isterseniz bize ulaşarak ücretsiz keşif talep edebilirsiniz.


Bu anlamda biz dekor delisi dekorasyon olarak uzmanlaşmış kadromuz ve şeffaf çalışma bilincimizle her zaman yanınızda olamaya hazırız. Teras kat tadilatı ve çatı kapatma fikirlerimizi sizlerle paylaşarak yardımcı olmaya ve projelerimizden örnekler vererek sizlere yardımcı olmaya çalıştık.

Daha fazla bilgi ve görselden yararlanmak isterseniz aşağıdaki adreslerimizi ziyaret edebilirsiniz.


İLGİLİ BAŞLIKLAR: teras kapatma, çatı katı kapatma, teras ve balkon kapatma, teras dekorasyonu, teras yalıtımı,