Cati-ve-Teras-Kat-Dekorasyonu-Nasil-Yapilir1-1

Çatı ve Teras Kat Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Çatı ve Terasımı Nasıl Kullanmalıyım, Terasım Ya Sıcak Ya Soğukken Nasıl İşlevsel Hale Getirebilirim, Terasımda Yeni Bir Yaşam Alanı Olur mu Merak Ediyor musunuz

Çatı ve teras kat dekorasyonu nasıl yapılır? Evlerimizin aslında en zevkli olabilecek alanlarını neden ardiye gibi kullanırız ki. Teraslarımızı birlikte yaşam cennetine çevirelim mi?

Yaz aylarında teraslarımızda bolca güzel vakit geçirebiliriz. Çatı ve Teras Kat Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Ufak dekorasyon işleri yaparak kışında sıcacık konforlu zamanlar geçirebileceğimiz alanlara çevirmemiz mümkündür.

Teras dekorasyonu çok zevkli olmakla birlikte sınırsız seçenekler de sunar. Bu da evde olmaz denilen şeyleri bile oldurmamızı sağlayabilir.

Teras dekorasyonlarında öne çıkan ilk adım zemin ve çatı seçimi olmalıdır. Terasınızı kullanım amacınıza göre bunlar değişir eğer ıslak zemin kullanmak istiyorsanız seramik ve benzeri suya dayanıklı diğer zemin döşemeleri seçebilirsiniz.

Terasınızda parke kullanımı da oldukça şık ve kullanışlı olabilir bu sizin tamamen kullanım amacınıza bağlıdır. Kullanacağınız malzeme de ısıya ve soğuğa dayanıklı Çatı Katı Yalıtımı özelliği olan malzemeler olmalıdır.

Terasın altında kalan odaların nem ve soğuk alması pekte hoşunuza gitmeyebilir.

Çatı ve teras kapatma işlemi eviniz de yeni ve size özgün bir yaşam alanı oluşturacaktır. Çatı kapatma işlemi dekorasyon adına daha özgür olabilmeniz için önemlidir.

Terasınızın çatısını istediğiniz oranda kapatma şansınız olduğu gibi tamamen de kapattırabilirsiniz. Bu sizin kullanım şeklinizle doğru orantılıdır.

Bu seçimleri yaparken bulunduğunuz yerin hava şartlarını da değerlendirmeyi unutmayın. Zemin seçimi yaparken kullanım kolaylığı sağlaması adına daha koyu renkler tercih edebilirsiniz. 

Bu hem temizlik anlamında kolaylık sağlayabileceği gibi yukardan gelen dik güneş ışınlarının gözlerinizi yormasını da engelleyecektir.

Zemin seçiminden sonra çatı kapatma işlemiyle birlikte teras için ne tür bir aydınlatma sistemi düşündüğünüze karar vermek sıradaki işiniz olacaktır. Her yeri cam olan bir terasta fazla ışıklandırma oldukça gereksiz olacaktı.

Çatı ve Teras Kat Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Dışardan gelen ışıkla birlikte kullanılan loş ve az oranda ışık terasınızın size mahremiyet sağlaması adına da önemlidir. Terasınızda kullanacağınız farklı aydınlatma aksesuarları ile tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Terasınızda kullanacağınız mobilya halı ve perdelerde tarzınızı ve teras kültürünü yansıtmalıdır.

 Terasta kullanacağınız mobilya ve halı kesinlikle bir salon mobilyası havasında olmamalıdır. Hafif kullanışlı ve küçük mobilyalar tercih etmelisiniz.

Terasınızı daha çok evden ayrı zaman geçirdiğiniz bir özgürlük alanı gibi düşünebilirsiniz. Sevdiklerinizle soğuk bir yılbaşı akşamı kestane patlatıp çay içebileceğiniz bir yer olarak tasarlaya bilirisiniz.

Bir duvarın köşesine şömine yaptırarak yere minderler atarak bohem bir havayla doğal bir yaşam alanı da oluştura bilirsiniz.

Sevdiğiniz bitkilerden bir hobi bahçesi, dinlenerek kitap okuyabileceğiniz bir durak yeri olarak da tasarlayabilirsiniz. Tercih tamamen sizindir.

Teras dekorasyonların da en çok dikkat etmemiz gereken bir detayda kalabalık olmamasıdır. Sade şık göz yormayacak aksesuarlar ve eşyalarla ortamı neşeli bir hale getirebiliriz.

Terasın genel yapısını bozmak istemezseniz hiç perde takmadan terasın etrafını çevreleyen ağaçlarla mahremiyetinizi sağlayabilirsiniz.

Çatı ve Teras Kat Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Kullanacağınız malzemeler kaliteli ve uzun ömürlü olmalıdır. Bu malzemeler evimizdeki malzemelere oranla fazla sıcağa ve soğuğa maruz kaldığı için daha çabuk deforme olabilir.

 Teras kapatma dekorasyonunu bir uzmandan yardım alarak yapmak hem bütçeniz için hem de kullanım açısından daha faydalı olacaktır.

GaleriAşağıdaki sayfalarımızı da takip ederek daha fazla bilgi ve görselden faydalanabilirsiniz


İLGİLİ BAŞLIKLAR:çatı ve teras kapatma fiyatları, teras ve balkon dekorasyonu, teras kat kapatma,

Related Posts

Sundurma Nasıl Yapılır

Bu makalemizde sizlere bina giriş sundurması nasıl yapılır onu anlatacağız. Detaylı bilgiler, görseller ve videolarDevamını oku

Merdiven Nasıl Yapılır

Merdiven yapılışı hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımda bulabilirsiniz. Merdiven yapımı, modern merdivenler, tasarımDevamını oku

Korkuluk Nasıl Yapılır

Teras korkuluklarınız çok mu eski? Peki merdiven korkulukları eski korkuluklarınızı değiştirmekten korkmayın. Yeni korkuluk yaptırırkenDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0